Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
alex_dp88
Posty: 85
Rejestracja: 15 paź 2021, 19:08
Lokalizacja: Racibórz
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: alex_dp88 »

W lipcu pożegnałem się z dwoma grami:

Kaskadia - bo przegrała z Zamkiem od Naszej Księgarni. Koniec końców okazało się, że gra jest zbyt "spokojna". Jednak wciąż będę ją polecał osobom początkującym.

Dominion: 2. Edycja - kupiłem, zagrałem spodobało mi się. Jednak dzisiaj przegrywa z innymi deckbuildingami. Posiadam Brzdęka z dodatkami, który jest równie prosty i zdecydowanie bardziej emocjonujący. Klasyk odhaczony.
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Vindication - po długim biciu się z myślami stwierdziłem, że niezależnie od tego, jak ładna i momentami intrygująca jest ta gra, to jednak zbyt irytuje mnie jej niedopracowanie i próby łatania problemów poprzez dokładanie mechanizmów przeznaczonych do poradzenia sobie z jakimiś sytuacjami skrajnymi.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: KOSHI »

Carnival Zombie - miała być alternatywa dla Zombicide a wyszło, że zostałem z kolejną wersją. :mrgreen: W teorii CZ wyglądało świetnie, w praktyce mocno przeciętnie. Był kupiec za dobrą cenę to poszło w świat.

Daily Spawn Set do Zombicide - po co mi zdublowany zestaw skoro mam Reboot boxa. Wystawiłem bez nadziei na sprzedaż w przyzwoitej cenie i poszło na pniu. Sam się dziwię, że ktoś to łyknął...
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 636
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 241 times
Been thanked: 355 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Nilis »

Osadnicy narodziny Imperium plus amazonki. Gra jest ok ale w ciągu ostatniego pół roku tylko jedna osoba chciała w to zagrać. Gra jest dobra ale po pograniu w dużo innych gier trochę za..
nudna. Nie przepadam już za grami euro gdzie każdy sobie kopie ogórek i na koniec tylko porównujemy kto ma czego i ile.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Wojtek.k »

Pierwszy Obywatel. Nie spodobała się na tyle by często lądować na stole, a przy rzadszym graniu szukanie opisów w dwóch instrukcjach jest męczące.
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Bios: Origins. Kontrowersyjny symulacjonizm Eklunda mi się już znudził i stwierdziłem, że szkoda na niego czasu. Zostawię sobie jeszcze Genesis, bo jest najbardziej przystępny, oraz Pax Renaissance, bo to świetna gra, ale reszcie sukcesywnie mówię szerokiej drogi.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: seki »

Rallyman z Adrenaline packiem - nigdy nie udało się zebrać dużej ekipy do grania a w 2-3 osoby jest cienka. Niedzielnych graczy trudno wprowadzić w ten tytuł, łatwiej wyciągnąć Formuła D w kategorii wyścigówek a gdy chce się pościgac na niepoważnie to znacznie bardziej wolę Odlotowy wyścig od Rallymana.

skytear z dodatkiem - uważam, że to świetna gra ale nie nadaje się do rzadkiego wyciągania na stół. Każdy bohster ma inne zdolności, inne karty, których pamiętanie jest kluczowe. Pamiętanie 8 specyfikacji postaci to nirco zbyt dużo do casualowego grania. Nie mówiąc już nawet o rozgrywce na większą ilość bohaterów. Mimo wszystko grę oceniam bardzo wysoko, w dwóch rozgrywkach pokazała pazur i przy odpowiednim zaangażowaniu to rewelacyjna gra.
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 197
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 88 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Padre »

Ostatnio moja kolekcja przeszła czystkę, wyleciały gry z małymi szansami na kolejne partie, w ich miejsce wskoczyły tytuły z backloga. Co opuściło półki:

Uczta dla Odyna - dobra gra, ale po kilku partiach złapałem się na tym, że zupełnie nie chce mi się użerać z jej "obsługą". Trochę jakby liczba ciekawych i trudnych decyzji nie nadążała za liczbą komponentów.

Undaunted - gra, która na papierze wygląda na sprytną i ciekawą, ale w praniu jakoś nie pykła. Chyba za dużo zależy od rzutu kostką.

Super Fantasy Brawl - super gra, ale wymagająca regularnego grania, znajomości talii itd. Nie mam czasu na kilka gier tego typu, ostatecznie SFB przegrało u mnie z Godtear.

BattleCon - podobny przypadek jak z SFB - to trochę takie "lifestyle game", nawet gdybym miał na to czas, nikogo nie namówię na podobną inwestycję. No i nie przepadam za "mangowatymi" grafikami. Zostawiłem sobie Exceed Street Fighter - prostsze, lepsze do okazjonalnego grania i ze znanymi postaciami.

Gloomhaven - nie było szans żeby ekipa zebrała się na dokończenie kampanii, więc przeszedłem całość na PC, a pudło sprzedałem. Niech korzysta ktoś, kto faktycznie wyjmie to na stół.

Empyreal - lubię gry Level99, ta jest całkiem fajna, ale uznałem, że chcę mieć jedną grę tego typu i teraz szukam tej "najlepsiejszej".

Gry wydane przez Portal - kilka niedobitków, sprzedane, bo mam na Portal focha i nie chcę mieć na półce nic z ich logo. :twisted:
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 470
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 839 times
Been thanked: 200 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: JollyRoger90 »

Padre pisze: 25 sie 2022, 13:44

Gry wydane przez Portal - kilka niedobitków, sprzedane, bo mam na Portal focha i nie chcę mieć na półce nic z ich logo. :twisted:
a za co foch na portal, jeśli można zapytać? :)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2045
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 336 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: walkingdead »

Padre pisze: 25 sie 2022, 13:44

Gry wydane przez Portal - kilka niedobitków, sprzedane, bo mam na Portal focha i nie chcę mieć na półce nic z ich logo. :twisted:
Dawno nie wchodziłam na forum i miałam mały rozbrat z planszówkami,ale teraz kiedy przeglądam forum to w wielu wątkach spotykam niechęć wobec Portalu (który osobiście zawsze ceniłam). Skąd to się wzięło w takiej nasilonej formie? Co przegapiłam? :shock:
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 197
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 88 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Padre »

JollyRoger90 pisze: 25 sie 2022, 14:32 a za co foch na portal, jeśli można zapytać? :)
Jakoś ostatnio obejrzałem wspominki Trzewika i okazało się, że facet jeszcze bardziej leci w kulki niż mi się dotąd wydawało. Wiadomo, że Ignacy jest... specyficzny. Lubi się poklepywać po plecach, coś wyolbrzymić, czasem minąć się z prawdą, a kiedyś lubił też sadzić się za krytyczne recenzje produktów Portalu (być może dalej to robi, nie wiem). Strzelał fochy nawet jak oceniało się coś na 7/10. Teraz po latach przyznał, że on części tych gier i dodatków nawet nie przeglądał. Nad niektórymi dalej się rozpływa, choć ewidentnie wciąż do nich nie zajrzał (przykład: "nowatorska gra RPG bez Mistrza Gry" ma cały rozdział "Księga Mistrza Gry", a Trzewik ponoć tę książkę redagował i składał!).

Mam akurat taki etap w życiu, że nie chcę wspierać twórców, którzy przekraczają granice przyzwoitości. Gry wydane w Polsce przez Portal kupuję w oryginale i mam czyste sumienie.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 550 times
Been thanked: 271 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Markus »

Dla mnie "hitem" było jak Trzewik przyznał że on celowo zrobił niedziałający taran w 1 edycji Strongholda. Jak to ladnie ujął "to nie miała być gra o waleniu taranem w bramę"
Po co więc wlaściwie dal taką opcję w grz e to nie mam pojęcia, gracze zostali zrobieni w balona myśląc że jest to jedna z dróg do zwycięstwa , ale matematycznie jednak nie byla (chyba wyważenie bramy taranem to niby miał być autowin).
Po tym wyznaniu mój szacunek do portalu spadł do zera
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 401
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: kuleczka91 »

Małe epickie podziemia - bo mi się nie chciało czekać do listopada, aż dotrą poprawione karty podziemi. Zobaczę, możliwe, że kupię grę ponownie dopiero jeśli dodruk trafi faktycznie z dobrymi kartami i poprawioną instrukcją. W tym pudełku jest na tyle mało miejsca, że nie mam zamiaru jeszcze próbować upychać tam erratę. W grę nie zagrałam, bo stwierdziłam, że póki nie będę miała poprawnych kart to tego nie ruszam.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: RUNner »

Clash of Cultures. Nie zdążyłem nawet zagrać, ale po dłuższej analizie stwierdziłem, że żona to na pewno odrzuci. Za dużo mikrozasad, na bank zbyt długa rozgrywka.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Dazir »

Gloomhaven szczęki lwa - wogole nie siadło, męczyłem się z tym strasznie. Miał być hit …

Bardsung - lubię gry steamforged z dobrodziejstwem inwentarza. Kompletnie nie siadło. Wielkie i przekombinowane. Poszło w świat.

Posiadłość 2 allin - rozegrane sporo scenariuszy, gra miodna ale niemiłosiernie powtarzalna. I do tego apka.

W trakcie sprzedaży:
Dungeon degenerates - rozłożyłem grę do grania i natychmiast ból głowy. Pass, ktoś chętny na core?

Massive Darkness 2 all in. Miało być pięknie, diablo na planszy. Wyszło diablo3 - ładne i grywalne, dupy nie urywa. Wielki zestaw z dodatkami md1 czeka na nowego właściciela.
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Mortinista »

RUNner pisze: 27 sie 2022, 17:20 Clash of Cultures. Nie zdążyłem nawet zagrać, ale po dłuższej analizie stwierdziłem, że żona to na pewno odrzuci. Za dużo mikrozasad, na bank zbyt długa rozgrywka.
Clash of cultures to świetny tytuł, jednak do gry z żoną szybciej poleciłbym np. Posiadłość Szaleństwa. Zależy czy lubi grę nad plansza, przygodowki czy pasjans punktowy. U mnie lubi np. Nemesis lub Neuroshimę, jednak Clash to już za dużo...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Arquebus: Men of Iron Volume IV - Odpaliłem małą bitwę z C3i i.... jakoś nie porwało... seria idzie w odstawkę.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Shodan »

Dazir pisze: 27 sie 2022, 21:36 Gloomhaven szczęki lwa - wogole nie siadło, męczyłem się z tym strasznie. Miał być hit …
Mam tak samo, utknąłem gdzieś w tutorialu i od pół roku kurzy się na półce. No jednak dam jeszcze szansę, bo przecież 4 miejsce na BGG ;-)
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Fiacik »

kuleczka91 pisze: 27 sie 2022, 16:31 Małe epickie podziemia - bo mi się nie chciało czekać do listopada, aż dotrą poprawione karty podziemi. Zobaczę, możliwe, że kupię grę ponownie dopiero jeśli dodruk trafi faktycznie z dobrymi kartami i poprawioną instrukcją. W tym pudełku jest na tyle mało miejsca, że nie mam zamiaru jeszcze próbować upychać tam erratę. W grę nie zagrałam, bo stwierdziłam, że póki nie będę miała poprawnych kart to tego nie ruszam.
Też niedawno sprzedałem. Po 3 rozgrywkach, wydawało mi się już, że w każdej kolejnej rozgrywce robię to samo... Początkowe achy i ochy szybko ustąpiły, a ikonografia i natłok mini zasad również zrobiły swoje. Po każdej przerwie trzeba było na powrót zaprzyjaźniać się z instrukcją. Samą grę jednak dobrze zapamiętam, gdyż zarobiłem na jej sprzedaży :)
Paradoksalnie te różne odcienie kart nie miały żadnego wpływu na rozgrywkę.
Cyel
Posty: 2573
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1428 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Cyel »

Natłok mini zasad w Tiny Epic Dungeons?

O tempora ...
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Ardel12 »

Sprzedałem w tym miesiącu:
- Perseverance - gra to dobra i tyle, ni mniej ni więcej. Pierwszy epizod choć niby działający jako tutorial, to mi się bardziej podobał niż drugi. Za dużo opcji, za dużo powtarzalnych akcji, przerost formy nad treścią jak w Anachrony. To był tytuł, który przekreślił dla mnie gry ze stajni Mindclash. Nie podoba mi się kierunek, w którym zmierzają i zamierzam zagłosować portfelem.

- Everdell - gdyż w kategorii lekkich gier preferuję Arnaka lub Gugonga. Gra nie podeszła nawet mojej żonie, więc rozstanie trudne nie było. A kiedyś myślałem by od razu wejść ALL-in... jak dobrze, że jednak zacząłem od gołej podstawki.

Jest jeszcze parę gier na wylocie, które wystawiłem w wątku sprzedażowym. Staram się utrzymać wciąż kolekcję w ryzach, a walające się pudełka po podłodze niemiłosiernie mnie wkurzają. Kolejne tytuły nadchodzą z zamówień, więc musze szybko działać :D
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: eveni »

Mombasę - na dwóch graczy nie podeszła,
Rocketmen - po jednej rozgrywce, nie miałam ochoty na następne,
Aquatica - dla mnie typowy średniak,
Spirit island - nie było miłości od pierwszego zagrania, a potrzebowałam funduszy na inne tytuły,
Szczęść Boże gra planszowa - jw,
Dziedzictwo diuka de Crecy - jw.
Dazir
Posty: 216
Rejestracja: 14 maja 2019, 19:18
Has thanked: 70 times
Been thanked: 66 times
Kontakt:

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Dazir »

Massive darkness 2 tjaa asymetrycznie bohaterowie i to wszystko. Każda misja taka sama, zero taktyki, zero kombinowania, massive disappointment.
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: dawciu »

Ardel12 pisze: 31 sie 2022, 17:28 - Everdell - gdyż w kategorii lekkich gier preferuję Arnaka lub Gugonga.
nie wiem dlaczego ale po obejrzeniu rozgrywki i przejrzeniu instrukcji jakoś nie potrafiłbym zakwalifikować Gugonga do gier "lekkich". Wiem ze bgg to tez nie jest miarodajny wyznacznik ale srednią ma na poziomie 3,09/5
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Ostatnio sprzedaliśmy bo...

Post autor: Ardel12 »

dawciu pisze: 01 wrz 2022, 10:13
Ardel12 pisze: 31 sie 2022, 17:28 - Everdell - gdyż w kategorii lekkich gier preferuję Arnaka lub Gugonga.
nie wiem dlaczego ale po obejrzeniu rozgrywki i przejrzeniu instrukcji jakoś nie potrafiłbym zakwalifikować Gugonga do gier "lekkich". Wiem ze bgg to tez nie jest miarodajny wyznacznik ale srednią ma na poziomie 3,09/5
Gra ma banalne zasady, akcje są proste jak budowa cepa, ale dzięki mechanice kart oraz zależności między akcjami jest nad czym pomyśleć. Chciałem też wpisać Tzolkina no ale on jest jednak cięższy :D

Ranking na bgg to akurat rzecz z którą najczęściej się rozjeżdżamy i nie zgadzam. Gdyż zależy na co zwracamy uwagę. Na ilość zasad czy glebie rozgrywki/liczbę opcji. Dla mnie Gugonga jest lekki bo ma mało zasad i na dodatek da one proste a sama rozgrywka nie oferuje dużej glebi czy tony opcji. Świetnie jest wyważona.

Też dużo zależy w jakie gry gramy. Dla jednych lekkie to poziom imprezowek a już arnak czy gugong lecą do średnich. Ja przez ogrywanie Lacerdy i Splottera mam zaniżona ocenę złożoności dla tytułów.
ODPOWIEDZ