Ruins: Death Binder (Marek Vogelsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Ruins: Death Binder (Marek Vogelsinger)

Post autor: PanFantomas »

Ruins: Death Binder is a 1 to 2 player board game that incorporates unique deck deconstruction or “leak” mechanics. This is a survival game and managing a dwindling supply of resources is key. The gameplay is asymmetric, making it difficult for the players to stand on equal ground against the trials ahead, but with perseverance, strategy and a bit of luck, victory can be achieved.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:28 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Ruins: Death Binder (Marek Vogelsinger)

Post autor: szafaaaa »

Śledziłem, chciałem wspierać ale imo cena (50usd?) to było zdecydowanie za dużo.
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 406
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 76 times

Re: Ruins: Death Binder (Marek Vogelsinger)

Post autor: kci83 »

To znaczy 50usd razem z przesyłką, więc nie wyszło, aż tak dużo.

Według mnie gra jest zdecydowanie warta swojej ceny, jest to całkiem porządny dungeon crawler z kilkoma trybami rozgrywki, ładnymi grafikami i porządnym wykonaniem. Mamy tutaj coś w rodzaju deck buildingu, rozwój bohatera, kombosy i ogólnie dosyć prostą mechanikę.
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 134 times
Been thanked: 245 times

Re: Ruins: Death Binder (Marek Vogelsinger)

Post autor: foxikos »

Dostałem w tym tygodniu grę.
Dzisiaj pierwsza partia Solo, przegrana ale całkiem przyjemna gra taki trochę inny przeszukiwacz lochow.

Gra rozkłada się bardzo szybko tak do 5-7 minut. Flow gry idzie naprawdę szybko, akcje są w miarę proste. Mamy wybór gdzie idziemy i co mamy do zrobienia - spotkanie, walka albo odpoczynek. Na końcu jednego poziomu jest Boss których jest 4 do pokonania.
Jest tez kampania - nie grałem, jak się uda to dodam opis w poście

Grę dla graczy którzy musze pograć solo polecam ! (Jest tez opcja na 2 osoby tez przetestuje)

Było kilka niejasności w instrukcji, ale wykminilem co i jak.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2821
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Ruins: Death Binder (Marek Vogelsinger)

Post autor: Gromb »

jest do pobrania aktualizacja instrukcji 2.0 ze strony wydawcy
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
SnoWho
Posty: 172
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Ruins: Death Binder (Marek Vogelsinger)

Post autor: SnoWho »

Nadchodzi dodatek do gry - jak ktoś jest chętny na ich fp na FB można zapisać się do powiadomienia odnośnie zamówień - wychodzi lekko ponad 100 zł z dostawą. Ma być limitowany nakład :)
khuba
Posty: 986
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Ruins: Death Binder (Marek Vogelsinger)

Post autor: khuba »

24 USD więc teoretycznie poniżej 100PLN, mają wysyłać listami bezpośrednio z Chin co mnie trochę martwi - przez ostatnie 1,5 roku żadna przesyłka z Chin (a było ich kilka) nie dotarła.... Musze jeszcze kilka razy ograć podstawkę i zobaczyć czy da radę wepchnąć dodatkowe karty do opakowania, już mam wywalony insert a karty w koszulkach zajmują trochę miejsca.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
SnoWho
Posty: 172
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Ruins: Death Binder (Marek Vogelsinger)

Post autor: SnoWho »

Kwestia czy będzie szło przez huby czy nie - jak bezpośrednio to trzeba będzie doliczyć VAT i opłatę która od lipca jest obowiązkowa. Co do contentu - mysle ze bez insertu zmieści się bez problemu - sam swój planuję wywalić bo nie sprawdza się przy zakoszulkowanych kartach. Mimo wszystko miejsca w opakowaniu jest jeszcze trochę.
ODPOWIEDZ