Klej CA - bez nalotu

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
dawid
Posty: 515
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Klej CA - bez nalotu

Post autor: dawid »

Czy ktoś może polecić jakiś klej cyjanoakrylowy, który nie będzie pozostawiał białego nalotu + dobry aktywator w sprayu ?

Oczywiście mam świadomość, że dużo zależy od samej techniki klejenia, grubości warstwy i sposoby klejenia, ale mimo wszystko sam klej też ma znaczenie i szukam czegoś sprawdzonego. Chcę pokryć klejem obrączkę drewnianą. Zależy mi na ładnej warstwie. Oczywiście będzie szlifowane papierem ściernym 2400, ale biały nalot trochę utrudnia sprawę.
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Klej CA - bez nalotu

Post autor: morthi »

Korzystam z kleju marki Riku - jest gęsty, łatwo się nakłada, i nie zostawia na powierzchniach które kleiłem nalotu (kleiłem gumę, plastik a'la abs, drewno, sklejkę).
Klej po otwarciu przechowuję w lodówce.

Teraz frazes z reklamy - w życiu stosowałem wielu klejów ale dopiero z Roku odnalazłem to czego szukałem ;)

https://riku.pl/towar/p/id/1554/
dawid
Posty: 515
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Klej CA - bez nalotu

Post autor: dawid »

morthi Dziękuję bardzo. Przyznam, że nigdy nie stosowałem gęstych klejów. W moim przypadku klej nie będzie spoiwem łączącym a zewnetrzną warstwą ochronno/dekoracyjną. Jak szybko ten klej schnie ? Czy w przypadku gęstego kleju będę miał czanse szybko go rozprowadzić zanim stwardnieje ? Używasz aktywatora czy sam klej ?
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Klej CA - bez nalotu

Post autor: morthi »

To nie jest klej typu kropelka. Trzeba poczekać kilka minut do pełnego zastygnięcia ale wynika to z konsystencji. Po nałożeniu mamy kilkanaście sekund na pracę i poprawki ale nie za dużo. Trzeba pamiętać, że klej po wyschnięciu nie jest elastyczny więc gumowe powierzchnię jeśli pracują (np w zabawkach) będą wymagały ponownego klejenia po jakimś czasie.

Zakładam, że klej rzadki będzie wysychał szybciej.
Nie korzystam z dodatkowych aktywatorów.
ODPOWIEDZ