Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Ardel12 »

Ja odkupiłem pledge kapitana i w sumie biorąc najniższe ceny na necie to przepłaciłem parę dyszek. Oh well, ale Ci co wzięli w kampanii jednak są do przodu. Jak zejdą bonusy ze sklepu to pledge prawdopodbnie wystrzelą w górę, zależy ile kaczki wyprodukowały statków i monet, więc spokojnie trzeba czekać na rozwój sytuacji jak ktoś chce spylić po ograniu i nie stracić.

Ja z kolei mam pytanie czy jakbym otworzył wszystko, to w podstawce na to miejsce jest? Mogę spokojnie wywalić pudełka po dodatkach?
PerezSaj
Posty: 127
Rejestracja: 28 lis 2020, 21:56
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: PerezSaj »

Ardel12 pisze: 28 sty 2023, 16:57 Ja z kolei mam pytanie czy jakbym otworzył wszystko, to w podstawce na to miejsce jest? Mogę spokojnie wywalić pudełka po dodatkach?
Ja zmieściłem wszystko do pudełka z podstawki, a mam wszystkie dodatki.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Reku_ »

Ardel12 pisze: 28 sty 2023, 16:57 Ja z kolei mam pytanie czy jakbym otworzył wszystko, to w podstawce na to miejsce jest? Mogę spokojnie wywalić pudełka po dodatkach?
Spokojnie się wszystko mieści, nawet z matą
Ciesiel
Posty: 25
Rejestracja: 27 mar 2021, 23:35
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Ciesiel »

Dzień dobry wszystkim

Czy Wam również nie zgadzają się komponenty z dodatku Fala Zagłady w porównaniu z obiecanymi na wspieraczce?
PerezSaj
Posty: 127
Rejestracja: 28 lis 2020, 21:56
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: PerezSaj »

Jak traktujecie te większe monety. 1 większą to 5 małych czy inny przelicznik? Nie widziałem tego w instrukcji.
Nosiadbt1100
Posty: 386
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Nosiadbt1100 »

PerezSaj pisze: 29 sty 2023, 11:37 Jak traktujecie te większe monety. 1 większą to 5 małych czy inny przelicznik? Nie widziałem tego w instrukcji.
Ryan Laukat na Bgg pisal - duże to piątki
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: akahoshi »

Ależ mnie ta gra dziś rozłożyła.
Poległem już w drugiej turze.
W pierwszej turze wykonałem tylko ruch na następną stronę mapy. W następnej turze eksploracja i nadziałem się na trzech przyjemniaczków - jeden z pancerzem 7.
Karty mi tak fatalnie podchodziły że w trzeciej rundzie walki wszystkie moje postacie już były martwe.

BTW: Założyłem wątek z zasadami viewtopic.php?t=78243
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: bajbaj »

akahoshi pisze: 29 sty 2023, 17:22 Ależ mnie ta gra dziś rozłożyła.
Poległem już w drugiej turze.
W pierwszej turze wykonałem tylko ruch na następną stronę mapy. W następnej turze eksploracja i nadziałem się na trzech przyjemniaczków - jeden z pancerzem 7.
Karty mi tak fatalnie podchodziły że w trzeciej rundzie walki wszystkie moje postacie już były martwe.

BTW: Założyłem wątek z zasadami viewtopic.php?t=78243
Napiszę tak - zazdro!!! Uwielbiam takie historie w grach, ponieważ uważam, że gry narracyjne oraz inne gry ze sporą losowością powinny właśnie dostarczać takich wrażeń, tj. m.in. epickich zwycięstw i epickich porażek. Porażka w drugiej rundzie do takich na pewno należy. Do tego reset gry nie zajął zapewne wiele czasu :D
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 825
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Seraphic_Seal »

1) Tak się waham, czy brać od razu z dodatkiem/dodatkami, a jak z jednym - to którym. Każdy z dodatków można kupić za prawie taką samą cenę, jakieś spostrzeżenia który wypadnie lepiej? Czy może jednak odpuścić dodatki - jeśli wielce możliwe, że rozegram kampanię raz, może dwa to czy jest sens je brać? Bo z czego rozumiem raczej poszerzają elementy z podstawki zamiast dodawać istotne nowe
2) Dużo jest tasowania kart? Bo nie wiem czy dorzucać do koszyka koszulki
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1149
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 503 times
Been thanked: 333 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Propi »

Seraphic_Seal pisze: 30 sty 2023, 12:03 2) Dużo jest tasowania kart? Bo nie wiem czy dorzucać do koszyka koszulki
Tasowania prawie wcale - zadania są ułożone po kolei i wyciągane po kolei, to samo karty walki/przeciwników.
Karty targu są wyciągane sporadycznie i też nie ulegają tasowaniu (poza chyba samym początkiem partii - zużyte odkłada się na spód stosu).
Jednie karty umiejętności/losu są mocno mielone - te najmniejsze - ale nie wiem, czy jest potrzeba koszulkowania. Jakość papieru jest świetna i nie sądzę, żeby w normalnym użytkowaniu one miały sprawiać trudności :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Mr_Fisq »

Seraphic_Seal pisze: 30 sty 2023, 12:03 1) Tak się waham, czy brać od razu z dodatkiem/dodatkami, a jak z jednym - to którym. Każdy z dodatków można kupić za prawie taką samą cenę, jakieś spostrzeżenia który wypadnie lepiej? Czy może jednak odpuścić dodatki - jeśli wielce możliwe, że rozegram kampanię raz, może dwa to czy jest sens je brać? Bo z czego rozumiem raczej poszerzają elementy z podstawki zamiast dodawać istotne nowe
2) Dużo jest tasowania kart? Bo nie wiem czy dorzucać do koszyka koszulki
Małe karty możesz zakoszulkować. bo wydaje się, że będą najczęściej tasowane. Ew. Talie wydarzeń.
Z dodatków to ja bym się skłaniał do Falii Zagłady (wpisuje się w politykę Day Zero DLC).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: yosz »

Mr_Fisq pisze: 30 sty 2023, 12:11 Z dodatków to ja bym się skłaniał do Falii Zagłady (wpisuje się w politykę Day Zero DLC).
Nie, nie wpisuje. Oczywiście dodatek dodaje się bezobsługowo - raz dodane karty są w pudełku i nawet nie wiesz czy są z dodatku czy nie, ale nie ma zupełnie wrażenia że czegoś jest za mało w pudełku albo brakuje zawartości. Sama podstawka to są długie godziny i wiele-wiele partii. Można spokojnie zagrać pełną kampanię, a nawet dwie i nigdy nie dotrzeć do miejsc gdzie wypłynęłoby się na dodatkową mapę. Zagrajcie, zobaczcie czy Wam się podoba i dopiero wtedy dodajcie Falę Zagłady czy Podziemia żeby odkrywać nowe tereny. (można to spokojnie zrobić nawet w rozpoczętej kampanii)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Death4ever »

Na czym polega odkrywanie nowej zawartości?

Czy to jest tak, że "jedna strona mapy" - "jedne przejście gry" (zakładam, że nie, bo było by to prymitywne)?

Może jest tak, że jeżeli podczas pierwszej rozgrywki płynę do punktu 86, potem do 95, a potem d 93 - i koniec, wygrałem (powiedzmy)... To potem podczas drugiego przejścia gry muszę pamiętać, że byłem w 86, 95 oraz 93 i że jeżeli chcę coś nowego to muszę nie odwiedzać tych numerów?

Albo może jest szereg pewnych konkretnych miejsc, które trzeba odwiedzić w pewnej kolejności? Czyli... 86 kieruje mnie na 95. Muszę tam płynąć (zgodnie z fabułą), żeby "dokończyć quest'a", a potem mam wybór, czy płynąć do 93, czy jednak do 103. W trakcie tej rozgrywki wybieram 93. To by oznaczało, że żeby ogarnąć numer 103, to muszę na nowo przejść kampanię i odpalić łańcuszek 86 -> 95 -> (tym razem) 103
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: tomekmani3k »

Mieszanka tego co opisałeś. Jest więcej miejsc niż dostępnych akcji na jedną kampanię. Dodatkowo musisz mieć odpowiednie słowa klucze żeby aktywować dalszy rozwój zadania.
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 200
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 63 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Kajdi »

Gra to taki open world - pływasz sobie po mapie i robisz różne questy/przeżywasz przygody. Tak więc najbliżej temu chyba do tego, co opisałeś w drugim akapicie - jak chcesz maksymalizować ilość nowej zawartości poznanej w kolejnym przechodzeniu gry, to np. od początku prowadzisz eksplorację świata w innym kierunku geograficznym niż za pierwszym razem. Chociaż uważam, że przy pierwszym przejściu i tak nie zdążysz zrobić wielu questów, które otrzymasz, więc równie dobrze można grać podobnie jak za pierwszym razem, tylko skupić się na innych zadaniach. Gra mocno opiera się na eksploracji, więc wskazówki jakie się otrzymuje od osób zlecających zadania często bywają nieoczywiste - np. "szukaj na wyspie na północy" (ale na północy obecnego obszaru, czy gdzieś na północnym skraju świata?), co sprawia, że ciężko wykonywać je jak po sznurku - często w trakcie poszukiwania celu obecnego questa natkniesz się na kilka kolejnych.
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: waadimch »

Hej

Czy z przeciwnikami muszę walczyć ? czy jest może opcja ucieczki itp?
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1149
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 503 times
Been thanked: 333 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Propi »

Często jest tak, że możesz uniknąć walki, wybierając inną opcję - np. użycie skillchecka sprytu czy "perswazji".
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: waadimch »

Dziękuje za odp.
Czy dużo tracę gdy rezygnuje z walki? (lepsze suweniry pewnie są po wygranej walce?)
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1149
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 503 times
Been thanked: 333 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Propi »

Mam wrażenie, że walka daje większą szansę na zdobycie punktów doświadczenia, ale też potrafi zupełnie wyczerpać zasoby, przez co kolejne ruchy to powolna, mozolna i kosztowna rekonwalescencja :-)
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 49 times
Been thanked: 21 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: lemon_curry »

Proszę Państwa, czy któryś z dodatków jest must have? dzięki
Muszczu
Posty: 78
Rejestracja: 13 wrz 2022, 16:03
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Muszczu »

A jak chodzi to typowo w trybie solo ?
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: bdm »

Też jestem bardzo ciekawy jak to działa i czy gra się swobodnie aż 9 postaciami na raz?
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1149
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 503 times
Been thanked: 333 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Propi »

Ja gram póki co solo i moim zdaniem jest to zupełnie proste, by nie powiedzieć: automatyczne.

Cały "upkeep" tych postaci to zarządzanie kartami, które im przypisujemy (bronie i umiejętności) i żetonami: zmęczenia, życia, statusu, walki itd.

Sposób, w jaki gra wykorzystuje postaci - czyli "wskaż postać do następnego testu/walki" - sprawia, że przez większość czasu i tak interesuje nas tylko jedna postać, która ma rozwiniętą konkretną cechę czy ma lepszą broń.

Nie ma tu nic przytłaczającego, ani też nie ma wrażenia, że nie można się się efektywnie zajmować wszystkimi postaciami na raz. Każde zadanie to zwykle max. 1 test umiejętności. Każda walka to max. 4 postaci w walce. Wszystko dzieje się po kolei i nie ma tu żadnego zauważalnego zamieszania. Gorąco polecam, Żanette Kalyta :)
Muszczu
Posty: 78
Rejestracja: 13 wrz 2022, 16:03
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: Muszczu »

A kiedy dokładna premiera ?
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Uśpieni Bogowie / Sleeping Gods (Ryan Laukat)

Post autor: bdm »

Już jest dostępna.
ODPOWIEDZ