Mage Knight - insert

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4455
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 844 times
Kontakt:

Mage Knight - insert

Post autor: Hardkor »

Dwa pytanka
1. Warto brać insert Folded Space do Mage Knight Ultimate? Eraptora mi szkoda tyle kasy, a ten moge dostac za 100 zł z wysylka
2. Czy ogółem warto brać inserty Folded Space? Póki co korzystałem tylko z eraptorskich :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Gromb »

Hardkor pisze: 24 lut 2021, 14:01 Dwa pytanka
1. Warto brać insert Folded Space do Mage Knight Ultimate? Eraptora mi szkoda tyle kasy, a ten moge dostac za 100 zł z wysylka
2. Czy ogółem warto brać inserty Folded Space? Póki co korzystałem tylko z eraptorskich :)
Mam mieszane odczucia. Pianka nie jest tak precyzyjna, ale nie robi ciężaru. Podstawowym kryterium dla mnie jest odstawanie wieka pudełka po wsadzeniu insertu.
Zerknij na zdjęcia w sieci, jak to jest w tym przypadku.
Na niekorzyść e-raptora mamy tylko jeden opcjonalny argument. Przy insertach no glue zdarzyło mi się kilkukrotnie uszkodzić ścianki. Nie zawsze klik jest taki łatwy. Zerknij czy Warbox lub geekmod nie ma również insertu w swojej ofercie.
Edit:
Zobaczyłem FS i lipa. Nie wypełnia pudelka i wszystko będzie w środku latać.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2021, 14:29 przez Gromb, łącznie zmieniany 1 raz.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Bruno »

Nie mam, ja sobie wszystko zorganizowałem w pudełku UE z użyciem oryginalnej wypraski + to, o czym pisałem wyżej. Niemniej moim zdaniem insert, który nie wypełni szczelnie pudła to trochę bez sensu pomysł, bo i tak z tych korytek wszystko Ci wypadnie, gdy machniesz pudełkiem.
Czy nie lepiej już kupić sobie na meplu, czy gdzie indziej, odpowiedniej wielkości pudełka plastikowe (zamykane) i w nich trzymać komponenty?
(skoro nie pasuje Ci oryginalna wypraska)

Edit: ponieważ ta wypowiedź została wycięta z oryginalnego wątku, wklejam link do miejsca, gdzie opisałem sposób przechowywania komponentów tej gry.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2021, 13:34 przez Bruno, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 231
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 216 times
Been thanked: 56 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: brutusss »

Hardkor pisze: 24 lut 2021, 14:01 Dwa pytanka
1. Warto brać insert Folded Space do Mage Knight Ultimate? Eraptora mi szkoda tyle kasy, a ten moge dostac za 100 zł z wysylka
On jest wymiarami przygotowany do starego pudełka MK.
W pudle on MKUE będzie latał niestety :) no chyba że nie planujesz stawiania tego pionowo :)

Tu masz zdjęcia:

https://www.foldedspace.net/store/mage-knight/
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4455
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 844 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Hardkor »

Stawiane będzie poziomem i nie bede z tym jezdzil. Dla mnie wazne jest by szybko sie gre chowalo i rozkladalo.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Mankoslaw
Posty: 92
Rejestracja: 30 sie 2017, 09:43
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 186 times
Been thanked: 29 times

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Mankoslaw »

Hardkor pisze: 24 lut 2021, 14:39 Stawiane będzie poziomem i nie bede z tym jezdzil. Dla mnie wazne jest by szybko sie gre chowalo i rozkladalo.
Jeśli zależy ci na szybkości rozłożenia a przy okazji żeby gra nie zajmowała sporo miejsca to polecam to:
https://www.facebook.com/groups/1213089 ... 4862695115
a jeśli post jest niewidoczny bo jest ukryty przez ustawienia grupy na fb to tutaj taki mały zwiastun o co się rozchodzi :wink:
idealny insert MK ;)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4455
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 844 times
Kontakt:

Re: Mage Knight (Vlaada Chvatil)

Post autor: Hardkor »

Mankoslaw pisze: 24 lut 2021, 15:06
Hardkor pisze: 24 lut 2021, 14:39 Stawiane będzie poziomem i nie bede z tym jezdzil. Dla mnie wazne jest by szybko sie gre chowalo i rozkladalo.
Jeśli zależy ci na szybkości rozłożenia a przy okazji żeby gra nie zajmowała sporo miejsca to polecam to:
https://www.facebook.com/groups/1213089 ... 4862695115
a jeśli post jest niewidoczny bo jest ukryty przez ustawienia grupy na fb to tutaj taki mały zwiastun o co się rozchodzi :wink:
idealny insert MK ;)
No super ale to swoje kosztuje albo nawet ktos to zrobil, a nie jestem na tym poziomie by sobie inserty robic xD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Mage Knight - insert

Post autor: Golfang »

Ja to na Twoim miejscu poszukałbym osoby która może wydrukować 3d to:
https://www.thingiverse.com/thing:4769225
Sam się zastanawiam na tym zestawem, ale moja drukarka jest za mała - mam maks wymiary 18x18x18

Powiem Ci że poźniej po pracy sprawdzę czy moja drukarka pomieści te obiekty na łożu... może na ukos się zmieści (jedynym problemem tutaj widzę te długie elementy ale może jak je bym dał na ukos by się zmieściło. Dam Ci znać.

Druga sprawa ciekawe czy dałoby się łatwo obniżyć pudełko z MK UE? Bo tutaj widać że tej pustej przestrzeni jest bardzo dużo...
----------------
10% flamberg.com.pl
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Mage Knight - insert

Post autor: Golfang »

Niestety ten insert jest za duży dla mojej drukarki - ale muszę poszukać czy ktoś ze znajomych nie ma
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ