Gra typu 1 vs reszta

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
zerosaboteur
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru 2018, 15:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Gra typu 1 vs reszta

Post autor: zerosaboteur »

Cześć :D
Szukam ciekawego tytułu z mechaniką 1 vs Reszta. Graliśmy już w Descent i było 10/10... Niestety nie ma go w sprzedaży w rozsądnych cenach, a czasem nie da się nawet wypożyczyć w lokalnej gralni :/ Szukamy więc czegoś podobnego do Descent, ale średnio interesują nas gry z motywem ukrytego zdrajcy. Wydaje nam się że przy 3 osobach nie działa to najlepiej. Po wstępnych oględzinach znalazłem np. Doom, który zapowiada się całkiem ciekawie, no ale może macie coś lepszego do zaoferowania :D Posiadłość 1ed raczej też odpada, bo mamy już u siebie 2 ed.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: Kin@a »

Próbowaliście Listy z Whitechapel - jeden gracz wciela się w Kubę Rozpruwacza, pozostali w policjantów i rywalizują na mapie Londynu.

Pandemic z dodatkiem Na krawędzi ma moduł Bioterrorysty vs pozostali - bardzo fajnie się nim gra.
scarletmara
Posty: 424
Rejestracja: 23 sty 2020, 18:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 142 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: scarletmara »

KEMET z dodatkiem SET mi przychodzi do głowy.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: Cyel »

Level 7: Omega Protocol. Jak Descent, tylko lepsze zasady.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
allagainstyou
Posty: 152
Rejestracja: 19 lis 2020, 15:30
Has thanked: 33 times
Been thanked: 34 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: allagainstyou »

Może Dracula? Jeden jest wampirem, reszta łowcami wampirów. Można na youtube obejrzeć gameplay z Willem Wheatonem.
Nie wiem jak wygląda dostępność i cena tej gry.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2021, 17:58 przez allagainstyou, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: E2MD »

Sprawdź - Valor & Villainy: Minions of Mordak

A na BGG jest kategoria one-vs-many
https://boardgamegeek.com/boardgamefami ... &sort=rank
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
gotrek992
Posty: 93
Rejestracja: 16 cze 2018, 15:45
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: gotrek992 »

1 vs reszta to np The Others.
Awatar użytkownika
petlik
Posty: 81
Rejestracja: 25 wrz 2017, 16:47
Been thanked: 3 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: petlik »

Imperium Atakuje. Niestety gra zbudowana jest na formule kampanii. Czemu niestety? Między innymi ze względu na efekt śnieżnej kuli, który zabija przyjemność z grania jednej ze stron konfliktu. Odpowiednikiem Imperiala w formule niezobowiązującej rozgrywki jest już wspomniany Doom.
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: yarzab »

Doom działa najlepiej na 4-5 osób - kwestia balansu. Na mniej osób grający najeźdźcą ma małe szanse na wygraną.
Jeśli ma być podobne do Descenta, to Imperium Atakuje lub The Others.
Jeśli nie musi być podobne, to na 3 osoby można sprawdzić Narcos lub Poszukiwania Pierścienia.
Jest jeszcze Alone, ale w to nie grałem. W tym roku Galakta ma wydać polską wersję.
czeslavek
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2020, 10:24
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: czeslavek »

Od siebie polecę Obecność (Not alone). Prosta gra gdzie jedna osoba wciela się w obcego a reszta w rozbitków na planecie obcego. Jeśli lubicie tego typu gry to będzie nawet dobre jako fillerek bo to nie jest długa gra.
zerosaboteur
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru 2018, 15:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: zerosaboteur »

gotrek992 pisze: 28 lut 2021, 17:20 1 vs reszta to np The Others.
Faktycznie bardzo fajna i ciekawa pozycja.. Perspektywa grania grzechem brzmi kusząco ;) Szkoda tylko że póki co słabo z dostępnością, no ale może kiedyś dorwę jakąś używkę, chociaż nie przepadam za tym :/
scarletmara pisze: 28 lut 2021, 15:22 KEMET z dodatkiem SET mi przychodzi do głowy.
Kemet już od dawna na liście do zakupu, tylko jeszcze musze przekonać graczy że to super gierka ;)
allagainstyou pisze: 28 lut 2021, 15:52 Może Dracula? Jeden jest wampirem, reszta łowcami wampirów. Można na youtube obejrzeć gameplay z Willem Wheatonem.
Nie wiem jak wygląda dostępność i cena tej gry.
Niestety widzę że ciężko z dostępnością do kupna, ale mają go w gralni więc na pewno zbadamy :D
Kin@a pisze: 28 lut 2021, 14:51 Próbowaliście Listy z Whitechapel - jeden gracz wciela się w Kubę Rozpruwacza, pozostali w policjantów i rywalizują na mapie Londynu.

Pandemic z dodatkiem Na krawędzi ma moduł Bioterrorysty vs pozostali - bardzo fajnie się nim gra.
Ooo Listy wyglądają bardzo ciekawie i są w sumie relatywnie tanie, więc chyba weźmiemy sobie na przetestowanie :D
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: karmazynowy »

Też polecę Listy ale nie z Whitechapel a jej nowszą, tańszą, bardziej kompaktową i szybszą wersję Listy z Whitehall.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: Cyel »

Dodam jeszcze, że Level 7: Omega Protocol jest od Privateer Press, czyli twórców Warmachine&Hordes :) Jeśli ktoś potrzebowałby jakiejś rekomendacji co do jakości gry taktycznej to chyba trudno o lepszą ;)

https://www.orderofgamers.com/level-7-o ... ol-review/
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
zerosaboteur
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru 2018, 15:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: zerosaboteur »

karmazynowy pisze: 01 mar 2021, 09:13 Też polecę Listy ale nie z Whitechapel a jej nowszą, tańszą, bardziej kompaktową i szybszą wersję Listy z Whitehall.
Jak rozumiem chodziło o Tajemnica Whitehall ? Widzę że bardziej dynamiczna rozgrywka co pasuje nam znakomicie :D Dzięki !
zerosaboteur
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru 2018, 15:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: zerosaboteur »

Cyel pisze: 01 mar 2021, 09:21 Dodam jeszcze, że Level 7: Omega Protocol jest od Privateer Press, czyli twórców Warmachine&Hordes :) Jeśli ktoś potrzebowałby jakiejś rekomendacji co do jakości gry taktycznej to chyba trudno o lepszą ;)

https://www.orderofgamers.com/level-7-o ... ol-review/
W takim razie ostatni z moich graczy musi przyśpieszyć naukę angielskiego :D
zerosaboteur
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru 2018, 15:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: zerosaboteur »

yarzab pisze: 01 mar 2021, 08:49 Doom działa najlepiej na 4-5 osób - kwestia balansu. Na mniej osób grający najeźdźcą ma małe szanse na wygraną.
Jeśli ma być podobne do Descenta, to Imperium Atakuje lub The Others.
Jeśli nie musi być podobne, to na 3 osoby można sprawdzić Narcos lub Poszukiwania Pierścienia.
Jest jeszcze Alone, ale w to nie grałem. W tym roku Galakta ma wydać polską wersję.
Wielkie dzięki za uwagę dotyczącą Doom.. Co do reszty to niestety świat Gwiezdnych Wojen średnio nam odpowiada, ale pewnie chwycimy The Others :D Co do reszty to poczeka na wydanie Alone od Galakty, póki co recenzje na yt brzmiały dość obiecująco :D
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: karmazynowy »

zerosaboteur pisze: 01 mar 2021, 09:36
karmazynowy pisze: 01 mar 2021, 09:13 Też polecę Listy ale nie z Whitechapel a jej nowszą, tańszą, bardziej kompaktową i szybszą wersję Listy z Whitehall.
Jak rozumiem chodziło o Tajemnica Whitehall ? Widzę że bardziej dynamiczna rozgrywka co pasuje nam znakomicie :D Dzięki !
Tak dokładnie, zawinąłem się sorry. :lol:
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: jakmis83 »

Posiadłość Szaleństwa 1 edycja - jeden z graczy jest Strażnikiem Tajemnic, pozostali są Badaczami.
Nie wiem tylko czy jest gdziekolwiek do dostania.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
tablis
Posty: 40
Rejestracja: 28 lis 2016, 14:11
Lokalizacja: Krakow/DK
Has thanked: 61 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: tablis »

+1 dla Posiadlosci Szalenstwa 1 ed - ciezka gra, keeper musi duuuzo ogarniac ale warto, jesli tylko da sie dostac!
dodatkowo +1 dla Not Alone (Obecnosc) i Fury of Dracula (ale Dracula tylko w pelnym skladzie wg mnie)
Awatar użytkownika
Chudej
Posty: 399
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:52
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 339 times
Been thanked: 309 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: Chudej »

yarzab pisze: 01 mar 2021, 08:49 Doom działa najlepiej na 4-5 osób - kwestia balansu. Na mniej osób grający najeźdźcą ma małe szanse na wygraną.
Potwierdzam, przynajmniej jeśli chodzi o 2 edycję. Niestety balans w tej grze dla mniejszej ilości osób (gdy dostępne są 2 akcje główne) robi się kompletnie skopany, mam wrażenie że autor zupełnie się nie przyłożył do testowania tej gry dla tego wariantu (który pewnie jest częściej grany niż ten na 5 osób). Można niby grać po 2 marines w 3 osoby, ale jest to dosyć niewygodne i talie mogą się łatwo pomieszać. Mimo tych zarzutów polecam, zwłaszcza jeśli ktoś lubi materiał źródłowy. Osobiście sprzedałem ją, ale jest to jedyny przypadek gdzie żałuję sprzedaży i cały czas wypatruję okazji żeby odzyskać :) Poza tym naprawdę dobry plastik jak za tą cenę i duży potencjał w tworzeniu własnych scenariuszy i łatania homerulami.
zerosaboteur
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru 2018, 15:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: zerosaboteur »

Ahhh niestety widzę, że i Tajemnica Whitehall już nieosiągalna do kupna jako nowa :/
W takim razie wybór padnie chyba na Not Alone, bo czytałem że ludzie narzekają ze czasami Listy z Whitechapel ciągną się niemiłosiernie długo xd
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: Neoptolemos »

Obecność vel Not Alone to świetny wybór.
Listy są długie, ale w przeciwieństwie do Tajemnicy Whitehall emocjonujące. Zagrałem najpierw w Listy, potem w Tajemnicę i byłem nią bardzo rozczarowany.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: Cyel »

Ja miałem słabe doświadczenie z Obecnością, ale pisałem już o tym w innym temacie. W każdym razie zalecam ostrożność :
Spoiler:
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
zerosaboteur
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru 2018, 15:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: zerosaboteur »

Cyel pisze: 01 mar 2021, 16:26 Ja miałem słabe doświadczenie z Obecnością, ale pisałem już o tym w innym temacie. W każdym razie zalecam ostrożność :
Spoiler:
Kurczę to chyba najpierw przetestuję to np w Tabletop Simulator, bo jeśli tak faktycznie to wygląda to nie widzę sensu grania :/ Tym bardziej jak już wiem, ze coś takiego istnieje :P
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Gra typu 1 vs reszta

Post autor: hamish »

Jeśli masz możliwość sprawdź Dark Rituals. Do 5 graczy. Kilka ostatnich tygodni spędziłem razem z moimi znajomymi przy tej grze.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
ODPOWIEDZ