Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
theKossak
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2020, 14:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 1 time

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: theKossak »

aeiou871 pisze: 30 gru 2021, 22:54 nie każdą można pominąć. Można pominąć każdą, która nie ma negatywnych skutków dla drużyny.
Dziękuję. Instrukcja wprowadza w błąd: na stronie 7'ej jest napisane:

Obrazek.

Tłumaczenie jest dobre, w angielskiej wersji jest napisane to samo.
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

theKossak pisze: 30 gru 2021, 23:05
aeiou871 pisze: 30 gru 2021, 22:54 nie każdą można pominąć. Można pominąć każdą, która nie ma negatywnych skutków dla drużyny.
Dziękuję. Instrukcja wprowadza w błąd: na stronie 7'ej jest napisane:



Tłumaczenie jest dobre, w angielskiej wersji jest napisane to samo.
W angielskiej wersji był błąd i został powielony w polskiej. Tutaj errata do angielskiego wydania, poniżej pierwszego posta Marcel potwierdza, że nie można pominąć negatywnych zdolności.
theKossak
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2020, 14:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 1 time

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: theKossak »

Coś mi tu się nie zgadza odnośnie tego, która postać jest focusem, więc chciałbym doprecyzować:
Mateuszxxx pisze: 06 gru 2021, 17:00
Spoiler:
Powinien chyba wybrać tego z którym nie będzie miał niekorzyści w ataku dystansowym a nie od inicjatywy.
i
Void pisze: 06 gru 2021, 17:05 Przeczytaj dokładnie learn to play to zmniejszy ilość pytań oraz wyjaśni wiele wątpliwości. Strona 11 oraz 18. Najpierw wybiera cel, potem stara się stracić niekorzyść jeśli to możliwe.
Zacząłem czytać stronę 11 z Learn to Play i wg mnie focusem jest postać B, bo:
The focus will be the character the monster can perform its attack against using the least amount of movement.
Więc nie wybiera celu najbliższego w linii prostej, tylko taki cel, który może zatakować przy najmniejszej (idealnie = 0) ilości ruchów. Jeśli ma atak o zasięgu np 3, obok niego stoi postać A, dwa pola od niego stoi postać B, to jego focusem nie jest postać A (gdyż musi się od niej odsunąć, żeby nie mieć niekorzyści), tylko postać B - może ją zaatakować bez niekorzyści, w ogóle nie ruszając się.

Przykład na obrazku:

Obrazek

Powiedzmy, że potwór wykonuje akcję:
Ruch 2
Atak 1
Zasięg 3

Wg w/w zdania z instrukcji, focusem jest postać B, bo może ją zaatakować bez niekorzyści i bez wykonywania jakiegokolwiek ruchu. Postać A nie jest focusem, bo musiałby wykonać przynajmniej ruch=1, żeby nie mieć niekorzyści.

Proszę o informację czy dobrze rozumiem focus w tej sytuacji i jeśli nie to czemu?
Ostatnio zmieniony 03 sty 2022, 00:12 przez theKossak, łącznie zmieniany 1 raz.
Void
Posty: 221
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 11 times
Been thanked: 85 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Void »

theKossak pisze: 02 sty 2022, 23:06 Coś mi tu się nie zgadza odnośnie tego, która postać jest focusem, więc chciałbym doprecyzować:
Spoiler:
Więc nie wybiera celu najbliższego w linii prostej, tylko taki cel, który może zatakować przy najmniejszej (idealnie = 0) ilości ruchów. Jeśli ma atak o zasięgu np 3, obok niego stoi postać A, dwa pola od niego stoi postać B, to jego focusem nie jest postać A (gdyż musi się od niej odsunąć, żeby nie mieć niekorzyści), tylko postać B - może ją zaatakować bez niekorzyści, w ogóle nie ruszając się.

Przykład na obrazku:
Spoiler:
Powiedzmy, że potwór wykonuję akcję:
Ruch 2
Atak 1
Zasięg 3

Wg w/w zdania z instrukcji, focusem jest postać B, bo może ją zaatakować bez niekorzyści i bez wykonywania jakiegokolwiek ruchu. Postać A nie jest focusem, bo musiałby wykonać przynajmniej ruch=1, żeby nie mieć niekorzyści.

Proszę o informację czy dobrze rozumiem focus w tej sytuacji i jeśli nie to czemu?


Obranie postaci jako focus a próba maksymalizacji ataku (np poprzez pozbycie się niekorzyści przy ataku zasięgowym albo zwiększenie ilości atakowanych celów gdy jest atak na kilka celów) to dwie różne sprawy. Najpierw następuje obranie focusa a następnie próba maksymalizacji ataku. W tym przypadku jako iż rozważamy Szczęki Lwa jako focus zostałby obrany ten kto ma niższą inicjatywę bo wszyscy są w zasięgu ataku. Jeśli byłaby to postać A odsunąłby się od niej o 1 pole jeśli może, jeśli postać B to po prostu zaatakuje bez poruszania się.
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

theKossak pisze: 02 sty 2022, 23:06 Coś mi tu się nie zgadza odnośnie tego, która postać jest focusem, więc chciałbym doprecyzować:
Mateuszxxx pisze: 06 gru 2021, 17:00
Spoiler:
Powinien chyba wybrać tego z którym nie będzie miał niekorzyści w ataku dystansowym a nie od inicjatywy.
i
Void pisze: 06 gru 2021, 17:05 Przeczytaj dokładnie learn to play to zmniejszy ilość pytań oraz wyjaśni wiele wątpliwości. Strona 11 oraz 18. Najpierw wybiera cel, potem stara się stracić niekorzyść jeśli to możliwe.
Zacząłem czytać stronę 11 z Learn to Play i wg mnie focusem jest postać B, bo:
The focus will be the character the monster can perform its attack against using the least amount of movement.
Więc nie wybiera celu najbliższego w linii prostej, tylko taki cel, który może zatakować przy najmniejszej (idealnie = 0) ilości ruchów. Jeśli ma atak o zasięgu np 3, obok niego stoi postać A, dwa pola od niego stoi postać B, to jego focusem nie jest postać A (gdyż musi się od niej odsunąć, żeby nie mieć niekorzyści), tylko postać B - może ją zaatakować bez niekorzyści, w ogóle nie ruszając się.

Przykład na obrazku:


Powiedzmy, że potwór wykonuję akcję:
Ruch 2
Atak 1
Zasięg 3

Wg w/w zdania z instrukcji, focusem jest postać B, bo może ją zaatakować bez niekorzyści i bez wykonywania jakiegokolwiek ruchu. Postać A nie jest focusem, bo musiałby wykonać przynajmniej ruch=1, żeby nie mieć niekorzyści.

Proszę o informację czy dobrze rozumiem focus w tej sytuacji i jeśli nie to czemu?
Do ustalenia celu skupienia nie jest istotne, czy atak zostanie przeprowadzony bez korzyści czy nie. W Szczękach cel skupienia ustala się, używając kolejno dwóch "rozstrzygaczy remisów":
1. zaatakuj wroga, którego jesteś w stanie zaatakować wykorzystując możliwie najmniej Ruchu (niekorzyść przy ataku zasięgowym nie ma znaczenia)
2. zaatakuj wroga o najniższej inicjatywie (czyli tego, który gra wcześniej w rundzie)

W podanym przez Ciebie przykładzie Szczurok zaatakuje postać o niżej inicjatywie, gdyż 1 punkt spełniają obie postacie (potwór jest w stanie zaatakować obie bez wykonania ruchu). Jeżeli niższą inicjatywę ma Topór, Szczurok zaatakuje go z miejsca, w którym stoi. Jeżeli niższą inicjatywę ma Voidwarden, Szczurok przemieści się o jedno pole, tak by nie atakować jej z niekorzyścią (gracze wybierają w którą stronę pójdzie). Optymalizacja ataku tak, by nie był z niekorzyścią jest niższe i później w kolejce algorytmu zachowania wrogów niż znalezienie podstawowego celu skupienia.
theKossak
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2020, 14:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 1 time

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: theKossak »

No dobra. Wydawało mi się logiczne, że potwór omija wszystko co mu przeszkadza w optymalnym dojściu i ataku (jak np. pułapki). A jak czytam poprzednie odpowiedzi, to wychodzi na to że w tym przypadku, nawet jakby nie miał zdolności "Ruch 2" (a tylko sam atak 1 zasięg 3), to i tak zaatakował by postać o mniejszej inicjatywie, nawet jeśli miałby z tego powodu niekorzyść.
Dziękuję za wyjaśnienie.
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

theKossak pisze: 02 sty 2022, 23:38 No dobra. Wydawało mi się logiczne, że potwór omija wszystko co mu przeszkadza w optymalnym dojściu i ataku (jak np. pułapki). A jak czytam poprzednie odpowiedzi, to wychodzi na to że w tym przypadku, nawet jakby nie miał zdolności "Ruch 2" (a tylko sam atak 1 zasięg 3), to i tak zaatakował by postać o mniejszej inicjatywie, nawet jeśli miałby z tego powodu niekorzyść.
Dziękuję za wyjaśnienie.
Tak by było... ale w dużym GH już zaatakowałby postać, która stoi najbliżej :P
theKossak
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2020, 14:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 1 time

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: theKossak »

Znalazłem też potwierdzenie tej zasady na bgg: https://boardgamegeek.com/thread/267712 ... k-question

Tym samym przeczytałem (i wydaje mi się, że zrozumiałem) wszystkie 10 stron niniejszego wątku, chyba jestem gotowy do rozegrania scenariusza nr 4 :)

I chyba muszę poszukać podsumowania różnic pomiędzy GH a GJotL, bo w domu mam GJoTL ale na steamie kupiłem dużego brata GH :) https://store.steampowered.com/app/780290/Gloomhaven/
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

theKossak pisze: 03 sty 2022, 00:07 Znalazłem też potwierdzenie tej zasady na bgg: https://boardgamegeek.com/thread/267712 ... k-question

Tym samym przeczytałem (i wydaje mi się, że zrozumiałem) wszystkie 10 stron niniejszego wątku, chyba jestem gotowy do rozegrania scenariusza nr 4 :)

I chyba muszę poszukać podsumowania różnic pomiędzy GH a GJotL, bo w domu mam GJoTL ale na steamie kupiłem dużego brata GH :) https://store.steampowered.com/app/780290/Gloomhaven/
dla dużego GH tych wątpliwości może być zdecydowanie więcej. Ostatnio ktoś wrzucił taką tabelkę z różnicami w zasadach pomiędzy GH, JotL-em i Frosthaven.
imrowai
Posty: 150
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: imrowai »

Cześć mam taką rozkminę. Walczę Czerwonym strażnikiem z golemem.
1. Strażnik ma aktywna kartę "płomienny całun" - dająca 2 obrażenia za wejście na pole obok niego
2. Golem mający 3hp losuje kartę

Obrazek

I teraz pytanie jak to rozpatrywać? Golem rusza się na pole obok strażnika, w związku z tym traci 1 HP, potem dostaje 2 HP z mojej karty i ginie? Czy też rusza się, zadaje mi obrażenia i potem ginie?
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

imrowai pisze: 03 sty 2022, 18:37 Cześć mam taką rozkminę. Walczę Czerwonym strażnikiem z golemem.
1. Strażnik ma aktywna kartę "płomienny całun" - dająca 2 obrażenia za wejście na pole obok niego
2. Golem mający 3hp losuje kartę



I teraz pytanie jak to rozpatrywać? Golem rusza się na pole obok strażnika, w związku z tym traci 1 HP, potem dostaje 2 HP z mojej karty i ginie? Czy też rusza się, zadaje mi obrażenia i potem ginie?
To trzy osobne zdolności i rozpatrujesz jedną po drugiej:
1. Golem porusza się na pole obok Strażnika i otrzymuje 2 obrażenia z całunu
2. Golem atakuje
3. Golem otrzymuje 1 obrażenie ze swojej zdolności, gdyż wykonał Ruch
4. Golem ginie
imrowai
Posty: 150
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: imrowai »

To niestety kolejna wątpliwość dot. Karty strażnika:

Obrazek

Jak leczy ta karta?:
1. Leczy wszystkich (strażnika lub sąsiadów) usuwając 4 rany, ale tylko gdy strażnik leczy się sam dostaje doświadczenie.?
2. Leczyć może tylko strażnika i zawsze dostaje on wtedy 1 doświadczenie?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: seki »

imrowai pisze: 06 sty 2022, 18:37
2. Leczyć może tylko strażnika i zawsze dostaje on wtedy 1 doświadczenie?
Odpowiedź 2 jest prawidłowa.
theKossak
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2020, 14:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 1 time

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: theKossak »

W jaki sposób zapamiętujecie, że ktoś ma tarczę? W grze nie ma żadnego znacznika tarczy, który by można położyć na postaci. Pustkowicielka ma aktywne karty (np. znaki pustki - https://github.com/any2cards/jotl/blob/ ... e-void.png), które dają komuś tarczę. Po jej użyciu kładzie ją nad kartą swojej postaci a nigdzie nie jest zaznaczone komu tą tarczę dała.
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

theKossak pisze: 08 sty 2022, 18:00 W jaki sposób zapamiętujecie, że ktoś ma tarczę? W grze nie ma żadnego znacznika tarczy, który by można położyć na postaci. Pustkowicielka ma aktywne karty (np. znaki pustki - https://github.com/any2cards/jotl/blob/ ... e-void.png), które dają komuś tarczę. Po jej użyciu kładzie ją nad kartą swojej postaci a nigdzie nie jest zaznaczone komu tą tarczę dała.
Trzeba po prostu pamiętać. Możesz też umieścić taką kartę obok sojusznika, tylko zabrać na koniec rundy. Możesz także używać znaczników postaci, zazwyczaj używasz 1-2, reszta powinna wystarczyć, żeby pamiętać o efektach tarczy na rundę.
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Fojtu »

theKossak pisze: 08 sty 2022, 18:00 W jaki sposób zapamiętujecie, że ktoś ma tarczę? W grze nie ma żadnego znacznika tarczy, który by można położyć na postaci. Pustkowicielka ma aktywne karty (np. znaki pustki - https://github.com/any2cards/jotl/blob/ ... e-void.png), które dają komuś tarczę. Po jej użyciu kładzie ją nad kartą swojej postaci a nigdzie nie jest zaznaczone komu tą tarczę dała.
Teoretycznie ta karta powinna leżeć przed graczem w strefie aktywnej do końca tury i w ten sposób pokazywać, że jest aktywna, ale możesz ją oddać temu drugiemu graczowi dla wygody. W praktyce naprościej pamiętać, ewentualnie możesz zaznaczyć jakąś kostką przy figurce.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: sirafin »

Przecież są żetony postaci do zaznaczania takich rzeczy :)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
imrowai
Posty: 150
Rejestracja: 09 lis 2018, 21:29
Has thanked: 22 times
Been thanked: 16 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: imrowai »

aeiou871 pisze: 28 paź 2021, 11:48
bams781 pisze: 28 paź 2021, 11:37

3. Czy dobrze rozumiem zasady specjalne scenariusza nr.7 - Torbiel Krwi na starcie posiada przy dwóch figurkach 4 rany, i jeśli owe figurki (a nie Potwory) łącznie otrzymaja także 4 rany, to Torbiel uzyska regenerację do maksymalnego poziomu zdrowia, i scenariusz jest przegrany?

thx

Ad. 3. Przy rozgrywce dwuosobowej Torbiel zaczyna z 4 obrażeniami (nie ranami, Zranienie to stan). Specjalne zasady stwierdzają, że obrażenia zadane figurkom go leczą, a figurki to zarówno postacie jak i potwory i tak - jeśli nie zaatakujecie Bossa, a inne figurki (postacie lub potwory) otrzymają 4 obrażenia, to scenariusz jest przegrany. Najlepszą strategią jest więc zignorowanie Zelotów i skupienie się wyłącznie na Bossie celem jak najszybszego ubicia go.
Coś mi się nie zgadza, wg zasad specjalnych tego sceno torbiel zaczyna z ilością obrażeń Px4 czyli przy dwóch bohaterach z 8 obrażeniami... Czy coś mieszam?
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Fojtu »

imrowai pisze: 14 sty 2022, 21:32 Coś mi się nie zgadza, wg zasad specjalnych tego sceno torbiel zaczyna z ilością obrażeń Px4 czyli przy dwóch bohaterach z 8 obrażeniami... Czy coś mieszam?
Spoiler:
Xanathos
Posty: 8
Rejestracja: 21 sty 2021, 17:01
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Xanathos »

1. Czy profit otrzymuje sie jako nagrodę za przejscie każdego scenariusza, czy tez musi to byc wyszczegolnione w sekcji "nagrody" po zakończeniu i generalnie zdobywa sie je poprzez awanse i wypelnianie celów bitewnych?
2. Ile profitow na karcie postaci powinny miec postaci po przejsciu 5 scenariusza?
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: sin »

Xanathos pisze: 16 sty 2022, 19:10 1. Czy profit otrzymuje sie jako nagrodę za przejscie każdego scenariusza, czy tez musi to byc wyszczegolnione w sekcji "nagrody" po zakończeniu i generalnie zdobywa sie je poprzez awanse i wypelnianie celów bitewnych?
Nie, musi być wyszczególnione w sekcji nagrody, za każdy scenariusz otrzymujesz jedynie dodatkowe punkty doświadczenia w zależności od poziomu scenariusza. Profit zasadniczo otrzymujesz za osiągnięcie kolejnego poziomu postaci oraz za zebranie trzech znaczników postępu (realizowanie celów bitewnych).
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
domin_guezz
Posty: 20
Rejestracja: 09 kwie 2020, 12:45
Has thanked: 7 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: domin_guezz »

1. Czy długi odpoczynek wiąże się z poświeceniem 2 kart na darmo z ręki?
2. Mam taką kartę z górną akcją.

Obrazek

Jak będzie wyglądała akcja jeśli oba żywioły są silne? Mogę z obu w 1 akcji skorzystać?
Every time you see me, I’ll be doing better than I was before. It’s me vs. me.
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 312 times
Been thanked: 432 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

domin_guezz pisze: 18 sty 2022, 08:32 1. Czy długi odpoczynek wiąże się z poświeceniem 2 kart na darmo z ręki?
2. Mam taką kartę z górną akcją.



Jak będzie wyglądała akcja jeśli oba żywioły są silne? Mogę z obu w 1 akcji skorzystać?
Ad. 1. Nie, deklarujesz na początku rundy długi odpoczynek i w inicjatywie 99 wykonujesz odpoczynek (leczysz się o 2, odświeżasz przedmioty, tracisz jedną kartę z discardu, odzyskujesz na rękę pozostałe).
Ad. 2. Tak, możesz skorzystać z obu zdolności wzmacniających ten atak, jeśli dostępny jest Ogień i Słońce - Atak 3 staje się wtedy Atakiem 4 na dwa cele jak na rysynku z Odepchnięciem 1 i zapewnia 1 punkt doświadczenia
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Fojtu »

1. Nie bardzo rozumiem pytanie. Podczas grania długiego odpoczynku nie zagrywasz w ogóle kart z ręki. Deklarujesz to nie zagrywając w ogóle kart.
2. Tak, możesz skorzystać z obu. Masz wtedy akcję ataku na 2 pola obok siebie koło ciebie z siła 4 i odepchnięciem (aczkolwiek dostajesz 1 doświadczenia)
Leliw
Posty: 85
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Leliw »

Spoiler:
1. Nie. Zamiast wybierać dwie karty do zagrania na początku rundy, postacie mogą zadeklarować długi odpoczynek. Zajmie on całą turę postaci w tej rundzie i będzie mieć inicjatywę 99. Podczas swojej tury postać wybiera jedną ze swoich odrzuconych kart, która trafi na stos kart utraconych, a pozostałe bierze z powrotem do ręki.
2. Tak, możesz wykorzystać obydwa żywioły.
ODPOWIEDZ