Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: raiden25 »

Rozgrywki napewno będą!

Obrazek

Mam jednak pytanie do przemieszczania kostek neutralnych graczy. Nie widze przykładu w instrukcji.
1a. Rozumiem że liczby w danym grobowcu mówią w która stronę wychodzą kostki z danymi numerami (kolor tutaj nie ma znaczenia)?
1b. Czy w fazie ODNOWIENIA najpierw przerzucam wszystkie kostki neutralne w grobowcach a potem je przemieszczam zaczynajac od 1 itd. do 5?
1c. Jeśli tak to te które przemiescilem w tej turze muszę jakoś oznaczyć (np. Kładąc obok okręgu grobowca) aby pamiętać ze one tu wchodzą i nie wychodzą jak dojdę do danego grobowca? Czy to jakoś inaczej działa?

2. Czy z akcji „wykonania dowolnej akcji - znak zapytania na żółto-czerwonym tle”, można wykonać akcje Taniec Cienia? Jeśli tak to traktuje to pole jak gdyby mój cień tam stał?

3. Na karcie pomocy brakuje informacji o Zmianie karty punktacji w fazie odnowienia. Fajnie jak by taka karta poprawiona została udostępniona do własnego wydruku.

4. Czy karta Strażnika działa w grze solo? W sensie czy blokuje przerzut kostek wynikających z nowej rundy w miejscu z duszą gracza?
Ardagast
Posty: 59
Rejestracja: 19 sty 2021, 16:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: Ardagast »

Ja trochę się podepnę pod pytanie o nagrodę w jednym z grobowców "wykonaj dowolną akcję opłacając jej standardowy koszt lub uzyskaj vril". Czy tą nagrodą można skopiować akcję Kur? Dałoby to możliwość pozbycia się cienia i wykonanie znowu kolejnej akcji czyli de facto wykonanie dwóch akcji w ramach jednej nagrody.
A.Jagodziński
Posty: 77
Rejestracja: 09 maja 2019, 11:57
Has thanked: 16 times
Been thanked: 46 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: A.Jagodziński »

raiden25 pisze: 23 paź 2022, 21:41 Rozgrywki napewno będą!

Obrazek

Mam jednak pytanie do przemieszczania kostek neutralnych graczy. Nie widze przykładu w instrukcji.
1a. Rozumiem że liczby w danym grobowcu mówią w która stronę wychodzą kostki z danymi numerami (kolor tutaj nie ma znaczenia)?
1b. Czy w fazie ODNOWIENIA najpierw przerzucam wszystkie kostki neutralne w grobowcach a potem je przemieszczam zaczynajac od 1 itd. do 5?
1c. Jeśli tak to te które przemiescilem w tej turze muszę jakoś oznaczyć (np. Kładąc obok okręgu grobowca) aby pamiętać ze one tu wchodzą i nie wychodzą jak dojdę do danego grobowca? Czy to jakoś inaczej działa?

2. Czy z akcji „wykonania dowolnej akcji - znak zapytania na żółto-czerwonym tle”, można wykonać akcje Taniec Cienia? Jeśli tak to traktuje to pole jak gdyby mój cień tam stał?

3. Na karcie pomocy brakuje informacji o Zmianie karty punktacji w fazie odnowienia. Fajnie jak by taka karta poprawiona została udostępniona do własnego wydruku.

4. Czy karta Strażnika działa w grze solo? W sensie czy blokuje przerzut kostek wynikających z nowej rundy w miejscu z duszą gracza?
Wow, kapitalne zdjęcie. to się nazywa budowanie klimatu.
Co do pytań:
1a. Tak, jest to diagram , który opisany jest w instrukcji. Kolory wskazują kierunek i do jakiego Grobowca wchodzą przemieszczające się elementy (niebieski ANU itd)
Obrazek

1b/1c. Tak. Najlepiej umieścić je od razu np obok grobowca, do którego wchodzą. Jak już wszystkie są w ten sposób ułożone dopiero wprowadzić je do grobowca. Przy wyniku 1/2 też można je przesunąć na bok grobowca , by było jasne że dana kość została już przerzucona.

2.Nie można, gdyż nie ma Cienia wykonującego tę akcję, a jest to jeden z elementów jej wykonania. Podobnie jest z akcją: Świątynia Anu i częściowo akcją KUR dotyczącą usunięcia Cienia wykonującego tę akcję.

3.To prawda-poprawię tę kartę.

4. Działa, kości neutralne będą traktowane jako kości innego gracza. Nie zadziałają jedynie rzeczy, które pobierają Vri-il od Dusz Neuralnych gdyż nie mają one własnej puli zasobów. Każda inna zasada dotycząca manipulacji kości będzie działała.
A.Jagodziński
Posty: 77
Rejestracja: 09 maja 2019, 11:57
Has thanked: 16 times
Been thanked: 46 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: A.Jagodziński »

Ardagast pisze: 24 paź 2022, 00:29 Ja trochę się podepnę pod pytanie o nagrodę w jednym z grobowców "wykonaj dowolną akcję opłacając jej standardowy koszt lub uzyskaj vril". Czy tą nagrodą można skopiować akcję Kur? Dałoby to możliwość pozbycia się cienia i wykonanie znowu kolejnej akcji czyli de facto wykonanie dwóch akcji w ramach jednej nagrody.
Nie ma Cienia, wykonującego tę akcję, więc nie będzie go można usunąć (prawa część akcji). Natomiast można wykonać lewą część akcji przywracającą do gry Cień jeśli został wcześniej usunięty.
Ardagast
Posty: 59
Rejestracja: 19 sty 2021, 16:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: Ardagast »

A.Jagodziński pisze: 24 paź 2022, 08:57
Ardagast pisze: 24 paź 2022, 00:29 Ja trochę się podepnę pod pytanie o nagrodę w jednym z grobowców "wykonaj dowolną akcję opłacając jej standardowy koszt lub uzyskaj vril". Czy tą nagrodą można skopiować akcję Kur? Dałoby to możliwość pozbycia się cienia i wykonanie znowu kolejnej akcji czyli de facto wykonanie dwóch akcji w ramach jednej nagrody.
Nie ma Cienia, wykonującego tę akcję, więc nie będzie go można usunąć (prawa część akcji). Natomiast można wykonać lewą część akcji przywracającą do gry Cień jeśli został wcześniej usunięty.
Z tym że lewa część mówi o tym że przywracam cień do gry i stawiam go na wolnym innym polu akcji - w momencie czasu lamentu jest to już zbędne. Czy w związku z tym ignoruję drugi efekt akcji Kur, czy rozpatruje kolejną akcję?
A.Jagodziński
Posty: 77
Rejestracja: 09 maja 2019, 11:57
Has thanked: 16 times
Been thanked: 46 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: A.Jagodziński »

Ardagast pisze: 24 paź 2022, 09:02
A.Jagodziński pisze: 24 paź 2022, 08:57
Ardagast pisze: 24 paź 2022, 00:29 Ja trochę się podepnę pod pytanie o nagrodę w jednym z grobowców "wykonaj dowolną akcję opłacając jej standardowy koszt lub uzyskaj vril". Czy tą nagrodą można skopiować akcję Kur? Dałoby to możliwość pozbycia się cienia i wykonanie znowu kolejnej akcji czyli de facto wykonanie dwóch akcji w ramach jednej nagrody.
Nie ma Cienia, wykonującego tę akcję, więc nie będzie go można usunąć (prawa część akcji). Natomiast można wykonać lewą część akcji przywracającą do gry Cień jeśli został wcześniej usunięty.
Z tym że lewa część mówi o tym że przywracam cień do gry i stawiam go na wolnym innym polu akcji - w momencie czasu lamentu jest to już zbędne. Czy w związku z tym ignoruję drugi efekt akcji Kur, czy rozpatruje kolejną akcję?
Wróci Cień, ale akcja nie będzie rozpatrzona
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: raiden25 »

Ardagast pisze: 24 paź 2022, 09:02
A.Jagodziński pisze: 24 paź 2022, 08:57
Ardagast pisze: 24 paź 2022, 00:29 Ja trochę się podepnę pod pytanie o nagrodę w jednym z grobowców "wykonaj dowolną akcję opłacając jej standardowy koszt lub uzyskaj vril". Czy tą nagrodą można skopiować akcję Kur? Dałoby to możliwość pozbycia się cienia i wykonanie znowu kolejnej akcji czyli de facto wykonanie dwóch akcji w ramach jednej nagrody.
Nie ma Cienia, wykonującego tę akcję, więc nie będzie go można usunąć (prawa część akcji). Natomiast można wykonać lewą część akcji przywracającą do gry Cień jeśli został wcześniej usunięty.
Z tym że lewa część mówi o tym że przywracam cień do gry i stawiam go na wolnym innym polu akcji - w momencie czasu lamentu jest to już zbędne. Czy w związku z tym ignoruję drugi efekt akcji Kur, czy rozpatruje kolejną akcję?
Czemu nie ma sensu?
Przecież to użycie akcji wiec czy to w CL czy w zwykłej turze - zawsze daje ci profity, kasę, kupno czegoś, manipulacje kostkami itd. Chyba ze o co innego tutaj chodzi :)
Ardagast
Posty: 59
Rejestracja: 19 sty 2021, 16:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: Ardagast »

Nie, nie, chodziło mi o to że bez sensu jest druga część akcji czyli wystawianie cienia na inne pole akcji skoro po czasie lamentu i tak cienie wracają na planszę gracza. Ale nieistotne już skoro ignorujemy tą część efektu jeśli akcję Kur wybieramy jako nagrodę z grobowca.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: raiden25 »

A.Jagodziński pisze: 24 paź 2022, 08:55
raiden25 pisze: 23 paź 2022, 21:41
Mam jednak pytanie do przemieszczania kostek neutralnych graczy. Nie widze przykładu w instrukcji.
1a. Rozumiem że liczby w danym grobowcu mówią w która stronę wychodzą kostki z danymi numerami (kolor tutaj nie ma znaczenia)?
Wow, kapitalne zdjęcie. to się nazywa budowanie klimatu.
Co do pytań:
1a. Tak, jest to diagram , który opisany jest w instrukcji. Kolory wskazują kierunek i do jakiego Grobowca wchodzą przemieszczające się elementy (niebieski ANU itd)
Obrazek
To ja chyba dalej nie rozumiem przemieszczania. Bo trochę instrukcja kłóci mi się z oznaczeniami. Czy kolory maja znaczenie?
Tzn. Wydawało mi się że kostki przesuwamy tylko po liniach łączących dane pole na jedno z dwóch które jest z nim połączone.
No ale - są tam dwa kolory kostek podane, jak w przykładzie na foto, żółte i różowe. A co w przypadku gdy leży tam niebieska kostka? Tez ja przemieszczam po liniach i nie patrzę na kolor rysunków?
Jeśli tak to w jakim celu on tam jest??
Ardagast
Posty: 59
Rejestracja: 19 sty 2021, 16:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: Ardagast »

Spoiler:
To może ja już odpowiem bo to wydało mi się oczywiste od początku akurat - kolory po prostu pokazują do jakich grobowców idą odpowiednie wyniki na kościach. Nie dotyczą one kolorów gracza.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: raiden25 »

Ardagast pisze: 25 paź 2022, 08:30
To może ja już odpowiem bo to wydało mi się oczywiste od początku akurat - kolory po prostu pokazują do jakich grobowców idą odpowiednie wyniki na kościach. Nie dotyczą one kolorów gracza.
Ok, fakt. Trochę brakuje mi tego zdania że to nie wiąże się z kolorem graczy :D
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: nakago »

1. Warunek końca gry - "O Kości Ofiarnych" - tzn. zero kości na planszetce gracza, czy wszystkie kości w zasobach ogólnych mają być? analogicznie "7 kości ofiarnych" na koniec gry gdzie one mogą być?
2. PU na koniec gry za Cienie - żeby nie dostać punktów ujemnych za Cienie - one mają być na planszetce gracza czy poza grą wyrzucone akcją Kur?
3. Demon - jak przyzwę demona to biorę jego figurkę do odpowiedniego grobowca i umieszczam znacznik demona 1 do grobowca a drugi na swoją kartę demona pod planszetką gracza?
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: raiden25 »

nakago pisze: 26 paź 2022, 12:11 1. Warunek końca gry - "O Kości Ofiarnych" - tzn. zero kości na planszetce gracza, czy wszystkie kości w zasobach ogólnych mają być? analogicznie "7 kości ofiarnych" na koniec gry gdzie one mogą być?
2. PU na koniec gry za Cienie - żeby nie dostać punktów ujemnych za Cienie - one mają być na planszetce gracza czy poza grą wyrzucone akcją Kur?
3. Demon - jak przyzwę demona to biorę jego figurkę do odpowiedniego grobowca i umieszczam znacznik demona 1 do grobowca a drugi na swoją kartę demona pod planszetką gracza?
Skoro nie ma odwołania graficznego lub tekstowego do planszy głównej to ja to czytam tak że ma nie być w grze, czyli:
1. Czyli wszystkie kości w zasobach ogólnych (sprzedane), albo wszystkie kości pozyskane - bez znaczenia gdzie sie znajdują.
2. Jak rozumiem nie dostajesz punktów ujemnych tylko za te które odłożyłeś do zasobów ogólnych.
3. Dokladnie tak, potem jak masz drugiego to oznaczasz go sobie przy figurce numerem 2 i na karcie numerem dwa abyś wiedział który to który. Ja sobie je pomaluje i numerki będą zbędne - kolorystycznie będzie można je odróżnić :D
nakago
Posty: 257
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 38 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: nakago »

czy ma ktoś pomysł jakich optymalnych zastępczych znaczników dla graczy można by użyć i znaczników punktacji można by użyć (kupić na necie) żeby pasowały do kości i figurek kolorystycznie? zlewanie się kolorystyczne tych płaskich żetonów jest masakryczne (żółty zielony niebieski...), chyba kryształki akrylowe spełniłyby swoją funkcję
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 429 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: tomp »

Żetony do oznaczania demonów. Dwa pytania:
1) Kładę żeton na podstawce figurki i to wystarczy ?
2) Są podwójne komplety (I + II). Skoro można posiadać maksymalnie 2 demony, to po co jest dodatkowy komplet ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Ardagast
Posty: 59
Rejestracja: 19 sty 2021, 16:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: Ardagast »

tomp pisze: 26 paź 2022, 12:43 Żetony do oznaczania demonów. Dwa pytania:
1) Kładę żeton na podstawce figurki i to wystarczy ?
2) Są podwójne komplety (I + II). Skoro można posiadać maksymalnie 2 demony, to po co jest dodatkowy komplet ?
1) Tak, drugi kładziesz na karcie.
2) Po to żeby mieć 2 Demony :P Jeden komplet (dwie jedynki) do pierwszego demona, drugi komplet (dwie dwójki) do drugiego demona. Proste

Osobiście mam zamiar po pierwsze pomalować figurki demonów aby było wiadomo do którego boga należą, po drugie wydrukuje sobie po dwie nakładki w kolorach graczy (w sumie 10). Na każdej podkładce będzie miejsce na postawienie żetonu. Dzięki temu nie będzie wątpliwości jaki to demon i do kogo należy, bo opcja z luźnym żetonem na podstawce szarej figurki jest słabo czytelna.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: raiden25 »

nakago pisze: 26 paź 2022, 12:33 czy ma ktoś pomysł jakich optymalnych zastępczych znaczników dla graczy można by użyć i znaczników punktacji można by użyć (kupić na necie) żeby pasowały do kości i figurek kolorystycznie? zlewanie się kolorystyczne tych płaskich żetonów jest masakryczne (żółty zielony niebieski...), chyba kryształki akrylowe spełniłyby swoją funkcję
Ja będę robił za 2-3 dni żetony, jak zrobię to się pochwale. Być może będę miał ze 2-3 komplety więcej.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 429 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: tomp »

@Ardagast dzięki.
W sumie to ma sens, ja nie widziałem potrzeby kładzenia żetonu na karcie.
Osoby, które nie pomalują to mają rozwiązany problem, żeton na karcie i figurce identyfikuje demona.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: raiden25 »

tomp pisze: 26 paź 2022, 13:20 Osoby, które nie pomalują to mają rozwiązany problem, żeton na karcie i figurce identyfikuje demona.
Do tego zostały stworzone :) Jak postawisz dwa identyczne demony na planszy i położysz znacznik tylko obok nich to nie wiesz do której karty należy dana figurka. Dlatego drugi żeton kładziesz na karcie ;)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 429 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: tomp »

raiden25 pisze: 26 paź 2022, 13:59
tomp pisze: 26 paź 2022, 13:20 Osoby, które nie pomalują to mają rozwiązany problem, żeton na karcie i figurce identyfikuje demona.
Do tego zostały stworzone :) Jak postawisz dwa identyczne demony na planszy i położysz znacznik tylko obok nich to nie wiesz do której karty należy dana figurka. Dlatego drugi żeton kładziesz na karcie ;)
Tak rozumiem, ale jak ma się je pomalowane figurki w kolorze karty, to umykało mi po co jest drugi komplet xD
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: zawias »

Ardagast pisze: 26 paź 2022, 12:48
Osobiście mam zamiar po pierwsze pomalować figurki demonów aby było wiadomo do którego boga należą, po drugie wydrukuje sobie po dwie nakładki w kolorach graczy (w sumie 10). Na każdej podkładce będzie miejsce na postawienie żetonu. Dzięki temu nie będzie wątpliwości jaki to demon i do kogo należy, bo opcja z luźnym żetonem na podstawce szarej figurki jest słabo czytelna.
Dobry pomysł z różnymi kolorami demonów. Ja pomalowałem je w jednakowym kolorze, ale zrobiłem po dwie podstawki na gracza w kolorach graczy i będą przyczepiane na magnes. Żetony chyba też będą magnetyczne. Możliwe, że też dodam jakieś kolory identyfikujące samego demona, bo brzmi to ciekawie :)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: raiden25 »

zawias pisze: 26 paź 2022, 15:24
Ardagast pisze: 26 paź 2022, 12:48
Osobiście mam zamiar po pierwsze pomalować figurki demonów aby było wiadomo do którego boga należą, po drugie wydrukuje sobie po dwie nakładki w kolorach graczy (w sumie 10). Na każdej podkładce będzie miejsce na postawienie żetonu. Dzięki temu nie będzie wątpliwości jaki to demon i do kogo należy, bo opcja z luźnym żetonem na podstawce szarej figurki jest słabo czytelna.
Dobry pomysł z różnymi kolorami demonów. Ja pomalowałem je w jednakowym kolorze, ale zrobiłem po dwie podstawki na gracza w kolorach graczy i będą przyczepiane na magnes. Żetony chyba też będą magnetyczne. Możliwe, że też dodam jakieś kolory identyfikujące samego demona, bo brzmi to ciekawie :)
Fajne! A jak chcesz zrobić aby żeton trzymał sie planszy? Pod spodem jakieś metalowe taśmy? Czy nie chodzi o żetony na magnes do planszy? :)
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: zawias »

raiden25 pisze: 26 paź 2022, 16:27
zawias pisze: 26 paź 2022, 15:24
Ardagast pisze: 26 paź 2022, 12:48
Osobiście mam zamiar po pierwsze pomalować figurki demonów aby było wiadomo do którego boga należą, po drugie wydrukuje sobie po dwie nakładki w kolorach graczy (w sumie 10). Na każdej podkładce będzie miejsce na postawienie żetonu. Dzięki temu nie będzie wątpliwości jaki to demon i do kogo należy, bo opcja z luźnym żetonem na podstawce szarej figurki jest słabo czytelna.
Dobry pomysł z różnymi kolorami demonów. Ja pomalowałem je w jednakowym kolorze, ale zrobiłem po dwie podstawki na gracza w kolorach graczy i będą przyczepiane na magnes. Żetony chyba też będą magnetyczne. Możliwe, że też dodam jakieś kolory identyfikujące samego demona, bo brzmi to ciekawie :)
Fajne! A jak chcesz zrobić aby żeton trzymał sie planszy? Pod spodem jakieś metalowe taśmy? Czy nie chodzi o żetony na magnes do planszy? :)
Chodzi o żetoniki 1,2 przyczepiane do podstawki demona, a demon do podstawki w kolorze gracza. Żeby łatwiej rozróżnić czyj demon na planszy.
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: YuZ »

Pytanie, karta Tożsamości NIGIR, Herold.
"Gdy przerzucasz swoja KO możesz przerzucić też jedną, wybraną KO innego gracza."

Liczba swoich kostek, które przerzucam = liczbie kostek, które przerzucam u innych graczy?
Przykład: dzięki akcji Inwokacja cofam na swoją planszetkę trzy kości, przerzucam je. U innych graczy przerzucam trzy, jedną czy do trzech. Przerzucam kości innych graczy obojętnie gdzie się znajdują (plansza, planszetki)?
A.Jagodziński
Posty: 77
Rejestracja: 09 maja 2019, 11:57
Has thanked: 16 times
Been thanked: 46 times

Re: Kur-Nu-Gi - zasady, pytania

Post autor: A.Jagodziński »

YuZ pisze: 01 lis 2022, 16:10 Pytanie, karta Tożsamości NIGIR, Herold.
"Gdy przerzucasz swoja KO możesz przerzucić też jedną, wybraną KO innego gracza."

Liczba swoich kostek, które przerzucam = liczbie kostek, które przerzucam u innych graczy?
Przykład: dzięki akcji Inwokacja cofam na swoją planszetkę trzy kości, przerzucam je. U innych graczy przerzucam trzy, jedną czy do trzech. Przerzucam kości innych graczy obojętnie gdzie się znajdują (plansza, planszetki)?
Dokładnie tak. Można przerzucać te kości w dowolnym miejscu.
ODPOWIEDZ