Masters of The Universe: Fields of Eternia The Board Game (Jakub S. Olekszyk, Dave Ketch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 612
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Gab »

japanczyk pisze: 13 sie 2021, 12:23
Gab pisze: 13 sie 2021, 12:10 Może źle się wyraziłem - w tym temacie może piszę za bardzo emocjonalnie. Chodzi mi oczywiście o spolszczenie w formie digital, nikt nie oczekuje, że dla kilkudziesięciu osób powstanie pełnoprawna drukowana wersja pl. I w wypadku gdzie polski wydawca nie daje nawet wersji digital to jestem cóż łagodnie mówiąc "zdenerwowany".
A dlaczego oczekujesz, ze dla kilkudziesieciu osób w ogole powstanie wersja PL?
Przeciez to wciaz olbrzymi nakład pracy do tłumaczenia
50 osób to dajmy na to 5000 eur - liczac faktyczny zarobek to pewnie całość ze sprzedazy tych 50 kopii musiałaby pójść na tłumaczenie i skład polskiej wersji (nawet digital) - to sie w ogole nie kalkuluje (nie mam pojecia co tam wymóżdzyli ludzie od CoD - moze jakis Polak z nimi pracuje)
Widać w przypadku spolszczenia ten jeden Polak od CoD jest wart więcej niż cały zespół od Masters of the Universe. Widząc fajny ukłon twórców CoD w naszą stronę ja także nie ukrywam w ramach podziekowania wziąłem all in z tego projektu - dołożyłem swoją cegiełkę, z nadzieją, że ta współpraca dalej będzie się tak układać.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: playerator »

japanczyk pisze: 13 sie 2021, 12:23 (...) liczac faktyczny zarobek to pewnie całość ze sprzedazy tych 50 kopii musiałaby pójść na tłumaczenie i skład polskiej wersji (nawet digital) - to sie w ogole nie kalkuluje (...)
Ale jakby były polskie pdfy, może chętnych byłoby 150 i zaczęłoby się jeszcze bardziej kalkulować?

japanczyk pisze: 13 sie 2021, 12:23 (...) (nie mam pojecia co tam wymóżdzyli ludzie od CoD - moze jakis Polak z nimi pracuje)
A przy FoE nie pracuje żaden Polak? :wink:

Też mnie wkurza brak polskiej wersji.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Strike
Posty: 99
Rejestracja: 03 paź 2006, 10:36
Lokalizacja: Zebrzydowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 10 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Strike »

Też chciałem wesprzeć ,jednak są z Polski - a brak polskiej wersji - ja pasuje. :)

Dla mnie to proste - skoro uważają ,że z Polski będzie wsparcie znikome to trzeba ich w tym utwierdzić i wesprzeć wiele innych projektów bo jest z czego wybierać aktualnie i co chwile coś się pojawia nowego.

Niech zamawiają te kraje gdzie marketing potwierdził zainteresowanie grą :)

Ps. Zawsze można było odblokować opcję np. Polska wersja w przypadku XX wspierających, nic takiego nie widać więc...
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Probe9 »

Strike pisze: 14 sie 2021, 09:40
Dla mnie to proste - skoro uważają ,że z Polski będzie wsparcie znikome to trzeba ich w tym utwierdzić i wesprzeć wiele innych projektów
Ależ ja szanuje takie postawy :) Niech im pójdzie w pięty !

Serio tak trudno zrozumieć, że wydawnictwa nie robią tego na złość lingwistycznym patriotom, tylko ze względów biznesowych ? Jeszcze bym zrozumiał bunt wynikający z tego, że to oszuści, ale to jakoś na nikim wrażenia nie robi - no ale brak polskiej wersji = bojkot ! Świat jest dziwny :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: rastula »

tak w offie - jak patrzę na cenę i zamieszanie wokół Jaws of the Lion to może lepiej nie polonizować niczego :)
Strike
Posty: 99
Rejestracja: 03 paź 2006, 10:36
Lokalizacja: Zebrzydowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 10 times

Re: Masters Of The Universe: Fields Of Eternia (Archon Studio)

Post autor: Strike »

Pamiętajcie o jednym ,polską wersję dałoby się dużo bardziej rozpropagować ,dotrzeć do większej liczby odbiorców ,wzmocnić jeszcze zainteresowanie planszówkami u rodaków.

Ja w tym widzę jednak same korzyści biznesowe przy założeniu oczywiście progu minimum ,żeby taka gra powstała w naszym języku, nikt nie każe nikomu za darmo nic robić.
Nie nazbiera sie odpowiednie wsparcie to nie ma takiej wersji i tyle.

Poprostu zbadali marketingowo - biznesowo jak to wygląda i położyli na nas krzyżyk , więc nie jestem o to obrażony, gier po angielsku mam mnóstwo chodzi mi o samo podejście do naszego rynku ,rozumiem firmę XX z wysp Bahama :) ,ale tutaj nawet ankiety nie było czy takie zainteresowanie by było u nas.
Awatar użytkownika
morelonger
Posty: 53
Rejestracja: 19 sty 2018, 17:36
Has thanked: 3 times

Re: Masters of The Universe: Fields of Eternia The Board Game (Jakub S. Olekszyk, Dave Ketch)

Post autor: morelonger »

Ktoś to wsparł w pierwszym dniu ?

Jestem chętny aby zakupić.
“A little knowledge is a dangerous thing. So is a lot.”
Awatar użytkownika
Abidarius
Posty: 120
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:58
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Masters of The Universe: Fields of Eternia The Board Game (Jakub S. Olekszyk, Dave Ketch)

Post autor: Abidarius »

Czy któryś sklep w Polsce oferuje ten tytuł?
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Masters of The Universe: Fields of Eternia The Board Game (Jakub S. Olekszyk, Dave Ketch)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:34 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 281
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 299 times
Been thanked: 73 times

Re: Masters of The Universe: Fields of Eternia The Board Game (Jakub S. Olekszyk, Dave Ketch)

Post autor: psborsuk »

Większość figurek bardzo podobna do tych z MotU Battleground.
Świt Rebelii... ]:->
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1149
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 503 times
Been thanked: 333 times

Re: Masters of The Universe: Fields of Eternia The Board Game (Jakub S. Olekszyk, Dave Ketch)

Post autor: Propi »

Pojeździłem na dinozaurze i opisałem swoje wrażenia z przejażdżki:

https://www.gamesfanatic.pl/2024/03/02/ ... f-eternia/
ODPOWIEDZ