Zombicide: Zielona horda - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Uzunaru89
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2021, 18:45

Zombicide: Zielona horda - pytania i wątpliwości

Post autor: Uzunaru89 »

Witam,
Mam wątpliwości do zasad w zielonej hordzie:
- niszczenie stref namnażania - na jednym z gameplayów było powiedziane, że trebuszem można zniszczyć strefę namnażania obrażeniem za 1 pkt.
- w instrukcji jest też napisane, że mogę strzelać w hordę, tylko czy to oznacza, że mogę strzelać w nią jak jest jeszcze poza planszą?
- czy strzał z trebusza obejmuje też bratobójczy ogień? bo strzał z trebusza nie obejmują efektów związanych z Akcją w walce.
EDIT:
- jeszcze pytanie o broń dwuręczną, czy wtedy nie mogę w drugiej ręce trzymać innej broni?
Ostatnio zmieniony 03 mar 2021, 14:07 przez Uzunaru89, łącznie zmieniany 1 raz.
popsmoke
Posty: 30
Rejestracja: 03 lip 2020, 13:24
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Zombicide: Zielona horda

Post autor: popsmoke »

1) to zależy od scenariusza. w pierwszym, tutorialowym, byla taka mozliwosc, z tego co pamiętam. w późniejszych niekoniecznie.
2) tak, możesz strzelać w hordę poza planszą.
3) nie pamię†am :(
Zdzichosław
Posty: 39
Rejestracja: 01 lut 2020, 07:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 12 times

Re: Zombicide: Zielona horda

Post autor: Zdzichosław »

Broń dwuręczna jest dwuręczna tylko z nazwy. Można mieć dwuręczny miecz i zwykły równocześnie.
Uzunaru89
Posty: 3
Rejestracja: 02 mar 2021, 18:45

Re: Zombicide: Zielona horda

Post autor: Uzunaru89 »

To po ostatniej rozgrywce mam jeszcze jedno pytanie dotyczące misji nr 9. Mianowicie jedynym celem jest opisanym w misji jest dojście do "Wyjścia". Są rozstawione bariery, ale zgodnie z zasadami Ocalały może podnieść za jedną Akcję barierę, jedyna zasada specjalna, to że bariery są niezniszczalne. Cel to: Zbadajcie teren, ale nie ma uszczegółowienia, że mamy zebrać cele i artefakty, więc przesunęliśmy barierę i wyszliśmy. Proszę o informację, czy jednak trzeba do wyjścia iść przez zielone lub niebieskie drzwi i jednak trzeba zebrać wszystko co jest na planszy.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 861
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 283 times

Re: Zombicide: Zielona horda - pytania i wątpliwości

Post autor: KOSHI »

Jak wygląda sprawa z umiejętnościami Sprint, Skok i innymi dającymi bonus do ruchu jeśli chodzi o obszary wodne?
ODPOWIEDZ