[Print&Play] TINYforming Mars wersja PL

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
matek___87
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2021, 00:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

[Print&Play] TINYforming Mars wersja PL

Post autor: matek___87 »

Słowem wstępu

Witam :) jako nowy użytkownik chciałbym na wstępie się przywitać i napisać ten oto post, by choć w minimalny sposób wziąć czynny udział w tej jakże rozległej grupie pełnej pomysłów, ciekawych ludzi i ich rozwiązań.

Przechodząc do meritum chciałbym podzielić się z Wami swoją własną wersją spolszczenia, myślę dobrze znanej i wspaniałej gry TINYforming Mars, Michael'a Bevilacqua inspirowana Terraformacją Marsa Jacob'a Fryxeliusa.

Oprócz przetłumaczonej wersji instrukcji, do tej pory w sieci nie udało mi się znaleźć samej gry w wersji polskiej, co skusiło mnie do jej przetłumaczenia, mam nadzieję, że rozszerzy to ilość osób zainteresowanych, stworzeniem swojej własnej wersji Print& Play.
Technika ta oraz dział "Zrób to sam" od razu przypadła mi do gustu, bo daje zarówno satysfakcję wykonania swojej koncepcji, oraz bezpośredniego zweryfikowania czy dany projekt był wart włożonego zaagnażowania, kusi także "niskim kosztem" w stosunku do zabawy jaką może nam dać.

Trochę o samej grze:

Primary Name: TINYforming Mars
Year Released: 2019
Designer: Michael Bevilacqua

Own:
641
Wishlist:
464
For Trade:
3

Edit. ( pliki po poprawkach):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystkie oryginalne pliki oczywiście ogólnodostępne oficjalnie z boardgamegeek'a, dobór czcionki tak aby nie odbiegała zbytnio od oryginału, w projekcie zastosowałem Kennyan Coffe rg, jako jedną z darmowych polskich czcionek, którą każdemu serdecznie polecam :) miałem dylemat czy edytować oryginalne karty Michael'a Bevilacqua czy też wyedytowaną pózniej wersję Cheryl Leon Levy, z miodnymi i wpadającymi w oko grafikami, wybór był oczywisty choć teraz myślę, że pokusił bym się o krok dalej aby swtorzyć własne, tak jak w tłumaczeniu na inne języki zdecydowali się ich tłumacze.

Projekt oczywiście jak najbardziej można rozbudować o spolszczenie ogólnodostępnych dodatków kart przedsiębiorstw, osiągnięć i kamieni milowych a także pokusić się o podmianę grafik i wyedytowanie alternatywnej wersji instrukcji (kostki oryginał / żetony wersja instrukcji pl, którą udąło mi się wygooglować).

Z tego miejsca proszę o opinię co można by jeszcze poprawić, wyedytować bądź dodać tak aby tą wersję oficialnie opublikować na Boardgamegeek'u.

Z góry dziękuję za konstruktywną krytyke, opinię i podpowiedzi :)

Poniżej zdjęcia mojej gotowej wersji. Liczę na podobne w komentarzach.


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 lip 2021, 21:24 przez matek___87, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 387 times

Re: [Print&Play] TINYforming Mars wersja PL

Post autor: Gribbler »

Przydałoby się ujednolicić tłumaczenie. Np:

"Kostka nie może być umieszczona sąsiadująco do miasta" (Porost) => "Kostka nie może sąsiadować z miastem"
"Kostka musi być umieszczona koło przynajmniej 1 miasta" (Sztuczne Jezioro) => "Kostka musi sąsiadować z przynajmniej 1 miastem"
"Kostka musi być umieszczona sąsiadująco do 2 innych kostek Zieleni" (Drzewa) => "Kostka musi sąsiadować z 2 innymi kostkami Zieleni"

i przejrzeć jeszcze raz w poszukiwaniu literówek i błędów interpunkcyjnych. Np:
"Możesz również Umieścić 1 kostkę Wody jeżeli posiadasz 5 lub więcej kostek Ciepła" => "Możesz również umieścić 1 kostkę Wody, jeżeli posiadasz 5 lub więcej kostek Ciepła"
matek___87
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2021, 00:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [Print&Play] TINYforming Mars wersja PL

Post autor: matek___87 »

Dziekuję za czujność i podpowiedź, post został zaktualizowany mam nadzieje, że udało mi sie wychwycić wszytskie podobne przykłady.

Edit. Plik, ze spolszczeniem sprawdzony i zaakceptowany na BGG:

https://boardgamegeek.com/filepage/2259 ... se-game-pl
ODPOWIEDZ