Gry podobne do Waste Knights z innym światem.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Sloth
Posty: 396
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 85 times
Been thanked: 79 times

Gry podobne do Waste Knights z innym światem.

Post autor: Sloth »

Szukam obecnie czegoś w stylu Waste Knights natomiast w innym otoczeniu.
Najlepiej świat fantasy, akurat postapokaliptyczny nie jest moim konikiem.
Super wygląda świat w 7th continent, byłoby super gdyby coś w tych klimatach.
Zależy mi żeby było kilka przyjemnych dla oka figurek, ładna dosyć plansza, ciekawa fabuła z rozbudową postaci i eksploatacją. Interakcja negatywna mile widziana.

Ogranicza mnie zasób 250 zł to absolutny Max. Siedzę na L4 pół roku i jeszcze kilka miesiący mnie czeka.
Jak że, zamierzam czasem zagrać z córką wolałabym żeby nie było okrutnie mroczne.
Ewentualnie gra z powyższymi opcjami gdzie karty bądź inne odpowiedniki postaci mogę zamienić na figurki(dokupić dowolne).
Ostatnio zmieniony 08 lip 2021, 21:24 przez Sloth, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2767
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Gry podobne do Waste Knights z innym światem.

Post autor: Yuri »

Panie Drogi tylko "Tainted Grail". Bierz na moja odpowiedzialność:) Podstawki są już na rynku w wersji PL.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Sloth
Posty: 396
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 85 times
Been thanked: 79 times

Re: Gry podobne do Waste Knights z innym światem.

Post autor: Sloth »

Panie Drogi, Tainted Grail rozważam od jakiegoś czasu i chodzi za mną jak głupia:)
Niestety najtańsza podstawka to koszt 400 zł, przez najbliższe kilka miesięcy moje dochody są obniżone i zamrożone, więc gdy poczytałem nieco o Waste Knights(podstawka PL okolo 200 zł)to zapałałem być może złudną nadzieją iż, znajdę coś podobnego w innym otoczeniu 🤔
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 554
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 122 times
Been thanked: 410 times

Re: Gry podobne do Waste Knights z innym światem.

Post autor: Gribbler »

Ale budżet w pierwszym poście to 250$ ;-) To niemal 1k PLN. Na all-in Graila starczy ;-)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2767
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Gry podobne do Waste Knights z innym światem.

Post autor: Yuri »

Gribbler pisze: 01 lip 2021, 09:10 Ale budżet w pierwszym poście to 250$ ;-) To niemal 1k PLN. Na all-in Graila starczy ;-)
Z dodatkowymi figsami, nie starczy ;) A a serio to poczekaj, dołóż i nie pożałujesz :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Gry podobne do Waste Knights z innym światem.

Post autor: Quba40 »

Jeśli chodzi o grę z bogatą narracją w klimatach fantasy to nic lepszego niż Tainted Grail nie widziałem.
Jest również Folklore The Affliction i Dungeon Degenerates, na nie również warto zerknąć, ale z dostępnością może być problem.
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Gry podobne do Waste Knights z innym światem.

Post autor: SwistakCZC »

Ja polecam Time of Legends: Destinies. Czekam na wersję Polską ma być w tym roku. Podobna do WK - pojedynczy scenariusz, rywalizacyjny, z fabułą i aplikacją, jest fantasy nie postapo. Prosta mechanika. Jak nie lubisz apki to nie podejdzie. Jak lubisz to jeszcze Podróże przez Śródziemie, ale tam ciężko powiedzieć, że fabuła jest jakoś rozbudowana, raczej dość trywialna. Jak Podróże to i Posiadłość Szaleństwa też polecam, to może jest dość mroczne, ale nie aż tak, żeby córka miała koszmary... chyba :)

Poza tym z takich, które mnie interesowały, a nie trzeba apki to Sleeping Gods, ale nie wiem kiedy to wyjdzie na naszym rynku, jest tez stary dobry Descent 2ed czy Runebound w klimatach fantasy no i lubię Time Stories, tam są różne klimaty, zależy od scenariusza.

7th Continent to, z tego co się orientowałem, bo szukałem też podobnej gry, to bardziej eksploracja, odkrywanie, łamigłówki, niekoniecznie mocno fabularna gra, raczej gra z otoczką fabularną, jeśli Cię to ciągnie to jeszcze Etherfields mi przychodzi na myśl.


Natomiast Tainted Grail, to wydaje mi się cięższa, a na pewno bardziej czasochłonna pozycja. Mechanicznie nie do końca dla mnie, ale złego słowa nie powiem, bo jest chwalona, a za fabułę to zwłaszcza i podobno nie ma sobie równych. Rozważałem ją mocno. Z Folklore chyba podobnie, dość rozbudowana pozycja.
Sloth
Posty: 396
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 85 times
Been thanked: 79 times

Re: Gry podobne do Waste Knights z innym światem.

Post autor: Sloth »

Nie pasuje mi apka do planszówki. Kłóci to się okrutnie.
Etherfields zapowiada się ciekawie, ale chyba jeszcze mnóstwo czasu zanim się pojawi.

Na razie zdecydowałem się na Waste Knights zawsze coś nowego. Tainted Grail jest kolejne na liście.

7th Continent w jakiejś tam przyszłości, jak wrócę z L4 🤔
Speedy_new
Posty: 797
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Gry podobne do Waste Knights z innym światem.

Post autor: Speedy_new »

Mage Knight, Runebound 2 albo 3 nie ma znaczenia, Hexploreit
Speedy_new
Posty: 797
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Gry podobne do Waste Knights z innym światem.

Post autor: Speedy_new »

A dodam aktualnie na KS jest zbiorka na podobna gre ale w settingu Dzikiego Zachodu. Bantam West
Sloth
Posty: 396
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 85 times
Been thanked: 79 times

Re: Gry podobne do Waste Knights z innym światem.

Post autor: Sloth »

Prawie sympatycznie, tylko tam w podstawce to solo sobie nie pohulasz.
Polska wersja może za 2 lata. Jak będzie 🤔
Podstawka za prawie 100 $
Grunt to pomysł :)

Edit. Nadszedł czas na ponowną naukę angielskiego :)))))
ODPOWIEDZ