Gra w stylu Diuna:Imperium

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Gra w stylu Diuna:Imperium

Post autor: Phate »

Witajcie.
Zamówiłem w preorderze Diunę i o ile w 3-4 graczy będziemy grać ale rzadziej o tyle częściej chcielśmy siadać do tego tytułu w 2 graczy (czasem może sam solo). Wiem z recenzji, że gra rozwija skrzydła przy pełnym składzie. Tu pojawia się moja prośba.

Poszukuje gry która ma podobne założenia czyli starcie rodów/graczy/postaci ale nie typowo militarne a takie właśnie polityczne, zdobywanie poparcia oraz wbijanie przeciwnikowi noża w plecy (intrygi).
Znacie takie tytuły ale żeby działały bardzo dobrze na dwóch graczy. Jak jeszcze gra będzie miała dobry tryb solo to będzie kolejny plus.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: Gra w stylu Diuna:Imperium

Post autor: vder »

pax pamir powinien działać lepiej na 2 osoby niż diuna, ale z definicji trudno zawierać sojusze i wbijać noże jak tylko dwóch graczy jest :D
Akwamarynowy
Posty: 106
Rejestracja: 18 lut 2020, 17:32
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra w stylu Diuna:Imperium

Post autor: Akwamarynowy »

Tak w temacie euro może Mombasa?? Nie tyle sojusze co udziały w firmach. Lubie choć nie wszystkim podchodzi to że na efekty twojej pracy stado hien się zbiega i kawałek tortu dla siebie chce wyrwać.
Wosho
Posty: 1443
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Gra w stylu Diuna:Imperium

Post autor: Wosho »

Imperial struggle.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 789
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 536 times
Kontakt:

Re: Gra w stylu Diuna:Imperium

Post autor: VivoBrezo »

Phate pisze: 14 maja 2021, 14:00 Witajcie.
Zamówiłem w preorderze Diunę i o ile w 3-4 graczy będziemy grać ale rzadziej o tyle częściej chcielśmy siadać do tego tytułu w 2 graczy (czasem może sam solo). Wiem z recenzji, że gra rozwija skrzydła przy pełnym składzie. Tu pojawia się moja prośba.

Poszukuje gry która ma podobne założenia czyli starcie rodów/graczy/postaci ale nie typowo militarne a takie właśnie polityczne, zdobywanie poparcia oraz wbijanie przeciwnikowi noża w plecy (intrygi).
Znacie takie tytuły ale żeby działały bardzo dobrze na dwóch graczy. Jak jeszcze gra będzie miała dobry tryb solo to będzie kolejny plus.
W mojej ocenie, możesz spojrzeć na Tyrants of the Underdark. Deckbuilding z Area Control, dodatkowo świetnie się skaluje, no i nie jest to taki typowy area control z nawalaniem się.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
ODPOWIEDZ