Waste Knights - zasady, pytania

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: raiden25 »

Po dwóch rozgrywkach trafiło się kilka pytań:
1. Czy jest gdzieś napisane że karty z Targu pozyskuje uszkodzone? Jest informacja że kładzie się je przed graczem w fazie akcji targu/handlu strona zepsuta ku górze. Z jednej tylko karty wydedukowałem że zabiera się je chyba popsute ale w instrukcji nie mogę tego znaleźć.

2. Sytuacja z walki. Pytania, czy przy zasadzce wynikającej z żetony zagrożenia:
A) Pierwsze co robię to rzucam za atak wręcz i dystansowy tego wroga i za bardzo nie ma jak sie przed tym uchronić?
B) Czy żeton +2☠️ Będzie dodawany do każdego ataku, w tym momencie do obu (wręcz, dystansowy)?

Obrazek

3. Sytuacja z walki. Wróg za każdy symbol zadaje wartość obrażeń z karty? Czyli w tym przypadku zadaje 4 obrażenia + 1 z żetony zagrożenia? Czy symbol odpala się tylko raz?

Obrazek
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: WASTE KNIGHT

Post autor: RasTafari »

Ad. 1. Tak, z rynku zawsze pozyskuje się uszkodzone przedmioty. Nie pamiętam gdzie to jest w instrukcji ale jest na pewno.
Ad. 2. A) Ja tak to rozumiem i tak właśnie my gramy.
B) Dla nas te żetony są jednorazowe więc otrzymujesz tylko 2 dodatkowe obr, tak jak wróg otrzymuje tylko +1 HP
Ad. 3. W instrukcji chyba nie ma nic na ten temat. My gramy, że odpalasz umiejkę za każdy znaczek.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: WASTE KNIGHT

Post autor: krisow »

Instrukcja do tak łatwej w założeniach gry jest wg. mojej opinii bardzo słaba. Opis walki jest beznadziejny. Tyle kroków ma ta akcja i kolejność ciągle może się zmieniać z uwagi na sprzęt i żetony. Do tego brak jakichkolwiek przykładów.

1. Co do pozyskiwania kart nie widzę w instrukcji zapisu, że karty pozyskuje się uszkodzone. Może to wynikać z wpisu, że kładzie się je w podajniku do góry stroną zepsutą i potem w akcji miejskiej TARG wykłada się je też stroną zepsutą. A pozyskane karty sprzętu w akcji eksploracji? Też zepsute? Dla mnie klimatyczne byłoby pozyskiwanie kart w eksploracji zepsutych, a w mieście ze sklepu sprawnych. Nie widzę jednoznacznego zapisu w instrukcji, a powinien być. Ciężko o wpis w akapicie karty sprzętu o brzmieniu: pozyskane karty sprzętu bierzemy zawsze stroną niesprawną? Nie ma nic. Dodatkowe zamieszanie wprowadza ilustracja przygotowania gry, tam karty są ułożone zieloną stroną do góry w podajniku.

2. Co do walki, to myślę, że żeton dodajemy raz. I tak przegrywanie walk w tej grze to pewnie będzie chleb powszedni.]

3. Co do znaków specjalnych na kościach też nie wiem jak to działa, raz czy dwa razy? FAQ będzie tu niezbędny. Dodatkowo to chyba odpalam tylko z kości wroga, a nie jak na moich wypadnie?
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: Quba40 »

Ad 1. Pozyskuje się je popsute.
strona 9 Akcja Miejska Targ: rycerz rozpatruje wymianę poprzez dobranie 3 kart ze spodu talii sprzętu i umieszczenie ich popsutą stroną do góry na stole.
Przy nagrodach za pokonanie wroga czy innych znaleziskach nie jest to doprecyzowane, ale można się domyślić, że wchodzą do gry stroną zepsutą. Jedyne przedmioty które wchodzą stroną sprawną to te z kart awansu i ewentualnie z kart skryptów - o ile jest to tam w ten sposób stwierdzone.

Ad 2.
A - Tak.
B - Nie jest to do końca określone, wydaje mi się, że można to zinterpretować w obie strony, ten wróg jest trochę wyjątkowy (2 ataki). Nie jestem pewien czy żeton rozpatruje się w tym przypadku tylko raz, jeśli tak to czy wróg nie powinien zaatakować z zasadzki tylko dystansowo z premią +2 Czaszki, a w ataku wręcz w swojej kolejce bez premii +2 Czaszki?

Ad 3. Tak.
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: RaYell »

Quba40 pisze: 14 cze 2021, 15:41 Ad 2.
A - Tak.
B - Nie jest to do końca określone, wydaje mi się, że można to zinterpretować w obie strony, ten wróg jest trochę wyjątkowy (2 ataki). Nie jestem pewien czy żeton rozpatruje się w tym przypadku tylko raz, jeśli tak to czy wróg nie powinien zaatakować z zasadzki tylko dystansowo z premią +2 Czaszki, a w ataku wręcz w swojej kolejce bez premii +2 Czaszki?
W instrukcji parokrotnie jest również napisane, że jeśli jakieś zasady powodują dwuznaczność to trzeba wybrać interpretację gorszą dla graczy.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: Yuri »

Uwaga spoiler ze scenariusza solo!
Spoiler:
Czy takiego przeciwnika też mam pokonać standardowo, "na jeden raz" ? Ktoś dał radę zrobić w ogóle 15 ran "na jeden rzut"?

Bonusowy kłeszczyn, w walce wręcz możemy użyć tylko jednej broni jednoręcznej, mimo, że trzymamy np. dwie ? Dobrze rozumiem ?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: Golfang »

Yuri pisze: 14 cze 2021, 23:56 Uwaga spoiler ze scenariusza solo!
Spoiler:
Czy takiego przeciwnika też mam pokonać standardowo, "na jeden raz" ? Ktoś dał radę zrobić w ogóle 15 ran "na jeden rzut"?

Bonusowy kłeszczyn, w walce wręcz możemy użyć tylko jednej broni jednoręcznej, mimo, że trzymamy np. dwie ? Dobrze rozumiem ?
Ja rozwiązałem sprawę bez walki.

Cytat z instrukcji - str 10 - WALKA - WYBÓR BRONI:
"Aktywny rycerz musi wybrać 1 broń, w którą jest wyposażony..."

Co do pozyskiwania kart - to zgadzam się z Krisow - klimatyczne byłoby pozyskiwanie kart znalezisk uszkodzonych, zaś z targu w stanie dobrym. Jednak tutaj wg mnie instrukcja mówi jednoznacznie - dobieramy z targu uszkodzone przedmioty. Jednak w sprawie znalezisk nie jest powiedziane jaki jest stan wyszukanych zabawek. Ja dobierałem je NIEUSZKODZONE.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: Quba40 »

RaYell pisze: 14 cze 2021, 21:23
Quba40 pisze: 14 cze 2021, 15:41 Ad 2.
A - Tak.
B - Nie jest to do końca określone, wydaje mi się, że można to zinterpretować w obie strony, ten wróg jest trochę wyjątkowy (2 ataki). Nie jestem pewien czy żeton rozpatruje się w tym przypadku tylko raz, jeśli tak to czy wróg nie powinien zaatakować z zasadzki tylko dystansowo z premią +2 Czaszki, a w ataku wręcz w swojej kolejce bez premii +2 Czaszki?
W instrukcji parokrotnie jest również napisane, że jeśli jakieś zasady powodują dwuznaczność to trzeba wybrać interpretację gorszą dla graczy.
Słusznie :)
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: RasTafari »

RaYell pisze:W instrukcji parokrotnie jest również napisane, że jeśli jakieś zasady powodują dwuznaczność to trzeba wybrać interpretację gorszą dla graczy.
To jest zasada, którą warto stosować do każdej planszówki jak ma się jakieś nieścisłości :mrgreen:
Golfang pisze:Co do pozyskiwania kart - to zgadzam się z Krisow - klimatyczne byłoby pozyskiwanie kart znalezisk uszkodzonych, zaś z targu w stanie dobrym. Jednak tutaj wg mnie instrukcja mówi jednoznacznie - dobieramy z targu uszkodzone przedmioty. Jednak w sprawie znalezisk nie jest powiedziane jaki jest stan wyszukanych zabawek. Ja dobierałem je NIEUSZKODZONE.
My zawsze dobieramy USZKODZONE, nie ma znaczenia skąd się biorą, chociaż imho bardziej klimatycznie by było jak by z targu właśnie brało się NIEUSZKODZONE, jednak sprzedawca jakoś tam podpimpuje zawsze towar żeby go pogonić a w piachu pustyni to bym się paździerza spodziewał (USZKODZONE) :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
argolitto
Posty: 505
Rejestracja: 02 gru 2019, 07:29
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: argolitto »

1)Akcja w mieście
***Konował: rycerz leczy 1 napromieniowania i maksymalnie 4 obrażenia na "normalnych zasadach leczenia".***
Czy te normalne zasady leczenia to oznacza również zużycie leku? Czy dodano ten wpis, aby pamiętać o zasadzie skażonych ran? (grałem bez odrzucania znacznika, w końcu lekarz ma swoje, ale sprzedawca np sprzedaje uszkodzony sprzęt, więc nie jest to takie oczywiste :D )

2) "0" na mapie to autostrada co nie?

pytanie z czapy:
Na pewno nie ma dodatkowo 1 punktu doświadczenia za zabicie wroga poza nagrodami, które ma wypisane? żeby nie było, że jeszcze sobie utrudniałem :)
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: RasTafari »

Ad. 1) Tak, lekarz ma swoje piguły :D
Ad. 2) Ta jest, "0" na mapie to autobana :mrgreen:
Ad. bonus) nie, nie ma żadnych dodatkowych expów ponad to co na karcie jest zaznaczone.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: strid3rr »

To ja dorzucę wam jeszcze takie rzeczy do rozkminy:
Spoiler:
1. Załóżmy, że test wychodzi nieudany. Zdarzenie rozgrywamy tylko w momencie wyciągnięcia tej karty? Czy może jak w późniejszym czasie spełnię warunki ze zdarzenia, przed odrzuceniem ostatniego żetonu z karty, to też je aplikuję?
Spoiler:
2. Pierwszą akcją wykonuję ruch, dociągam tą kartę, wygrywam walkę i w konsekwencji rozstrzygnięcia tracę drugą niewykorzystaną akcję i kończę swoją turę?
3. A gdybym ruch i tym samym walkę wykonywał jako drugą akcję, to wówczas tracę pierwszą akcję w kolejnej rundzie?


Natomiast co do dobierania kart sprzętu z wygranych starć, to nie jest to jasno napisane w instrukcji, ale między słówkami da się wywnioskować, że sprzęt powinien być uszkodzony.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: RasTafari »

strid3rr pisze:1. Załóżmy, że test wychodzi nieudany. Zdarzenie rozgrywamy tylko w momencie wyciągnięcia tej karty? Czy może jak w późniejszym czasie spełnię warunki ze zdarzenia, przed odrzuceniem ostatniego żetonu z karty, to też je aplikuję?
My gramy, że odpala się condition bar tylko przy odkryciu karty, potem już tego nie rozpatrujemy.

Co do Cyberpająka to tak jak piszesz, tracisz kolejną akcję bez znaczenia czy to Twoja druga w tej turze czy pierwsza w kolejnej.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: RaYell »

strid3rr pisze: 15 cze 2021, 21:59 Natomiast co do dobierania kart sprzętu z wygranych starć, to nie jest to jasno napisane w instrukcji, ale między słówkami da się wywnioskować, że sprzęt powinien być uszkodzony.
Moim zdaniem to nawet jest dosyć jasno przedstawione w instrukcji. W części dotyczącej przygotowania gry jest wyraźnie napisane, że karty przedmiotów trzeba ułożyć w stojaku zepsutą stroną do góry, a dobiera się z tej talii karty z dołu. Nie ma nigdzie napisane, że dobierając kartę mamy ją odwrócić, dlatego wszystko co dobieramy jest zepsute. To samo dotyczy zakupów - dobieramy 3 karty ze spodu talii (również bez obracania) i potem możemy dokonać zakupu/wymiany którejś z nich.

W zasadzie to co możemy dostać sprawne to ekwipunek początkowy, przedmioty z talii awansów oraz przedmioty uzyskane przez specjalne efekty, które wprost mówią, że otrzymujemy sprawny przedmiot (np. karta Wagon Szlugów).
Awatar użytkownika
argolitto
Posty: 505
Rejestracja: 02 gru 2019, 07:29
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: argolitto »

1)Karta eksploracji>>> Efekt negatywny -> dodaj znacznik np zagrożenia czy skażenia na polu, na którym aktualnie stoisz.
Czy w tym momencie skoro stoję na tym polu to automatycznie dostaje dany negatywny efekt czy nic się nie dzieje i czeka na kolejnego śmiałka/śmiałków co wejdą na to pole? Czy przy następnej akcji poruszenia się schodząc z tego pola dostaje negatywny efekt?(chociaż nigdy pole na którym stoję nie wlicza się do zliczania PR).

2) Nie miałem jeszcze takiej sytuacji, ale jak się okażę, że muszę dobrać kość ataku wroga (np trzecią niebieską,a są tylko dwie w puli) i wtedy jak w CDMD pamiętam wynik, rzucam kością czy jest limit kości ograniczony do bazowej puli? Pytam,bo dokupiłem dodatkowe kości i nie wiem czy trzymać je w jednym miejscu :P
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: RasTafari »

argolitto pisze:1)Karta eksploracji>>> Efekt negatywny -> dodaj znacznik np zagrożenia czy skażenia na polu, na którym aktualnie stoisz.
Czy w tym momencie skoro stoję na tym polu to automatycznie dostaje dany negatywny efekt czy nic się nie dzieje i czeka na kolejnego śmiałka/śmiałków co wejdą na to pole? Czy przy następnej akcji poruszenia się schodząc z tego pola dostaje negatywny efekt?(chociaż nigdy pole na którym stoję nie wlicza się do zliczania PR).
W instrukcji jest, że jak przemieszczasz się przez takie pole ze znacznikiem to obrywasz. My gramy, że jeśli już jesteś na polu a pojawi się znacznik to nie otrzymujesz żadnych negatywnych efektów. Innymi słowy obrywasz tylko przy wejściu.
argolitto pisze:2) Nie miałem jeszcze takiej sytuacji, ale jak się okażę, że muszę dobrać kość ataku wroga (np trzecią niebieską,a są tylko dwie w puli) i wtedy jak w CDMD pamiętam wynik, rzucam kością czy jest limit kości ograniczony do bazowej puli? Pytam,bo dokupiłem dodatkowe kości i nie wiem czy trzymać je w jednym miejscu :P
Nie no jak Ci brakuje to zapamiętujesz wyniki i dorzucasz. To raczej norma w grach :mrgreen:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Torquemada666
Posty: 784
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: Torquemada666 »

raiden25 pisze: 14 cze 2021, 11:31
2. Sytuacja z walki. Pytania, czy przy zasadzce wynikającej z żetony zagrożenia:
A) Pierwsze co robię to rzucam za atak wręcz i dystansowy tego wroga i za bardzo nie ma jak sie przed tym uchronić?

Obrazek



Obrazek
Czemu w ten sposób? Jeśli my używamy broni dystansowej to chyba nasz atak dystansowy powinien być przed jego atakiem wręcz?
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: feniks_ciapek »

Bo to zasadzka. Wtedy przeciwnik wykonuje dodatkowy atak poza normalnym trybem.
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: RaYell »

feniks_ciapek pisze: 21 cze 2021, 08:58 Bo to zasadzka. Wtedy przeciwnik wykonuje dodatkowy atak poza normalnym trybem.
Nie dodatkowy atak, tylko atakuje zanim ty zdążysz zaatakować. Więc nawet jeśli używasz broni dystansowej i go ubijesz to on zdąży wbić swoje obrażenia w ciebie.
Zasadzka: ten walczący atakuje pierwszy bez względu na rodzaj wykonywanego ataku (tzn. jego atak wręcz może nawet poprzedzić atak dystansowy i zdolności jego przeciwnika). Należy rozpatrzyć na początku kroku Otwarcie.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: raiden25 »

Quba40 pisze: 14 cze 2021, 15:41
Ad 2.
B - Nie jest to do końca określone, wydaje mi się, że można to zinterpretować w obie strony, ten wróg jest trochę wyjątkowy (2 ataki). Nie jestem pewien czy żeton rozpatruje się w tym przypadku tylko raz, jeśli tak to czy wróg nie powinien zaatakować z zasadzki tylko dystansowo z premią +2 Czaszki, a w ataku wręcz w swojej kolejce bez premii +2 Czaszki?
A dlaczego tylko raz z premią? Tzn. było by tak gdyby te żetony były jednorazowe czyli na jeden atak. Jednak nie ma nic o tym napisane więc zakładam że jest to dopalenie na całą rundę walki - co w moim przypadku było mega niefartem - nie dość że dwa ataki, to jeszcze przed moimi i jeszcze z bonusem +2 :D życie :)

Cieszę się jednak że moje pytania/wątpliwości miały zasadność bo faktycznie nie ma wytłumaczonego tego w instrukcji. Dla mnie przypis żeby zawsze brać gorszą wersje dla graczy jest słaby bo można by go wszędzie użyć a chyba nie o to chodzi aby siedzieć i dopowiadać sobie zasady. Ja straciłem sporo czasu na szukanie tych informacji w instrukcji - jak sie okazało ich tam nie ma.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: RasTafari »

raiden25 pisze:Cieszę się jednak że moje pytania/wątpliwości miały zasadność bo faktycznie nie ma wytłumaczonego tego w instrukcji. Dla mnie przypis żeby zawsze brać gorszą wersje dla graczy jest słaby bo można by go wszędzie użyć a chyba nie o to chodzi aby siedzieć i dopowiadać sobie zasady. Ja straciłem sporo czasu na szukanie tych informacji w instrukcji - jak sie okazało ich tam nie ma.
Nie no instrukcja zostawia wiele do życzenia, została napisana tak żeby z grubsza wyjaśnić jak grać i tyle. Wiadomym też jest, że w przygodówkach różne kwiatki będą wychodziły nawet i po stu grach i to jest dla mnie jak najbardziej normalne i akceptowalne. Taki typ gry. Fajnie jednak by było jak by gdzieś można było w miarę oficjalne rulingi dostać czy to w postaci odpowiedzi autorów tutaj, na bgg czy nawet na fb, ewentualnie wypuszczenie jakiegoś faqa co by to wszystko zbierał do kupy i wyjaśniał.

EDIT:
raiden25 pisze:A dlaczego tylko raz z premią? Tzn. było by tak gdyby te żetony były jednorazowe czyli na jeden atak.
Doczytałem w instrukcji, że niektóre tokeny mają zapis "resolve when your enemy attacks.", a inne nie mają takiego zapisu. Żetony z takim napisem odpalałbym przy każdym ataku resztę jednorazowo, więc zgadzam się z Tobą, że w Twojej sytuacji odpalałeś dobrze czyli dwukrotnie :mrgreen: (w sumie to nie powinienem się z tego cieszyć :wink: )
)
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
AgaJ
Posty: 31
Rejestracja: 10 gru 2020, 13:51
Has thanked: 29 times
Been thanked: 1 time

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: AgaJ »

Mam dość śmieszne pytanie ale serio zastanawiam sie nad tym.

W przewodniku na pierwszej stronie każdego ze scenariuszy jest "Patrz 1" czasami dodatkowo inny wybór ale nie zawsze. Czasamu jest tylko 1. Czy serio przy rozpoczeciu polowy scenariuszy/gier mam za każdym razem czytac ten sam skrypt? Nie rozumiem takiego zabiegu.
NeoHex
Posty: 36
Rejestracja: 23 mar 2019, 08:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: NeoHex »

AgaJ pisze: 02 lip 2021, 11:03 Mam dość śmieszne pytanie ale serio zastanawiam sie nad tym.

W przewodniku na pierwszej stronie każdego ze scenariuszy jest "Patrz 1" czasami dodatkowo inny wybór ale nie zawsze. Czasamu jest tylko 1. Czy serio przy rozpoczeciu polowy scenariuszy/gier mam za każdym razem czytac ten sam skrypt? Nie rozumiem takiego zabiegu.
Każda przygoda ma osobne obszar w księdze opowieści. Dla przykładu dla pierwszej przygody są paragrafy od 1 do 1xx i dla kolejnej znowu zaczyna sie od 1.
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: Golfang »

NeoHex pisze: 02 lip 2021, 13:23 Każda przygoda ma osobne obszar w księdze opowieści. Dla przykładu dla pierwszej przygody są paragrafy od 1 do 1xx i dla kolejnej znowu zaczyna sie od 1.
Tak... i osobiście uważam że to jest bez sensu... Mogli przewidzieć dla pierwszej przygody od 1 do 1000, dla drugiej od 1001 do 2001 itd, albo nawet mniejsze obszary.
Generalnie przydają się dwie zakładki:
1. strona początkowa przygody
2. strona końcowa przygody
mocno ułatwia szukanie w książce.
----------------
10% flamberg.com.pl
AgaJ
Posty: 31
Rejestracja: 10 gru 2020, 13:51
Has thanked: 29 times
Been thanked: 1 time

Re: Waste Knights - zasady, pytania

Post autor: AgaJ »

Golfang pisze: 02 lip 2021, 13:48
NeoHex pisze: 02 lip 2021, 13:23 Każda przygoda ma osobne obszar w księdze opowieści. Dla przykładu dla pierwszej przygody są paragrafy od 1 do 1xx i dla kolejnej znowu zaczyna sie od 1.
Tak... i osobiście uważam że to jest bez sensu... Mogli przewidzieć dla pierwszej przygody od 1 do 1000, dla drugiej od 1001 do 2001 itd, albo nawet mniejsze obszary.
Generalnie przydają się dwie zakładki:
1. strona początkowa przygody
2. strona końcowa przygody
mocno ułatwia szukanie w książce.
Kurcze... dzięki. NIe zauważyłam tego. Super intuicyjne... Większość gier jakie mam leci z paragrafami niezależnie. Czesto są pomieszane i np paragraf 20 i 1700 odnoszą sie do tej samej misji.
ODPOWIEDZ