Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Scamander »

Mr_Fisq pisze: 13 mar 2021, 19:23 Dopytam jeszcze o jedną rzecz:
- w której grze postacie są bardziej zróżnicowane?
Mechanicznie bym powiedział, że wygląda to podobnie tu i tu. Kolejne postaci nie wywracają gry do góry nogami, ale w obrębie (nieskomplikowanego) systemu w którym się znajdują autorzy starają się zrobić jak najwięcej dla ich zróżnicowania.

Natomiast patrząc na to tak nie od strony gry (mechaniki) a od strony tego kim rzeczywiście gramy to raczej nic nie przebije potyczki np. Czerwonego Kapturka z Beowulfem z Unmatched :D
I ten argument potwierdza moje "obawy", że DT mamy mniejszą sprawczość
Pytanie czy w 20-30 minutowej rozgrywce rzeczywiście potrzebujesz turbo dużo sprawczości. Jedna gra to rozbudowana kościanka, druga to prosty skirmish. Jeśli większy nacisk stawiasz na taktyczne podejście to Unmatched wygrywa odrobinę nad DT, natomiast DT dostarcza więcej jak to fajnie satyros określił wcześniej czystego ameritrashowego funu, emocji. Czułem autentyczną frajdę grając w DT, nawet jeśli pod tym wszystkim kryje się dużo losowości to gra daje możliwości kombinowania (sprzedaż kart z ręki za CP żeby odpalić inną kartę, zmiana wartości kości z karty, popsucie przeciwnikowi wyrzuconych kości z karty, odpowiedni timing) i nawet jeśli jest to iluzoryczne poczucie kontroli to gra się w to przyjemnie.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2021, 20:18 przez Scamander, łącznie zmieniany 3 razy.
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Wroobel »

Kurcze ta gra kusi bardzo. Ale ta cena. Zwłaszcza że jeszcze w marcu startują dwie inne wspieraczki które mnie interesują
Serce czy rozum?
😃
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: polwac »

Wroobel pisze: 13 mar 2021, 20:05 Kurcze ta gra kusi bardzo. Ale ta cena. Zwłaszcza że jeszcze w marcu startują dwie inne wspieraczki które mnie interesują
Serce czy rozum?
😃
Ja się poddałem i wziąłem all in. Wierzę, że to szybka, lekka, ciesząca oko gra z losowością, która nie frustruje(a nawet jeśli trafi się jakaś pechowa gra to rozgrywka jest na tyle szybka, że to nie drażni) :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 514 times
Been thanked: 153 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: gregoff »

Długo analizowałem przed startem kampanii czy to się opłaca... za 448 zl (gra plus koszulki) kupisz już naprawdę fajne tytuly.

Jednak mnie skusilo wykonanie oraz prostota zasad (nie mylić z prostacką). Zobaczymy jak szybko mi się ogra ;)

A do tego mogę ją zaproponować nawet znajomym niegrającym raczej w planszówki lub synowi który nieśmiało zaczyna grywać w lżejsze tytuły (DC Pojedynek Superbohaterów ostatnio).
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Mr_Fisq »

Scamander pisze: 13 mar 2021, 19:53 Mechanicznie bym powiedział, że wygląda to podobnie tu i tu. Kolejne postaci nie wywracają gry do góry nogami, ale w obrębie (nieskomplikowanego) systemu w którym się znajdują autorzy starają się zrobić jak najwięcej dla ich zróżnicowania.

Natomiast patrząc na to tak nie od strony gry (mechaniki) a od strony tego kim rzeczywiście gramy to raczej nic nie przebije potyczki np. Czerwonego Kapturka z Beowulfem z Unmatched :D
Głównie interesuje mnie zróżnicowanie w stylu gry/charakterze mechanicznym postaci. Wydaje mi się, że UM dzięki:
- zróżnicowanemu poziomowi początkowego życia
- mapie która przekłada się na różnice w mobilności/pozycjonowaniu oraz w ataku (dystansowy/wręcz), możliwości zastosowania dodatkowych przeszkadzajek na mapie (jak np. pułapki)
- różnej liczbie "pomagierów" oraz samego faktu ich istnienia (ze względu na karty które są im dedykowane)
powinno oferować większą przestrzeń dla projektantów do różnicowania poszczególnych postaci.
Scamander pisze: 13 mar 2021, 19:53
Spoiler:
Pytanie czy w 20-30 minutowej rozgrywce rzeczywiście potrzebujesz turbo dużo sprawczości. Jedna gra to rozbudowana kościanka, druga to prosty skirmish. Jeśli większy nacisk stawiasz na taktyczne podejście to Unmatched wygrywa odrobinę nad DT, natomiast DT dostarcza więcej jak to fajnie satyros określił wcześniej czystego ameritrashowego funu, emocji. Czułem autentyczną frajdę grając w DT, nawet jeśli pod tym wszystkim kryje się dużo losowości to gra daje możliwości kombinowania (sprzedaż kart z ręki za CP żeby odpalić inną kartę, zmiana wartości kości z karty, popsucie przeciwnikowi wyrzuconych kości z karty, odpowiedni timing) i nawet jeśli jest to iluzoryczne poczucie kontroli to gra się w to przyjemnie.
Po wielu rozgrywkach w Star Realms stwierdzam, że nawet w krótkich grach lubię mieć poczucie, że mam jakiś wybór, i moje decyzje mają znaczenie, a nie tylko podążam za tym co zsyła mi los.
Scamander pisze: 13 mar 2021, 19:53 natomiast DT dostarcza więcej jak to fajnie satyros określił wcześniej czystego ameritrashowego funu, emocji. Czułem autentyczną frajdę grając w DT, nawet jeśli pod tym wszystkim kryje się dużo losowości to gra daje możliwości kombinowania (sprzedaż kart z ręki za CP żeby odpalić inną kartę, zmiana wartości kości z karty, popsucie przeciwnikowi wyrzuconych kości z karty, odpowiedni timing) i nawet jeśli jest to iluzoryczne poczucie kontroli to gra się w to przyjemnie.
Jeżeli to jest ameritrashowy fun w klimatach Cthulhu: Death May Die (wypadło mi 5 sukcesów, ale go siekłem!), to jest to raczej nie dla mnie...(ale chyba i tak obejrzę kilka dodatkowych gameplay'i/recenzji)

Jeszcze na jednej płaszczyźnie można by porównać te gry - abstrakcyjność. Odnoszę (może mylne) wrażenie, że akcje wykonywane w DT wynikające z rzutu albo przerzutu kością są bardziej abstrakcyjne (np. od tego czy uda mi się przerzut kości zależy czy "przywalę komuś z piąchy" czy "rzucę w niego fireballem").
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: pan_satyros »

Tak, wspominany fun w DT, to taka właśnie pierwotna radocha z rzucania kostkami i miotania w przeciwnika kombosem, który akurat wejdzie lub kartą blokującą jego atak :D

A co do abstrakcyjności działań, to nawet pośrednio wspomniałem o tym kończąc komentowanie tematyczności DT w naszej audiorecenzji. Istotnie czasem rzuty stoją nieco na przeszkodzie tematu i częściej gra się tu typowo mechanicznie - co nie jest złe / dobre, po prostu należy mieć to na uwadze.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: RUNner »

Mr_Fisq pisze: 13 mar 2021, 21:43 Jeżeli to jest ameritrashowy fun w klimatach Cthulhu: Death May Die (wypadło mi 5 sukcesów, ale go siekłem!), to jest to raczej nie dla mnie...(ale chyba i tak obejrzę kilka dodatkowych gameplay'i/recenzji)
Myślę, że mogłeś znaleźć całkiem trafne porównanie i jeśli CDMD Cię odrzuciło, to być może DT nie jest grą dla Ciebie, ale jest jedna rzecz która różni oba tytuły - tryb rozgrywki. Rzucanie kośćmi w kooperacji i grze przeciwko żywemu rywalowi daje zupełnie inne odczucia. Ja wolę tę drugą opcję. Inna sprawa jest taka, czy w ogóle akceptujesz kości w grach i związaną z nimi nieprzewidywalność (nawet jeśli można nią sterować)?
Wroobel pisze: 13 mar 2021, 20:05 Kurcze ta gra kusi bardzo. Ale ta cena.
Nie da się ukryć, kompletna gra swoje kosztuje. Też mam pewne obawy czy nie za dużo na taką lekką pozycję, ale:
gregoff pisze: 13 mar 2021, 21:20 A do tego mogę ją zaproponować nawet znajomym niegrającym raczej w planszówki lub synowi który nieśmiało zaczyna grywać w lżejsze tytuły...
I to jest dla mnie spory atut. Lubię mieć w kolekcji takie gry, które nie zamęczą rozgrywką i progiem wejścia niedzielnych graczy.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Mr_Fisq »

RUNner pisze: 14 mar 2021, 09:09
Spoiler:
Myślę, że mogłeś znaleźć całkiem trafne porównanie i jeśli CDMD Cię odrzuciło, to być może DT nie jest grą dla Ciebie, ale jest jedna rzecz która różni oba tytuły - tryb rozgrywki.
To i czas rozgrywki. Co innego jak losowość położy partię po 1h zaciętej rozgrywki w CDMD, a co innego jak po 15 minutach w DT.
RUNner pisze: 14 mar 2021, 09:09 Rzucanie kośćmi w kooperacji i grze przeciwko żywemu rywalowi daje zupełnie inne odczucia. Ja wolę tę drugą opcję. Inna sprawa jest taka, czy w ogóle akceptujesz kości w grach i związaną z nimi nieprzewidywalność (nawet jeśli można nią sterować)?
Już miałem napisać, że nie mam nic do kości, ale mój regał gier spojrzał na mnie karcąco ;)
W Root'cie rzut kostką mnie nie boli, podobnie wieża w Szogunie, czy worek ingrediencji w Szarlatanach. Ale tam wszędzie losowość wydaje się w dużej mierze naturalna/tematyczna...
RUNner pisze: 14 mar 2021, 09:09 Nie da się ukryć, kompletna gra swoje kosztuje. Też mam pewne obawy czy nie za dużo na taką lekką pozycję, ale:
gregoff pisze: 13 mar 2021, 21:20 A do tego mogę ją zaproponować nawet znajomym niegrającym raczej w planszówki lub synowi który nieśmiało zaczyna grywać w lżejsze tytuły...
I to jest dla mnie spory atut. Lubię mieć w kolekcji takie gry, które nie zamęczą rozgrywką i progiem wejścia niedzielnych graczy.
Pytanie czy jest dużo przyjaźniejsze dla niedzielnych graczy, niż rozważane wcześniej UM.
Co do samej ceny DT to dla mnie najbardziej kusząco wygląda:
=> pojedynczy zestaw - nie kosztuje strasznie dużo, więcej kart promo i tak nie dostaniemy - idealnie rozwiązanie, żeby sprawdzić jak się gra, czy to gra dla mnie etc.
=> "All-In" - ma w sobie to czego moim zdaniem będzie za jakiś czas brakować w UM => fajnie zorganizowane pudło na wszystkich bohaterów, które jest zarówno estetyczne jak i praktyczne

Edit: Dla ustalenia uwagi: nie staram się udowodnić wyższości UM nad DT, na razie z tego co czytam żadna nie jest w oczywisty sposób lepsza od drugiej (co tylko utrudnia wybór gdy nie planuje się wydania niecałych 600PLN na dwie lekkie gry pojedynkowe...), i kluczowe okazuje się wyczucie które rozłożenie akcentów bardziej nam pasuje. To jak z grafikami w tych grach - jednym bardziej podpasuje gładki, spójny i bardzo solidny styl DT, a drugim artyzm i niekonwencjonalność UM.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Mendaks »

Czy losowa gra może być dobra? Spróbuję odpowiedzieć w tym materiale.

https://youtu.be/7nzRux9dPZA
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: dawciu »

Czy ktoś mi może wytłumaczyć jedno nurtujące mnie pytanie? Czy polska wersja battle chesta całego pierwszego sezonu będzie do kupienia w sklepach w retailu, czy dało się ją kupić jedynie na wspieram.to i teraz muszę szukać z drugiej ręki ? Widzę że w sklepach ruszyły preordery na pojedyńcze pudełka, a nigdzie nie widać nawet wzmianki o battle chestach
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Rykas »

dawciu pisze: 24 lis 2021, 08:38 Czy ktoś mi może wytłumaczyć jedno nurtujące mnie pytanie? Czy polska wersja battle chesta całego pierwszego sezonu będzie do kupienia w sklepach w retailu, czy dało się ją kupić jedynie na wspieram.to i teraz muszę szukać z drugiej ręki ? Widzę że w sklepach ruszyły preordery na pojedyńcze pudełka, a nigdzie nie widać nawet wzmianki o battle chestach
Tylko w sklepie lucky duck będzie można kupić.
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: dawciu »

Rykas pisze: 24 lis 2021, 08:41
dawciu pisze: 24 lis 2021, 08:38 Czy ktoś mi może wytłumaczyć jedno nurtujące mnie pytanie? Czy polska wersja battle chesta całego pierwszego sezonu będzie do kupienia w sklepach w retailu, czy dało się ją kupić jedynie na wspieram.to i teraz muszę szukać z drugiej ręki ? Widzę że w sklepach ruszyły preordery na pojedyńcze pudełka, a nigdzie nie widać nawet wzmianki o battle chestach
Tylko w sklepie lucky duck będzie można kupić.
a wiadomo kiedy mniej wiecej będzie można kupić przez ich sklep? Narazie nie ma o tym nigdzie nawet wzmianki
Khonrad
Posty: 40
Rejestracja: 13 maja 2021, 08:08
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Khonrad »

Wszystkie zestawy z postaciami będą normalnie do kupienia. Jedynie ta księga będzie ekskluzywem u wydawcy.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: polwac »

Battle chesta bedzie można kupić tylko bezpośrednio w sklepie Lucky Duck Games, zestawy bohaterów normalnie w sklepie, a perłowych kości nigdzie nie będzie się dało dokupić, bo to było załatwione w trakcie kampanii tylko dla wspierających.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: dawciu »

ale nie wiadomo czy w tym roku czy w następnym? Oni to info podawali na wspieraczce?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4440
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Hardkor »

dawciu pisze: 24 lis 2021, 15:17 ale nie wiadomo czy w tym roku czy w następnym? Oni to info podawali na wspieraczce?
Raczej w tym skoro sklepy już sprzedają, więc LDG pewnie będzie sprzedawało w tym samym momencie lub szybciej.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: polwac »

Ten lub następny tydzień z tego co mówili.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Rykas »

dawciu pisze: 24 lis 2021, 08:45
a wiadomo kiedy mniej wiecej będzie można kupić przez ich sklep? Narazie nie ma o tym nigdzie nawet wzmianki
Można już zamawiać battle chest na ich stronie w przedsprzedaży. Na początku grudnia spodziewają się dostać wszystko na magazyn.
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: dawciu »

Faktycznie, wrzucili wczoraj.
Ech, no przyznam szczerze że mega niekorzystnie to wychodzi - 120 pln za samo kartonowe pudełko to tak średnio bym powiedział, tak średnio. Myślałem że przy zakupie całego pakietu w big boxie będzie się to bardziej opłacać, wiedziałem że nadal będzie drożej niż na wspieram.to ale mimo wszystko 350 a 520 pln to sroga różnica...
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4440
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Hardkor »

dawciu pisze: 25 lis 2021, 11:09 Faktycznie, wrzucili wczoraj.
Ech, no przyznam szczerze że mega niekorzystnie to wychodzi - 120 pln za samo kartonowe pudełko to tak średnio bym powiedział, tak średnio. Myślałem że przy zakupie całego pakietu w big boxie będzie się to bardziej opłacać, wiedziałem że nadal będzie drożej niż na wspieram.to ale mimo wszystko 350 a 520 pln to sroga różnica...
Zawsze można zamówić podstawki w sklepach (wtedy po 70 zł są) co daje 280 zł + 120 zł na LDG i masz 400 zł za całość + ewentualne wysyłki.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: polwac »

Jest tak jak obiecali w trakcie kampanii i są uczciwi względem wspierających.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 627
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: trixon »

Poza uczciwością względem wspierających dodałbym jeszcze jednak jakość wykonania pudła.
Dla kontrprzykładu, - big box do Roll Playera kosztuje (sic!) ok 70 zł. co jest w mojej ocenie srogim przegięciem.
70 zł za samo pudło, które jest niczym innym.
-Jest szare i brzydkie w środku
-Nie ma żadnego insertu ani wypraski.
-Zastępuje pudełko z dodatku, bo jest w zastępstwie za pudełko z dodatku i zamawiajac big boxa, dodatek otrzymujesz w środku (co powinno pozwolić na obniżenie ceny)
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: dwaduzepe »

trixon pisze: 25 lis 2021, 12:31 Poza uczciwością względem wspierających dodałbym jeszcze jednak jakość wykonania pudła.
Dla kontrprzykładu, - big box do Roll Playera kosztuje (sic!) ok 70 zł. co jest w mojej ocenie srogim przegięciem.
70 zł za samo pudło, które jest niczym innym.
-Jest szare i brzydkie w środku
-Nie ma żadnego insertu ani wypraski.
-Zastępuje pudełko z dodatku, bo jest w zastępstwie za pudełko z dodatku i zamawiajac big boxa, dodatek otrzymujesz w środku (co powinno pozwolić na obniżenie ceny)
bez przesady, za ile ty bys chcial to pudelko? za 10 zl? przeciez to nadal trzeba wyprodukowac i przetransportowac z Chin i jeszcze na tym zarobic.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 627
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: trixon »

dwaduzepe pisze: 25 lis 2021, 12:33
trixon pisze: 25 lis 2021, 12:31 Poza uczciwością względem wspierających dodałbym jeszcze jednak jakość wykonania pudła.
Dla kontrprzykładu, - big box do Roll Playera kosztuje (sic!) ok 70 zł. co jest w mojej ocenie srogim przegięciem.
70 zł za samo pudło, które jest niczym innym.
-Jest szare i brzydkie w środku
-Nie ma żadnego insertu ani wypraski.
-Zastępuje pudełko z dodatku, bo jest w zastępstwie za pudełko z dodatku i zamawiajac big boxa, dodatek otrzymujesz w środku (co powinno pozwolić na obniżenie ceny)
bez przesady, za ile ty bys chcial to pudelko? za 10 zl? przeciez to nadal trzeba wyprodukowac i przetransportowac z Chin i jeszcze na tym zarobic.
No nie wiem? W tym konkretnym przypadku max 40 zł?
Jak Lacerta wypuszczała kawernę w odświeżonym pudle to sprzedawali samo pudło za 19 zł. Biorąc pod uwagę obecne realia i trudność w branży mam świadomość rosnących cen. Jednak wciąż różnica pomiędzy dodatkiem Chochliki i Chowańce w zwykłym pudełku, a dodatkiem o tej samej zawartości, tylko w dwa razy wyższym pudełku nie powinna w mojej ocenie wynosić 72 zł... Za tę cenę spodziewałbym się chociaż pudełka, które ma ładny nadruk w środku (tak jak miała to podstawka), lub cokolwiek co usprawiedliwia taką cenę.
Spoiler:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: RUNner »

Przy obecnych problemach z transportem z Chin, takie bigboxy są bardzo kłopotliwe. No chyba że są składane w Polsce, ale wątpię. Jeśli nie, to zajmują sporo cennej przestrzeni. Stąd taka cena zapewne.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ