Kleropol

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Kleropol

Post autor: kisiel365 »

Rośnie spora konkurencja dla gry Kapitalizm: https://kleropol.pl/
Też mechanicznie nieskomplikowana i nacechowana ideologicznie.
Z tym, że marketingowo trochę lepiej, bo nawet Skiba promuje
https://img.joemonster.org/upload/rki/1 ... _Skiba.mp4
https://youtu.be/GKNvEdBuBbA

EDIT: wspomnę słowem, że ten temat został wydzielony z równie poważnego wątku o równie poważnej grze
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2021, 19:14 przez kisiel365, łącznie zmieniany 1 raz.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1959
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 190 times
Been thanked: 835 times

Re: Kapitalizm

Post autor: Neoptolemos »

Dość stary news, o Kleropolu słyszałem chyba jeszcze przed pandemią.
Ale pomijając paskudną szatę graficzną, prawdopodobnie archaiczną mechanikę itp., jestem w stanie uwierzyć, że ktoś na to wyda 100 zł. Choćby w ramach niewybrednego żartu. Kapitalizm przebija Kleropol pod względem marketingowym o lata świetlne :D
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
mluckner
Posty: 338
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 94 times

Re: Kapitalizm

Post autor: mluckner »

Neoptolemos pisze: 22 kwie 2021, 14:33 Kapitalizm przebija Kleropol pod względem marketingowym o lata świetlne :D
Zakładka Media o grze zrobiła na mnie wrażenie. O ilu grach z tego forum pisała Rzeczpospolita i Wyborcza?
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Kleropol

Post autor: everan »

kisiel365 pisze: 22 kwie 2021, 14:28 Rośnie spora konkurencja dla gry Kapitalizm: https://kleropol.pl/
Też mechanicznie nieskomplikowana i nacechowana ideologicznie.
Szczerze powiem, że Kleropol nawet mnie kusi - nie jest to jakiś wyrafinowany humor, ale jednak humor, plus wiatraczkowa strzałka na planszy do robienia bzzzzziu - jestem w stanie zobaczyć tę grę na stole po głębszym lub trzech :D Żeby jeszcze jakaś mała promocja!
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Kleropol

Post autor: Cyel »

Ćwierć wieku temu w liceum z kumplami zrobiliśmy RPGa, który dział się w Polsce, w niedalekiej przyszłości a gracze byli świetnie wyszkolonymi, uzbrojonymi po zęby, ideologicznie nieskalanymi agentami KK (inspirowanymi Bractwem z Kronik Mutantów*), którzy tropili antypolskie, antykonserwatywne, antyrodzinne i antykatolickie spiski, prowokacje i bezeceństwa w kraju rządzonym przez KK żelazną ręką po zbrojnym, religijnym przewrocie takim, że Państwo Islamskie się chowa :)

To były czasy... To było granie... Teraz nie ma grania ;)

*-
Obrazek
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9425
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: Kapitalizm

Post autor: MichalStajszczak »

Neoptolemos pisze: 22 kwie 2021, 14:33 Dość stary news, o Kleropolu słyszałem chyba jeszcze przed pandemią.
Faktycznie. Na stronie gry jest informacja
Pomysł na grę powstał w grudniu 2018. 15 kwietnia 2019 zostały przesłane do mediów (Wydawnictwo Agora, Gazeta Wyborcza) informacje na temat gotowego produktu.
Ale jakoś ani autor ani wydawca nie zaszczycili dotychczas naszego forum informacją o swoim dziele.
mluckner
Posty: 338
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 94 times

Re: Kapitalizm

Post autor: mluckner »

MichalStajszczak pisze: 22 kwie 2021, 15:25
Neoptolemos pisze: 22 kwie 2021, 14:33 Dość stary news, o Kleropolu słyszałem chyba jeszcze przed pandemią.
Faktycznie. Na stronie gry jest informacja
Pomysł na grę powstał w grudniu 2018. 15 kwietnia 2019 zostały przesłane do mediów (Wydawnictwo Agora, Gazeta Wyborcza) informacje na temat gotowego produktu.
Ale jakoś ani autor ani wydawca nie zaszczycili dotychczas naszego forum informacją o swoim dziele.
W artykule z Rzeczpospolitej, swoją drogą bardzo rozsądnym, jest informacja, że autor się ukrywa pod pseudonimem, a produkcję zlecił w Czechach, aby uniknąć prześladowań. Traktuję to raczej jako chwyt marketingowy.
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: Kleropol

Post autor: kisiel365 »

Cyel pisze: 22 kwie 2021, 15:24 dział się w Polsce, w niedalekiej przyszłości a gracze byli świetnie wyszkolonymi, uzbrojonymi po zęby, ideologicznie nieskalanymi agentami KK (inspirowanymi Bractwem z Kronik Mutantów*), którzy tropili antypolskie, antykonserwatywne, antyrodzinne i antykatolickie spiski, prowokacje i bezeceństwa w kraju rządzonym przez KK żelazną ręką po zbrojnym, religijnym przewrocie takim, że Państwo Islamskie się chowa :)
wow, robi wrażenie, dzisiaj nie brzmi to już tak abstrakcyjnie :D, chętnie zobaczyłbym coś więcej o tym tytule
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Torquemada666
Posty: 780
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Kleropol

Post autor: Torquemada666 »

Artykuł o grze pojawił się w Polityce:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... ektor.read

Poza pensją podstawową, w przypadku kapelanów i katechetów wypłacaną przez państwo, można bogacić się na inne sposoby. Można też tracić pieniądze. Ratunkiem jest karta Ojciec Dyrektor, która pozwala przejąć połowę kwoty każdej transakcji lub wysłać dowolnego gracza do parafii Wygwizdów 😂

"Gmina sprzedaje Ci grunt pod cele sakralne. Płacisz grosze, ponieważ masz 98 proc. bonifikaty. W miejscu obiecanego hospicjum budujesz centrum handlowe i kapliczkę. I kasujesz 100 zł" Żart? Beka z księży? Skądże znowu. To, jak i wszystkie inne cudowne wydarzenia opisane na służących do gry kartach" Opatrzność" i " Cuda" zdarzyło się naprawdę, a gdzie i kiedy, gracze dowiadują się z dołączonej broszurki, która podaje linki do artykułów (także z Polityki).
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Kleropol

Post autor: Beskid »

everan pisze: 22 kwie 2021, 15:01 Szczerze powiem, że Kleropol nawet mnie kusi - nie jest to jakiś wyrafinowany humor, ale jednak humor, plus wiatraczkowa strzałka na planszy do robienia bzzzzziu - jestem w stanie zobaczyć tę grę na stole po głębszym lub trzech :D Żeby jeszcze jakaś mała promocja!
Mam tak samo i od dłuższego czasu obserwuję. Z tego co czytam główną mechaniką jest tu alternatywna rzeczywistość dealerów zbawienia.

Przez ceneo możesz czasem zbić cenę kodem kupując przez KUP TERAZ bo akurat ten towar jest w dobrej cenie od Tantis. Teraz był kodzik wielkanocny ale pula już wyczerpana. Wcześniej był kod promujący BLIK i też pięknie obniżał cenę.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Kleropol

Post autor: Curiosity »

Panowie, jeśli nie piszecie niczego o grze, to nie piszcie w ogóle. Takie posty tylko nakręcają off-top.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: Kleropol

Post autor: Mr_Fisq »

Jest i "recenzja" na naszym macierzystym Games Fanatic:
https://www.gamesfanatic.pl/2023/06/07/ ... -kosciele/

Aż dziw bierze, że tak uznana gra (reklamowana w branżowym portalu) nie doczekała się jeszcze swojej strony na BGG.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ