Company of Heroes - zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
p_m_z
Posty: 27
Rejestracja: 25 wrz 2017, 18:52
Has thanked: 2 times

Company of Heroes - zasady

Post autor: p_m_z »

Witam. Mam delikatny problem przed pierwsza grą więc atakuję garścią pytań :).

1. Gram w drużynie z AI vs 2 graczy. Gdy dojdzie do momentu w którym na karcie AI zaznaczę Victory to wygrywam? Czy gra się do określonych pkt zwycięstwa na karcie AI?

2. Czy w fazie zaopatrzenia mogę kupić więcej niż jedną jednostkę?
kaem87
Posty: 44
Rejestracja: 31 gru 2015, 10:15
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Company of Heroes - zasady

Post autor: kaem87 »

Ja również mam kilka pytań swiezaka:
1. Jak dziala moździerz? Czy muszą miec linie wzroku do celu, czy jak zaslania ich np budynek, a cel znajduje się w zasięgu to mogą go atakować?
2. Czy po opuszczeniu hexa z flaga zostaje ona w dalszym ciągu pod nami czy staje się neutralna?
3. W ciagu gry możemy mieć tylko 6 postawek piechoty?
kamilpol1991
Posty: 28
Rejestracja: 07 lis 2016, 11:08
Lokalizacja: Kraków, Jasło
Has thanked: 1 time

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: kamilpol1991 »

Posiadam wersję dla dwóch graczy z 1 edycji, ale zamiast brać Upgrada teraz to wezmę chyba wersję za 219$ dla nowych graczy a wersję pierwszą sprzedam.

Mam też pytanie odnośnie zasad: Jak robicie w przypadku osłon takich jak np w budynku? Np Jednostka atakuje piechotę w budynku, dostaje dwie tarcze (ewentualnie trzema jak w tabeli w instrukcji jest) i w tym przypadku rzucam kostkami i patrzę, jak na chociaż jednej wypada pudło to uznaję, że atak się nie udał?
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes (N.N.)

Post autor: Probe9 »

kamilpol1991 pisze: 18 lip 2022, 11:03 Posiadam wersję dla dwóch graczy z 1 edycji, ale zamiast brać Upgrada teraz to wezmę chyba wersję za 219$ dla nowych graczy a wersję pierwszą sprzedam.

Mam też pytanie odnośnie zasad: Jak robicie w przypadku osłon takich jak np w budynku? Np Jednostka atakuje piechotę w budynku, dostaje dwie tarcze (ewentualnie trzema jak w tabeli w instrukcji jest) i w tym przypadku rzucam kostkami i patrzę, jak na chociaż jednej wypada pudło to uznaję, że atak się nie udał?
Dla każdego ataku (kości) oddzielnie sprawdzam. Tłumacze to sobie w ten sposób, że jeden strzał mógł ominąć (przebić) osłonę a inny nie.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
foxikos
Posty: 488
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: Company of Heroes - zasady

Post autor: foxikos »

Pierwsze czytanie instrukcji z zaawansowanymi zasadami oczywiście na razie 1 edycja

4 osoby - gra w 4 ? oczywiście mam 4 frakcje, ale pytanie jest o to jak np. zespół US i Brytyjczycy zdobywają punkt z paliwem to obaj dodają sobie to do produkcji ?

Umocnienia polowe (worki z piaskiem) - rozumiem że umocnienie ma 2 punkty życia, można je przejechać ciężkim pojazdem, lecz jedno mi nie gra. Jeżeli piechota jest za umocnieniem tutaj o workach mówię, to i ona dostaje obrażenia i worki - trochę tego nie rozumiem. Powinny wpierw dostawać worki a później piechota ? jakieś clue ?

Wzmocnienie - w instrukcji piszę o tym jak Piechota zrobi odwrót do punktu (lub sąsiadującego) wzmocnienia, ale nie ma nic co się dzieje ? rozumiem że dokładamy ludzików do max liczby życia ?

Czy mając 1 edycje - można wprowadzić zasady z 2 ? (jeszcze nie patrzyłem za instrukcją do 2 edycji).
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Company of Heroes - zasady

Post autor: Probe9 »

foxikos pisze: 07 gru 2022, 14:41 Pierwsze czytanie instrukcji z zaawansowanymi zasadami oczywiście na razie 1 edycja

4 osoby - gra w 4 ? oczywiście mam 4 frakcje, ale pytanie jest o to jak np. zespół US i Brytyjczycy zdobywają punkt z paliwem to obaj dodają sobie to do produkcji ?
Tak. Ja w pierwszej grze grałem tak, że każdy zdobywał dla siebie ale to bez sensu bo strasznie wolno się rozkręcało :) Cytat z rulesów:
Spoiler:
foxikos pisze: 07 gru 2022, 14:41 Umocnienia polowe (worki z piaskiem) - rozumiem że umocnienie ma 2 punkty życia, można je przejechać ciężkim pojazdem, lecz jedno mi nie gra. Jeżeli piechota jest za umocnieniem tutaj o workach mówię, to i ona dostaje obrażenia i worki - trochę tego nie rozumiem. Powinny wpierw dostawać worki a później piechota ? jakieś clue ?
Z tego co kojarzę to tak właśnie jest. Klimatycznie można to wytłumaczyć tak, że przy prowadzonym ostrzale część kul może trafić w cel a część w osłonę.
foxikos pisze: 07 gru 2022, 14:41 Wzmocnienie - w instrukcji piszę o tym jak Piechota zrobi odwrót do punktu (lub sąsiadującego) wzmocnienia, ale nie ma nic co się dzieje ? rozumiem że dokładamy ludzików do max liczby życia ?
Akcja Reinforce to odzyskanie 1 HP od każdego elemntu, który to Reinforce zapewnia (może to być Reinforce Point lub jednostka, która posiada tę cechę). Więc możesz się leczyć po parę HP /Supply Phase ale tylko wtedy gdy ogoliczności na to pozwolą. Cytat:
Spoiler:
foxikos pisze: 07 gru 2022, 14:41 Czy mając 1 edycje - można wprowadzić zasady z 2 ? (jeszcze nie patrzyłem za instrukcją do 2 edycji).
Tak można. Możesz sobie przeczytać nowe zasady i zdecydować, które z nich Ci odpowiadają. Do niektórych będziesz potrzebował dodatkowych elementów, na które musisz znaleźć jakiś zamiennik (większa liczba CP czy też korzystanie z Operation Deck).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
ODPOWIEDZ