Diora- Dice Worker Placement

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
SoAmazinglyBad
Posty: 257
Rejestracja: 14 mar 2017, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 165 times
Been thanked: 44 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: SoAmazinglyBad »

Albo ma się wywalone ;) projekt zamknięty jedziemy dalej...

BTW. A kiedy Diora się wyda? :D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5169
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1062 times
Been thanked: 1660 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

SoAmazinglyBad pisze: 06 lip 2022, 10:06
BTW. A kiedy Diora się wyda? :D
Planowany jest druk na 2023 ale...
szparx
Posty: 56
Rejestracja: 24 kwie 2011, 12:10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: szparx »

Hey. Trafiłem wczoraj na temat i przeczytałem od strzału. Z uwagi że 2023 za pasem 😅 znasz już sposób dystrybucji? Czy będzie możliwość zakupu czy tytuł będzie dostępny na imprezach miejskich organizowanych przez UM?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5169
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1062 times
Been thanked: 1660 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

szparx pisze: 08 sie 2022, 07:30 Hey. Trafiłem wczoraj na temat i przeczytałem od strzału. Z uwagi że 2023 za pasem 😅 znasz już sposób dystrybucji? Czy będzie możliwość zakupu czy tytuł będzie dostępny na imprezach miejskich organizowanych przez UM?
Z tego co wiem to UM ustala budzet na rok 2023 z koncem roku 2022. Wtedy bedzie dopiero wiadomo kiedy i w jakich ilosciach bedzie mozna spodziewac sie gry. Co do opcji zakupu to jak juz pisalem wczesniej. Gra bedzie dostepna od reki w placowce UM oraz na roznych iventach ale ja sam zawsze bede mial pewna pule egzemplarzy dostepna tak by moc je ewentualnie wysylac zainteresownym. Z tego wzgledu ze UM nie ma mozliwosci wysylek. Tak wiec spokojnie gra bedzie dostepna dla kazdego kto bedzie chcial ja miec w kolekcji.
CthulhuPL
Posty: 12
Rejestracja: 23 sie 2022, 22:08
Been thanked: 2 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: CthulhuPL »

Planujesz wersję angielską i szturm na BGG? 8)

A możesz porównać tą grę do Terraformacji Marsa?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5169
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1062 times
Been thanked: 1660 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

CthulhuPL pisze: 30 sie 2022, 23:13 Planujesz wersję angielską i szturm na BGG? 8)

A możesz porównać tą grę do Terraformacji Marsa?
Najpierw musi zostac wydana....jak bedzie tak jak planowalem w 2023 i gra sie dobrze przyjmie to chcialbym wyjsc z inicjatywa aby wydac druk anglojezyczny.

Nie wiem tylko co na to Glommhaven i Pan Isaac bo bedzie musial ustapic mi miejsca :mrgreen:

Co do TM to sporo wyciąlem i zostal jedynie tor punktacji. A dokladniej to "zarabiasz tyle 1/10 na jakim polu punktacji jest twoj znacznik"
CthulhuPL
Posty: 12
Rejestracja: 23 sie 2022, 22:08
Been thanked: 2 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: CthulhuPL »

Jestem poważnie zainteresowany. A gdzie można śledzić grę tak żeby być najbardziej na bieżąco i nie przegapić premiery i opcji zakupu?
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: Koziełło »

Pewnie tutaj
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5169
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1062 times
Been thanked: 1660 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

CthulhuPL pisze: 05 wrz 2022, 21:38 Jestem poważnie zainteresowany. A gdzie można śledzić grę tak żeby być najbardziej na bieżąco i nie przegapić premiery i opcji zakupu?
Wszystkie informacje gry która jest nadal w fazie przedprodukcyjnym będą umieszczane jeszcze tutaj. W momencie wyprodukowania fizycznych egzemplarzy wszystko będzie już przekazywane tutaj viewforum.php?f=1, na FB oraz na YT na moim kanale.

Gwarantuję, że osoby zainteresowane tym tytułem nie przegapią żadnych ważniejszych informacji jeżeli będą zaglądać nawet tylko na to forum.

Jednocześnie cieszę się niezmiernie że coraz więcej osób piszących do mnie jest zainteresowana tytułem. Ostatnio nawet miałem ciekawą sytuację bo przyjechali to mnie testerzy z "zewnątrz" i byli w wielkim szoku że na pudle nie ma jakieś znanego nazwiska.

Uczciwie powiem że jestem już "zmęczony" graniem w Diore i na tym etapie wszelkie uwagi pozostawiam graczom testującym. Jeżeli jakieś informacje do mnie docierają to je filtruję i rozważam. Na tę chwilę nie było takowych więc mam nadzieję że nigdzie błędu nie popełniłem.

Po głowie chodzi mi aby dodać jeszcze wariant solo. Nie jest to takie trudne i w dosyć prosty sposób mógłbym to zrobić ale......nie mam jeszcze zgody wydawcy na taki zabieg. Tak więc muszę jeszcze troszkę wychodzić drogę do UM aby przekonać ich do słuszności swojej decyzji.

Pisałem też że gra pojawi się jeszcze w tym roku na TableTop Simulator....ale się nie pojawi. Urodziło mi się dziecko (4) które wywróciło jednak nasze życie do góry nogami. Pozostałe dzieciaki też potrzebują ojca a ja teraz muszę więcej zaiwaniać w pracy aby zarobić bo inflacja jednak i nas mocno dotknęła.

Dodatkowo pracuję nad otwarciem swojego kanału na YT, ogrywam gry, i projektuję kolejne.....serio brakuje na to wszystko czasu . A planszówki u mnie naprawdę są na dalszy planu w priorytetach życiowych. Chociaż oczywiście w niektórych aspektach chciałbym aby było odwrotnie :mrgreen:

No nic jeszcze raz dzięki za zainteresowanie i wciąż czekamy na grudzień/styczeń. Wtedy powinno się wszystko wyjaśnić.
CthulhuPL
Posty: 12
Rejestracja: 23 sie 2022, 22:08
Been thanked: 2 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: CthulhuPL »

Jest już grudzień :D czy coś wiadomo? 8)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5169
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1062 times
Been thanked: 1660 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

CthulhuPL pisze: 02 gru 2022, 23:29 Jest już grudzień :D czy coś wiadomo? 8)
Hej...niestety wciąż cisza. UM zamyka budżet na 23' z końcem grudnia/początek stycznia. Jak tylko cos bedzie wiadomo to oczywiscie dam znac.
Marbel
Posty: 209
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 99 times
Been thanked: 28 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: Marbel »

BOLLO pisze: 03 gru 2022, 13:45
CthulhuPL pisze: 02 gru 2022, 23:29 Jest już grudzień :D czy coś wiadomo? 8)
Hej...niestety wciąż cisza. UM zamyka budżet na 23' z końcem grudnia/początek stycznia. Jak tylko cos bedzie wiadomo to oczywiscie dam znac.
Czy to oznacza że gra jest skończona i tylko czekasz na budżet sponsora (UM) na druk?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5169
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1062 times
Been thanked: 1660 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

Marbel pisze: 03 gru 2022, 14:27
BOLLO pisze: 03 gru 2022, 13:45
CthulhuPL pisze: 02 gru 2022, 23:29 Jest już grudzień :D czy coś wiadomo? 8)
Hej...niestety wciąż cisza. UM zamyka budżet na 23' z końcem grudnia/początek stycznia. Jak tylko cos bedzie wiadomo to oczywiscie dam znac.
Czy to oznacza że gra jest skończona i tylko czekasz na budżet sponsora (UM) na druk?
Tak jest....pliki gotowe do druku. Czekam jedynie na zielonie światło. :mrgreen:
CthulhuPL
Posty: 12
Rejestracja: 23 sie 2022, 22:08
Been thanked: 2 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: CthulhuPL »

Temat żyje? :mrgreen:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5169
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1062 times
Been thanked: 1660 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

CthulhuPL pisze: 26 lut 2023, 22:53 Temat żyje? :mrgreen:
W sumie to miałem pisać 23/02 ale uznałem że mało kogo będzie to interesowało....ale jak już się zapytałeś to napiszę.

23/02 byłem na spotkaniu z UM w celu dopytania się o postępy prac w temacie Diory i nie mam jeszcze konkretów a z tego co zrozumiałem to nie jest za ciekawie. Ale do rzeczy. UM w tym roku ma bardzo małą kwotę na promocję (a moja gra wchodzi w dział promocji) 420 000 pln. W tych pieniądzach znajduję się cały rok promowania miasta czyli (eventy, fanty, produkty, stoiska, pensje osób, Diora itd). To mało do poprzednich lat. Dodatkowo były straszne cięcia w kadrach i ogólnie w projektach. Wydanie gry planszowej nie jest dla miasta aktualnie nr 1 co jest dla mnie całkowicie zrozumiałe i pieniądze najpierw idą na remonty, biednych i potrzebujących.....natomiast pieniądze z promocji w pierwszej kolejności idą na promocję bardziej efektywną czyli taką która dotrze do szerszej grupy ludzi niż stricte go planszówkowych geeków. I ja to rozumiem.....

Dodatkowo przez te prawie 2 lata od zaczęcia prac nad grą i wycenami które robiłem zrobił się straszny dysonans. Początkowo grę wyceniałem w przedziałach 50-80pln (produkcja) , aktualnie mało która firma jest w stanie zrobić przy tak małym nakładzie grę w przedziale 150pln/szt :shock: Miałem do wglądu również wycene jednej z firm i wyobraźcie sobie że cena za sztukę opiewała w kwocie blisko 500pln/szt :mrgreen: (nie zero się nie wpisało błędnie bo już o to pytałem)
Tak więc UM nie wyda Diory w cenie Lacerdy....szukamy rozwiązania i tańszej firmy. Pisałem do wielu firm:
MB PRINT
TREFL
CARTAMUNDI
GRANNA
ALEXANDER
MEDIA GOLD
AXEL
PORTA ART
WRAP FACTORY
PRINTNET
ARTSUN
VESPA

I tak naprawdę co jest przykre odpisały zaledwie 3 z nich. Już nie chodzi nawet o propozycję ceny tylko niektórym nawet się nie chcę odpisać....Aktualnie jedynie Granna wchodzi w grę ale to też nie ostateczna wycena. Dodatkowo UM bierze pod uwagę obniżenie kosztów produkcji na rzecz zmiany komponentów (inny materiał, mniejsze kości, mniej kartonu a więcej papieru....)
Niestety ale wszelkie zmiany oraz opcję są poza mną i nie mam żadnego wpływu już na ten projekt. Oczywiście jeżeli ktoś będzie mnie pytał o zdanie to podpowiem ale raczej widzę tutaj kierunek "aby było".

Niestety ale zwlekanie z wydaniem gry (nikt nie przewidział wojny na UA) tylko pogrążyło projekt który aktualnie stoi pod wielkim znakiem zapytania a szkoda bo to naprawdę dobra pozycją i nie piszę tego tylko dlatego że jestem jej autorem. Jestem przede wszystkim graczem i granie w Diorę daję mi masę frajdy. Jestem z niej dumny (nie tylko ja) tym bardziej zależy mi na tym aby i inni mogli spróbować swoich sił w tej grze.

Jest jeszcze hardcorowy awaryjny plan B na wydanie tej gry który przedstawiłem UM ale na razie nie chciałbym zdradzać szczegółów.
Myślę ze cała sprawa do 2misięcy powinna się wyjaśnić. Tak czy inaczej trzymajcie kciuki za projekt bo nic innego nie pozostało. Wierzę w UM że zrobi wszystko co w ich mocy aby wszystko się dobrze ułożyło. Mi pozostaje jedynie czekać....


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 115 times
Been thanked: 174 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: Asurmar »

Może uda się wydać taniej jako roll&write :P
CthulhuPL
Posty: 12
Rejestracja: 23 sie 2022, 22:08
Been thanked: 2 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: CthulhuPL »

Fajnie jakby kosci byly ladniejsze oraz planszetki graczy dwuwarstwowe (z wglebieniami na kosci) :) a tak serio, a jak bys sprobowal z tym isc na kikstarter czy inny badziew? Ja bym wsparl heheh bo wieżę w ten projekt :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5169
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1062 times
Been thanked: 1660 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

Asurmar pisze: 27 lut 2023, 13:39 Może uda się wydać taniej jako roll&write :P
Po cichu powiem że mam w planach w przyszłym roku zrobić coś takiego. W tym roku nie mam już siły przerobowych. Wstępnie będzie to wersja P&P
CthulhuPL pisze: 28 lut 2023, 21:31 Fajnie jakby kosci byly ladniejsze oraz planszetki graczy dwuwarstwowe (z wglebieniami na kosci) :) a tak serio, a jak bys sprobowal z tym isc na kikstarter czy inny badziew? Ja bym wsparl heheh bo wieżę w ten projekt :)
Teraz mam ładniejsze kości od BattleStore (polecam sklep) ale te z fotki to jakieś randomy co miałem po ręką. Dwustronne planszetki i wcięcia na planszy to coś co bardzo chciałem aby było ale jak to przedstawiłem UM to szybko powiedziałem...."nie było tematu... tak jest extra".
Wspieraczka jest opcją jedynie w momencie kiedy UM powie "Panie Karolu przykro nam ale nie mamy kasy jednak na ten projekt i nie wydamy tej gry". Wtedy przejdę do wspomnianego planu B. Ale nie tracę wiary....

Aha dla zainteresowanych jestem już na finiszu ukończenia trybu solo więc "samotne" wilki i wilczyce też będą mogli łupać w Diorę.
CthulhuPL
Posty: 12
Rejestracja: 23 sie 2022, 22:08
Been thanked: 2 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: CthulhuPL »

Czekam z wypiekami na twarzy hehehe. A myslales o czyms takim jak dodatkowa talia kart - eventow o charakterze losowym, gdzie po dociagnieciu zmienialy by sie lekko warunki gry (bo np dociagniesz karte "brak podzespolow" albo "strajk robotnikow")?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5169
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1062 times
Been thanked: 1660 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

CthulhuPL pisze: 03 mar 2023, 22:28 Czekam z wypiekami na twarzy hehehe. A myslales o czyms takim jak dodatkowa talia kart - eventow o charakterze losowym, gdzie po dociagnieciu zmienialy by sie lekko warunki gry (bo np dociagniesz karte "brak podzespolow" albo "strajk robotnikow")?
Tak, dokładnie takie są w grze. Powiem więcej one są historycznymi kartami wydarzeń z takimi które przedstawiają bieg historii zakładów "Diora"
Spoiler:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5169
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1062 times
Been thanked: 1660 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

Informacyjnie. Dnia 01/04 na #OneMoreGame we Wrocławiu będę się kręcił w strefie prototypów z grą #Diora. Zapraszam wszystkich chętnych do przetestowania i wspólnej rozgrywki. Cała partia na 2 osoby zajmuje ok 1h przy 4 graczach ok 2.5h. Jeżeli do gry będzie sporo chętnych to z racji posiadania 1 egzemplarza prototypowego planuję rozgrywać połowę partii czyli 3 rundy. Tak aby większa liczba graczy mogła zagać w grę.

Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5169
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1062 times
Been thanked: 1660 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

Dziękuję wszystkim za uczestniczenie w weekendowych testach Diory. Cieszę się że gra się podobała i że byliście chętni ją już kupić nawet w wersji prototypowej. Napawa mnie to oczywiście wielką radością a jednocześnie smuci że wydanie jej stoi pod wielkim znakiem zapytania a nikt z naszego środowiska nie ma już na to wpływu.

Chociaż będąc na prelekcji prowadzonej przez Ignacego Trzewiczka, już po niej, miałem przyjemność z nim na spokojnie porozmawiać. Poświęcił mi chwilę swego czasu i po zapoznaniu się z grą, mechaniką i komponentami powiedział "Nie widzę problemu aby Portal Games, wystąpił o wykup praw od UM jeżeli gra się faktycznie przyjmie". Może to jedynie miłe słowa dla fanboja Portalu a może serio mu się podobało na tyle by się tym produktem zainteresować.

Tak czy siak odbiór was wszystkich był pozytywny i z tego się należy cieszyć. Jestem zmęczony już tym projektem tak naprawdę (ciągnę go ponad 2lata) i po woli zaczynam pracę nad kolejnym autorskim projektem skierowanym do młodszych graczy. Diora niech żyje w już własnym życiem, ja zrobiłem wszystko co mogłem. Teraz już wszystko w rękach UM ,a oni też mają po części związane ręce przez sytuacje na rynku i ja to rozumiem.

Pozostaje jedynie cierpliwie czekać.....

Obrazek
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3217
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 419 times
Been thanked: 1007 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: psia.kostka »

BOLLO pisze: 27 lut 2023, 10:07 Miałem do wglądu również wycene jednej z firm i wyobraźcie sobie że cena za sztukę opiewała w kwocie blisko 500pln/szt
Pachnie to troche scenami z "Misia":

- Zamowienie z instytucji? Dowalic wycene z kosmosu.
- Zaplacimy!

oraz
- Powiedz mi, po co jest ta gra Diora?
- Wlasnie, po co?
- Otoz to! Nikt nie wie po co, wiec nie musisz sie obawiac, ze ktos zapyta. :D

A ze smutniejszych refleksji, to zgodnie z tym co mowisz, to mogliby teraz to wydac np na papierze gazetowym dla oszczednosci, nikt by tego nie chcial kupic w takiej formie i autor nie ma juz nic do gadania. Moze tylko patrzec na agonie swego tworu.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5169
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1062 times
Been thanked: 1660 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

psia.kostka pisze: 03 kwie 2023, 13:13
BOLLO pisze: 27 lut 2023, 10:07 Miałem do wglądu również wycene jednej z firm i wyobraźcie sobie że cena za sztukę opiewała w kwocie blisko 500pln/szt
Pachnie to troche scenami z "Misia":

- Zamowienie z instytucji? Dowalic wycene z kosmosu.
- Zaplacimy!

oraz
- Powiedz mi, po co jest ta gra Diora?
- Wlasnie, po co?
- Otoz to! Nikt nie wie po co, wiec nie musisz sie obawiac, ze ktos zapyta. :D

A ze smutniejszych refleksji, to zgodnie z tym co mowisz, to mogliby teraz to wydac np na papierze gazetowym dla oszczednosci, nikt by tego nie chcial kupic w takiej formie i autor nie ma juz nic do gadania. Moze tylko patrzec na agonie swego tworu.
Można się śmiać ale taka jest drogi kolego prawda. Posiadając wiedzę przy rozmaitych projektach (swoich/cudzych) niestety tak to wygląda. UM bierze kasę z EU na projekt. Wydanie go w takiej czy innej formie nie ma znaczenia. Faktem jest że się go wydało i kasa nie przepadła a że ......gra rozlatywać się będzie w rękach albo nie będzie grywalna to już nikogo nie interesuje. Na szczęście UM w DDZ działa bardzo dobrze i wiem że im zależy aby to wydać tanio ale dobrze bo to w końcu promocja miasta. A promowanie miasta grą z papieru toaletowego z grafikami np pana Klemensa to nie najlepsza opcja tak mi się wydaje. :mrgreen:
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 115 times
Been thanked: 174 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: Asurmar »

BOLLO pisze: 03 kwie 2023, 13:46
psia.kostka pisze: 03 kwie 2023, 13:13
BOLLO pisze: 27 lut 2023, 10:07 Miałem do wglądu również wycene jednej z firm i wyobraźcie sobie że cena za sztukę opiewała w kwocie blisko 500pln/szt
Pachnie to troche scenami z "Misia":

- Zamowienie z instytucji? Dowalic wycene z kosmosu.
- Zaplacimy!

oraz
- Powiedz mi, po co jest ta gra Diora?
- Wlasnie, po co?
- Otoz to! Nikt nie wie po co, wiec nie musisz sie obawiac, ze ktos zapyta. :D

A ze smutniejszych refleksji, to zgodnie z tym co mowisz, to mogliby teraz to wydac np na papierze gazetowym dla oszczednosci, nikt by tego nie chcial kupic w takiej formie i autor nie ma juz nic do gadania. Moze tylko patrzec na agonie swego tworu.
Można się śmiać ale taka jest drogi kolego prawda. Posiadając wiedzę przy rozmaitych projektach (swoich/cudzych) niestety tak to wygląda. UM bierze kasę z EU na projekt. Wydanie go w takiej czy innej formie nie ma znaczenia. Faktem jest że się go wydało i kasa nie przepadła a że ......gra rozlatywać się będzie w rękach albo nie będzie grywalna to już nikogo nie interesuje. Na szczęście UM w DDZ działa bardzo dobrze i wiem że im zależy aby to wydać tanio ale dobrze bo to w końcu promocja miasta. A promowanie miasta grą z papieru toaletowego z grafikami np pana Klemensa to nie najlepsza opcja tak mi się wydaje. :mrgreen:
Podobną drogę ze swoją grą przechodził Karol Madaj kiedy gra Kolejka padła ofiarą wlasnego sukcesu i IPN musiał przekazać prawa do wydawania jej wydawnictwu Trefl. Najnowsza gra tego autora "Nafta i gaz" została wydana przez Muzeum Gazownictwa w Warszawie. Może on mógłby poradzić Ci, czy możesz coś jeszcze zrobić, żeby Twój projekt zakończył sie sukcesem.
ODPOWIEDZ