Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Mateuszxxx
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2020, 16:26

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Mateuszxxx »

3 krótkie pytania :
1) Nieświęty ogień , czy jak cel zadał 0 obrażeń lub w ogóle wylosował klątwę to ogień się nalicza ?
2) Płomienny Całun , jeżeli zrobimy 5x to karta ląduje do usuniętych ?
3)Podwójny rzut , dolna część karty tyczy się również do kart w której można trafić więcej celów na raz ? Np. mogę trafić 3 cele z ta podwojną premią ?
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1586
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 717 times
Been thanked: 1065 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: ave.crux »

Mateuszxxx pisze: 11 kwie 2022, 15:44 3 krótkie pytania :
1) Nieświęty ogień , czy jak cel zadał 0 obrażeń lub w ogóle wylosował klątwę to ogień się nalicza ?
2) Płomienny Całun , jeżeli zrobimy 5x to karta ląduje do usuniętych ?
3)Podwójny rzut , dolna część karty tyczy się również do kart w której można trafić więcej celów na raz ? Np. mogę trafić 3 cele z ta podwojną premią ?
1) Tak. Tworzenie żywiołu nie jest częścią akcji ataku
2) Tak, ustawiasz mini krążek swojej postaci na karcie, a kartę w polu aktywnych i za każdym razem przesuwasz, aż spadnie i wyrzucasz kartę do smieci
3) Tu był błąd. Doliczasz do kolejnego modyfikatora ataku.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2022, 16:25 przez ave.crux, łącznie zmieniany 1 raz.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
aeiou871
Posty: 977
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

Mateuszxxx pisze: 11 kwie 2022, 15:44
Ad. 1. Wzmocnienie Ognia jest niezależne od Ataku. Ogień nie byłby wzmocniony tylko, jeśli wszystkie potwory tego typu w danej rundzie byłyby ogłuszone.

Ad. 2. Tak, kiedy efekt zostanie wykorzystany 5 razy, ta karta trafia na stos kart utraconych.

Ad. 3. Nie, premia odnosi się do pojedynczego ataku, a nie do akcji ataku.
Mateuszxxx
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2020, 16:26

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Mateuszxxx »

Obrazek

Figurka 1 ma 3 ruchu. Z której ścieżki skorzysta , z A czy z B ? Na ten przykład pomijam że jest tam ściana.
aeiou871
Posty: 977
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

Mateuszxxx pisze: 11 kwie 2022, 22:42

Figurka 1 ma 3 ruchu. Z której ścieżki skorzysta , z A czy z B ? Na ten przykład pomijam że jest tam ściana.
Czym są żetony obrażeń rozłożone wokół potworów? Czy potwór ma atak dystansowy w tej rundzie (jakie są zdolności na karcie zdolności potwora w tej rundzie)? Dlaczego pomijasz istnienie ściany? Jeśli by jej nie było, to potwór poruszy się inaczej.

Jeśli nie ma ściany i potwór ma atak wręcz (a żetony obrażeń to nie pułapki?), to skupi się na Toporze i poruszy się o ścieżką A, żeby być najbliżej swojego celu skupienia.

Jeśli jest ściana, to poruszy się o dwa pola i stanie za Zelotą (pójście do końca ścieżką A w takim przypadku nie sprawi, że będzie bliżej celu skupienia).
Mateuszxxx
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2020, 16:26

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Mateuszxxx »

3 obrażenia to są standardowo pułapki. Potwór ma atak wręcz.
Pomijam ścianę ponieważ chciałem się upewnić co do tej sytuacji.
Wydawało mi się że skoro potworek i tak nie dojdzie a w instrukcji jest napisane że potwory starają się omijać pułapki to będzie ścieżka B , no ale ok.
aeiou871
Posty: 977
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

Mateuszxxx pisze: 11 kwie 2022, 23:56 3 obrażenia to są standardowo pułapki. Potwór ma atak wręcz.
Pomijam ścianę ponieważ chciałem się upewnić co do tej sytuacji.
Wydawało mi się że skoro potworek i tak nie dojdzie a w instrukcji jest napisane że potwory starają się omijać pułapki to będzie ścieżka B , no ale ok.
To jeśli to pułapki, to zmienia postać rzeczy (nie ustawiłeś żetonów pułapek jak dla tych we wcześniejszym pokoju, stąd moje niezrozumienie). Tak jak zauważyłeś, potwory za wszelką cenę unikają pułapek. Niezależnie od tego, czy jest ściana obok pułapki czy nie, droga do pola, z którego potwór mógłby zaatakować Topora (pole sąsiadujące z Toporem) prowadzi przez Zelotę stojącego w drzwiach. Droga na to pole wymaga 5 punktów Ruchu, a jeśli potwór ma w tej rundzie 3, to poruszy się na pole za Zelotą (bez pułapki, obok ściany), nie wejdzie na żadną z pułapek.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1586
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 717 times
Been thanked: 1065 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: ave.crux »

Potwory na początku swojej tury ustalają skupienie. W JoTL wybierają cel, który jest najbliżej. Jeżeli oba cele są w tej samej odległości to wybierasz ten, którego inicjatywa miała niższy wynik. Następnie potwór podąża do celu drogą z jak najmniejszą ilością pułapek. Jeżeli miałby przez to nie wykonać ataku w tej turze, to po prostu nie wykonuje i wznowi ruch po bezpiecznej ścieżce w następnej turze. Potwór nie wchodzi na pułapki podczas ruchu, tylko po to aby być 1 hex bliżej, jeżeli nie spowoduje to możliwości ataku, to potwór nie wykonuje takiego ruchu.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Mateuszxxx
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2020, 16:26

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Mateuszxxx »

ave.crux pisze: 12 kwie 2022, 01:36 Potwory na początku swojej tury ustalają skupienie. W JoTL wybierają cel, który jest najbliżej. Jeżeli oba cele są w tej samej odległości to wybierasz ten, którego inicjatywa miała niższy wynik. Następnie potwór podąża do celu drogą z jak najmniejszą ilością pułapek. Jeżeli miałby przez to nie wykonać ataku w tej turze, to po prostu nie wykonuje i wznowi ruch po bezpiecznej ścieżce w następnej turze. Potwór nie wchodzi na pułapki podczas ruchu, tylko po to aby być 1 hex bliżej, jeżeli nie spowoduje to możliwości ataku, to potwór nie wykonuje takiego ruchu.
Zabrakło mi już żetonów pułapek w tym scenariuszu dlatego dawałem same obrażenia . Jeżeli potworek 1 miałby w tej turze 4 ruchu to przeszedłby przez 1 pułapkę i przez Zelote i zaatakowałby gracza ?
aeiou871
Posty: 977
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

Mateuszxxx pisze: 12 kwie 2022, 14:07
ave.crux pisze: 12 kwie 2022, 01:36 Potwory na początku swojej tury ustalają skupienie. W JoTL wybierają cel, który jest najbliżej. Jeżeli oba cele są w tej samej odległości to wybierasz ten, którego inicjatywa miała niższy wynik. Następnie potwór podąża do celu drogą z jak najmniejszą ilością pułapek. Jeżeli miałby przez to nie wykonać ataku w tej turze, to po prostu nie wykonuje i wznowi ruch po bezpiecznej ścieżce w następnej turze. Potwór nie wchodzi na pułapki podczas ruchu, tylko po to aby być 1 hex bliżej, jeżeli nie spowoduje to możliwości ataku, to potwór nie wykonuje takiego ruchu.
Zabrakło mi już żetonów pułapek w tym scenariuszu dlatego dawałem same obrażenia . Jeżeli potworek 1 miałby w tej turze 4 ruchu to przeszedłby przez 1 pułapkę i przez Zelote i zaatakowałby gracza ?
nie przeszedłby, gdyż nadal istnieje droga (przy założeniu nieskończonego ruchu) bez pułapek prowadząca do pola, z którego mógłby zaatakować. Wejście w pułapkę to dla potworów ostateczność i wybiorą taką drogę, jeśli jest jedyną drogą prowadzącą do osiągnięcia celu ich skupienia.
Mateuszxxx
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2020, 16:26

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Mateuszxxx »

Mając 4 ruchu dlaczego nie podszedłby do Toporka i go nie zaatakował ? Ma cel skupienia oraz sposobność do zadania obrażenia .
Chyba coś Ci się pomyliło .
aeiou871
Posty: 977
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

Mateuszxxx pisze: 13 kwie 2022, 16:37 Mając 4 ruchu dlaczego nie podszedłby do Toporka i go nie zaatakował ? Ma cel skupienia oraz sposobność do zadania obrażenia .
Chyba coś Ci się pomyliło .
Nie, potwory nie wchodzą w pułapki, jeśli absolutnie nie muszą. Nie liczy się, że w danej turze nie zaatakuje, liczy się, że istnieje pole, z którego może zaatakować, a do którego może dojść (niekoniecznie w tej turze), nie wchodząc w pułapki (droga prowadzi przez Zelotę i wymaga 5 punktów Ruchu).
Mateuszxxx
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2020, 16:26

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Mateuszxxx »

aeiou871 pisze: 13 kwie 2022, 16:40
Mateuszxxx pisze: 13 kwie 2022, 16:37 Mając 4 ruchu dlaczego nie podszedłby do Toporka i go nie zaatakował ? Ma cel skupienia oraz sposobność do zadania obrażenia .
Chyba coś Ci się pomyliło .
Nie, potwory nie wchodzą w pułapki, jeśli absolutnie nie muszą. Nie liczy się, że w danej turze nie zaatakuje, liczy się, że istnieje pole, z którego może zaatakować, a do którego może dojść (niekoniecznie w tej turze), nie wchodząc w pułapki (droga prowadzi przez Zelotę i wymaga 5 punktów Ruchu).
Czy może ktoś potwierdzić to żeby była pewność ?
aeiou871
Posty: 977
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

Mateuszxxx pisze: 13 kwie 2022, 16:58
aeiou871 pisze: 13 kwie 2022, 16:40
Mateuszxxx pisze: 13 kwie 2022, 16:37 Mając 4 ruchu dlaczego nie podszedłby do Toporka i go nie zaatakował ? Ma cel skupienia oraz sposobność do zadania obrażenia .
Chyba coś Ci się pomyliło .
Nie, potwory nie wchodzą w pułapki, jeśli absolutnie nie muszą. Nie liczy się, że w danej turze nie zaatakuje, liczy się, że istnieje pole, z którego może zaatakować, a do którego może dojść (niekoniecznie w tej turze), nie wchodząc w pułapki (droga prowadzi przez Zelotę i wymaga 5 punktów Ruchu).
Czy może ktoś potwierdzić to żeby była pewność ?
Instrukcja wprowadzająca to potwierdza, s. 17:
Interakcja potwory-pułapki
Wszystkie potwory traktują pułapki jako przeszkody, jeśli chodzi o ustalanie celu skupienia oraz ruch, chyba że ruch przez pułapkę stanowi jedyną możliwość skupienia się na celu.
Rafss
Posty: 13
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:18
Has thanked: 1 time

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Rafss »

Cześć, czy jeśli mam kartę z akcjami oddzielonymi kropkami, to czy muszę wszytskie te akcje wykonywać czy mogę na przykład zakończyć na pierwszej, a drugiej części nie wykonywać?
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1586
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 717 times
Been thanked: 1065 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: ave.crux »

Rafss pisze: 13 kwie 2022, 22:35 Cześć, czy jeśli mam kartę z akcjami oddzielonymi kropkami, to czy muszę wszytskie te akcje wykonywać czy mogę na przykład zakończyć na pierwszej, a drugiej części nie wykonywać?
Możesz pominąć akcje, ale zawsze muszą być wykonywane od góry do dołu. Jest to opisane w glosariuszu gdzieś albo w tej instrukcji wprowadzającej, bo też wszystkiego w glosariuszu nie ma.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
aeiou871
Posty: 977
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

To ciężki temat, bo pewnych zdolności nie można pominąć:
- zdolności, które negatywnie wpływają na drużynę
- zdobywania doświadczenia (jeśli do zdolności przypisane są punkty doświadczenia, to jeśli wykonasz zdolność, musisz zdobyć punkty doświadczenia. Dla "dużych" punktów doświadczenia nieprzypisanych do konkretnych zdolności - jeśli wykonasz jakąkolwiek zdolność z danej akcji, musisz otrzymać punkty doświadczenia)
- samodzielnych ("dużych") wzmocnień żywiołów - możesz dzięki nim wzmocnić żywioł, tylko jeśli wykonasz jakąkolwiek zdolność z danej akcji i jeśli wykonasz jakąkolwiek zdolność z danej akcji, to nie możesz takiego wzmocnienia pominąć
Rafss
Posty: 13
Rejestracja: 21 sie 2017, 11:18
Has thanked: 1 time

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Rafss »

Okej, skoro nie trzeba wszystkich akcji zagrywać to czy trzeba odrzucić kartę jeżeli nie wykonam wszystkich akcji? Przykład na zdjęciu.
Obrazek
Czy jeśli z dolnej zdolności wykonam tylko ruch 4, to czy na koniec muszę i tak odrzucić kartę i dać 1 exp?
aeiou871
Posty: 977
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

Rafss pisze: 13 kwie 2022, 23:04 Okej, skoro nie trzeba wszystkich akcji zagrywać to czy trzeba odrzucić kartę jeżeli nie wykonam wszystkich akcji? Przykład na zdjęciu.

Czy jeśli z dolnej zdolności wykonam tylko ruch 4, to czy na koniec muszę i tak odrzucić kartę i dać 1 exp?
Kartę trzeba utracić, jeśli wykonasz jakąkolwiek zdolność z akcji, która ma symbol utracenia. Symbol utracenia odnosi się do całej akcji (połówki karty). Ruch 4 -> karta utracona. Możesz jedynie wykonać podstawowy Ruch 2, żeby kartę odrzucić, a nie utracić.
Thyrfing17
Posty: 12
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:42

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Thyrfing17 »

Witam, mam tylko jedno pytanie- na ręce zawsze zaczynamy z taką ilością karta jaka jest podana w prawym górny rogu bohatera?, czy też istnieje jakaś możliwość luba zasada by powiększyć ilość kart na ręce?

Dziękuje
Fojtu
Posty: 3373
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 555 times
Been thanked: 1259 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Fojtu »

Thyrfing17 pisze: 06 maja 2022, 21:51 Witam, mam tylko jedno pytanie- na ręce zawsze zaczynamy z taką ilością karta jaka jest podana w prawym górny rogu bohatera?, czy też istnieje jakaś możliwość luba zasada by powiększyć ilość kart na ręce?

Dziękuje
Zawsze jest tyle, nie ma możliwości zmienić.
Thyrfing17
Posty: 12
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:42

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Thyrfing17 »

Spoiler:
Spoiler:
Witaj, czy ktoś może miał jakieś problemy z skończeniem scenariusza 13 na dwie osoby (Topór i Czerwony Strażnik ) 3 razy polegliśmy, przejrzałem całe forum i nie wychodzi na to byśmy źle grali. Nie wiem jak byśmy kombinowali strategicznie i planowali akcje po wyczyszczeniu pierwszej komnaty już wiemy że raczej braknie nam kart by zabić wszystkich, a zaznaczę że spieszymy się jak możemy . Oboje jesteśmy na poziomie 5tym.
Mógłby ktoś ewentualnie napisać w jakiej numeracji idą scenariusz w fabule, może coś pomylismy i robimy po prostu scenariusz który jest dla naszego poziomu za ciężki?
aeiou871
Posty: 977
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

Thyrfing17 pisze: 07 maja 2022, 18:10
Spoiler:

Witaj, czy ktoś może miał jakieś problemy z skończeniem scenariusza 13 na dwie osoby (Topór i Czerwony Strażnik ) 3 razy polegliśmy, przejrzałem całe forum i nie wychodzi na to byśmy źle grali. Nie wiem jak byśmy kombinowali strategicznie i planowali akcje po wyczyszczeniu pierwszej komnaty już wiemy że raczej braknie nam kart by zabić wszystkich, a zaznaczę że spieszymy się jak możemy . Oboje jesteśmy na poziomie 5tym.
Mógłby ktoś ewentualnie napisać w jakiej numeracji idą scenariusz w fabule, może coś pomylismy i robimy po prostu scenariusz który jest dla naszego poziomu za ciężki?
Nie wspominam go jako jednego z trudniejszych, ale na bgg są tematy poruszające kwestię trudności tego scenariusza. Bardzo ciężko jest stwierdzić, czy robicie coś źle, a scenariusze powinny się skalować do poziomu postaci i teoretycznie każda kombinacja postaci i poziomów powinna takiemu scenariuszowi podołać. Na jakim poziomie scenariusza gracie? Jeśli niedawno obie postacie wbiły poziom 5., to znaczy, że domyślny poziom scenariusza skoczył z 2. na 3., co potrafi zrobić sporą różnicę. Jeśli trudność scenariusza jest frustrująca, radzę obniżyć poziom danego scenariusza (czyli wrócić do poziomu 2.) Po pomyślnym przejściu ukończeniu scenariusza, sugeruję powrót na poziom 3. i obniżanie przy kolejnej frustracji,która może nadejść zwłaszcza w scenariuszach
Spoiler:
Thyrfing17
Posty: 12
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:42

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Thyrfing17 »

aeiou871 pisze: 07 maja 2022, 18:47
Thyrfing17 pisze: 07 maja 2022, 18:10
Spoiler:

Witaj, czy ktoś może miał jakieś problemy z skończeniem scenariusza 13 na dwie osoby (Topór i Czerwony Strażnik ) 3 razy polegliśmy, przejrzałem całe forum i nie wychodzi na to byśmy źle grali. Nie wiem jak byśmy kombinowali strategicznie i planowali akcje po wyczyszczeniu pierwszej komnaty już wiemy że raczej braknie nam kart by zabić wszystkich, a zaznaczę że spieszymy się jak możemy . Oboje jesteśmy na poziomie 5tym.
Mógłby ktoś ewentualnie napisać w jakiej numeracji idą scenariusz w fabule, może coś pomylismy i robimy po prostu scenariusz który jest dla naszego poziomu za ciężki?
Nie wspominam go jako jednego z trudniejszych, ale na bgg są tematy poruszające kwestię trudności tego scenariusza. Bardzo ciężko jest stwierdzić, czy robicie coś źle, a scenariusze powinny się skalować do poziomu postaci i teoretycznie każda kombinacja postaci i poziomów powinna takiemu scenariuszowi podołać. Na jakim poziomie scenariusza gracie? Jeśli niedawno obie postacie wbiły poziom 5., to znaczy, że domyślny poziom scenariusza skoczył z 2. na 3., co potrafi zrobić sporą różnicę. Jeśli trudność scenariusza jest frustrująca, radzę obniżyć poziom danego scenariusza (czyli wrócić do poziomu 2.) Po pomyślnym przejściu ukończeniu scenariusza, sugeruję powrót na poziom 3. i obniżanie przy kolejnej frustracji,która może nadejść zwłaszcza w scenariuszach
Spoiler:
Poziom scenariusza 2gi a poziom postaci wbity z dwa scenariusze wcześniej, możesz napisać jak idzie numeracja scenariuszu wg fabuły?
aeiou871
Posty: 977
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Gloomhaven: Jaws of The Lion (Szczęki Lwa) - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

Thyrfing17 pisze: 07 maja 2022, 18:55
aeiou871 pisze: 07 maja 2022, 18:47
Thyrfing17 pisze: 07 maja 2022, 18:10
Spoiler:

Witaj, czy ktoś może miał jakieś problemy z skończeniem scenariusza 13 na dwie osoby (Topór i Czerwony Strażnik ) 3 razy polegliśmy, przejrzałem całe forum i nie wychodzi na to byśmy źle grali. Nie wiem jak byśmy kombinowali strategicznie i planowali akcje po wyczyszczeniu pierwszej komnaty już wiemy że raczej braknie nam kart by zabić wszystkich, a zaznaczę że spieszymy się jak możemy . Oboje jesteśmy na poziomie 5tym.
Mógłby ktoś ewentualnie napisać w jakiej numeracji idą scenariusz w fabule, może coś pomylismy i robimy po prostu scenariusz który jest dla naszego poziomu za ciężki?
Nie wspominam go jako jednego z trudniejszych, ale na bgg są tematy poruszające kwestię trudności tego scenariusza. Bardzo ciężko jest stwierdzić, czy robicie coś źle, a scenariusze powinny się skalować do poziomu postaci i teoretycznie każda kombinacja postaci i poziomów powinna takiemu scenariuszowi podołać. Na jakim poziomie scenariusza gracie? Jeśli niedawno obie postacie wbiły poziom 5., to znaczy, że domyślny poziom scenariusza skoczył z 2. na 3., co potrafi zrobić sporą różnicę. Jeśli trudność scenariusza jest frustrująca, radzę obniżyć poziom danego scenariusza (czyli wrócić do poziomu 2.) Po pomyślnym przejściu ukończeniu scenariusza, sugeruję powrót na poziom 3. i obniżanie przy kolejnej frustracji,która może nadejść zwłaszcza w scenariuszach
Spoiler:
Poziom scenariusza 2gi a poziom postaci wbity z dwa scenariusze wcześniej, możesz napisać jak idzie numeracja scenariuszu wg fabuły?
Sprawdź, czy dobrzę liczę: poziom scenariusza to średni poziom drużyny (u Ciebie 5), podzielony przez 2 (2,5) i zaokrąglony w górę, co daje 3. Jeśli gracie na 2., to gracie na poziomie Łatwy (co nie jest niczym złym), ale powinniście raczej przechodzić scenariusze bez większych problemów. Jeśli chodzi o ścieżkę kampanii, to możesz ją znaleźć, np. tutaj lub tutaj
ODPOWIEDZ