Gram Solo - Mur Hadriana | Terraformacja Marsa | Warp's Edge i inne

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Gram Solo - Mur Hadriana | Terraformacja Marsa | Warp's Edge i inne

Post autor: anitroche »

Hej, z nudów pomyślałam, że zostanę jutjuberką, a że również brakuje mi trochę pełnych rozgrywek na YT, a sama często gram solo, to pomyślałam, że będę nagrywała swoje rozgrywki.

Link do kanału:
Gram Solo na YouTube

Jestem zupełnym laikiem w temacie nagrywania czegokolwiek, nie mam sprzętu dobrego ani zaplecza "know how", więc jakość filmów póki co słaba, montażu też dopiero się uczę. Jest to projekt czysto hobbistyczny, więc nauka wszystkiego, czy zebranie środków na zakup lepszej kamery zajmie pewnie sporo czasu, ale jakby kogoś kiedyś zainteresowała nagrana przeze mnie rozgrywka, to będę tu wrzucać linki.

Póki co pierwszy filmik na kanale z rozgrywką w Terraformację Marsa.

Zaczynam od prostych pod względem zasad gier (następne będzie Viticulture bez oraz z Toskanią), bo nie spodziewałam się, że aż tak trudno będzie jednocześnie gadać i myśleć o strategii w grze :D. Potem planuję cięższe tytuł oraz gry, które mają tryb kampanijny (zacznę chyba od Hero Realms i Ruiny Thandaru, zamierzam wrzucić przejście całej kampanii, a kolejną kampanią będzie chyba Pathfinder). Główne filmy będą się pojawiały najprawdopodobniej co środę, a kolejne rozgrywki w jakiś kampanijny tytuł, to już różnie będę wrzucała, bo to będzie zależało od czasu, jaki będę miała na granie i obrobienie dodatkowego materiału.

Mam też do was pytanie. Widziałam, że niektórzy wrzucają w wątkach konkretnych gier informację, że zrobili recenzję, czy popełnili jakiś inny content związany z tym tytułem. Czy myślicie, że to dobry pomysł, żebym też tak wrzucała linki, czy uważacie, że to raczej powinna zostać działka cenionych recenzentów, a ja ze swoimi amatorskimi filmikami powinnam sobie odpuścić, żeby nie zaśmiecać wątków?
Ostatnio zmieniony 02 maja 2023, 11:40 przez anitroche, łącznie zmieniany 14 razy.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
khuba
Posty: 979
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Gram Solo - pełne rozgrywki solo

Post autor: khuba »

Obejrzałem i ogólnie na +, wrzuciłem suba i chętnie zobaczę co dalej. Technicznie trochę denerwował szum, video bez zastrzeżeń.

Co do wrzucania linków do tematów - osobiście nie mam nic przeciwko (pewnie zwiększyłoby to widownię, zakładam że stosunkowo niewiele osób zagląda tu na podforum) ale nie wiem jak to wygląda z regulaminowego punktu widzenia. To czy ktoś jest cenionym recenzentem czy nie - nie ma znaczenia.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Gram Solo - pełne rozgrywki solo

Post autor: anitroche »

Dziękuję za miłe słowo. Jeśli chodzi o dźwięk, to w przyszłości będzie lepiej, bo mam już pomysł, jak to lepiej nagrać, ale na to potrzebuję jeszcze chwilę. Viticulture nagrałam jeszcze bez mikrofonu, więc lepszy dźwięk pewnie będzie dopiero od następnej gry.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 159
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 66 times
Been thanked: 40 times

Re: Gram Solo - pełne rozgrywki solo

Post autor: Lopek43 »

anitroche pisze: 01 lip 2021, 19:08 Dziękuję za miłe słowo. Jeśli chodzi o dźwięk, to w przyszłości będzie lepiej, bo mam już pomysł, jak to lepiej nagrać, ale na to potrzebuję jeszcze chwilę. Viticulture nagrałam jeszcze bez mikrofonu, więc lepszy dźwięk pewnie będzie dopiero od następnej gry.
Też gram solo więc chętnie popatrzę co ciekawego wyciągniesz na stół :) Pamiętaj że początki zawsze są trudne ale patrząc jak fajnie niektórzy się rozkręcają (pamiętam pierwsze filmy np. Wookiego od których zaczynałem przygodę z planszówkami..a teraz :) myślę że warto próbować i uczyć się od najlepszych. Powodzenia !
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 106
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Re: Gram Solo - pełne rozgrywki solo

Post autor: Chizu »

Nie obejrzałam całości, ale dobrze rozumiem, że wykonujesz maksymalnie dwie akcje na pokolenie? Zasady nie narzucają górnego limitu akcji. Niestety ma to diametralny wpływ na rozgrywkę i z tego powodu cały gameplay mocno traci na wartości.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Gram Solo - pełne rozgrywki solo

Post autor: anitroche »

Chizu pisze: 02 lip 2021, 01:33 Nie obejrzałam całości, ale dobrze rozumiem, że wykonujesz maksymalnie dwie akcje na pokolenie? Zasady nie narzucają górnego limitu akcji. Niestety ma to diametralny wpływ na rozgrywkę i z tego powodu cały gameplay mocno traci na wartości.
W grze wieloosobowej rzeczywiście wykonuję zawsze akcje kolejno aż spasuję, ale w solo jakoś wydawało mi się zawsze, że mam tylko jedną turę na rundę. Jak teraz myślę, to chyba rzeczywiście masz rację. W takim razie film pewnie usunę i nagram w przyszłości ponownie :oops: . Dzięki za zwrócenie uwagi.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Gram Solo - pełne rozgrywki solo

Post autor: anitroche »

Ostatnio zmieniony 25 sie 2021, 10:53 przez anitroche, łącznie zmieniany 2 razy.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1492 times
Been thanked: 1142 times

Re: Gram Solo - pełne rozgrywki solo

Post autor: Bruno »

anitroche pisze: 28 lip 2021, 10:23
Bruno pisze: 25 mar 2021, 20:10 Co do Cooper Island, to czytam te wszystkie pozytywne opinie i chętnie obejrzałbym jakiś polski gameplay...
Powyższa wypowiedź była pierwszym przyczynkiem do tego, że zaczęłam myśleć, czy by może nie zacząć nagrywać moich rozgrywek, bo mi również brakowało rozgrywki na YT z Cooper Island, kiedy myślałam o zakupie.
Super! Czuję się miło zobowiązany do obejrzenia Twoich filmów w wolnej chwili! :D
Przyznam, że jakoś umknęło mi powstanie tego wątku i informacji o powstaniu Twojego kanału, co przy okazji jest też swego rodzaju odpowiedzią na to pytanie:
anitroche pisze: 01 lip 2021, 10:01 Mam też do was pytanie. Widziałam, że niektórzy wrzucają w wątkach konkretnych gier informację, że zrobili recenzję, czy popełnili jakiś inny content związany z tym tytułem. Czy myślicie, że to dobry pomysł, żebym też tak wrzucała linki,
Krótko mówiąc, wrzucaj linki do filmów również w wątkach dla danego tytułu - nie tylko "gwiazdy" tak robią :wink:

Powodzenia!
Spoiler:
PS.
Cooper Island obejrzany i bardzo mi się podoba jego realizacja oraz klarowne wytłumaczenie zasad! A miła barwa głosu lektorki jest dodatkowym atutem :D
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Gram Solo - pełne rozgrywki solo

Post autor: anitroche »

Sierpniowy update - rozgrywki, które wrzuciłam na kanał:
Hero Realm Ruiny Thandaru cz.1 - pełna rozgrywka solo - część 1, bo docelowo planuję nagrać rozgrywki w całą kampanię
The Gallerist - pełna rozgrywka solo
Calico - pełna rozgrywka solo
Paladyni Zachodniego Królestwa - pełna rozgrywka solo
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Uncle_Grga
Posty: 557
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Gram Solo - pełne rozgrywki solo

Post autor: Uncle_Grga »

Właśnie zajrzałem na kanał. Bardzo fajny projekt. Profesjonalnie w dobrej jakości.. I jeszcze The Gallerist praktycznie na dzień dobry..

Gratuluję i życzę pomyślności. Subskrypcja, polubienia dane..👍
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Gram Solo - pełne rozgrywki solo

Post autor: anitroche »

Uncle_Grga pisze: 25 sie 2021, 13:49 Właśnie zajrzałem na kanał. Bardzo fajny projekt. Profesjonalnie w dobrej jakości.. I jeszcze The Gallerist praktycznie na dzień dobry..

Gratuluję i życzę pomyślności. Subskrypcja, polubienia dane..👍
Dzięki! Chociaż z tą profesjonalnością to bym się tak nie rozpędzała ;). Póki co wszystkiego się uczę i filmy to są robione trochę na ślinę i plaster na kiepskiej jakości sprzęcie. Co do kalibru rozgrywek, to na półce jeszcze czekają m.in. On Mars i Kanban EV, ale nakręcenie i obrobienie potem ponad dwugodzinnego materiału zajmuje tyle czasu, że teraz chyba zrobię przerwę na lżejsze tytuły.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Uncle_Grga
Posty: 557
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Gram Solo - pełne rozgrywki solo

Post autor: Uncle_Grga »

Oj tam, nie przesadzaj ze skromnością. Wiadomo, że zaczynasz, że z każdym odcinkiem będzie więcej doświadczenia, umiejętności, itp. Ale sam początek? Jest naprawdę nieźle.. technicznie i merytorycznie, stąd pochwała. A że może być lepiej? Pewnie tak i prawdopodobnie będzie. Tak więc w moim przypadku: oglądało mi się nieźle (widziałem fragmenty, całość pewnie obejrzę w wolnej chwili), więc dlaczego nie miałbym pochwalić czegoś, co mi się spodobało..?

Btw ktoś chwalił Twój głos. U mnie rzeczywiście tym zyskujesz, tembr głosu masz identyczny do mojej znajomej, stąd oglądając filmy miałem wrażenie jakbym rozmawiał/słuchał właśnie jej..

Dobrze, że identyfikowalas się imieniem, bo pewnie dzwonilbym do Justyny z pytaniem czy to jej kanał.. brzmicie identycznie, nawet sposób akcentowania, pauzy.. trochę to surrealistyczne, ale tak się rzeczy mają..😉😁
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 302 times

Re: Gram Solo - pełne rozgrywki solo

Post autor: kdsz »

Obejrzałem The Gallerist.

Minusy:
- średnia jakość dźwięku;
- trochę niepotrzebnych powtórzeń (np. kilkukrotnie opowiadałaś o instrukcji po polsku).

Plusy:
- cała reszta.

Oglądało mi się bardzo dobrze. Wszystko wytłumaczyłaś jasno, spokojnym głosem, chyba zrozumiałem ;). Drobne błędy naprawione napisami, super. Gdybym miał coś zasugerować, to może fajnie byłoby rozwinąć podsumowanie. Rozumiem, że chciałaś pokazać jak rozgrywka solo wygląda na tle partii wieloosobowych, ale ja nie znający zupełnie Gallerista chciałbym się więcej dowiedzieć o samej grze. Być może też fajnie byłoby jakoś urozmaicić wizualnie podsumowanie (np. fotki elementów zamiast statycznej planszy).

Subskrybcja i dzwonek oczywiście wciśnięte :)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2071
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 427 times

Re: Gram Solo - pełne rozgrywki solo

Post autor: tomp »

Bardzo fajne filmiki ! Zasubskrybowałem :)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Gram Solo - pełne rozgrywki solo

Post autor: anitroche »

kdsz pisze: 26 sie 2021, 12:35 Obejrzałem The Gallerist.

Minusy:
- średnia jakość dźwięku;
- trochę niepotrzebnych powtórzeń (np. kilkukrotnie opowiadałaś o instrukcji po polsku).

Plusy:
- cała reszta.

Oglądało mi się bardzo dobrze. Wszystko wytłumaczyłaś jasno, spokojnym głosem, chyba zrozumiałem ;). Drobne błędy naprawione napisami, super. Gdybym miał coś zasugerować, to może fajnie byłoby rozwinąć podsumowanie. Rozumiem, że chciałaś pokazać jak rozgrywka solo wygląda na tle partii wieloosobowych, ale ja nie znający zupełnie Gallerista chciałbym się więcej dowiedzieć o samej grze. Być może też fajnie byłoby jakoś urozmaicić wizualnie podsumowanie (np. fotki elementów zamiast statycznej planszy).

Subskrybcja i dzwonek oczywiście wciśnięte :)
Powtórzenie info o instrukcji po polsku było trochę świadome, żeby tej informacji nie stracił ktoś, kto skorzystał z czasówki i od razu przeszedł do rozgrywki, ale może to i racja, że mogłam odpuścić (w nowszych filmach staram się już nie gadać na wstępie ważnych rzeczy ;) ). Wiem też, że sporo się powtarzam np. właśnie w podsumowaniach, ale mam nadzieję, że z czasem zacznę przekazywać swoje myśli składniej :D. Uwaga o tym, żeby dodać trochę więcej info dla osób nieznających gry zapamiętana ;).

Co do dźwięku, to ciągle troszkę eksperymentuję z tym sprzętem, który mam i powoli się dokształcam w co zainwestować, żeby nie wydać milionów, a poprawić jakość.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Gram Solo - Kanban EV | Najeźdźcy ze Scytii | Cafe | Lamaland | Tinyforming Mars

Post autor: anitroche »

Wrześniowy update - rozgrywki, które wrzuciłam na kanał:
Najeźdźcy ze Scytii - pełna rozgrywka solo - w rozgrywce zrobiłam niestety błąd, opisany w przypiętym komentarzy pod filmem
Tinyforming Mars - pełna rozgrywka solo - kieszonkowa, fanowska, dwuosobowa (lub solo) wersja Terraformacji Marsa
Najeźdźcy ze Scytii | Najtrudniejszy wariant - pełna rozgrywka solo - kolejna rozgrywka w NzS, tym razem bez błędu ;)
Café - pełna rozgrywka solo - coś dla fanów wyboru akcji, jak w Smartphone Inc. w mniejszym wydaniu i w tematyce kawy
Kanban EV - pełna rozgrywka solo - tej gry chyba nie trzeba przedstawiać na tym forum ;), przez niektórych uważana za najlepszą grę Vitala Lacerdy
Lamaland - pełna rozgrywka solo - fanowski wariant solo ostatniej nowości od wyd. Lacerta
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Gram Solo - Kanban EV | Najeźdźcy ze Scytii | Cafe | Lamaland | Tinyforming Mars

Post autor: anitroche »

Październikowy update. W tym miesiącu miałam urlop i wyjazdy służbowe i właściwie cały miesiąc byłam poza domem bez możliwości nagrywania, więc pojawiło się trochę eksperymentów, które (a przynajmniej niektóre z nich) nagrałam jeszcze we wrześniu:
Pudełko na karty - Zrób to sam - zostałam zapytana o to, skąd wzięłam projekt moich pudełeczek na karty, a jako że sama go sobie wymyśliłam, to postanowiłam nagrać jak je robię i podesłać pytającemu. Zakończyło się to tym, że nagrałam materiał do wykorzystania właśnie np. w czasie urlopu, jak nie mam innego zapasowego filmu. Pewnie na kanale z czasem pojawią się jeszcze inne moje małe projekty DIY planszówkowe, ale od razu zaznaczam, że to nie będzie nic na poziomie rzeczy robionych przez osoby, które profesjonalnie zajmują się tworzeniem dodatków i ulepszeń do gier.
Tkacze Burz - rozgrywka solo (fragment) - na wpieram.to można wesprzeć grę paragrafową Serce Lodu, więc postanowiłam nagrać kawałek rozgrywki w Tkaczy Burz i może komuś to pomoże w decyzji, czy taka forma zabawy jemu/jej odpowiada.
Mr. Jack Pocket - pełna rozgrywka solo w aplikacji - nie jestem fanką grania w planszówki na komputerze/komórce, ale kilka aplikacji mam i czasem zajrzę na TTS lub Tabletopię, żeby sprawdzić grę przed zakupem. Jako że teraz nie miałam ze sobą kamerki na wyjeździe, to postanowiłam wykorzystać dostęp do grania na aplikacji i łatwość nagrania takiego materiału. Pewnie w przyszłości coś jeszcze w tej kategorii filmów się pojawi.

Dzisiaj miała na kanał wlecieć kolejna część kampanii Hero Realms Ruiny Thandaru, ale niestety przy montażu okazało się, że dźwięk nagrał mi się bardzo cicho i nie da się tego dobrze zmontować, więc niestety dziś filmu brak i musze nagrać wszystko od nowa :(.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Gram Solo - Bonfire | Root | Hero Realms | Park Niedźwiedzi

Post autor: anitroche »

Listopadowy update - rozgrywki, które wrzuciłam na kanał:
Bonfire - pełna rozgrywka solo - w rozgrywce zrobiłam niestety błąd, opisany w przypiętym komentarzu pod filmem.
Hero Realm Ruiny Thandaru cz.3 - pełna rozgrywka solo - ostatnie dwie (ta i z odnośnika poniżej) rozgrywki z kampanii Ruiny Thandaru. Znowu nie obyło się bez błędu - zapraszam do sekcji komentarzy.
Hero Realm Ruiny Thandaru cz.4 - pełna rozgrywka solo - zakończenie kampanii i podsumowanie.
Root - Markiza de Kot vs Elektryczne Dynastie - zasady i pełna rozgrywka solo - po zakończeniu serii Ruin Thandaru, czas na nową serię - tym razem będę prezentowała, jak grać każdą z frakcji dostępnych w grze Root, na pierwszy ogień poszła Markiza de Kot. Przy okazji można sobie zobaczyć, jak wygląda rozgrywka z botami z dodatku Tryby Leśnogrodu.
Park Niedźwiedzi - pełna rozgrywka solo - rozgrywka z wykorzystaniem oficjalnego wariantu solo do Parku Niedźwiedzi.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Gram Solo - Root | Valley of The Kings | Robinson Crusoe | VOYAGES

Post autor: anitroche »

Grudniowy update - rozgrywki, które wrzuciłam na kanał:
Root - Dynastie Orlich Gniazd vs Mechaniczny Markiz 2.0 - zasady i pełna rozgrywka solo - kontynuacja rozgrywek w Roota, tym razem gram frakcją Dynastii Orlich Gniazd przeciwko Mechanicznemu Markizowi 2.0.
Root - Sojusz Stworzeń Leśnych vs Mechaniczny Markiz 2.0 + Włóczęgobot - pełna rozgrywka solo - ponowne rozgrywka w Roota, tym razem Sojusz Stworzeń Leśnych kontra Mechaniczny Markiz 2.0 oraz Włóczęgobot.
VOYAGES - pełna rozgrywka solo - ciekawy Roll&Write, który fundował się na KS w wersji Print&Play. W nowym roku gra ma być dostępna do ściągnięcia ze strony wydawcy.
Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie + scenariusz świąteczny - pełna rozgrywka solo - rozgrywka solo w Robinsona Crusoe w scenariusz świąteczny mojego autorstwa.
Valley of the Kings - pełna rozgrywka solo - bardzo przyjemny deck builder od 1 do 6 graczy.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Gram Solo - Wiedźmia Skała | Diuna: Imperium | Niepożądani Goście | Quest Calendar

Post autor: anitroche »

Styczniowy update - rozgrywki, które wrzuciłam na kanał:
Wiedźmia Skała - pełna rozgrywka solo - wymyśliłam sobie automę do tej świetnej gry i tutaj ją prezentuję ;).
Niepożądani Goście - poziom ekspercki - pełna rozgrywka solo - rozgrywka na najwyższym poziomie trudności.
Quest Calendar 2022 RPG - rozgrywka solo (prolog) - ciekawy, liniowy i bardzo prosty w obsłudze RPG solo w formie kalendarza.
Diuna: Imperium - pełna rozgrywka solo - z okazji nadchodzącej wielkimi krokami premiery polskiego dodatku postanowiłam nagrać rozgrywkę w podstawkę.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Gram Solo - Wojna Nemo | Heroes of Tenefyr | Root | Sherlock Holmes: Detektyw Doradczy

Post autor: anitroche »

Lekko spóźniony lutowy update - rozgrywki, które wrzuciłam na kanał:
Heroes of Tenefyr / Bohaterowie Tenefyru - pełna rozgrywka solo - pełna rozgrywka solo - rozgrywka z dodatkiem Second Curse.
Sherlock Holmes: Detektyw Doradczy - pełna rozgrywka solo - rozgrywka bez spojlerów dotyczących polskiej wersji tej gry, ponieważ w filmie gram w pierwszą cześć serii, która jak dotąd nie wyszła w języku polskim i opisuję jakie są niewielkie różnice między tą grą, a tą w wersji polskiej.
Wojna Nemo - pełna rozgrywka solo - rozgrywka w polską wersję od Galakty.
Root - Włóczęga vs Mechaniczny Markiz 2.0 - pełna rozgrywka solo - kolejna (już czwarta) rozgrywka w Root, tym razem gram jako Włóczęga - Lotnik (z dodatku "Paczka Włóczęgów").
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Gram Solo - Imperium: Classics | Root Digital | Samotna Wyspa

Post autor: anitroche »

Marcowy update - rozgrywki, które wrzuciłam na kanał:
Samotna Wyspa - pełna rozgrywka solo - rozgrywka w małą karciankę, która mieści się w jednej ręce.
Root - pełna rozgrywka solo w aplikacji - rozgrywka w cyfrową wersję gry Root w aplikacji mobilnej.
Imperium: Classics - pełna rozgrywka solo - rozgrywka w pierwszą część mini serii Imperium, grając jedną z najłatwiejszych w obsłudze cywilizacji. Za jakiś czas na kanał też trafi rozgrywka z pudełka "Legends", tym razem będzie to rozgrywka z wykorzystaniem jednej z najtrudniejszych w obsłudze cywilizacji - stay tuned ;).
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Gram Solo - Imperium: Legends | Root | The Search for Planet X | Kartografowie

Post autor: anitroche »

Kwietniowy i majowy update - rozgrywki, które wrzuciłam na kanał:
The Search for Planet X - pełna rozgrywka solo - rozgrywka w angielską wersję Poszukiwania Planety X, ale z wykorzystaniem aplikacji w polskiej wersji językowej.
Imperium: Legends - pełna rozgrywka solo - rozgrywka w drugą część mini serii Imperium, grając jedną z najtrudniejszych w obsłudze cywilizacji.
Kartografowie - pełna rozgrywka solo - rozgrywka z wykorzystaniem mapy z internetowego generatora map.
Root - Jaszczurzy Kultyści vs Elektryczne Dynastie + Samoczynny Sojusz - pełna rozgrywka solo - kolejna rozgrywka z serii o Root, tym razem gram Jaszczurzymi Kultystami przeciwko dwóm botom.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Gram Solo - Tidal Blades | Porównania gier | Tang Garden | Tao Long | The King Is Dead

Post autor: anitroche »

Trochę w wakacje zapomniałam aktualizować ten wątek, więc dzisiaj podsumowanie filmów z czerwca, lipca i sierpnia na raz ;)

Zaginiona Ekspedycja + Fontanna Młodości - pełna rozgrywka solo - ta gra, to dla mnie taki szybszy Robinson Crusoe, ale niestety jest już bardzo ciężko dostępna w sklepach, chyba nawet w wersji angielskiej :(.
Tidal Blades: Obrońcy Rafy - zasady i pełna rozgrywka solo - rozgrywka w moje największe zaskoczenie tych wakacji.
Imperium: Classics vs Imperium: Legends - co wybieram? - ot taki pomysł na nowy format, gdzie porównuję do siebie dwie gry i opowiadam, którą z nich wolę - bardzo subiektywny materiał z resztą, ale i tak zapraszam ;).
5 gier, do których nie kupię dodatków i dlaczego - wszyscy robią topki, to i ja postanowiłam spróbować, choć to nie topka a zwykła lista, gdzie kolejność gier jest dowolna.
Tang Garden - pełna rozgrywka solo - przyjemny kafelkowiec, w wielkim pudełku.
Poszukiwanie Planety X vs Niepożądani Goście - co wybieram? - kolejne porównanie dwóch gier na kanale.
Rococo Deluxe - zasady i pełna rozgrywka solo - jedna z moich ulubionych gier z półki średnio zaawansowanych euro. Gorąco polecam spróbować, choć cena może odstraszać.
The King Is Dead - zasady i pełna rozgrywka solo - klasyk, który dopiero w tym roku wyszedł po polsku i bardzo fajnie działający wariant solo opracowany przez fana.
Tao Long: The Way of The Dragon - zasady i pełna rozgrywka solo - bardzo fajna gra szachopodobna, z ciekawymi rozwiązaniami mechanicznymi, niestety mocno niedoceniana na świecie.
Diuna Imperium vs Tidal Blades Obrońcy Rafy - co wybieram? - kolejne porównanie, tym razem dość nietypowe, bo nie wiem, czy ktoś jeszcze by akurat te dwie gry ze sobą zestawił.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 766
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 667 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Gram Solo - Bitoku | FAQ do Bitoku | Na skrzydłach na komputerze

Post autor: anitroche »

Update wrześniowy:

Bitoku - pełna rozgrywka solo - pełna rozgrywka w nowość na polskim rynku od Portal Games, gdzie tryb solo zaprojektował genialny David Turczi, choć tym razem myślę, że trochę przesadził ze wszystkim w tym projekcie.
Bitoku - FAQ, czyli doprecyzowanie zasad - nowy pomysł na kanale. Ponieważ sama się posiłkowałam anglojęzycznym FAQ z BGG przy nauce Bitoku, to postanowiłam nagrać filmik z opisem kłopotliwych w interpretacji zasad.
Na Skrzydłach - zasady i rozgrywka solo na komputerze - powrót do serii o graniu w komputerowe implementacje planszówek, tym razem na pulpit wjechało Na skrzydłach.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
ODPOWIEDZ