Malowanie figurek - wycena (Zombie 15)

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
xcz7
Posty: 20
Rejestracja: 05 gru 2016, 22:32

Malowanie figurek - wycena (Zombie 15)

Post autor: xcz7 »

Cześć

Jakiś czas temu nabyłem grę "Zombie 15' " i postanowiłem, że fajnie byłoby mieć pomalowane figurki. Wpadł mi do głowy pomysł zaktywizowania znajomych Małoletnich w tym zakresie. Pytanie o potrzebne materiały (farbki, pędzle) byłoby pójściem na skróty (wiem, że jest sporo tematów ogólnych co do malowania i zamierzam je w wolnej chwili przejrzeć i zebrać sensowny amatorski zestaw). Nurtuje mnie natomiast inna kwestia: jaka powinna być stawka za pomalowanie całej gry (100 plastikowych zombie i 8 plastikowych bohaterów) tak, aby odzwierciedlało to w jakiś sposób "realia rynkowe"? Chciałbym uzyskać sytuację win-win - zachęcić młodzież do robienia czegoś nowego, dać im możliwość dorobienia sobie, a samemu mieć pomalowaną grę.
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc w wycenie :)

PS do pomalowania będę miał więcej gier pokroju Blood Rage, Posiadłości Szaleństwa czy Scythe, ale to chcę zobaczyć jak im pójdzie z setką budżetowo zakupionych zombi ;)
Cyel
Posty: 2572
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1425 times

Re: Malowanie figurek - wycena (Zombie 15)

Post autor: Cyel »

Zależy do jakiego standardu.

Pomalowanie przez młodocianych początkujących raczej obniża wartość figurek niż podwyższa ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
MarekPlus
Posty: 177
Rejestracja: 01 lis 2020, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 101 times

Re: Malowanie figurek - wycena (Zombie 15)

Post autor: MarekPlus »

Jedyny plus jaki tu widzę to zachęcanie młodych do malowania.

Koszt podkładu + farb + pędzli + lakieru + zapłacić młodym za pracę. Na koniec dostajesz pomalowane figurki których jakość jak na razie jest niewiadomą.

Chyba lepiej zapłacić komuś za pomalowanie kto robił to już nie raz. Oglądając wczesniejsze prace masz poglad jakości za jaką płacisz. Dodatkowo przy takim zleceniu masz możliwość zdecydowania na czym Ci zależy - szybkie malowanie, proste, zaawansowane, z podstawkami (piasek,trawka,kamyki,dodatkowe obiekty etc.) czy bez.
xcz7
Posty: 20
Rejestracja: 05 gru 2016, 22:32

Re: Malowanie figurek - wycena (Zombie 15)

Post autor: xcz7 »

Jedyny plus jaki tu widzę to zachęcanie młodych do malowania.
To jest główny powód :) Kolekcję gier mam sporą, duża część z nich jest z figurkami. Dlatego też na początek leci Zombie - zależnie od efektu pomyślę, czy dać im ciekawsze tytuły, czy zostawić figurki z innych gier dla bardziej doświadczonych rąk. Tak czy inaczej - nadal nie wiem jak powinna wyglądać wycena biorąc pod uwagę zakup materiałów przeze mnie. Co do jakości malowania wierzę w Młodzież, więc obstawiam 2 możliwe warianty: wyjdzie to średnio, albo wyjdzie to dobrze (jak się przyłożą ;))
Cyel
Posty: 2572
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1425 times

Re: Malowanie figurek - wycena (Zombie 15)

Post autor: Cyel »

Przy sprzedaży używanych figurek nie pomalowanych superprofesjonalnie raczej oczekuje się ok 50-70% ceny nówek ze sklepu (chyba, że to jakieś białe kruki). To daje pewien punkt odniesienia co do wartości pieniężnej "normalnego" malowania.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Malowanie figurek - wycena (Zombie 15)

Post autor: promykx »

Nie wiem czy nie zniechęcisz ich jak rzucisz im 100 takich samych figurek. Nie wiem o ilu "młodych" mowa ale to taka trochę żmudna robota robić tyle takich samych figurek.
Ciężko pewnie rzucić jakąś sensowną kwotą skoro chcesz zachęcić do malowania, ale jednocześnie nie wydać "za_dużo" pieniędzy, i do tego jeszcze mieć ładnie pomalowaną grę. Tak trochę jakbyś chciał zjeść ciasto i mieć ciasto. Zachęcając kogoś do czegoś trzeba trochę zainwestować (czasu lub złotówek) niekoniecznie wymagać że będzie to jak bitewniaki. Nowicjusz nie zrobi tak ładnie jak profesjonalista.

Gra do najdroższych nie należy, figurki chyba też nie są jakieś wybitne więc nawet jak nie wyjdą przepięknie to ciężko mówić o stracie skoro gra chodzi na promocjach po ok 50-60zł. Możesz "poświęcić" ową grę w ramach swoich kosztów, dla niech może będzie to zabawa, może okaże się że nie. Jak się spodoba (im i tobie) to ewentualnie dalej myśleć o jakieś zapłacie za lepsze tytuły. jeśli upierasz się za zapłatę to może niekoniecznie w formie pieniężnej tylko czekoladopodobną.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Malowanie figurek - wycena (Zombie 15)

Post autor: Halloween »

Duzo latwiej maluje sie podobne figurki hurtowo. Figurki maluje sie oddzialami. Kolczuga na srebrno i tak kazdemu po kolei, potem otwierasz brazowa farbke i kazdemu spodnie etc.
mluckner
Posty: 340
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 95 times

Re: Malowanie figurek - wycena (Zombie 15)

Post autor: mluckner »

Halloween pisze: 25 mar 2021, 11:59 Duzo latwiej maluje sie podobne figurki hurtowo. Figurki maluje sie oddzialami. Kolczuga na srebrno i tak kazdemu po kolei, potem otwierasz brazowa farbke i kazdemu spodnie etc.
Ale tutaj sytuacja jest trochę inna. Gra ma tylko trzy wzory figurek i raczej chcesz je malować innymi kolorami, aby choć trochę zróżnicować ich wygląd.
ODPOWIEDZ