Warp's Edge (Scott Almes)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: lesar »

Obrazek

Gra solo wydawnictwa Renegade gdzie przyjdzie nam walczyć w kosmosie z przeciwnikami jako samotny pilot, wykorzystując do tego zagrywanie tokenów z szeregiem umiejętności. Mechanika gry oparta o deckbuilder- w ciekawym wydaniu: zagrywamy tokeny, pokonujemy wrogów, zdobywamy nagrody w postaci nowych tokenów i zwiększamy swoją siłę ataku.

https://boardgamegeek.com/boardgame/296237/warps-edge
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: lesar »

Bardzo przyjemny tokenowy deckbuilder. Jedna z ciekawszych gier solowych. Na Zewnętrznych Rubieżach samotnym pilotem zmagać nam się przyjdzie z całą flotą wrogów aby w końcu przebić się do galaktycznego bossa. Lasery, manewry, energie, umiejętności dodatkowe, zakupy, wybory jak i czym pokonać gwiezdnych stalkerów. Ogłuszanie, zyskiwanie na czasie, zdobywanie nagród nabieranie sił przez powiększanie co turę ilości tokenów, im więcej ich tym szanse na zwycięstwo rosną. Zgrabnie wszystko połączone ze sobą, proste zasady, dynamiczna rozgrywka, chodź przyjdzie często zatrzymać się aby chwilę poświęcić myśli nad właściwym wyborem. Zmienne tokeny w zależności od pilotowanego statku i zdolności bossów (statków-matek) daje stosunkowo dużą regrywalność. Stopnie trudności mocno zróżnicowane. Przeciwników pokonujemy na dwa sposoby kalkulując, który sposób daje nam bardziej wartościową nagrodę i pozwoli nam dłużej przetrwać turę.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: MsbS »

Dodruk bodajże w czerwcu? Bo pierwszy nakład (KSowy?) zniknął bez śladu.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: lesar »

Dodruk planowany na lipiec 2021, zgodnie z tym co podaje wydawca.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
loaru
Posty: 301
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 64 times
Been thanked: 116 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: loaru »

Zagrałem kilka partii i jestem zachwycony. Gra w klimacie komputerowych tzw. shmupów, gdzie latasz stateczkiem i niszczysz kolejne fale przeciwników, by ostatecznie pokonać bossa. Jedna rozgrywka zajmuje 30-45 minut. W pudełku znajdują się dwa specjalne inserty na żetony, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na setup - wystarczy do insertów dorzucić odpowiednie żetony z mocami wybranego statku i w 5 minut jesteśmy gotowi do grania.

Obrazek

Jak na proste zasady, jest co planować. Kiedy zabraknie nam żetonów w woreczku, robimy taki jakby „skok w czasie” i resetujemy wszystkich odkrytych/pokonanych przeciwników, a żetony trafiają z powrotem do worka - po każdym takim resecie mamy więcej możliwości, możemy też wcześniej zachować, zależnie od statku, 1 lub więcej żetonów. Oczywiście liczba skoków zależy od wybranego bossa.

Czekam teraz na dodatek i plastikowe żetony, które z racji częstego przemieszczania powinny uprzyjemnić rozgrywkę :)
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: sasquach »

loaru pisze: 28 gru 2021, 23:47 Czekam teraz na dodatek i plastikowe żetony, które z racji częstego przemieszczania powinny uprzyjemnić rozgrywkę :)
A skąd zamawiałeś? Bo obecnie chyba tylko z USA można ściągnąć dodatek
loaru
Posty: 301
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 64 times
Been thanked: 116 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: loaru »

sasquach pisze: A skąd zamawiałeś? Bo obecnie chyba tylko z USA można ściągnąć dodatek
Na Philibert można złożyć preorder na francuską edycję. Dla mnie to nie problem, bo to jest raptem kilka zdań na kartach - wydrukuję opisy po angielsku i dorzucę do pudełka.
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 141 times
Been thanked: 42 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: elbruus »

Szykuje się nowy dodatek do Warp's Edge, będzie dostępny na KS od 8 lutego na stronie kampanii nowej gry autora.

A nowa gra to również solo ale tym razem w temacie Mad Maxa - Wreckland Run.

https://www.kickstarter.com/projects/re ... eries-game
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 141 times
Been thanked: 42 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: elbruus »

KS już działa, 90$ za all-in w Warp's Edge, 25$ nowy dodatek.
opulentus
Posty: 515
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: opulentus »

Witam,
Posiada ktoś może angielską wersję dodatku Warp's Edge - Invasion Virene ?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: Jiloo »

opulentus pisze: 30 kwie 2022, 13:00 Witam,
Posiada ktoś może angielską wersję dodatku Warp's Edge - Invasion Virene ?
Ja mam Viren Invasion. Co potrzebujesz?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 401
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 372 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: Ciuniek »

Zagrałem i ja. I tutaj w krótkim, solowym odcinku Gradania o tym opowiadam:
https://www.youtube.com/watch?v=RO-4oU0-68w
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: flissak »

Ma ktoś jakieś przecieki dotyczące wydania Warps Edge w Polsce(Galakta, Rebel)?
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: sasquach »

flissak pisze: 02 mar 2023, 10:42 Ma ktoś jakieś przecieki dotyczące wydania Warps Edge w Polsce(Galakta, Rebel)?
Kiedyś napisałbym, że bez szans, bo to gra solo. Ale coraz więcej ich wychodzi u nas, więc może się uda.
Z drugiej strony chyba nikt u nas nie wydaje gier Renegade Game Studio, więc szanse maleją.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: flissak »

sasquach pisze: 02 mar 2023, 11:22 Kiedyś napisałbym, że bez szans, bo to gra solo. Ale coraz więcej ich wychodzi u nas, więc może się uda.
Z drugiej strony chyba nikt u nas nie wydaje gier Renegade Game Studio, więc szanse maleją.
Rzeczywiście bardzo specyficzne wydawnictwo ;) To musiałby być jednostrzałowiec- chyba że znaleźliby tam jeszcze kilka rodzynków.
khuba
Posty: 979
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: khuba »

Może Galakta w końcu się skusi - w końcu ma wydać jednoosobowego Szczurołapa
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: Jiloo »

Jakieś tytuły Renegade wyszły po polsku. Piszę z pamięci, więc mogę nie pamiętać oraz coś pomylić, więc jakby co poprawcie: Arboretum (Rebel), Poszukiwanie Planety X (Lucky Duck), Fuse (Portal), Festiwal lampionów (GFP).
Inna sprawa, że nawigowanie po och stronie jest dziwne. Posegregowane w różne grupy. Wiem, że przejęli wydanie Crusaders: Thy will be gone, ale nie mogę znaleźć w żadnej grupie. Natomiast jak wyszukam to znajduję...
Ostatnio zmieniony 02 mar 2023, 16:36 przez Jiloo, łącznie zmieniany 1 raz.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: sasquach »

No tak. Wszedłem na ich stronę, żeby sobie odświeżyć ich portfolio i wymienionych gier nie znalazłem :)
Ale tak to spoko, szanse są :)
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: flissak »

Jiloo pisze: 02 mar 2023, 13:51 Jakieś tytuły Renegade wyszły po polsku. Piszę z pamięci, więc mogę nie pamiętać oraz coś pomylić, więc jakby co poprawcie: Arboretum (Rebel), Poszukiwanie Planety X (Lucky Duck), Fuse (Portal), Festiwal lampionów (GFP).
Inna sprawa, że nawigowanie po och stronie jest dziwne. Posegregowane w różne grupy. Wiem, że przejęli wydanie Crusaders: Thy will be gone, ale nie mogę znaleźć w żadnej grupie. Natomiast jak wyszukam to znajduję...
Właśnie nie chciałem wymieniać jakie znalazłem, bo już byłem w trakcie pisania, kiedy uzmysłowiłem sobie, że "Brzdęk" wcale nie jest ich i siadła mi pewność co do pozostałych ;p Szkoda, że na Bgg nie można oddzielić gier producenta, od tych, które jedynie wydają na swoim rynku.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: Jiloo »

flissak pisze: 03 mar 2023, 09:38 Właśnie nie chciałem wymieniać jakie znalazłem, bo już byłem w trakcie pisania, kiedy uzmysłowiłem sobie, że "Brzdęk" wcale nie jest ich i siadła mi pewność co do pozostałych ;p Szkoda, że na Bgg nie można oddzielić gier producenta, od tych, które jedynie wydają na swoim rynku.
Też się na tym złapałem, ale akurat te wymienione przeze mnie są na ich stronie w dziale „Renegade Original”. Choć przecież seria Solo Hero to też ich produkcja...
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 78 times
Been thanked: 46 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: flissak »

Jiloo pisze: 03 mar 2023, 11:52 Też się na tym złapałem, ale akurat te wymienione przeze mnie są na ich stronie w dziale „Renegade Original”. Choć przecież seria Solo Hero to też ich produkcja...
Nie znalazłem tej zakładki, ale widziałem podpisy "oryginal" pod grami, dlatego łatwiej było mi sprawdzić już konkretne przykłady, które podałeś niż odkopać coś samodzielnie.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: seki »

Koledzy jak ocenianie Warp's edge z perspektywy czasu? Gra bardzo mi się podoba. Uwielbiam deckbuilding a Orlean z bag buildingiem to gra z mojego topu. W związku z tym nie spodziewałem się niczego innego niż to, że mechanicznie WE to będzie strzał w dziesiątkę. Z tych szybkich kosmicznych solówek Pod wrogim niebem nigdy nie dawał mi przyjemności a tu od samego początku bardzo mi się podoba rozgrywka. Ale mam pewien problem... zagrałem już przeciwko wszystkim statkom matkom oprócz najwyższego poziomu i nie przegrałem ani razu. Trochę posmutnialem bo bez wyzwania gra pewnie szybko się znudzi. I teraz się zastanawiam jak ta kwestia wygląda u graczy, którzy grają w WE nieco dłużej. Generalnie póki co pograłem Tytanem przeciwko The Dread i The Hydra, oraz Achilesem przeciwko The Duo i The Array. Gram z rosnącym poziomem matek ale został mi tylko wrogi "kapitan Daimos" (nie pamiętam nazwy) i jeśli i on nie będzie godną przeszkodą to pewnie pozostanie mi pogranie wszystkimi stateczkami i tyle motywacji do dalszego ogrywania.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: anitroche »

seki pisze: 06 kwie 2023, 20:17 Koledzy jak ocenianie Warp's edge z perspektywy czasu? Gra bardzo mi się podoba. Uwielbiam deckbuilding a Orlean z bag buildingiem to gra z mojego topu. W związku z tym nie spodziewałem się niczego innego niż to, że mechanicznie WE to będzie strzał w dziesiątkę. Z tych szybkich kosmicznych solówek Pod wrogim niebem nigdy nie dawał mi przyjemności a tu od samego początku bardzo mi się podoba rozgrywka. Ale mam pewien problem... zagrałem już przeciwko wszystkim statkom matkom oprócz najwyższego poziomu i nie przegrałem ani razu. Trochę posmutnialem bo bez wyzwania gra pewnie szybko się znudzi. I teraz się zastanawiam jak ta kwestia wygląda u graczy, którzy grają w WE nieco dłużej. Generalnie póki co pograłem Tytanem przeciwko The Dread i The Hydra, oraz Achilesem przeciwko The Duo i The Array. Gram z rosnącym poziomem matek ale został mi tylko wrogi "kapitan Daimos" (nie pamiętam nazwy) i jeśli i on nie będzie godną przeszkodą to pewnie pozostanie mi pogranie wszystkimi stateczkami i tyle motywacji do dalszego ogrywania.
Jak dokupisz sobie dodatek Anomaly to tam jest m.in. talia kart wyzwań (27 kart) i są tam po 3 wyzwania dla każdego statku matki, które podwyższają poziom trudności. Można dodać do gry od jednej do wszystkich trzech. Jeszcze z nimi nie grałam, bo powoli przechodzę "kampanię", ale widzę że w dodatku jest właśnie takie utrudnienie i w instrukcji piszo, że dodanie wszystkich 3 kart zwiększa poziom do extremely difficult ;) no ale czy to prawda, to jeszcze nie sprawdzałam.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: seki »

anitroche pisze: 07 kwie 2023, 18:17 Jak dokupisz sobie dodatek Anomaly to tam jest m.in. talia kart wyzwań (27 kart) i są tam po 3 wyzwania dla każdego statku matki, które podwyższają poziom trudności. Można dodać do gry od jednej do wszystkich trzech. Jeszcze z nimi nie grałam, bo powoli przechodzę "kampanię", ale widzę że w dodatku jest właśnie takie utrudnienie i w instrukcji piszo, że dodanie wszystkich 3 kart zwiększa poziom do extremely difficult ;) no ale czy to prawda, to jeszcze nie sprawdzałam.
Rzeczywiście brzmi jak coś co rozwiązało by problem trudności. A co to znaczy, że przechodzisz "kampanię"? Już drugi raz przeczytałem, że ktoś gra kampanie a ja nic nie wiem o kampanii. Swoją drogą trochę zmarnowanym potencjałem dla mnie jest ta książeczka fabularna. Taki trochę przydługi sposób na wybranie setupu. A zamiast tego mogli zrobić właśnie jakąś ciekawą fabularnie kampanię ze zmiennymi zasadami
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Warp's Edge (Scott Almes)

Post autor: anitroche »

seki pisze: 07 kwie 2023, 18:30
Rzeczywiście brzmi jak coś co rozwiązało by problem trudności. A co to znaczy, że przechodzisz "kampanię"? Już drugi raz przeczytałem, że ktoś gra kampanie a ja nic nie wiem o kampanii. Swoją drogą trochę zmarnowanym potencjałem dla mnie jest ta książeczka fabularna. Taki trochę przydługi sposób na wybranie setupu. A zamiast tego mogli zrobić właśnie jakąś ciekawą fabularnie kampanię ze zmiennymi zasadami
Właśnie o ten storybook mi chodzi, że tam czytasz i sobie rozgrywkę przygotowujesz, takie coś na kształt paragrafówki, dlatego tę "kampanię" wzięłam w cudzysłów ;). Póki co próbuje różne setupy z tej książeczki, a potem zabieram się za pogranie z dodatkiem.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
ODPOWIEDZ