The Witcher RPG

Tutaj można dyskutować konkretnych grach RPG. Każda gra ma swój jeden wątek osobno Wilkołak, osobno Wampir itd.
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować konkretnych grach RPG. Każda gra ma swój jeden wątek osobno Wilkołak, osobno Wampir itd.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1480
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

The Witcher RPG

Post autor: Tringa »

Tu dyskutujemy o The Witcher RPG.

Co wyszło do tej pory, co mamy po polsku, w co warto się zaopatrzyć, autorskie scenariusze i narzędzia przydatne w grze.

Na początek kilka linków:

- oficjalna strona Pondsmith & Pondsmith, wydawcy: https://rtalsoriangames.com/witcher-trpg/
- Oficjalna strona Copernicusa, polskiego wydawcy: https://copcorp.pl/kategoria-produktu/g ... itcher-pl/
- Biblioteka Czwartków z Wiedźminem: http://kreatywnepomyslyrpg.j.pl/bibliot ... iedzminem/

Do tej pory po polsku ukazały się:
- Podręcznik główny
- Zestaw startowy
- Władcy i Włości: Ekran mistrza gry + kilkustronicowy dodatek opisujący nową rasę Niziołków, nową profesję Szlachcica oraz trochę o BN-ach i posiadłościach)

W planach na 2022:
- Wiedźmińskie zapiski

Szablon tego posta podebrałam z wątku o Zewie Cthulhu 7 ed. :)
Ostatnio zmieniony 17 mar 2022, 09:33 przez Tringa, łącznie zmieniany 2 razy.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3200 times

Re: The Witcher RPG

Post autor: japanczyk »

Grał ktoś? Przed premiera słyszałem, ze gra cierpi na zbyt duzo tabelek
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 595
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: The Witcher RPG

Post autor: Muleq »

Dla weteranów Kryształów Czasu żadna ilość tabelek nie jest zbyt duża :D Sądzę, że może to być wręcz zachęta do zapoznania się z systemem :D
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: The Witcher RPG

Post autor: ponika »

japanczyk pisze: 10 sie 2021, 16:18 Grał ktoś? Przed premiera słyszałem, ze gra cierpi na zbyt duzo tabelek
Zrobiłam jak na razie jedno podejście z grupą online. Po czterech godzinach szukania cech w tabelach stworzyliśmy postacie, pokłóciliśmy się tylko trzy razy. Niecierpliwie czekam co dalej :P

Do wiedźmina dostępny jest darmowy starter, o, tutaj. Można sprawdzić czy ta ilość cyferek Ci pasuje.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1480
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: The Witcher RPG

Post autor: Tringa »

Prowadzę Wiedźmina od 1,5 roku. Sesje co tydzień. I pomimo kilku wad całkiem dobrze nam się gra. Polecam spróbować :)

Ps. Mistrzowskie zaczynałam właśnie od Wiedźmina, jestem stosunkowo świeża w tej roli :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
slann22
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2021, 18:56
Has thanked: 4 times

Re: The Witcher RPG

Post autor: slann22 »

Generalnie u nas trudny system jest prostszy niż trudny w USA, więc to może być różnie.
Mnie ciekawi czy będą rozbudowywać uniwersum
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4645
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1206 times
Been thanked: 1417 times

Re: The Witcher RPG

Post autor: Mr_Fisq »

CopCorp opublikował darmowy mikro dodatek:
https://copcorp.pl/produkt/the-witcher- ... rudolfa-i/
NPC I kilka przedmiotów.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1480
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 314 times

Re: The Witcher RPG

Post autor: Tringa »

Uzupełniam pierwszy post o plany na 2022. Ze strony Copernicusa:

The Witcher RPG- Wiedźmińskie zapiski
Wiedźmińskie zapiski to dodatek do The Witcher RPG, zawierający wiele nowych potworów i intrygujących fabuł do wykorzystania w twojej grze, a także dogłębny system prowadzenia śledztwa.

Znajdziecie w nim:
• 33 nowe potwory: Terroryzuj okolicę różnorodnymi potworami, od śmiercionośnych archesporów po makabryczne wedigo!
• 2 nadzwyczajne potwory: stwórz unikalne wyższe wampiry i prawdziwe smoki, aby zaludnić ciemne zakątki i wysokie szczyty Kontynentu!
• Dogłębny system śledczy: Dowiedz się, jak napisać tajemniczą przygodę, aby gracze mogli ją odkryć w miarę postępu gry!
• Całkowicie nowe informacje: Poznaj historię Cechu Wiedźminów oraz Erlanda z Larviku, pierwszego Gryfa!
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
ODPOWIEDZ