Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami RPG, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami RPG, nie powiązane z konkretnym tytułem.
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 442 times

Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: ponika »

Dziś Stinger Press rzucił informacje o polskim wydaniu Broken Compass! A już byłam bliska tłumaczenia na własną rękę :)

Jeszcze tylko Väsen, Coriolis i moje RPGowe marzenia będą spełnione :)

A wy na co czekacie?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: Mr_Fisq »

ponika pisze: 24 sie 2021, 09:55 Jeszcze tylko Väsen, Coriolis i moje RPGowe marzenia będą spełnione :)
Vasen zapowiedział już jakiś czas temu Black Monk.
Z Coriolisem jest chyba gorzej?
ponika pisze: 24 sie 2021, 09:55 A wy na co czekacie?
Po tym jak Black Monk uruchomiło przedsprzedaż Berlina, to już chyba tylko Cthulhu: Dark Ages ale musieliby najpierw wydać na 7ed wersję angielską.
No i więcej młotka :)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: suibeom »

Gdyby temat powstał wczoraj, albo przedwczoraj, napisałbym Kult: boskość utracona, ale wczoraj dotarł podręcznik z dodatkami, więc na razie jestem syty
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1236
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 131 times
Been thanked: 57 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: poooq »

Nieustająco: Changeling: the dreaming 2nd. ed. w tłumaczeniu P. W. Cholewy ;)
Po co piać, gdy można grać?
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 442 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: ponika »

Mr_Fisq pisze:
Vasen zapowiedział już jakiś czas temu Black Monk.
Z Coriolisem jest chyba gorzej?
Väsen niestety zapowiedziany w nieokreślonym terminie i tylko się przesuwa i przesuwa.

Coriolisa nikt nie tyka, chyba się wkurzę i przetłumaczę sama...
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: feniks_ciapek »

Ja jestem ciekaw, co zrobią z Diuną.
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: WieszKto »

Numenera po polsku to by było coś :)
Awatar użytkownika
Shin Ryu
Posty: 86
Rejestracja: 19 mar 2013, 16:08
Lokalizacja: Piła
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: Shin Ryu »

Ja bym chciał żeby ktoś zrobił "fachowego" Bioshock'a w podwodnym mieście Rapture.
Plazmidy, Toniki, Little Sisters, Big Daddys itd.
Można by grać przed upadkiem miasta (intrygi, detektywistyczna robota), podczas upadku (walka o teren, zasoby, ludzi do walki) lub po upadku miasta (typowy survival).

Z tych na które bardzo czekałem to wyszło Dishonored, a to na co jeszcze czekam, to Borderlands czyli po swojsku Bunkers & Badasses.
Mam nadzieję że tego nie spierdzielą, choć zapowiada się na kawał fajnej gry.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: vinnichi »

Pewnie nie do grania ale kolekcjonersko postawiłbym na półce podręcznik do Eathdawna (chyba padł gdzieś tam po drodze) i do MERPa, klimat tam był niesamowity.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: Otorek »

Blade Runner - ale tu chyba odzywa mi się moja miłosć do filmu i zbieractwo, niż sam zachwyt systemem :D
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: feniks_ciapek »

Otorek pisze: 26 paź 2021, 19:44 Blade Runner - ale tu chyba odzywa mi się moja miłosć do filmu i zbieractwo, niż sam zachwyt systemem :D
Mam nadzieję, że będzie bardziej inspirujący, niż ostatnio wydawana seria komiksów.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: Quba40 »

A ja czekam na Conan 2d20 po polsku - w połowie tego miesiąca ma ruszyć przedsprzedaż.

Chętnie przygarnę też UVG oraz Rakehell.
micaj
Posty: 52
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:09
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: micaj »

Od dawna Mag: Wstąpienie. Byłem niegdyś w posiadaniu podręcznika, wygranego w konkursie. (: Niestety, uległ entropii pod wpływem nieznanych mi mocy. Niemniej, będąc niedawno w Madrycie, znalazłem na półce podręcznik Mago: la Ascensión, edycja na 20 lecie zapewne pierwszego wydania. Koszt nieważny, format ciekawy bo wyglądał na mniejszy niż a4. Nie władam niestety hiszpańskim na tyle, żeby pokusić się o zakup. Doczytałem o samym podręczniku i tym wydaniu. Prasę ma albo 5*, albo 1*. (:
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 442 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: ponika »

Pod koniec marca na wspieram.to startuje Broken Compass, czyli Popsuty Kompas! Nie wiem jakie będą progi, ale biorę zestaw all-in :D
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: szczudel »

Czy ktoś ma jakieś sprawdzone informacje o dodruku Star Wars RPG. Czytałem, że Asmodee przesunęło grę do innej firmy ( z FFG) i że zamierzają coś odświeżać. Innym razem w aukcji widziałem, że jest preorder podrecznika na październik.
Nie potrafię jednak znaleźć rzetelnych informacji w tym temacie. Ktoś coś wie, albo inaczej, wie gdzie szukać sprawdzonych informacji?

Chciałbym zagrać z dziećmi w RPG, a jako, że to wielcy fani RPG, to nie chcę siłą próbować jakiegoś D&D tylko walnąć w klimaty które znamy i czujemy. Widzę, że o ile nie problem jest zdobyć pdfy do tego rpga to zestaw kości jest praktycznie nigdzie nie dostępny. Jakieś sugestie? Szukać tego na jakiś konkretnych forach itp?

Normalnie kupiłbym bez zastanowienia Beginer Game ale jako, że nigdzie go nie ma to trzeba kombinować jak koń pod górkę.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: szczudel »

Odpowiem sam sobie. Okazuje się, że można ściągnac Apkę na telefon służąca za kości. Słaby to substytut ale zawsze jakiś, skoro te nieszczęsne kości sa nigdzie nie dostepne.
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 442 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: ponika »

Możesz również zakupić czyste kości w odpowiednich kolorach i nakleić albo narysować symbole. Również substytut, ale jakoś przyjemniej się tym gra :)
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: szczudel »

Nie mam doświadczenia w naklejaniu kości a czytałem, że rzutowanie wyników numerycznych na ten system to istna tragedia. Do momentu dodruku będziemy używali apki.
Mam nadzieję, że zrobią dodruk bo jednak kości to kości no i jednak orginalna mapa to klasa a tak pewnie będę zamiast zasłony miał 3 monitory i jeden odwrócony w stronę graczy. Mam trochę obawy o to jak mi pójdzie granie z dziećmi w RPGa po Angielsku (wszystkie materiały), szczególnie, że nigdy nie grałem ale liczę, że jakoś damy radę.
Naprawdę dobrze jest napisany ten Beginner Game. Przeczytam go jeszcze pewnie z 3 razy zanim zagramy.
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 442 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: ponika »

To jeszcze jedna opcja, chociaż również nieidealna: Pliki do wydruku kości w 3d
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: feniks_ciapek »

Na jesieni ma się pojawić odnowiony Planescape do D&D. Jestem bardzo ciekawy.
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: Piaskoryb »

Czekam na RPG, gdzie nie ma kości i statystyk, gdzie wystarczy kartka papieru, ołówek i wyobraźnia. Gdzie świat i rozrgrywka płynie nie zakłócona zbędnymi mechanikami, liczeniem i nie potrzebnym obciążeniem. Gdzie gra to czysta opowieść, gdzie przygody dzieją się w naszych głowach, a wydarzenia opierają o słowa :)
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: feniks_ciapek »

Piaskoryb pisze: 10 paź 2022, 22:02 Czekam na RPG, gdzie nie ma kości i statystyk, gdzie wystarczy kartka papieru, ołówek i wyobraźnia. Gdzie świat i rozrgrywka płynie nie zakłócona zbędnymi mechanikami, liczeniem i nie potrzebnym obciążeniem. Gdzie gra to czysta opowieść, gdzie przygody dzieją się w naszych głowach, a wydarzenia opierają o słowa :)
Był kiedyś taki prościutki system Sapkowskiego, zawsze możesz do niego wrócić.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 429 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: tomp »

Piaskoryb pisze: 10 paź 2022, 22:02 Czekam na RPG, gdzie nie ma kości i statystyk, gdzie wystarczy kartka papieru, ołówek i wyobraźnia. Gdzie świat i rozrgrywka płynie nie zakłócona zbędnymi mechanikami, liczeniem i nie potrzebnym obciążeniem. Gdzie gra to czysta opowieść, gdzie przygody dzieją się w naszych głowach, a wydarzenia opierają o słowa :)
Grasz w niego aktualnie :lol:
Najlepsze, że nawet nie potrzebujesz ani ołówka ani kartki :)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: Piaskoryb »

Gramy tak w DnD, Neuroshime, Kiedy rozum śpi, Cthulu, Aliena (którego kolega wciąż ma wydrukowany poradnik od chyba 15 lat i wygląda jak psu z gardła) i w każde inne RPG :)

Ogólnie wiadomo, dla postaci kartka jest zapisana z podstawowymi info skillami sprzetem, mocnymi stronami charów dla pamięci. I nie wyobrażam sobie grać inaczej teraz :D
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 442 times

Re: Najbardziej wyczekiwane RPG (zapowiedzi i marzenia)

Post autor: ponika »

Piaskoryb pisze: 10 paź 2022, 22:02 Czekam na RPG, gdzie nie ma kości i statystyk, gdzie wystarczy kartka papieru, ołówek i wyobraźnia. Gdzie świat i rozrgrywka płynie nie zakłócona zbędnymi mechanikami, liczeniem i nie potrzebnym obciążeniem. Gdzie gra to czysta opowieść, gdzie przygody dzieją się w naszych głowach, a wydarzenia opierają o słowa :)
Są takie systemy, ale nie podam Ci szczegółów, bo nigdy mnie nie ciągnęły. Ale są oparte no wyłącznie o rzut monetą, albo i to nie.
Ogólnie podałeś systemy które rzeczywiście mają sporo statystyk i liczenia, chociaż np nowy alien ma jak na lekarstwo (weź zwykle kości - tyle, na ile mocny jesteś w danej cesze - po czym szukać szóstek. Wypadły - zdane).
Btw jeśli mechanika ci przeszkadza, to ja zmień, zostaw setting i lore a kostki zamień na coś prostego :)
ODPOWIEDZ