Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: mementomoris »

Nie wiem czy to kwestia polskiej edycji, ale karty wydarzeń są mało precyzyjne. Dwa przykłady
Spoiler:
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: chemik22 »

Nie wiem czy to tylko kwestia naszego egzemplarza ale karty nie są płaskie, są lekko podgięte i nie lezą płasko na stole. Fakt że ich jakość jest spoko bo są wykonane podobnie do tych co mam w Mage Knight.
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: waadimch »

Jakieś info jaka cena?
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Hrosskar »

chemik22 pisze: 24 sty 2023, 17:57 Nie wiem czy to tylko kwestia naszego egzemplarza ale karty nie są płaskie, są lekko podgięte i nie lezą płasko na stole. Fakt że ich jakość jest spoko bo są wykonane podobnie do tych co mam w Mage Knight.
U mnie to samo, więc to pewnie będzie dotyczyć całego nakładu.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: sin »

Hrosskar pisze: 24 sty 2023, 19:48
chemik22 pisze: 24 sty 2023, 17:57 Nie wiem czy to tylko kwestia naszego egzemplarza ale karty nie są płaskie, są lekko podgięte i nie lezą płasko na stole. Fakt że ich jakość jest spoko bo są wykonane podobnie do tych co mam w Mage Knight.
U mnie to samo, więc to pewnie będzie dotyczyć całego nakładu.
Potwierdzam, też tak mam.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Death4ever »

chemik22 pisze: 24 sty 2023, 17:57 Nie wiem czy to tylko kwestia naszego egzemplarza ale karty nie są płaskie, są lekko podgięte i nie lezą płasko na stole. Fakt że ich jakość jest spoko bo są wykonane podobnie do tych co mam w Mage Knight.
Też tak mam
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Mr_Fisq »

Były publikowane w wersji drukowalnej karty zapisu gry/dzienniki podróży?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
PerezSaj
Posty: 127
Rejestracja: 28 lis 2020, 21:56
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: PerezSaj »

Pytanko. Jeżeli mam dodatki do tej gry, a nie chce grac trubu arcade, to wszystkie karty oprócz arcade normalnie dokładam do podstawki? Głównie chodzi o kart targu, przygód i zadań?

Jest kilka tozbieznosci w licznie komponentów dodatku Fala zagłady. Nie zgadza się liczba kart wydarzeń, tagu i zadań. Zadania nawet jak liczyłem z kartami arcade to też nie wychodziło tak jak powinno. Chyba że coś się zmieniło, bo ja liczbę komponentów odnalazłem na stronie że wspieraczką, a od powstania tej strony mogło się coś zmienić.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: sin »

PerezSaj pisze: 26 sty 2023, 09:02 Pytanko. Jeżeli mam dodatki do tej gry, a nie chce grac trubu arcade, to wszystkie karty oprócz arcade normalnie dokładam do podstawki? Głównie chodzi o kart targu, przygód i zadań?

Jest kilka tozbieznosci w licznie komponentów dodatku Fala zagłady. Nie zgadza się liczba kart wydarzeń, tagu i zadań. Zadania nawet jak liczyłem z kartami arcade to też nie wychodziło tak jak powinno. Chyba że coś się zmieniło, bo ja liczbę komponentów odnalazłem na stronie że wspieraczką, a od powstania tej strony mogło się coś zmienić.
Tak, dokładasz wszystko poza trybem arcade. Na BGG jest potwierdzenie od autora oraz lista komponentów, ekstrakt poniżej:
There is no manual for Tides of Ruin. You basically just add all of the components to the base game, except for the Arcade Mode cards.

Component List:
45 Adventure Cards
Atlas
16 Enemy Cards
45 Market/Event Cards
90 Quest/Arcade Mode/Bonus Event Cards
Storybook
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Lubel »

Czy warto kupować dodatki, czy sama podstawka jest wystarczająca do dobrej zabawy ?
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Hrosskar »

Pierwsza rozgrywka dopiero przede mną, ale z tego co widzę po komponentach i jak cała gra wygląda, to oba dodatki (podziemia i fala zagłady) mogłyby być spokojnie w podstawce, ale pewnie zostały wycięte, żeby podstawka była bardziej przystępna cenowo.
Fala zagłady - dochodzi kilka kart z nowymi wyspami, które razem tworzą świat. Bez dodatku w pewne miejsca nie popłyniesz, choć występują na zbiorczej mapie na arkuszu zapisu. Dodatkowo mamy wrzucony tryb arcade.
Podziemia - w kilku lokacjach możesz zejść dodatkowo do podziemi i je eksplorować.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: ixi24 »

Widzę, że cena sklepowa jest serio dobra, więc zastanawiam się nad kupnem, ale ciekawi mnie dodatek.

1.Czy dodatek Fala Zagłady to "tylko" elementy dodane do podstawki czy jakaś nowa kampania ? Czy jednak dodatek jest zbędny/niezbędny ?

2. Serio zagram spokojnie dwie kampanie w podstawkę? A np; z dodatkiem nawet trzy i poznam zupełnie różne przygody ;) ?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1149
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 503 times
Been thanked: 333 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Propi »

Z tego co rozumiem to możesz zagrać i z 10 kampanii a nadal nie odwiedzić wszystkiego :-) Chyba około 10-20% gry się poznaje za każdym razem.

Kupiłem oba dodatki właśnie, więc mam nadzieję, że pozostałe godziny spędzone z grą będą tak samo radosne jak te dotychczasowe :-)
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Hrosskar »

Odpowiem może bardziej obrazowo. W podstawce masz 18 plansz z mapą świata. W dodatku dochodzą dodatkowo 8 plansz. Razem tworzy to jeden świat. W związku z tym możesz podróżować do innych zakątków, coś innego eksplorować i za jednym razem nie zobaczysz całego świata. Nie ma tutaj takiej typowej kampanii jak w Tainted Grail, po prostu pływasz sobie po świecie i go zwiedzasz w pewnym celu. Myślę, że co najmniej kilka razy można przejść grę i wciąż zobaczyć dużo nowych rzeczy.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: ixi24 »

Propi pisze: 27 sty 2023, 17:54 Z tego co rozumiem to możesz zagrać i z 10 kampanii a nadal nie odwiedzić wszystkiego :-) Chyba około 10-20% gry się poznaje za każdym razem.

Kupiłem oba dodatki właśnie, więc mam nadzieję, że pozostałe godziny spędzone z grą będą tak samo radosne jak te dotychczasowe :-)
Czyli ile kampanii już zagrałeś i ile trwały ? I jak rozumiem dodatki to więcej tego samego i jeżeli komuś podeszła podstawka warto kupić ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 429 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: tomp »

ixi24 pisze: 27 sty 2023, 17:51 Widzę, że cena sklepowa jest serio dobra, więc zastanawiam się nad kupnem, ale ciekawi mnie dodatek.

1.Czy dodatek Fala Zagłady to "tylko" elementy dodane do podstawki czy jakaś nowa kampania ? Czy jednak dodatek jest zbędny/niezbędny ?

2. Serio zagram spokojnie dwie kampanie w podstawkę? A np; z dodatkiem nawet trzy i poznam zupełnie różne przygody ;) ?
Ad.1. Ktoś juz to wczesniej linkował, powtórze: https://boardgamegeek.com/thread/260317 ... 9#37024389

Ad.2. Ukończenie kampanii zależy od wykonanych questów jest ich na tyle, że podejrzewam, że możesz przy 5-ty razie odkrywać nowe ścieżki i nowe zadania,
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
trx89
Posty: 85
Rejestracja: 14 sty 2020, 23:42
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: trx89 »

ixi24 pisze: 27 sty 2023, 17:51 Widzę, że cena sklepowa jest serio dobra, więc zastanawiam się nad kupnem, ale ciekawi mnie dodatek.

1.Czy dodatek Fala Zagłady to "tylko" elementy dodane do podstawki czy jakaś nowa kampania ? Czy jednak dodatek jest zbędny/niezbędny ?

2. Serio zagram spokojnie dwie kampanie w podstawkę? A np; z dodatkiem nawet trzy i poznam zupełnie różne przygody ;) ?
Cena sklepowa? A gdzie to znalazłeś do kupienia bo sam przegapiłem wspieraczkę.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: ixi24 »

trx89 pisze: 27 sty 2023, 19:35
Spoiler:
Cena sklepowa? A gdzie to znalazłeś do kupienia bo sam przegapiłem wspieraczkę.
W aleplanszowki z moim kodem 5% takie ceny:
Spoiler:
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: chemik22 »

Patrząc na ceny sklepowe to był definitywnie ostatni raz kiedy cokolwiek kupiłem na wspielaczach od polskich wydawców co docelowo i tak ma być w sklepie. Szkoda mrozić kasy na 15 miesięcy jak dziś zamówiłbym w sklepie kilka złotówek taniej niż wówczas. Robienie z wspierających stada Łosi. Ech..
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: chemik22 »

ixi24 pisze: 27 sty 2023, 18:56
Propi pisze: 27 sty 2023, 17:54 Z tego co rozumiem to możesz zagrać i z 10 kampanii a nadal nie odwiedzić wszystkiego :-) Chyba około 10-20% gry się poznaje za każdym razem.

Kupiłem oba dodatki właśnie, więc mam nadzieję, że pozostałe godziny spędzone z grą będą tak samo radosne jak te dotychczasowe :-)
Czyli ile kampanii już zagrałeś i ile trwały ? I jak rozumiem dodatki to więcej tego samego i jeżeli komuś podeszła podstawka warto kupić ;)
Jeda kampania u nas to jakieś 15h. W jej czasie trwania udało nam się odwiedzić 6 z 18 kart podstawki. Dodatki to po prostu więcej tego samego i jeśli podeszło i ma się ochotę na więcej to dodatki są dla takiej osoby moim zdaniem.
Awatar użytkownika
kci83
Posty: 405
Rejestracja: 24 kwie 2020, 23:45
Has thanked: 76 times
Been thanked: 75 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: kci83 »

chemik22 pisze: 28 sty 2023, 12:51 Patrząc na ceny sklepowe to był definitywnie ostatni raz kiedy cokolwiek kupiłem na wspielaczach od polskich wydawców co docelowo i tak ma być w sklepie. Szkoda mrozić kasy na 15 miesięcy jak dziś zamówiłbym w sklepie kilka złotówek taniej niż wówczas. Robienie z wspierających stada Łosi. Ech..
To znaczy na wspieraczce gra była za 349zł z wysyłką i dodatkiem Podziemia, który jest teraz dostępny chyba tylko w sklepie kaczek (90zł)... więc ogólnie na wspieram.to można by zaoszczędzić jakieś 20-30zł, ale prawda jest taka, że oszczędność jest na tyle mała (mrożenie kasy na taki czas), że zasadność wspierania jest rzeczywiście wątpliwa.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: yosz »

ixi24 pisze: 27 sty 2023, 18:56 Czyli ile kampanii już zagrałeś i ile trwały ? I jak rozumiem dodatki to więcej tego samego i jeżeli komuś podeszła podstawka warto kupić ;)
Zagrałem jedną pełną kampanię po angielsku (16 partii chyba wyszło) i zwiedziliśmy pewnie 1/3 - 1/2 mapy, ale nie wszystkie lokacje oczywiście na nich odwiedzliśmy. Dodatki to więcej tego samego - Podziemienia dodają trochę mechanik przy zwiedzaniu podziemi z tego co pamiętam. Teraz będziemy kontynuować po polsku.

Podsumowując: można spokojnie kupić tylko podstawkę i nie ma w ogóle wrażenia że coś zostało wycięte. Jak macie dodatki, to poza mapami nie wiadomo co jest z dodatku a co nie (więcej questów, przedmiotów, wydarzeń)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: chemik22 »

kci83 pisze: 28 sty 2023, 13:06
chemik22 pisze: 28 sty 2023, 12:51 Patrząc na ceny sklepowe to był definitywnie ostatni raz kiedy cokolwiek kupiłem na wspielaczach od polskich wydawców co docelowo i tak ma być w sklepie. Szkoda mrozić kasy na 15 miesięcy jak dziś zamówiłbym w sklepie kilka złotówek taniej niż wówczas. Robienie z wspierających stada Łosi. Ech..
To znaczy na wspieraczce gra była za 349zł z wysyłką i dodatkiem Podziemia, który jest teraz dostępny chyba tylko w sklepie kaczek (90zł)... więc ogólnie na wspieram.to można by zaoszczędzić jakieś 20-30zł, ale prawda jest taka, że oszczędność jest na tyle mała (mrożenie kasy na taki czas), że zasadność wspierania jest rzeczywiście wątpliwa.
Pewnie ten dodatek podziemia w sklepach będzie na pewno taniej. Podstawka też u kaczek to ze 399zł a w sklepach to za 270zł bez rabatów czy innych zniżek które sporo osób ma na forum.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1149
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 503 times
Been thanked: 333 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Propi »

chemik22 pisze: 28 sty 2023, 13:15 Pewnie ten dodatek podziemia w sklepach będzie na pewno taniej. Podstawka też u kaczek to ze 399zł a w sklepach to za 270zł bez rabatów czy innych zniżek które sporo osób ma na forum.
Podziemia mają być LDG-exclusive, więc nie będą nigdzie indziej.
Ja wziąłem Podziemia u LDG i Fale Zagłady w FLGS - komplet za ok. 200zł.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: brazylianwisnia »

chemik22 pisze: 28 sty 2023, 12:51 Patrząc na ceny sklepowe to był definitywnie ostatni raz kiedy cokolwiek kupiłem na wspielaczach od polskich wydawców co docelowo i tak ma być w sklepie. Szkoda mrozić kasy na 15 miesięcy jak dziś zamówiłbym w sklepie kilka złotówek taniej niż wówczas. Robienie z wspierających stada Łosi. Ech..
Największy bezsens wyszedł z dodatkiem fala zagłady który jest znacznie tańszy w sklepie. Zestaw który mnie interesował na wspieram to był za 549zl, w sklepach 590zl + 2 wysyłki. Realnie oszczędność ok 50zl. Szału nie ma ale tragedii też nie. Polskie wspieraczki rzadko mają sens ale i tak znacznie częściej niż większość wspieraczek na Kickstarterze bo tutaj chociaż znasz jakość produktu i jest jakaś znizka a w zagranicznych wspieraczkach trzeba być trochę zorientowanym by wyczaic co opłaca się wspierać. 95% kampanii na KS czy GF jest nieopłacalna.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ