Kooperacje, przygodówki do grania z dziewczyną

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 127
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 38 times
Been thanked: 31 times

Kooperacje, przygodówki do grania z dziewczyną

Post autor: Sever »

Witam was, od pewnego czasu wkręcam moją drugą połówkę w planszówkowy świat. Zaczęliśmy od gejsz później było sushi go, santorini, everdell i unmatched. Teraz myślę o jakiejś przygodówce gdzie mogłaby chodzić po planszy i odkrywać różne historie. Coś na start do tego typu ameri by nie zniechęcić.
Posiadam posiadłość szaleństwa i po części zastanawiam się czy od tego nie zacząć jednak jest to specyficzny rodzaj koopa, z aplikacją i dość długi.

Polecice coś co nie ma zbyt wielu denerwujących zasad, ale też nie musi być banalnie prosta, odpada zombiecide(nie cierpi zombiaków) i rzeczy zbyt obiftujace w jakąś przesadną makabrę. Fajnie jeśli grafiki byłyby na naprawdę wysokim poziomie.

Wiem to specyficzna prośba 😂.

Ps: leci już do mnie Nemesis, myślę że obcy bardziej jej odpowiadają niż umarlaki, ale jest to dość ciężki tytuł, dlatego też jestem ciekaw o inne opinie.
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Kooperacje, przygodówki do grania z dziewczyną

Post autor: Soul_oka »

My gramy tylko we dwoje. Głównie gry przygodowe, które wymagają pomyślunku. Obecnie Arkham Horror LCG, a wcześniej Tainted Grail, Gloomheaven, Sword & Sorcery, czekamy na Etherfields i Machina Arcana. Z lekkich to Posiadłość Szaleństwa, niedługo Destinies, czy uwielbiana seria Pandemic Legacy, która u nas się nie przyjęła.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 724 times

Re: Kooperacje, przygodówki do grania z dziewczyną

Post autor: arturmarek »

Moja żona uwielbia detektywistyczne loopy oraz gry escape roomowe. Detektyw albo Kroniki zbrodni są chyba najlepsze na start w temacie detektywistycznym. Nasza ulubioną seria escape roomową jest zdecydowanie Escape Tales.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2762
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Kooperacje, przygodówki do grania z dziewczyną

Post autor: Yuri »

Moja kobitka baaardzo lubi:

- "Znak Starszych Bogów" - nawet bardziej ode mnie :)
- "Eldritch Horror"
- "Posiadłość..." oczywiście
- "Pandemica"

To tak z gier pokrewnych temu co szukasz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
autopaga
Posty: 1438
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 96 times
Been thanked: 320 times

Re: Kooperacje, przygodówki do grania z dziewczyną

Post autor: autopaga »

Aeon's End Legacy, grałem z koleżanką sama kupiła tak jej się spodobała podstawka jak pokazałem.
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Kooperacje, przygodówki do grania z dziewczyną

Post autor: rdbeni0 »

ja polecę gry, które nie są specjalnie drogie i które warto mieć w kolekcji. Piszę z perspektywy kooperacyjnego grania 2-osobowego (dla pary):

-- zwykłe Pandemic (nie żaden sezon 1, 2, etc) : najlepiej na allegro znaleźć jako "Pandemic (edycja polska)", ta niebieska okładka
Z Pandemic uważaj, bo ma pełno różnych wersji - więc zanim zaczniesz kupować w ciemno, to najpierw zainteresuj się tematem i zostań "świadomym konsumentem".
A jak Ci się nie chce śledzić tematu i chcesz kupić pewniaka, to wybierz to co wspomniałem.

-- Horror w Arkham 2ed vs Horror w Arkham 3ed vs Eldritch Horror
ta sprawa o wiele bardziej skomplikowana jest, tutaj trochę rozświetlony temat: viewtopic.php?f=43&t=71953
Generalnie na długie wieczory do grania we 2 osoby (2 osoby mające czas ogarnąć zasady), to polecam spróbować: HA 2ed podstawkę (bez dodatków) - w cenie ok. 140 zł na rynku wtórnym; według mnie to jedna z najlepszych relacji pod względem cena/jakość. Jakby się spodobało to trzeba uważać, bo cena dodatków jest skrajnie różna (np. Koszmar w Dunwich jest stosunkowo tani, ale inne są drogie).
Sam mam: HA2ed + 2 dodatki oraz Eldrith Horror + dodatek Zaginiona Wiedza, czyli łącznie 5 gier z tego uniwersum; i do grania w 2 osoby zdecydowanie polecam HA 2ed. Ale w 3os++ (okazyjni gracze, a więc zasady muszą więc być prostsze i szybsze) to według mnie znacznie lepszy jest Eldrith Horror.
Alextasha
Posty: 270
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 34 times
Been thanked: 107 times

Re: Kooperacje, przygodówki do grania z dziewczyną

Post autor: Alextasha »

Magia i myszy jest super. Trochę droższa ale ma świetny klimat i idealne wprowadzenie do ew. trudniejszych dungeon crawlerów w przyszłości
SPRZEDAM >> *click*
shuji
Posty: 1293
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 37 times
Been thanked: 220 times

Re: Kooperacje, przygodówki do grania z dziewczyną

Post autor: shuji »

Aeons end
Aeons end legacy
Detektyw
Wiedeński łącznik
Etherfields
Tainted grail
7th continent
Rytuał przebudzenia
Łowcy ad 2114
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 120
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Kooperacje, przygodówki do grania z dziewczyną

Post autor: Archaniol101 »

A Robinson Crusoe? Co z Robinsonem?
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 937
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: Kooperacje, przygodówki do grania z dziewczyną

Post autor: sliff »

Jak ładne to może coś od Leukat'a ? Bliżej i dalej, niedługo będzie sleeping gods.
Darkstorm
Posty: 867
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 217 times

Re: Kooperacje, przygodówki do grania z dziewczyną

Post autor: Darkstorm »

Sever pisze: 05 wrz 2021, 15:21
Posiadam posiadłość szaleństwa i po części zastanawiam się czy od tego nie zacząć jednak jest to specyficzny rodzaj koopa, z aplikacją i dość długi.

Możesz sam obsługiwać aplikację (poza zagadkami) dzięki czemu nie zabijesz jej planszówkowego ducha. :D
Spoiler:
ODPOWIEDZ