(Podcast) dżentelmeni przy stole

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
kisiel365
Posty: 776
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 281 times

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: kisiel365 »

Przy takiej rekomendacji to w Decrypto tylko ze zmianą żon! :D
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

To ja już zostanę przy Tajniakach :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

Kto by pomyślał że rok minie tak szybko. Zapraszamy więc na kolejne roczne podsumowanie na naszym kanale. Tym raz 1 cześć Wiosna
Zapraszamy serdecznie
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
bolek
Posty: 43
Rejestracja: 13 maja 2019, 10:38
Has thanked: 27 times
Been thanked: 31 times

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: bolek »

Dzięki za odcinek! Jeżeli o mnie chodzi, to im bardziej "odpływacie" od tematu - tym lepiej. Im więcej analogii i porównań - tym lepiej. Im więcej opowieści z nad stołu i partii - tym lepiej. Nie krzyczcie na gadaczy;] Recenzji w necie jest masa, ale pogadanek o odczuciach z gry niewiele. A wam to dobrze wychodzi:). O "kamieniach milowych" bardzo przyjemnie mi się słuchało, te podsumowanie zapowiada się podobnie... ale czy Wy chcecie to puszczać w odstępach tygodniowych? 4 części? Toż to kolejna zima nadciągnie szybciej! Słuchając ostatniej części człowiek nie będzie pamiętał co było w pierwszej! A kiedy "było grane"? A kiedy nocne zmiany, inne smaczki, gorące i zimne kotlety? No weźcie się nie znęcajcie nad słuchaczami!
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1736 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: pwoloszun »

O masz. To zes nam teraz zrobil zagwozdke <3

To ja przypomne, ze my NAPRAWDE jestesmy ciekawi Waszych odpowiedzi na Irkowe pytania - tutaj czy na yt.

Dla przypomnienia:
Styczen
Czy macie w tym roku gry, które możecie powiedzieć TAK zmieniły mój gust?

Luty
Czy jest jakiś tytuł, który nie daje Wam spokoju? Odbijacie się od niego i wracacie?

Marzec
Jak to jest u Was ze wspieraczkami? Wspieracie? Omijacie? Czym się kierujecie?

Kwiecień
Jakie znacie najzabawniejsze, najbardziej wkurzające wymówki graczy od grania?

Pozdrawiamy!!
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

Dzięki za piękną laurkę. Nagrywamy niestety z różnymi losowymi zdarzeniami w tle i stąd taka częstotliwość :(. Po roku nagrywania jestem pełen podziwu dla ludzi którzy to robią systematycznie od wielu lat. Mam nadzieję że w tym roku uda nam się utrzymać dobrą formę i również dobijemy do takiego wyniku jak w tym (66 filmików Piton chciałby 69). Dzięki za odsłuchanie dużo jest fajnych materiałów video i nie każdy ma czas i ochotę słuchać gadania takich dziadów przy stole :) tym bardziej że raczej mało u nas nowości i nowinek ale jak widać ktoś czeka z utęsknieniem to nam się bardziej jeszcze chce! Dzięki wielkie!!!
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 203
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 164 times
Been thanked: 113 times

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: misiencjusz »

Drodzy dżentelmeni. Ja to właśnie w Was lubię, że nie mówicie o tym co wszyscy. Gdzie ja znajdę materiały o Great Zimbabwe (kupione po Waszym materiale), Antiquity (zapewne też kupię jak będzie okazja), Labiryncie (kupione po Waszym materiale), Polis (walczę ze sobą, bo mało mam okazji do gry we dwóch). Odkąd odkryłem Wasz kanał jesteście w TOP3. No i dobrze się Was słucha w aucie. Taka fajna pogawędka o hobby.
PS: zróbcie proszę instrukcje do Pax Ren. taką prawdziwą jak ostatnie materiały video. Jak nie Wy to kto? Przecież nikt się za to nie zabierze.
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

Tak instrukcja do Paxa jest w planach. Najpierw materiał o Paxach w ogóle czym wydaje się nam że są :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

To jeszcze nie instrukcja ale po roku zbierania się do tego tematu udało się w końcu nagrać odcinek o serii gier Pax. Zebraliśmy w jedną pigułę to co nam chodziło po głowie odnośnie tych gier i jak zwykle wyszło niekrótko. Zapraszamy na Nocną zmianę po 22 wszystkich nocnych marków.
Obrazek
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

Mogę chwalić bo to nie moja robota, mega wkład w popularyzację tej fenomenalnej gry u nas. Polska instrukcja video do odtworzenia na magnetowidach z potrójną głowicą
https://youtu.be/g6mXTuFiOic
https://youtu.be/hXpY-I-mNRA
Obrazek
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

Wiosenno letnie historie na kanale z 2021 roku i wspomnień czar ciąg dalszy. W przyszłym tygodniu ostatnia część czyli jesienno-zimowy Bigos ale dziś zapraszamy do Lata
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

Trochę spamujemy ostatnio ale spokojnie już się ogarniamy. Jeśli ktoś zna lub planuje poznać taką grę Age of Steam to Zapraszamy!
Obrazek
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

Dobra kłamałem, gorączka sylwestrowej nocy nam nie mija lepiej odlajkujcie powiadomienia tego wątku bo pewnie jeszcze trochę pospamuję. Dziś w nocy zapraszamy chętnych słuchaczy do odcinka poświęconego 1848 Australia.

Obrazek
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2327
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 568 times
Been thanked: 918 times

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: Galatolol »

Potwierdzam, że pisałem, bazując na opiniach innych (ale nie jakichś anonimów), iż Harzbahn wymaga intensywnego ogrywania. Natomiast gdy w końcu go poznałem, to mam co do tego wątpliwości, bo powiedziałbym - i nie tylko ja - że główną wadą tej gry może być powtarzalność. Optymalnym podejściem byłoby najpewniej granie rzadko przy jednoczesnym niezapominaniu zasad :lol:

1848 to dla mnie najlepsza gra z udziałem Lonny'ego. Aukcja jest fajna, tylko zawsze powtarzałem, że powinna nie mieć dolnego limitu ceny, żeby była prawdziwa gra w tchórza (dlatego to Lonny ją projektował :lol: ). Wówczas też P5 nie byłoby okropne (bo by szło za mniej). Okropność P5 to rzeczywiście niesprzedawalność, ale też fakt, że firma, której udział daje, zazwyczaj się otwiera później (a więc poźniej można ten udział sprzedać/później nam zaczyna płacić). Choć kiedyś zacząłem dostrzegać w jej słabości pewną wartość: https://www.railsonboards.com/2020/12/3 ... e-auction/. Swoją drogą, zapaleńcy pewnie już wiedzą, że 1839 JCLa też ma aukcję holenderską, ale właśnie porządnie, bo bez dolnej granicy.

Czy tylko ja w tym logu na miniaturkach filmików widzę budynek sejmu? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 18 sty 2022, 22:42 przez Galatolol, łącznie zmieniany 1 raz.
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1736 times
Been thanked: 543 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: pwoloszun »

Galatolol pisze: 18 sty 2022, 22:01
Czy tylko ja w tym logu na miniaturkach filmików widzę budynek sejmu? :mrgreen:
Faktycznie :D

Przekaz podprogowy. Budujemy elektorat. Tkm.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3411
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1155 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: piton »

Galatolol pisze: 18 sty 2022, 22:01 Czy tylko ja w tym logu na miniaturkach filmików widzę budynek sejmu?
:lol: już tego nie odzobaczę :lol:

Dzięki za komentarz i wyjaśnienia!
Zawsze coś sobie zakoduje w danym temacie hasłowo, staram się powołać na znawców tematu, żeby było, że znam (opinie) znawców i wtedy jakbym sam się znał :mrgreen:
Za dużo informacji o grach się kręci w różnych środkach przekazu - tak ludziska, poza forum 18xx ma się dobrze ;) - i potem z podniecenia coś mogę poplątać :P

Co do licytacji holenderskiej, to faktycznie patent bez ceny minimalnej byłby idealny dla P5. Kilka pomysłów na wykorzystanie QR mam, ale faktycznie największa wada to czas odpalenia tej spółki i mrożenie kasy w międzyczasie.
... i dlatego JCL wziął się za szlifowanie 1839 nie Lonny (sorry Lonny :lol: )
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

Jak pogram trochę to się wypowiem :D więc pewnie za rok ale ciekaw jestem czy można by gładko tego holendra z 1839 zaprosić do 1848. No i chłopaki do roboty, odcinki o 62 rewelacja!! Czekamy na więcej
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3411
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1155 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: piton »

vinnichi pisze: 18 sty 2022, 23:06 Jak pogram trochę to się wypowiem :D więc pewnie za rok (...)
Bazarowe piranie i rekiny już wyczuły niegrane 1848 w dobrej cenie, a zaraz a może to 1846, pudełka takie kształtem podobne...
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2327
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 568 times
Been thanked: 918 times

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: Galatolol »

piton pisze: 18 sty 2022, 22:59 Zawsze coś sobie zakoduje w danym temacie hasłowo, staram się powołać na znawców tematu, żeby było, że znam (opinie) znawców i wtedy jakbym sam się znał
Wszystko, co powiedziałeś, się zgadza. Powieliłem zdanie ludzi znających Harzbahn, zaczynają się tylko rodzić wątpliwości co do jego prawdziwości (że gra ta wymaga intensywnego ogrywania).
vinnichi pisze: 18 sty 2022, 23:06 Jak pogram trochę to się wypowiem :D więc pewnie za rok ale ciekaw jestem czy można by gładko tego holendra z 1839 zaprosić do 1848. No i chłopaki do roboty, odcinki o 62 rewelacja!! Czekamy na więcej
Aukcja w 1839 ma jeszcze inne różnice (wykonanie dwóch akcji w ramach jednego ruchu, obniżka o 20). Tu wystarczyłoby pousuwać dolne granice (albo je znacznie zmniejszyć). Tylko to już home rule, więc śliski temat. Lepiej wejść na poziom, gdzie reszta prywatnych idzie za ~maksimum, przez co P5 jest względnie mniej złe. Ale najpierw trzeba w ogóle ocenić, czy też się uważa P5 za bardzo słabe.

Nowe odcinki będą, może "już" w lutym :mrgreen: Wymagania, jakie przed sobą stawiamy co do tego, ile trzeba pograć, zanim zacznie się mądrzyć, plus znacznie rzadsze obecnie granie przez sieć (trochę jak Piton) plus chęć nagrania kilku odcinków naraz sprawiają, że dużo czasu musi upłynąć, zanim się będzie gotowym. (a niektóre gry, do których się kiedyś było gotowym, trzeba na nowo odświeżać :| ) Ale dzięki za miłe słowa.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3411
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1155 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: piton »

Galatolol pisze: 18 sty 2022, 23:36 Nowe odcinki będą, może "już" w lutym :mrgreen: Wymagania, jakie przed sobą stawiamy co do tego, ile trzeba pograć, zanim zacznie się mądrzyć, plus znacznie rzadsze obecnie granie przez sieć (trochę jak Piton) plus chęć nagrania kilku odcinków naraz sprawiają, że dużo czasu musi upłynąć, zanim się będzie gotowym. (a niektóre gry, do których się kiedyś było gotowym, trzeba na nowo odświeżać :| ) Ale dzięki za miłe słowa.
Dawać 1817! tłuszcza chce krwi!
Autentycznie czekam na odcinek o 1817, bo ta gra mnie dalej pokonuje i chętnie posłucham Was, mocno ogranych w ten tytuł. Jak dorzucicie 18Ire też się nie obrażę ;) (koncert życzeń)
Mądrzyć się nie musicie, od tego są recenzenci :mrgreen: pogadajcie po prostu.

Za rzetelne podejście do tematu nagrywania - szacunek. Raz jeszcze dzięki za komentarze :)
dżodżo
Posty: 114
Rejestracja: 13 lip 2017, 19:12
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: dżodżo »

Dzięki za odcinek. Co do pytania postawionego na końcu - ja bym posłuchał o grach B. Dixona, zwłaszcza że rzadziej chyba jest ich temat poruszany, najwięcej materiałów robionych jest o grach AAG i GMT.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3411
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1155 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: piton »

dżodżo pisze: 19 sty 2022, 06:25 Dzięki za odcinek. Co do pytania postawionego na końcu - ja bym posłuchał o grach B. Dixona, zwłaszcza że rzadziej chyba jest ich temat poruszany, najwięcej materiałów robionych jest o grach AAG i GMT.
Szczerze, to ciężki temat. Ja znam "powierzchownie" jego gry, w 32 i 56 grałem po kilka razy (5 razy max), w 1870 1 raz, 1850 nie znam. Pewnie reszta ekipy "troszkę" gorzej zna temat. Bez wgłębiania się w szczegóły to może kiedyś zrobimy tzw. rzut okiem na temat pana Dixona. Do fajnych opowieści to brakuje po kilkanaście partii w każdy tytuł ;) Ale zapisuje w zeszyciku.
Dzięki za odsłuch i komentarz! (a co do opowiadania o tytułach, to nie wydawnictwo/dostępność tylko liczba rozegranych partii/poznanie gry decyduje o pogadance)

co do 1832 - możesz się uśmiechać do Galatolola i Xenira, oni na pewno grali więcej.
No i musimy naciskać na RoB niech szybko wydadzą ten tytuł, bo naprawdę ciekawy (dla mnie to taki pradziadek 1862)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

A tymczasem na kanale koniec podsumowania 2021. Zapraszamy
https://youtu.be/_FZW_NNYPO4
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 203
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 164 times
Been thanked: 113 times

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: misiencjusz »

Przyznaję, że jeszcze nie przesłuchałem ostatnich odcinków więc nie wiem czy odpowiedź na pytanie jest na temat. Zakładając jednak, że rozmawiamy o jakich grach chciałbym posłuchać to mając już Paxy to chętnie coś więcej dowiedziałbym się co myślicie o Biosach.
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: (Podcast) Dżentelmeni Przy Stole

Post autor: vinnichi »

Od Biosoów się odbiliśmy. Tam jest dużo ciekawych mechanik ale przy tej ilości kombinowania losowość nas pozbawiła zabawy. Dużo osób gra i akceptuje ją jaka jest bawiąc się wyśmienicie my spróbowaliśmy Megafauny i Origins i jakoś nie chwyciło. Do Origins bym chętnie jeszcze kiedyś zasiadł ale z kimś kto ma ograną grę i pokaże mi jak sprawnie w nią grać.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
ODPOWIEDZ