Stwory z obory - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Lexander
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2021, 11:43

Stwory z obory - pytania i wątpliwości

Post autor: Lexander »

Czy wyrzucenie niszczenia karty (6tki) niszczy "przebranie stwora" czy daje wygrana z przebranym stworem? Zakladamy ze jest tylko stwór i przebranie na stole.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Stwory z obory

Post autor: Gromb »

Niszczy kartę przy Stworze. Czyli walczysz z prawdziwym stworem, nie przebranym wieśniakiem.
Strona 7 instrukcji. Najpierw karta dodana do potwora.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Lexander
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2021, 11:43

Re: Stwory z obory - pytania i wątpliwości

Post autor: Lexander »

Tez tak zrozumialem instrukcje. Ale jest to klopotliwe logicznie. No bo przebranie: w definicji podstawiasz zwierze z obory zamiast potwora. Jest to wyszczegolnione w instrukci ( strona 10, uwaga na czerwono) Rzucasz 6 i nagle puf, a jednak potwor? No i otwiera to droge do podwojnie albo i potrojnie przebranych stworow. Podwojnie przebrany stwor punktuje dwa razy?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Stwory z obory - pytania i wątpliwości

Post autor: Gromb »

Wg mnie nie. Punktujesz raz za wygraną. Tak samo jakbyś chciał zagrać wampira i zdublować jego działanie. Wyssalbys bohatera kilkukrotnie :twisted: niszczenie to niszczenie, karta przestaje istnieć. Nie działa tylko na czarne karty. Było przebranie, nie ma przebrania. za to jedna postać chyba FALGRIM punktuje za żółte karty i w takim przypadku warto wrzucić np. dwa przebrania, bo każde to +1 do siły
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Lexander
Posty: 6
Rejestracja: 13 kwie 2021, 11:43

Re: Stwory z obory - pytania i wątpliwości

Post autor: Lexander »

Z wampirem to slaby przyklad. Dostawiasz 2 wampiry do stwora. I jeden bedzie grzecznie patrzyl bo ojej, zywiciel moze umrzec? A dwie karty na krzywy ryj? Albo wampir i hiena. Wykonujesz wszystko co napisane raczej.
Bledu99
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2020, 13:48

Re: Stwory z Obory (Tomasz Bolik)

Post autor: Bledu99 »

Pytanie co do kart targowiska "Bestiariusz I/II/III" z nowego dodatku Bestiarium Peuperum, jak rozumieć zapis że dają premie +1 do ZLECEŃ w kolorze zielony/niebieski/czerwony? Czy po prostu są jak broń o sile jeden w danym kolorze czy zlecenia które tworze są o jeden mocniejsze?
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Stwory z Obory (Tomasz Bolik)

Post autor: agt »

Zauważyłam, że w pudełku z grą mam inną wersję instrukcji niż jest na stronie muduko.
I nie wiem czy któraś z nich jest nadrzędna/poprawiona..
Nie znalazłam też żadnych informacji z datą utworzenia każdej z wersji.
Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?

Różnice, które znalazłam (nie wiem czy wszystkie):

Karta "Mój ci on":
pdf: nie można jej dodać do zlecenia
w pudełku: można dodać do zlecenia (jest to napisane też na karcie)

Targowisko:
pdf: lnformacja, że gracz może jednocześnie mieć 2 karty broni i 1 kartę eliksiru oraz że kartę eliksiru kładzie się zakrytą obok karty postaci. Wyjątkiem jest karta Potjon, którą można kupić i natychmiast użyć, nawet jeśli gracz ma już kartę ekwipunku.
Brak informacji o możliwości wymiany karty targowiska przed zakupem.
w pudełku: lnformacja tylko o limicie 2 kart broni. Nie ma nic o limicie eliksirów oraz gdzie się je przechowuje.
Jest opisana możliwość odrzucenia jednej z kart Targowiska i wyłożenia nowej przed zakupem.
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Stwory z Obory (Tomasz Bolik)

Post autor: agt »

agt pisze: 28 sie 2023, 09:20
Spoiler:
Napisałam z tymi pytaniami do Muduko.
Odpowiedzieli mi na pierwsze pytanie, a jeśli chodzi o drugie to mieli dać mi znać gdy zbadają sprawę.
Ale wciąż nie dostałam odpowiedzi.

Jak Wy gracie?
Czy kupione na targowisku karty ekwipunku nie będące bronią (eliksiry) bierzecie na rękę czy kładziecie zakryte obok karty postaci?
Czy gracie z limitem jednego eliksiru (jak to jest opisane w instrukcji pdf na stronie Muduko)?
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 252
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Stwory z Obory (Tomasz Bolik)

Post autor: TOMEQ »

U mnie leżą przy karcie postaci. Czy tak powinno być? Nie wiem. Tak się u nas przyjęło.
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Stwory z Obory (Tomasz Bolik)

Post autor: agt »

TOMEQ pisze: 06 lis 2023, 20:22 U mnie leżą przy karcie postaci. Czy tak powinno być? Nie wiem. Tak się u nas przyjęło.
Dzięki za odpowiedź.
Ale jeden eliksir czy więcej może być? Jak gracie?
I leżą odkryte czy zakryte?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Stwory z Obory (Tomasz Bolik)

Post autor: Gromb »

agt pisze: 06 lis 2023, 21:22
TOMEQ pisze: 06 lis 2023, 20:22 U mnie leżą przy karcie postaci. Czy tak powinno być? Nie wiem. Tak się u nas przyjęło.
Dzięki za odpowiedź.
Ale jeden eliksir czy więcej może być? Jak gracie?
I leżą odkryte czy zakryte?
Instrukcja precyzuje, że jest tylko jeden zakryty eliksir i dwie karty ekwipunku. Fred może mieć tylko 1 sztukę broni, ale ten gość jest sprawny inaczej :wink:
Reszta kart na ręce w nieograniczonej ilości.
I to naprawdę wystarcza, chcesz lepszy sprzęt, to go podmieniasz, jak sobie kupisz.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Stwory z Obory (Tomasz Bolik)

Post autor: agt »

Gromb pisze: 06 lis 2023, 21:57 Instrukcja precyzuje, że jest tylko jeden zakryty eliksir i dwie karty ekwipunku.
A, no i właśnie o to się rozchodzi.
Tak masz w instrukcji w pudełku z grą?
Bo ja tak znalazłam w pdfie na stronie wydawcy, ale w pudełku mam inaczej. Stąd moje zaskoczenie i zdziwienie gdy zajrzałam do pdfa.

Więcej o tym napisałam tu:
agt pisze: 28 sie 2023, 09:20 Zauważyłam, że w pudełku z grą mam inną wersję instrukcji niż jest na stronie muduko.
I stąd moje dochodzenie, która wersja jest nowsza czy nadrzędna. Bo może któraś to wersja poprawiona, skoro są różne?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Stwory z Obory (Tomasz Bolik)

Post autor: Gromb »

Mam pierwsze wydanie pudełkowe. Nie widziałem pdf-a. Instrukcja nie należy do najszczęśliwszych, ale tutaj akurat jest doprecyzowanie w kwestii ekwipunku i eliksirów.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
P-ek
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2021, 22:59
Been thanked: 1 time

Re: Stwory z Obory (Tomasz Bolik)

Post autor: P-ek »

agt pisze: 06 lis 2023, 21:22
TOMEQ pisze: 06 lis 2023, 20:22 U mnie leżą przy karcie postaci. Czy tak powinno być? Nie wiem. Tak się u nas przyjęło.
Dzięki za odpowiedź.
Ale jeden eliksir czy więcej może być? Jak gracie?
I leżą odkryte czy zakryte?
Dodatek "Wielkie Nordobicie" wprowadza kilka zmian. Jest mowa o ilości eliksirów w filmiku:

Awatar użytkownika
maciejos91
Posty: 62
Rejestracja: 29 mar 2021, 22:21
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Stwory z obory - pytania i wątpliwości

Post autor: maciejos91 »

Jedna z najlepszych karcianek w tym stylu na rynku. Uwielbiam
Always Whyduck
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 252
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Stwory z obory - pytania i wątpliwości

Post autor: TOMEQ »

Karta OOO NIE
Kiedy można zagrać dokładnie te kartę, czy po rzucie kością, czy przed? Czy można ją zagrać po wyłożeniu bestii przez innego gracza?


Karta VALHALLA
Gracz po śmierci pierwszej postaci dostaje 3 pkt sławy. Ale leży karta VALHALLA, która daje 1 punkt sławy. Czy w takim razie 2 postać dostaje 4 punkty?
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
ODPOWIEDZ