Diora- Dice Worker Placement

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

Czy ktoś z was wie gdzie można tanio kupić kości K6 na których są cyfry zamiast kropek?

Kości w kolorze czerwony,zielony,żółty,niebieski. Wielkość standardowa, krawędzie ścięte.
Znalazłem coś idealnego ale cena zabija:
https://strefamarzen.pl/product-pol-232 ... Biala.html
Znacie jakiegoś producenta do którego warto uderzyć z zapytaniem?

Jest firma Gorema ale jakoś te drewniane w ręku mi nie leżą chociaż fajnie bo naturalne.
http://www.gorema.pl/kosci-do-gry.html
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 141
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 162 times
Been thanked: 53 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: The Fifth Horseman »

BOLLO pisze: 29 lis 2021, 13:53Czy ktoś z was wie gdzie można tanio kupić kości K6 na których są cyfry zamiast kropek?
Kości w kolorze czerwony,zielony,żółty,niebieski. Wielkość standardowa, krawędzie ścięte.
Znalazłem coś idealnego ale cena zabija:
https://strefamarzen.pl/product-pol-232 ... Biala.html
Znacie jakiegoś producenta do którego warto uderzyć z zapytaniem?
Koplow ma w asortymencie, cena b/d: https://koplow.ecadv.com/website/catalog.php?p=c
Linhai Mu Xin wystawiło coś takiego na Alibabie: https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 39337.html , potencjalnie dosyć tanio przy zamówieniu powyżej 500 szt
BGM ma niskie ceny ale nie oferują kolorów: https://www.boardgamesmaker.com/print/fi-9100.html
Battle Models ma od producenta o nazwie PG, coś więcej trudno znaleźć: https://allegro.pl/oferta/kostki-rpg-k6 ... 9556385423
Homyl sprzedaje komplety po 20 szt ale i tak wychodzi ~1.60 za sztukę: https://allegro.pl/oferta/kostka-16-mm-d6-10833571532 https://allegro.pl/oferta/kostka-16-mm-d6-11052262352
Besglo (ale drogie): https://allegro.pl/oferta/kostka-1-6-cm ... 1025332790
Chessex takie produkuje, przynajmniej wg tego co mogę znaleźć na ich sklepie: http://chessex.com
Game Crafter ma kilka kolorów w asortymencie: https://www.thegamecrafter.com/search?q ... PerPage=18
Dice & Games Limited ma w asortymencie: http://www.dice.co.uk/index.htm


Może warto zacząć od tych list:
https://boardgamegeek.com/thread/157052 ... urers-2016
http://www.dice-play.com/LinksRetailers.htm
https://boardgamegeek.com/wiki/page/Gam ... _Suppliers
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

Dziekuje bardzo poczytam w wolnej chwili podeslane linki chociaz nie wiem czy w mojej sytuacji moga byc jakiekolwiek zagraniczne firmy. Bede sie widzial w srode z wydawca to podpytam bo w sumie nie bylo o tym mowy wczesniej
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 141
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 162 times
Been thanked: 53 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: The Fifth Horseman »

BOLLO pisze: 29 lis 2021, 17:03 Dziekuje bardzo poczytam w wolnej chwili podeslane linki chociaz nie wiem czy w mojej sytuacji moga byc jakiekolwiek zagraniczne firmy. Bede sie widzial w srode z wydawca to podpytam bo w sumie nie bylo o tym mowy wczesniej
Jak tylko polskie to w takim razie Q-Workshop zajmuje się produkcją: https://q-workshop.com/pl/module/nvc_wn ... ct/default

O Battle Models już pisałem - mają tego typu rzeczy czasem w asortymencie ( https://www.battle-models.com/Kosci-RPG ... szt-p23441 ), ale chyba są tylko dystrybutorem - jeżeli kości muszą być zakupione w kraju ale niekoniecznie już polską produkcją to może będą ci mogli pomóc.

G3 Poland sprzedaje standardowe kostki po, wychodzi, 64 gr/sztuka: https://b2b.g3poland.com/pol_m_SPRZEDAZ ... a-906.html . Producentem jest Plastic Polska ale w KRS taka firma nie figuruje a w Panoramie Firm taka dokładna nazwa też nie (firm nazwanych XYZ Plastic Polska za to sporo).
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

Witam Was po długiej przerwie....

Przerwie w informacji tak naprawdę bo gra powstawała praktycznie każdego dnia. W każdej wolnej chwili. Szykuję się do bardzo obszernego update-u aby przedstawić co zostało zrobione i co się pozmieniało. Gra generalnie jest skończona w 90%. Pisząc skończona mam na myśli przygotowany prototyp w finalnej wersji oraz przygotowane wszystkie mechaniki jak i komponenty. Pracy było masę....poprawki ,testy, pomysły na grafiki, dodawanie mechanik, zamiana pól, balansowanie....generalnie ciągle coś. na szczęście przez ostanie 3 miesiące już się nic nie zmieniło oprócz poprawy drobnych graficznych poprawek. Trzon pozostał nienaruszony. Nie będę się teraz jakoś mega rozpisywał ale chciałem pozostawić jakiś ślad że gra ma się dobrze i wszystko zmierza ku końcowi. Z końcem marca powinienem przekazać gotowe pliki do druku wydawcy.
Aktualnie pracuję nad instrukcją (jeny jakie to jest mega trudne zadanie-chyba najtrudniejsze w projektowaniu jeżeli wszystko robisz sam od A-Z).

Wrzucam również kilka przedostatnich zdjęć z rozgrywki. Resztę informacji postaram się uzupełnić przed świętami Wielkanocnymi.
Tymczasem lecę "rysować" końcowe grafiki na Identyfikatorach.
Spoiler:
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 55 times
Been thanked: 35 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: kamiya »

Najlepsza są pieniążki i żetony surowców.
Dorzuć jeszcze zdjęcie okładki w wolnym czasie :D
Czekam też na "wkładkę" historyczną do instrukcji.
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

kamiya pisze: 16 mar 2022, 10:27 Najlepsza są pieniążki i żetony surowców.
Dorzuć jeszcze zdjęcie okładki w wolnym czasie :D
Czekam też na "wkładkę" historyczną do instrukcji.
Wersja z monetami metalowymi to moja prywatna wersja `ala delux....sam polerowałem monetki aż mi paluchy popuchły.

Chociaż ciężko o swojej grze mówić że coś jest gorsze a coś lepsze to dla mnie najlepsze są zdecydowanie grafiki z kart wydarzeń i pudełko:
Spoiler:
Wkładka będzie ...w sumie to już jest gotowa nawet i wydrukowana.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: Dr_Kecaj »

Fantastyczna robota. Jestem pełen podziwu. Nie mogę się jednak powstrzymać przed komentarzem, że napisz "Dzierżoniów.." psuje efekt pudełka.
Niemniej rozumiem, dlaczego musiał się pojawić :)

Właśnie dla takich projektów jak ten powstał dział "Pomysły i idee" 8)
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9428
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 504 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: MichalStajszczak »

Dr_Kecaj pisze: 30 mar 2022, 22:06 Nie mogę się jednak powstrzymać przed komentarzem, że napis "Dzierżoniów.." psuje efekt pudełka.
Nie nastroił Ciebie pozytywnie? :wink:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

Jestem tak bardzo "za" tym projektem, że postanowiłem nieco bardziej poczuć klimat grania w euro gry....

Obrazek
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 991 times
Been thanked: 433 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: KurikDeVolay »

Słucham radia lokalnego, właśnie leci materiał o Diorze z Dzierżoniowa. Myślę: "O kurde, to Bolla!". Szczerze gratuluję.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

KurikDeVolay pisze: 20 maja 2022, 10:35 Słucham radia lokalnego, właśnie leci materiał o Diorze z Dzierżoniowa. Myślę: "O kurde, to Bolla!". Szczerze gratuluję.
Nie wiem co dokładnie słyszałeś i co było tam powiedziane ale chyba ta informacja dotyczyła raczej gry mojego brata Michała "Radio Gra" która właśnie w zeszłym tyg miała swoją premierę. Została ciepło przyjęta i z tego co się orientuję to schodzi z półek bardzo dobrze.
Obrazek

"Radio Gra" ma niejako "przetrzeć" szlaki "Diorze" która powinna się ukazać w przyszłym roku.

Nie mniej jednak jest mi miło że kojarzysz fakty i już coś się realnie dzieje. Co do samego projektu to praca nad grą już jest finalnie zakończona. Wszystkie komponenty jak i mechanika ustalone, instrukcja napisana (lekkie poprawki jeszcze ją czekają przed samym drukiem). Gra przeszła pozytywnie testy pozwalające "pokazać" ją szerszemu gronu. Ale jak większość być może kojarzy urodziło mi się 4te dzieciątko więc mam pracy w domu po pachy (dosłownie). Tym samym mogę nie mieć w tym roku tyle czasu ile zaplanowałem żeby jeździć po konwentach i pokazywać ją. Oczywiście niebawem wrzucę instrukcję w formie PDF i kto będzie miał ochotę to będzie mógł się z grubsza zaznajomić z grą i jej zasadami.

A tym czasem pozostaje jedynie napisać do usłyszenia :mrgreen:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

Nastał ten wielki dla mnie czas. Gra w Marcu tego roku została ukończona a wydawca zaakceptował wszystko co zostało mu przekazane. Teraz pozostaje już tylko  czekać na jej wydanie. W planach był to rok 2023 ale data była ustalana jeszcze w 2021 roku tak więc sami wiemy że przez te 2 lata sporo się zmieniło na świecie.

Nie mniej jednak z  mojej strony mogę powiedzieć że gra to petarda! Fajne średnio ciężkie euro przy którym trzeba pogłówkować ale nie męczy. Kilka dróg do zwycięstwa i troszkę wkomponowanej historii nie tylko regionu z którego pochodzę zapewnia przyjemną rozgrywkę.

Dla wszystkich chętnych udostępniam instrukcję. Co prawda robiłem już korektę ale wiadomo jak w każdej instrukcji tym bardziej pisanej własnoręcznie mogą pojawić się błędy lub niejasności. Mam jeszcze czas na poprawki tak więc byłbym mega wdzięczny gdybyście zerknęli do niej i o ewentualnych błędach mnie poinformowali.

INSTRUKCJA DO GRY

https://drive.google.com/file/d/1jcP_7_ ... sp=sharing

Na koniec kila pytań do lustra :mrgreen:

Dlaczego miałbym zagrać w twoją grę?
Bo to naprawdę dobry tytuł w którym zaimplementowałem w ciekawy sposób sporo mechanik ze znanych już gier. Dzięki czemu gra niejako jest esencją tego co najlepsze w grach Euro. Gra nie jest do końca policzalna co powoduje że walczy się do końca. Gra się przyjemnie a co ważne logicznie pod względem fabularnym. Co powoduje że nasze ruchy są intuicyjne. No i te grafiki....mistrzostwo świata (Pan Klemens płakał z zazdrości jak je zobaczył....)

Dla kogo jest przeznaczona gra?

Gra jest zdecydowanie skierowana do "graczy", osób które już wcześniej miały styczność z grami planszowymi. Ale niedzielny gracz też sobie poradzi jeżeli będzie w grupie osoba która ogarnia gry euro. Z doświadczenia powiem że tylko pierwsza partia a dokładniej pierwsze rundy sprawiają nieogranym graczom problemy. Późniejsze gry są już bardzo intuicyjne.

Jaki jest szacowany wiek gracza który poradzi sobie w tę grę grając samodzielnie?
Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko kwestią zdolności dzieci. Wydaję mi się że dzieci w wieku 8+ powinny sobie dać radę w tę grę. Aczkolwiek optymalny wiek to bardziej 10+.

Jaki jest realny czas trwania rozgrywki (tylko nie ściemniaj ;-)?
Mam za sobą dziesiątki partii w różnym składzie i skrzętnie prowadzone zapiski z których wynika że najkrótsza 2 osobowa partia trwała 35 min, najdłuższa 4 osobowa rozgrywka 2:52h. Średnio mi natomiast wychodziło z graczami ogarniętymi przy 2 graczy ok 1h a przy 4 graczach nie przekraczyliśmy 2h. Co ciekawe gra się kończy szybciej przy większej liczbie graczy bo robi się ciasno na planszy i nie mamy aż takiego wielkiego pola do główkowania więc nasze decyzje trzeba zawężać.

Czy będzie można zagrać w prototyp?

Tak o ile dostanę oficjalną zgodę od wydawcy.

Gdzie będzie można zagrać?
W Bielawie oczywiście :mrgreen:
Ale chciałbym zrobić dodatkowe 2-3 prototypy i rozsyłać je po polsce do osób które aktywnie chciałby wraz ze swoimi znajomymi uczestniczyć w testach. Chętnych proszę o info na PW. Jest plan (nawet kupiłem konto) aby postawić ją na TableTop ale urodziło się dziecko i plan poszedł w.....las.

Jaka będzie cena gry?
Nikt jeszcze tego nie wie. Mogę natomiast powiedzieć że będzie to cena najniższa z możliwych. Niestety druk nie będzie spory więc cena jednostkowa też nie będzie tz. "po kosztach". Mam jednak wielką nadzieję że cena będzie bardzo atrakcyjna. I na grę będzie każdego stać.

Gdzie będzie można kupić grę?
Gra będzie dostępna stacjonarnie w UM Dzierżoniów. Ale planuję być "dystrybutorem" na polskę więc gra do kupienia u mnie w "wydawnictwie" ;-).
Planuję również podpytać jakieś sklepy online czy by nie chcieli mieć kilku sztuk u siebie.

Kiedy można się spodziewać wydania gry?
Planem jest rok 2023 ale to jeszcze nic pewnego. Będę informował.

Jeżeli nie wyczerpałem odpowiedzi związanych z grą to śmiało pytajcie.
Jest to mój jak na tę chwilę największy projekt więc zależy mi na tym abyście byli tak samo z niego zadowoleni jak i ja jestem.

Jeśli ktoś chciałby pomóc to proszę przekażcie swoim znajomym dobre słowo o "Diorze", przekazujcie informację, o tym że takie coś ma powstać i jest to gra warta wsparcia.

Dziękuję!!!


Kilka grafik z finalnego prototypu:
Spoiler:

Obrazek
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9428
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 504 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: MichalStajszczak »

BOLLO pisze: 28 cze 2022, 11:17 Jaki jest szacowany wiek gracza który poradzi sobie w tę grę grając samodzielnie?
Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko kwestią zdolności dzieci. Wydaję mi się że dzieci w wieku 8+ powinny sobie dać radę w tę grę. Aczkolwiek optymalny wiek to bardziej 10+.
Moim zdaniem 40+
Młodsze osoby nie będą wiedziały, co jest tematem gry. :D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

MichalStajszczak pisze: 28 cze 2022, 11:42
BOLLO pisze: 28 cze 2022, 11:17 Jaki jest szacowany wiek gracza który poradzi sobie w tę grę grając samodzielnie?
Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko kwestią zdolności dzieci. Wydaję mi się że dzieci w wieku 8+ powinny sobie dać radę w tę grę. Aczkolwiek optymalny wiek to bardziej 10+.
Moim zdaniem 40+
Młodsze osoby nie będą wiedziały, co jest tematem gry. :D
I na to znalazłem sposób. Do gry (o ile logistycznie się to uda) będzie dołączany komiks składający się z 28 stron przedstawiających historię Zakładów Radiowych od przybycia założycieli fabryki w 1945 roku, poprzez moment położenia kamienia węgielnego pod budowę nowego zakładu w 1964 roku aż do 2006 roku, czyli od produkcji telewizora „Tosca” do zakończenia działalności firmy Diora Spółka Akcyjna. Historia dzierżoniowskich zakładów radiowych, tak bardzo istotna, nie jest łatwą do opowiedzenia w sposób interesujący dla wszystkich, zwłaszcza młodszych mieszkańców. Dlatego opcja z pełnowartościowym komiksem uważam za strzał w 10.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

Załączam kilka przykladowych stron z komiksu z ilustrowanego przez mojego brata który bedzie dołączany do gry.

Ma on wprowadzic graczy w fabularny wątek aby jeszcze lepiej sie grało oraz przyblizyc w pigułce historie zakładów Diora.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2629 times
Been thanked: 2546 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: Gizmoo »

Przybliżanie historii firmy poprzez komiks jest bardzo dobrym pomysłem, ale przed drukiem wypadałoby zrobić korektę. Na tych kilku stronach znalazłem kilka literówek i błędów interpunkcyjnych. :wink:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

Gizmoo pisze: 04 lip 2022, 14:53 Przybliżanie historii firmy poprzez komiks jest bardzo dobrym pomysłem, ale przed drukiem wypadałoby zrobić korektę. Na tych kilku stronach znalazłem kilka literówek i błędów interpunkcyjnych. :wink:
Niestety ale nikt "z moich" nie odpowiada za korekte wiec nie mamy juz na to wpływu....a komiks juz sie drukuje.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: Bruno »

BOLLO pisze: 04 lip 2022, 16:30
Gizmoo pisze: 04 lip 2022, 14:53 Przybliżanie historii firmy poprzez komiks jest bardzo dobrym pomysłem, ale przed drukiem wypadałoby zrobić korektę. Na tych kilku stronach znalazłem kilka literówek i błędów interpunkcyjnych. :wink:
Niestety ale nikt "z moich" nie odpowiada za korekte wiec nie mamy juz na to wpływu....a komiks juz sie drukuje.
@Bollo: gratulacje!
Co do błędów w komiksie - mnie osobiście by to trochę gniotło (i warto zadbać o ten aspekt np. przed kolejnym drukiem), ale z drugiej strony Anglosasi mają takie powiedzenie: better done than perfect :D
Gratulacje raz jeszcze, bo własną pasję przekułeś na coś fajnego i trwałego! 👍🏿
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

Bruno pisze: 04 lip 2022, 17:30
BOLLO pisze: 04 lip 2022, 16:30
Gizmoo pisze: 04 lip 2022, 14:53 Przybliżanie historii firmy poprzez komiks jest bardzo dobrym pomysłem, ale przed drukiem wypadałoby zrobić korektę. Na tych kilku stronach znalazłem kilka literówek i błędów interpunkcyjnych. :wink:
Niestety ale nikt "z moich" nie odpowiada za korekte wiec nie mamy juz na to wpływu....a komiks juz sie drukuje.
@Bollo: gratulacje!
Co do błędów w komiksie - mnie osobiście by to trochę gniotło (i warto zadbać o ten aspekt np. przed kolejnym drukiem), ale z drugiej strony Anglosasi mają takie powiedzenie: better done than perfect :D
Gratulacje raz jeszcze, bo własną pasję przekułeś na coś fajnego i trwałego! 👍🏿
Bruno dziekuje bardzo!
Zawsze mi kibicowales i dobrze zyczyles. Mam nadzieje ze w przyszlym roku napiszesz cos w stylu " Bollo całkiem fajna ta twoja Diora" :mrgreen:

Oczywiscie jezeli bedzie jeszcze robiony dodruk (bo akurat komiks jest drukowany w sporej ilosci) to poprosze wydawnictwo o mozliwosc wykonania korekty.
mirukan
Posty: 1580
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1072 times
Been thanked: 87 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: mirukan »

Też najszczersze gratki :)
Wytrwałość i samozaparcie jakim się wykazałeś jest godna szacunku.
BOLLO pisze: 04 lip 2022, 17:54 to poprosze wydawnictwo o mozliwosc wykonania korekty.
Tu chyba błąd w podejściu w mojej ocenie powinieneś stanowczo zażądać bo przecież łaski drukarnia nie robi że drukuje (no chyba że za free :) taki wolontariat :wink: ) . Pamiętam czasy że to wydawca i drukarnia martwiło się o korektę nawet "korektor" był na etacie. Dziś pewnie durnowaty algorytm za to odpowiada bo... taniej firmy coraz mniej się szanują.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: BOLLO »

mirukan pisze: 05 lip 2022, 09:51 Też najszczersze gratki :)
Wytrwałość i samozaparcie jakim się wykazałeś jest godna szacunku.
BOLLO pisze: 04 lip 2022, 17:54 to poprosze wydawnictwo o mozliwosc wykonania korekty.
Tu chyba błąd w podejściu w mojej ocenie powinieneś stanowczo zażądać bo przecież łaski drukarnia nie robi że drukuje (no chyba że za free :) taki wolontariat :wink: ) . Pamiętam czasy że to wydawca i drukarnia martwiło się o korektę nawet "korektor" był na etacie. Dziś pewnie durnowaty algorytm za to odpowiada bo... taniej firmy coraz mniej się szanują.
Powiem tak bez wchodzenia w szczegóły. Jezeli to nie ty wykładasz pieniadze to na sporo rzeczy jako nieliczacy sie autor czy ilustrator nie ma sie wpływu i zdajesz sie na tz łaskę wydawnictwa/drukarni czy osób pośrednich. A na jakiekolwiek żądania odpowiedz jest jedna i ta sama "panu już dziękujemy...." :(
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: suibeom »

BOLLO pisze: 05 lip 2022, 10:21
mirukan pisze: 05 lip 2022, 09:51 Też najszczersze gratki :)
Wytrwałość i samozaparcie jakim się wykazałeś jest godna szacunku.
BOLLO pisze: 04 lip 2022, 17:54 to poprosze wydawnictwo o mozliwosc wykonania korekty.
Tu chyba błąd w podejściu w mojej ocenie powinieneś stanowczo zażądać bo przecież łaski drukarnia nie robi że drukuje (no chyba że za free :) taki wolontariat :wink: ) . Pamiętam czasy że to wydawca i drukarnia martwiło się o korektę nawet "korektor" był na etacie. Dziś pewnie durnowaty algorytm za to odpowiada bo... taniej firmy coraz mniej się szanują.
Powiem tak bez wchodzenia w szczegóły. Jezeli to nie ty wykładasz pieniadze to na sporo rzeczy jako nieliczacy sie autor czy ilustrator nie ma sie wpływu i zdajesz sie na tz łaskę wydawnictwa/drukarni czy osób pośrednich. A na jakiekolwiek żądania odpowiedz jest jedna i ta sama "panu już dziękujemy...." :(
a kto jest wydawcą Twojej gry, bo z takim amatorskim podejściem pierwszy raz się spotykam
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: trixon »

suibeom pisze: 05 lip 2022, 10:40
BOLLO pisze: 05 lip 2022, 10:21
mirukan pisze: 05 lip 2022, 09:51 Też najszczersze gratki :)
Wytrwałość i samozaparcie jakim się wykazałeś jest godna szacunku.

Tu chyba błąd w podejściu w mojej ocenie powinieneś stanowczo zażądać bo przecież łaski drukarnia nie robi że drukuje (no chyba że za free :) taki wolontariat :wink: ) . Pamiętam czasy że to wydawca i drukarnia martwiło się o korektę nawet "korektor" był na etacie. Dziś pewnie durnowaty algorytm za to odpowiada bo... taniej firmy coraz mniej się szanują.
Powiem tak bez wchodzenia w szczegóły. Jezeli to nie ty wykładasz pieniadze to na sporo rzeczy jako nieliczacy sie autor czy ilustrator nie ma sie wpływu i zdajesz sie na tz łaskę wydawnictwa/drukarni czy osób pośrednich. A na jakiekolwiek żądania odpowiedz jest jedna i ta sama "panu już dziękujemy...." :(
a kto jest wydawcą Twojej gry, bo z takim amatorskim podejściem pierwszy raz się spotykam
Za instrukcją:
Urząd Miasta Dzierżoniów
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Diora- Dice Worker Placement

Post autor: suibeom »

Współczuję, bo albo w tym urzędzie nie ma działu promocji i wszystkie materiały publikują z kolana jak leci, byle było, albo ktoś świadomie sabotuje grę i komiks
ODPOWIEDZ