Jaka gra gracz vs gracz

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Vertinal
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2021, 14:12

Jaka gra gracz vs gracz

Post autor: Vertinal »

Siemanko

Jak w tytule, szukam gry planszowej w której mamy możliwość toczenia pojedynku z innymi graczami w celu zabrania im czegoś lub po prostu ich pokonania (podoba się mi i moim znajomym np. Talizman tylko, że faktycznie trzeba trafić na te same pole co przeciwnik. Oprócz tego Smallworld ponieważ trzeba cały czas wybierać kogo innego można zaatakować ALE trzeba zmieniać rasy a nie zostać przy zostać przy pierwszej wybranej.)

Liczba graczy: Od 3 w górę

Jakie tytuły już posiadam:
- Catan
- Smallworld
- Talizman + Las, Miasto, Podziemia
- Scotland Yard
- Eksplodujące Kotki
- Relic
- Tajniacy
- Wsiąść do pociągu
- Everdell
- ZONA
- Wyspa Skarbów

Myślę też o grach typu Risk ale poczekam na wasze propozycje

Pozdrawiam :)
Dexter258
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2020, 04:35
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Jaka gra gracz vs gracz

Post autor: Dexter258 »

Jeżeli chodzi o takie klasyki area control z figurkami gdzie walczymy między sobą to na pewno powinieneś sprawdzić blood rage, cyklady i kemet
ja mam i grałem co prawda tylko w blood rage ale wszystkie mają wysoki poziom interakcji, różnią się trochę mechanikami
MichalCh132
Posty: 218
Rejestracja: 27 lip 2019, 20:51
Has thanked: 133 times
Been thanked: 77 times

Re: Jaka gra gracz vs gracz

Post autor: MichalCh132 »

Gracz vs Gracz to najczesciej Area Control. Od siebie w to co grałem to mogę polecić:
Kemet - czysta naparzanka, gra mocno taktyczna gdzie musisz brać pod uwage raczej co dzieje sie na oplanszy i dokupować moce które sie przydadza, a ze kazda gra jest inna to zwkle rozne sa bardziej przydatne. 2-5 graczy. Kemet dobrze działą z samą podstawką, Dodatek Ta-Seti wprowadza dużo bajerów typu kapłani z czarami, specjalnymi przedmiotami i najważniejsze 4 piramide ( Każda piramida to 16 odmiennych od innych kafelków mocy którymi gracze rozbudowują swoją nacje )
Cyklady - bardziej strategiczna, mniej wojen więcej dlugofalowego planowania. Od siebie dodam ze najlepiej z dodatkiem "Hades", bez tego walczyc w kazdej turze moze tylko jedna osoba a hades to naprawia w pewnym sensie. 2-5 graczy
Dobre słowo słyszałem o Inis, osobiscie nie gralem.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 664
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 248 times
Been thanked: 383 times

Re: Jaka gra gracz vs gracz

Post autor: Nilis »

Cyklad nie polecam. Pojedynczy rzut kostką definiuje kto wygrywa starcie, słabo rzucasz = przegrywasz.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
ODPOWIEDZ