Co jeśli nie Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Co jeśli nie Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG?

Post autor: Natrakh »

kurcze no korci mnie ta gra, ale nie wiem czy uda mi sie wszystko w miare czasowo kupic :P a nie chce na raz 4000 k wydawac, z drugiej strony alternatywy do takiego typu gry chyba nie ma (oprocz horror, ale jakos mi nie siedzi).
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4676
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Natrakh pisze: 24 lip 2021, 10:13 kurcze no korci mnie ta gra, ale nie wiem czy uda mi sie wszystko w miare czasowo kupic :P a nie chce na raz 4000 k wydawac, z drugiej strony alternatywy do takiego typu gry chyba nie ma (oprocz horror, ale jakos mi nie siedzi).
Masz Marvel Champions.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Marvel jest fajny do pogrania, ale ile można robić to samo, czyli obijać bossów? Władca oferuje jednak dużo większą różnorodność przygód, a dla mnie dodatkowo znacznie fajniejszy decbuilding. Pograłem w Marvela i jest całkiem spoko, ale jeśli ktoś ma opcję zakupu dużej kolekcji WP, to zdecydowanie polecam to rozwiązanie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Natrakh »

w ekipie mamy juz całego marvela, ale mi własnie nie siadł ;/ tak wiec chyba został mi tylko wp :D
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Co jeśli nie Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG?

Post autor: Natrakh »

a jeszcze zapytam, bo widze, ze dostepnosc duzych dodatkow jest jeszcze w miare ok, czy mozna sie dobrze bawic z samymi duzymi dodatkami np bez cykli do nich ?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Co jeśli nie Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG?

Post autor: RUNner »

Jak najbardziej można. Duży dodatek zawiera 3 przygody delikatnie połączone ze sobą fabularnie. Jak zbierzesz wszystkie deluxy to i tak będziesz miał sporo do ogrania. Choć przydałoby się mieć do tego ze 2 kompletne cykle.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Baloosh
Posty: 111
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 44 times

Re: Co jeśli nie Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG?

Post autor: Baloosh »

Natrakh pisze: 24 lip 2021, 10:13 kurcze no korci mnie ta gra, ale nie wiem czy uda mi sie wszystko w miare czasowo kupic :P a nie chce na raz 4000 k wydawac, z drugiej strony alternatywy do takiego typu gry chyba nie ma (oprocz horror, ale jakos mi nie siedzi).
Podstawowe pytanie: wersja angielska czy polska?

Jeżeli polska - to dodruków nie będzie i nowych dodatków nie będzie - tylko to co jest jeszcze dostępne + kupowanie z drugiej ręki.

Jeżeli angielska - to dodruki będą, dodatkowo na początku sierpnia spodziewany się nowych zapowiedzi, jak będzie wyglądał LOTR od FFG. Plotki głoszą, że możliwe są nowe druki i pewien "tuning":
- nie będzie nowych treści w dotychczasowym modelu wydawniczym
- jest szansa na ponowne druki dotychczasowych dodatków w nowej formule, tj. analogicznej do zmian w AH: dodatek i cały cykl w jednym produkcie (pudełku) - nie jestem pewien co do podziału na dwa pudełka: osobno karty gracza i karty scenariuszy.
- nowe treści jeżeli będą, to rzadko i przede wszystkim w postaci scenariuszy, a nie nowych kart graczy.
Natrakh
Posty: 89
Rejestracja: 25 paź 2018, 10:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Co jeśli nie Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG?

Post autor: Natrakh »

No własie zalezy mi tylko na wersji pl, wiem ze z dostepnoscia ciezko, ale nie wiem czy ogarne na tyle ang zeby dodatkowo jeszcze wytlumaczyc 2 osobie.
ODPOWIEDZ