Platforma testowa

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
eskabb
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2020, 00:33

Platforma testowa

Post autor: eskabb »

Ciężko robić nowe gry planszowe nie wiedząc dokładnie jak ma wyglądać plansza , ile ma być pól itd. Można jednak łatwo przeskoczyć ów problem projektując wszystko w edytorze tekstu. Wystarczy w Wordzie zrobić tabelkę , kolorować pasy pól i plansza gotowa. Każde pole możemy opisać jak chcemy , wkleić obrazki itd . Chciałem się zapytać które waszym zdaniem edytory nadają się do symulacji najlepiej. A może nie edytor a arkusz kalkulacyjny ? Od razu można by robić bilans pieniężny wszystkich zakupów np w Monopoly ?
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2049
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 271 times
Been thanked: 422 times

Re: Platforma testowa

Post autor: tomp »

Wydaję mi się, że na początek zwykła tablica wystarczy.
Jeśli chodzi o coś elektronicznego to może Whiteboard lub jakikolwiek zamiennik ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Platforma testowa

Post autor: Fojtu »

Po prostu Excel/google doc. Nic co robisz w planszówce nie powinno wyjść poza potrzeby zwykłego arkusza. Np. jak robisz karty z różnymi cechami i kosztem, to wyceniasz je sobie, przeliczasz na czynnik wspólny w celu balansu.

Do robienia planszy polecam od razu jakiś edytor graficzny, ja używam Inkscape, darmowy program wektorowy.
ODPOWIEDZ