Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4497
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hardkor »

W końcu dostałem swojego Collosusa i powiem jedno - absolutnie warto. O wiele lepsze doznania z grą, o wiele lepsze doznania na planszy. Ta edycja praktycznie eliminuje wszystkie problemy jakie widziałem w podstawowej wersji. Owszem dopłata to jest z 300 zł i w górę, ale naprawdę moim zdaniem warto jeśli komuś podeszła podstawowa edycja.

Przy okazji zagrałem pierwszy raz w 6 osób. 2.5h gry wyszło, super zabawa, ale MASA miejsca potrzebna.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Hrosskar
Posty: 356
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hrosskar »

Hardkor pisze: 13 mar 2023, 00:21 W końcu dostałem swojego Collosusa i powiem jedno - absolutnie warto. O wiele lepsze doznania z grą, o wiele lepsze doznania na planszy. Ta edycja praktycznie eliminuje wszystkie problemy jakie widziałem w podstawowej wersji. Owszem dopłata to jest z 300 zł i w górę, ale naprawdę moim zdaniem warto jeśli komuś podeszła podstawowa edycja.

Przy okazji zagrałem pierwszy raz w 6 osób. 2.5h gry wyszło, super zabawa, ale MASA miejsca potrzebna.
Twoja opinia mnie pociesza, że warto czekać na tę grę, pomimo całego zamieszania wokół tego KS... Szkoda tylko, że nie wiadomo, czy dodatek wyjdzie po polsku, a jeżeli już wyjdzie, to czy w wersji Collosus, czy tylko sklepowej.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1681
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 878 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: XLR8 »

Hrosskar pisze: 13 mar 2023, 07:46
Hardkor pisze: 13 mar 2023, 00:21 W końcu dostałem swojego Collosusa i powiem jedno - absolutnie warto. O wiele lepsze doznania z grą, o wiele lepsze doznania na planszy. Ta edycja praktycznie eliminuje wszystkie problemy jakie widziałem w podstawowej wersji. Owszem dopłata to jest z 300 zł i w górę, ale naprawdę moim zdaniem warto jeśli komuś podeszła podstawowa edycja.

Przy okazji zagrałem pierwszy raz w 6 osób. 2.5h gry wyszło, super zabawa, ale MASA miejsca potrzebna.
Twoja opinia mnie pociesza, że warto czekać na tę grę, pomimo całego zamieszania wokół tego KS... Szkoda tylko, że nie wiadomo, czy dodatek wyjdzie po polsku, a jeżeli już wyjdzie, to czy w wersji Collosus, czy tylko sklepowej.
Portal zapowiedział trochę sztuk deluxe oprócz retail.
Hrosskar
Posty: 356
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hrosskar »

XLR8 pisze: 13 mar 2023, 07:49
Hrosskar pisze: 13 mar 2023, 07:46
Hardkor pisze: 13 mar 2023, 00:21 W końcu dostałem swojego Collosusa i powiem jedno - absolutnie warto. O wiele lepsze doznania z grą, o wiele lepsze doznania na planszy. Ta edycja praktycznie eliminuje wszystkie problemy jakie widziałem w podstawowej wersji. Owszem dopłata to jest z 300 zł i w górę, ale naprawdę moim zdaniem warto jeśli komuś podeszła podstawowa edycja.

Przy okazji zagrałem pierwszy raz w 6 osób. 2.5h gry wyszło, super zabawa, ale MASA miejsca potrzebna.
Twoja opinia mnie pociesza, że warto czekać na tę grę, pomimo całego zamieszania wokół tego KS... Szkoda tylko, że nie wiadomo, czy dodatek wyjdzie po polsku, a jeżeli już wyjdzie, to czy w wersji Collosus, czy tylko sklepowej.
Portal zapowiedział trochę sztuk deluxe oprócz retail.
Wiem, ale Ty piszesz o podstawce. Mam zamówioną z KS podstawkę deluxe i inne rzeczy, ale chodziło mi o dodatek (Mosaic: wars and disasters expansion). Od Grzegorza z Portalu i z ostatnich informacji z KS, wiadomo, że wydawcy pozostałych wersji językowych niż angielska czekają jak przyjmie się podstawka i dopiero wtedy zdecydują, czy wydadzą również dodatek. Nie wiadomo jednak, czy będzie w wersji deluxe, czy tylko retail.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4497
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hardkor »

Hrosskar pisze: 13 mar 2023, 07:46
Hardkor pisze: 13 mar 2023, 00:21 W końcu dostałem swojego Collosusa i powiem jedno - absolutnie warto. O wiele lepsze doznania z grą, o wiele lepsze doznania na planszy. Ta edycja praktycznie eliminuje wszystkie problemy jakie widziałem w podstawowej wersji. Owszem dopłata to jest z 300 zł i w górę, ale naprawdę moim zdaniem warto jeśli komuś podeszła podstawowa edycja.

Przy okazji zagrałem pierwszy raz w 6 osób. 2.5h gry wyszło, super zabawa, ale MASA miejsca potrzebna.
Twoja opinia mnie pociesza, że warto czekać na tę grę, pomimo całego zamieszania wokół tego KS... Szkoda tylko, że nie wiadomo, czy dodatek wyjdzie po polsku, a jeżeli już wyjdzie, to czy w wersji Collosus, czy tylko sklepowej.
Z tego co wiem to dodatek retail na pewno wydadzą. Collosus dodatek nie wiadomo. Ja na nich nie czekam i po prostu biorę z KS. Niestety ceny takie, że zbiórki nie warto robić (no chyba, że ktos jakąś specjalną zniżkę dostanie)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Hrosskar
Posty: 356
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hrosskar »

Hardkor pisze: 13 mar 2023, 08:21
Hrosskar pisze: 13 mar 2023, 07:46
Hardkor pisze: 13 mar 2023, 00:21 W końcu dostałem swojego Collosusa i powiem jedno - absolutnie warto. O wiele lepsze doznania z grą, o wiele lepsze doznania na planszy. Ta edycja praktycznie eliminuje wszystkie problemy jakie widziałem w podstawowej wersji. Owszem dopłata to jest z 300 zł i w górę, ale naprawdę moim zdaniem warto jeśli komuś podeszła podstawowa edycja.

Przy okazji zagrałem pierwszy raz w 6 osób. 2.5h gry wyszło, super zabawa, ale MASA miejsca potrzebna.
Twoja opinia mnie pociesza, że warto czekać na tę grę, pomimo całego zamieszania wokół tego KS... Szkoda tylko, że nie wiadomo, czy dodatek wyjdzie po polsku, a jeżeli już wyjdzie, to czy w wersji Collosus, czy tylko sklepowej.
Z tego co wiem to dodatek retail na pewno wydadzą. Collosus dodatek nie wiadomo. Ja na nich nie czekam i po prostu biorę z KS. Niestety ceny takie, że zbiórki nie warto robić (no chyba, że ktos jakąś specjalną zniżkę dostanie)
Nie chciałbym mieszać wersji językowych - polska podstawka, dodatek po angielsku. Nie miałem też okazji zagrać w grę, a chciałbym jednak wiedzieć, czy mi podejdzie zanim kupię za 100 dolarów dodatek z wysyłką, Vatem itp. Ponadto, po tych wszystkich problemach z KS nie wiem, czy chcę jeszcze wspierać oryginalnego wydawcę.

A skąd to info? Mnie kilka tygodni Grzegorz z Portalu odpisał, że nie wiedzą i czekają jak przyjmie się podstawka. W podobnym tonie był komentarz wydawcy na KS dotyczący wersji językowych dodatku.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4497
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hardkor »

Hrosskar pisze: 13 mar 2023, 08:30
Hardkor pisze: 13 mar 2023, 08:21
Hrosskar pisze: 13 mar 2023, 07:46

Twoja opinia mnie pociesza, że warto czekać na tę grę, pomimo całego zamieszania wokół tego KS... Szkoda tylko, że nie wiadomo, czy dodatek wyjdzie po polsku, a jeżeli już wyjdzie, to czy w wersji Collosus, czy tylko sklepowej.
Z tego co wiem to dodatek retail na pewno wydadzą. Collosus dodatek nie wiadomo. Ja na nich nie czekam i po prostu biorę z KS. Niestety ceny takie, że zbiórki nie warto robić (no chyba, że ktos jakąś specjalną zniżkę dostanie)
Nie chciałbym mieszać wersji językowych - polska podstawka, dodatek po angielsku. Nie miałem też okazji zagrać w grę, a chciałbym jednak wiedzieć, czy mi podejdzie zanim kupię za 100 dolarów dodatek z wysyłką, Vatem itp. Ponadto, po tych wszystkich problemach z KS nie wiem, czy chcę jeszcze wspierać oryginalnego wydawcę.

A skąd to info? Mnie kilka tygodni Grzegorz z Portalu odpisał, że nie wiedzą i czekają jak przyjmie się podstawka. W podobnym tonie był komentarz wydawcy na KS dotyczący wersji językowych dodatku.
Tez gdzieś od portalu. W takim wypadku moje się już zdezaktualizowało. Ja tam nie czekam na nich - nie chcę potem utknąć z brakiem collosusa dodatku.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Rafal1970
Posty: 206
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Rafal1970 »

Przepraszam za niedyskretne pytanie, ale ile kosztował finalnie (cena zakupu, podatki, przesyłka) Mosaic na wersji Collosus kupiony w ramach KS ?
Jestem ciekaw bo obecnie to wychodzi jakieś 270 USD i zastanawiam się czy za tą cenę warto kupić wersję Deluxe.
Rozważam zakup, ale może warto poczekać na Portal i wersję polską Deluxe?
Zakładam, że wersja retailowa (bez figurek) wyjdzie jakieś 350 zł.
Czy dodatki w wersji Deluxe faktycznie mocno poprawiają wrażenia z gry?
Hrosskar
Posty: 356
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hrosskar »

Płaciłem 288 dolarów z wysyłką i VATem za Mosaic w wersji Collossus plus mata plus plansze graczy xxl.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4497
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hardkor »

Rafal1970 pisze: 16 mar 2023, 10:52 Przepraszam za niedyskretne pytanie, ale ile kosztował finalnie (cena zakupu, podatki, przesyłka) Mosaic na wersji Collosus kupiony w ramach KS ?
Jestem ciekaw bo obecnie to wychodzi jakieś 270 USD i zastanawiam się czy za tą cenę warto kupić wersję Deluxe.
Rozważam zakup, ale może warto poczekać na Portal i wersję polską Deluxe?
Zakładam, że wersja retailowa (bez figurek) wyjdzie jakieś 350 zł.
Czy dodatki w wersji Deluxe faktycznie mocno poprawiają wrażenia z gry?
Dałem 165 euro z wszystkim za zwykłego Collosusa (bez playmaty czy też plansz XXL) - sklep Tlama. Grę dostałem z 3 tyg temu? Coś takiego. Kupowałem w październiku lub listopadzie 2022.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Hrosskar
Posty: 356
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hrosskar »

Dzisiaj wyruszył mój egzemplarz z KS od Portalu, dostawa dopiero w poniedziałek. W trakcie odcinka widziałem matę i była bardzo pofałdowana. Jak zadałem o to pytanie, to dostałem odpowiedź, że jak chwilę poleży to będzie ok. Mam już trochę mat i przy żadnej nigdy tak się nie działo. Czy ktoś już zaobserwował takie zjawisko?

Dopytuję, ponieważ oryginalny wydawca wysyłał maty poskładane, przez co były widoczne zagięcia i obawiam się, że Portal też takie dostał...
Mevlex
Posty: 93
Rejestracja: 19 paź 2020, 19:21
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Mevlex »

Ktoś może podpowiedzieć czy pokusić się na wersję Collosus, czy w tym przypadku jednak retail wystarczy?
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Natrakh »

Mevlex pisze: 02 cze 2023, 16:38 Ktoś może podpowiedzieć czy pokusić się na wersję Collosus, czy w tym przypadku jednak retail wystarczy?
Podłączam się pod pytanie ? czy warto dopłacać do lepszej wersji, i czy gra jest dobra. Można ją porównać do jakiejś gry np Clash ?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4497
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hardkor »

Mevlex pisze: 02 cze 2023, 16:38 Ktoś może podpowiedzieć czy pokusić się na wersję Collosus, czy w tym przypadku jednak retail wystarczy?
Natrakh pisze: 02 cze 2023, 16:45
Mevlex pisze: 02 cze 2023, 16:38 Ktoś może podpowiedzieć czy pokusić się na wersję Collosus, czy w tym przypadku jednak retail wystarczy?
Podłączam się pod pytanie ? czy warto dopłacać do lepszej wersji, i czy gra jest dobra. Można ją porównać do jakiejś gry np Clash ?

1. Pudełko ma porządny insert. Retail to jest 2137 woreczków strunowych i pakowanie tego to masakra. Jeśli ktoś wyda insert to ok, ale deluxe już ma porządny w sobie
2. Różnice między budynkami (miasta, towny) są prawie niewidocznie z daleka. Trzeba zawsze mocno się przyjrzeć by upewnić się, a jest to core gry. W przypadku figurek jest już o wiele lepiej (ale wciąż nie jest idealnie).
3. Drewniane surowce o wiele lepiej się trzyma i mają one własne podajniki
4. Metalowe monety to samo
5. Solo Mode
Jedyny minus to wielkość pudła, ale ono jest wypchane po brzegi i nie da się go zrobić mniejszego.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2023, 22:47 przez Hardkor, łącznie zmieniany 1 raz.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:29 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 114 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Pynio »

No do mnie także jedzie collosus edition. Trochę mnie zaskoczyli, bo zdążyłem już zapomnieć o tym tytule, chociaż ostatnio był update na KS. Teraz pytanie Czy ktoś ograł ten dodatek Wars coś tam? Ile to warte?
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 204 times
Been thanked: 31 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Beowulfik »

PanFantomas pisze: 02 cze 2023, 17:10 Różnica jest jeszcze taka, że w wersji retail nie ma wariantu solo zaprojektowanego przez pana Turczi.
Gdzieś mi mignęło na grupie dla solo-graczy na FB, że to raczej John Albertson, a Turczi bardziej z doskoku, ale nie zmienia to faktu, że tryb solo jest ogólnie chwalony i dla mnie akurat to faktycznie duży plus droższej wersji KS-owej.
Hrosskar
Posty: 356
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hrosskar »

Pynio pisze: 02 cze 2023, 17:36 No do mnie także jedzie collosus edition. Trochę mnie zaskoczyli, bo zdążyłem już zapomnieć o tym tytule, chociaż ostatnio był update na KS. Teraz pytanie Czy ktoś ograł ten dodatek Wars coś tam? Ile to warte?
Ten dodatek jeszcze nie dotarł do wspierających. Chyba niedługo mają go rozsyłać.
Hrosskar
Posty: 356
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Hrosskar »

Pytanie do osób, które ograły już podstawkę po angielsku. Czy według Was warto brać dodatek? Dużo nowego będzie wnosił do gry?

Pytam, ponieważ losy dodatku są uzależnione od dodruku, więc pytanie czy się w ogóle pojawi to raz, dwa jeżeli się pojawi, to kiedy, a trzy czy będzie również w wersji z figurkami. PM na dodatek po angielsku jeszcze jest otwarty i się mocno zastanawiam.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 487
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 115 times
Been thanked: 86 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: rand »

Czy ktoś posiada te planszetki XL, które Portal sprzedaje w swoim sklepie? Zastanawia mnie jedna sprawa, czym zonaczamy na tych planszetkach produkcję? W wersji retail do oznaczania na zwykłych planszetkach są małe kosteczki, używanie ich na planszy XL byłoby chyba śmieszne, bo nie po to one są dwuwarstowe, żeby kosteczka latała po torze. Czy zostało to jakoś rozwiązane dla osób, kóre posiadają gre w wersji retail czy planszetki tylko dostosowano dla osób w wersji Collossus. ( oni z tego co widziałem na filmach zaznaczają plastikowymi figurkami)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2758
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 327 times
Been thanked: 1256 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Yuri »

Natrakh pisze: 02 cze 2023, 16:45 ...Podłączam się pod pytanie ? ... i czy gra jest dobra...
Sam zamówiłem na stronie Portalu już niecałe 20 kompletów wersji Colossus. Więc ludzie wierzą w ten tytuł :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Rafal1970
Posty: 206
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Rafal1970 »

Rozważam zakup maty do Mosaic. Z informacji w sklepie Portalu wynika że mata ma wymiary: 78 x 60 cm. Czy któryś szczęśliwy posiadacz Mosaic - edycja Colossus może podać jaki jest rozmiar planszy w tej wersji. Czy taki sam jak wersji retailowej ? Na stronach Portalu nie ma takiej informacji i nie wiem czy zakup maty ma sens ?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6461
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 593 times
Been thanked: 945 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Odi »

Widzę, że Mosaic wywołał spore poruszenie i sporo ludzi z forum przymierza się do zakupu.
Obejrzałem kilka prezentacji/how-to-playów, poczytałem recenzje i przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem, czym ta gra się wyróżnia na tle pozostałych gier cywilizacyjnych. Może mi coś umyka, ale w czym jest lepsza od Cywilizacji: Poprzez wieki (no, poza czasem rozgrywki), albo od Nations (Wojna Narodów), do których z kolei wydaje się być bardzo podobna?
W aspekcie geopolityczno-militarnym chyba nie umywa się Mare Nostrum, albo i do Antike. Jeśli chodzi o kręcenie punktów, to mam wrażenie, że to poziom 7 Cudów Świata.

Czegoś nie dostrzegam?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1681
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 878 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: XLR8 »

Odi pisze: 05 cze 2023, 21:14 Widzę, że Mosaic wywołał spore poruszenie i sporo ludzi z forum przymierza się do zakupu.
Obejrzałem kilka prezentacji/how-to-playów, poczytałem recenzje i przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem, czym ta gra się wyróżnia na tle pozostałych gier cywilizacyjnych. Może mi coś umyka, ale w czym jest lepsza od Cywilizacji: Poprzez wieki (no, poza czasem rozgrywki), albo od Nations (Wojna Narodów), do których z kolei wydaje się być bardzo podobna?
W aspekcie geopolityczno-militarnym chyba nie umywa się Mare Nostrum, albo i do Antike. Jeśli chodzi o kręcenie punktów, to mam wrażenie, że to poziom 7 Cudów Świata.

Czegoś nie dostrzegam?
To nie jest gra cywilizacyjna tylko taki splendor z cywilizacją. Z resztą TTA też ciężko nazwać grą cywilizacyjną.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6461
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 593 times
Been thanked: 945 times

Re: Mosaic: A Story of Civilization (Glenn Drover)

Post autor: Odi »

XLR8 pisze: 05 cze 2023, 21:38 To nie jest gra cywilizacyjna tylko taki splendor z cywilizacją. Z resztą TTA też ciężko nazwać grą cywilizacyjną.
No widzisz, a dla mnie TTA jest esencją gry cywilizacyjnej ;) Ale nie ma co robić off topiku o TTA w wątku o Mozaice.

Więc jeśli to Splendor z cywilizacją, to co w tej Mozaice takiego szczególnego, ze aż taki sukces odniosła? Tam jest jakaś fajna mechanika z twistem?
ODPOWIEDZ