Barwienie insertów ze sklejki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
melonix
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2020, 12:33
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Barwienie insertów ze sklejki

Post autor: melonix »

Niektórzy producenci insertów sklejkowych zaczęli oferować inserty barwione na jakiś ciekawy kolor. Chociaż jest to usługa stosunkowo tania, to w zrobieniu tego samemu dostrzegam możliwość zrobienia małego fajnego DIY dla własnej satysfakcji :)

Zatem pytanie: jakie produkty do zabarwienia sklejki najlepiej sprawdzą się do insertów? Chodzi przede wszystkim o to, aby po całkowitym wyschnięciu nie było szans, że miesiące, lata później, albo gdy np. będzie ciepło, insert zacznie barwić komponenty gry 😱

Intuicyjnie wydaje mi się, że lakierobejca może być takim prostym w użyciu i skutecznym produktem i efekty na próbce sklejki wydają się zadowalające. Ale nie wiem, jak to będzie właśnie po dłuższym czasie i trochę się boję :)

Wszelkie alternatywne a bezpieczne metody też mile widziane :)
KDZ
Posty: 59
Rejestracja: 31 sie 2020, 15:18
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Re: Barwienie insertów ze sklejki

Post autor: KDZ »

Nie jestem specjalistą, ale po zabarwieniu można położyć 2 warstwy lakieru i wtedy nic nie będzie brudzić.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Barwienie insertów ze sklejki

Post autor: Losiek »

Ja po bejcowaniu swojej skrzyni do Dominiona użyłem wosków do drewna: wybielającego i bezbarwnego. Jest w porządku
ODPOWIEDZ