Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach RPG. Każda gra ma swój jeden wątek osobno Wilkołak, osobno Wampir itd.
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować konkretnych grach RPG. Każda gra ma swój jeden wątek osobno Wilkołak, osobno Wampir itd.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: Mr_Fisq »

Obrazek

Widmo nad Arkhami

O grze: Gra paragrafowa w klimatach (zaskoczenie) Cthulhu:
- ponad 1000 paragrafów
- ponad 100 różnych zakończeń
- dwa tomy A4 w twardej oprawie

Opis ze strony polskiego wydawnictwa:
https://blackmonk.pl/1663-widmo-nad-arkham.html pisze: Ostrzeżenia zawarte na kartach prozy samotnika z Providence nie rozświetliły mroków skrywających Wielkich Przedwiecznych. Ich kulty, działając pod przykrywką legalnych organizacji religijnych, zrzeszają możnych tego świata, by za ich pieniądze realizować swe złowieszcze plany.
To właśnie Ty, wcielając się w rolę Eli Cartera, bibliotekarza z Arkham, otrzymasz szansę, by odkryć ich bluźnierczy spisek. Każda decyzja, krok po kroku, będzie Cię przybliżać do rozwiązania zagadki. Na Twej drodze staną dziesiątki zagrożeń, a każda, nawet z pozoru błaha decyzja może mieć katastrofalne skutki. Czas stanąć do walki ze sługami Wielkich Przedwiecznych. Chyba że wolisz się do nich przyłączyć… Wybór należy do Ciebie!

Widmo nad Arkham to największa polska gra paragrafowa, stworzona przez Beniamina Muszyńskiego, autora dziesiątek cieszących się uznaniem gamebooków. Przez ponad 1000 paragrafów będziesz poznawać historię, która może na zawsze zmienić oblicze świata. W dwóch tomach czeka na Ciebie ponad 100 możliwych zakończeń – do którego z nich doprowadzą Twoje decyzje?
Liczba graczy: 1
Autor: Beniamin Muszyński
Ciekawe linki:
- RPGowa Alchemia Recenzja
- Gry Frejtaga Recenzja
Ostatnio zmieniony 30 sty 2022, 17:58 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: Mr_Fisq »

PDF'y są już chyba wysyłane, grał ktoś i podzieli się wrażeniami? Ew. mógłby porównać do np. Samotnie przeciwko ciemności.

W ciemno trochę strach kupować - 200PLN u Monków :shock: (ponad dwa razy drożej niż Samotnie... ale stron jest ponad trzy razy więcej).
Ostatnio zmieniony 06 paź 2021, 08:02 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 1 raz.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: Elemenek »

Bardzo bylem napalony na zakup, jednak cena faktycznie mnie odstraszyla. Rozumiem ze to ciezka praca, ogromne dzielo, ale 200 zlotych to kupa kasy jak za gre paragrafowa. Nie wiem jak rewelacyjna musiala by byc fabula, abym sie teraz skusil. Ile razy sie zagra? Zakonczen 100, ale poczatek (chyba?) zawsze tylko jeden i ten sam przez jakis maly fragment, a to mnie meczy na dluzsza mete w tego typu rozgrywkach. Obstawialem swoj MAX cenowy na 130 zl, na chwile obecna wstrzymuj sie i tez czekam na recenzje.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: Coen »

167 zł po obniżkach w 3trollach, jeszcze się waham :wink: też liczyłem na jakieś 120-130 zł.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: Golfang »

Coen pisze: 05 paź 2021, 23:57 167 zł po obniżkach w 3trollach, jeszcze się waham :wink: też liczyłem na jakieś 120-130 zł.
Podobna cena wyjdzie w alePlanszowki - przy max. zniżce 5% jest 175,66 -> gdy poczekamy na weekendowy kod rabatowy -3% bedzie -5,25 a gdyby czekać na 4% to -7 zł.
Ja jednak się wstrzymam z zakupem - cena wysoka, a nie wiem czy będę miał czas zagrać.
----------------
10% flamberg.com.pl
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: suibeom »

a ja się napaliłem i biorę. Mam jednak nadzieję, uwzględniając cenę, że to produkt dla dorosłych.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: Mr_Fisq »

suibeom pisze: 06 paź 2021, 11:28 a ja się napaliłem i biorę. Mam jednak nadzieję, uwzględniając cenę, że to produkt dla dorosłych.
Prawie dla dorosłych:
Strona Black Monk pisze:Ze względu na zawarte treści gra jest przeznaczona dla graczy od 16. roku życia.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
MaTeO_44
Posty: 19
Rejestracja: 26 mar 2021, 20:16
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: MaTeO_44 »

Jeśli ktoś się skusił to proszę o opinię czy warto.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: Mr_Fisq »

Jest recenzja Jaxy z RPGowej Alchemi:
https://rpgalchemia.pl/widmo-nad-arkham/
Jest też jedna na polterze:
https://polter.pl/rpg/Widmo-nad-Arkham-c32191
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: Gosiek »

"Planszówki we dwoje" chwaliły niedawno na fejsie, obiecywały też, że nie za długo wrzucą recenzję na blogu.
Też rozważam zakup, ale trochę mnie zmartwiło info o dość krótkim czasie przejścia przygody - (cytat z FB) za wspomnianym profilem "Jakieś 2-3 godziny chyba, może ciut więcej, wczoraj trochę "rwane" sesje miałem, nie liczyłem czasu." Nawet jak ciut więcej to 4 godziny, to też dla mnie trochę mało. :/
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: Coen »

Jestem w trakcie przechodzenia przygody po razu drugi. Zupełnie inna historia się mi teraz tworzy, a podobno jest około setka różnych zakończeń książki :)
Ale faktycznie pierwsze przejście zajęło mi około 2-3 godzin.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: Gosiek »

Jeżeli zabawy faktycznie będzie na kilka podejść, to czuję się zachęcona.

Pojawiła się też zapowiadana recenzja od "Planszówek we dwoje": https://planszowkiwedwoje.pl/2022/02/wi ... -recenzja/
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: Mr_Fisq »

Jest i recenzja na naszym macierzystym portalu:
https://www.gamesfanatic.pl/2023/06/23/ ... e-w-mroku/

Przyznać się, kto ją popełnił :mrgreen:
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
tommyray
Posty: 1290
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 545 times
Kontakt:

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: tommyray »

Kusicie... Fajny koncept, ładnie wydanie, chyba wjedzie. 8)
asatlawa
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2020, 10:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: asatlawa »

Mr_Fisq pisze: 23 cze 2023, 09:00 Jest i recenzja na naszym macierzystym portalu:
https://www.gamesfanatic.pl/2023/06/23/ ... e-w-mroku/

Przyznać się, kto ją popełnił :mrgreen:
Winna :) A gra świetna, polecam!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: Mr_Fisq »

Za mną chodzi od 2021 roku... Gdyby Mnisi udostępniali darmowe PDF'y również przy zakupie poza swoim sklepem to pewnie bym się skusił.

Ciekaw jestem czy były jakieś dodruki tego tytułu, czy gra padła ofiarą jakości swojego wydania (co przełożyło się na niemałą cenę) i konkurencji w postaci "zeszycików" za 30PLN (seria Choose Cthulhu).
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: nienazwany »

Czy ktoś skończył tę książkę kilkanaście razy i mógłby się podzielić opinią? Tzn. czy faktycznie jest na tyle dobrze napisana i (przede wszystkim) regrywalna, że jest sens wydawać 150 zł? W tej cenie możemy mieć z 5-7 tańszych pozycji, które też zazwyczaj zapewniają kilka sesji.
Jest bardzo mało opinii prawdziwych użytkowników a nie liczę tych długich na np. lubięczytać, bo już raz się przejechałem na takich laurkowych opiniach przy innej grze :roll:
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 97 times
Been thanked: 39 times

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: Sarna »

Ja kupiłem, ale chyba na jakiejś promce za 100. Na razie zagrałem raz. Historia zajęła mi dwie sesje, ubawilem się. Zebrałem zaskakująco mało wskazówek kierujących mnie do konkretnych paragrafów, co może wskazywać na sporą różnorodność, chyba koło 100 zakończeń jeśli dobrze pamiętam?
Co do stylu pisania, w moim uznaniu bardzo fajnie oddaje Lovecraftowy klimat lęku przed nieznanym.
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: nienazwany »

Sarna pisze: 16 mar 2024, 13:29 Ja kupiłem, ale chyba na jakiejś promce za 100. Na razie zagrałem raz.
No właśnie z tym jest problem. W zasadzie nie ma informacji od osób, które grały wielokrotnie. Wydawać nawet tę stówkę na grę, która będzie nudzić po 10 sesjach to trochę słabo :roll: W takiej Nibylandii jest kilka postaci na start, więc jest szansa na co najmniej tyle samo zróżnicowanych rozgrywek. No i cena jest 3 razy niższa.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 97 times
Been thanked: 39 times

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: Sarna »

Jasne, muszę zaznaczyć, że naprawdę lubię ten klimat, jeżeli coś się pojawia (zwłaszcza na promce) w świecie Cthulu, to ja to kupuje :D. Swoją drogą - grałem w tę grę wspólnie z żoną - razem decydowaliśmy o kolejnych krokach i chyba zaproponuje jej sesje, zainspirowany tym wątkiem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: Mr_Fisq »

nienazwany pisze: 17 mar 2024, 20:34 No właśnie z tym jest problem. W zasadzie nie ma informacji od osób, które grały wielokrotnie. Wydawać nawet tę stówkę na grę, która będzie nudzić po 10 sesjach to trochę słabo :roll: W takiej Nibylandii jest kilka postaci na start, więc jest szansa na co najmniej tyle samo zróżnicowanych rozgrywek. No i cena jest 3 razy niższa.
Zawsze można kupić używkę i sprzedać z niewielką stratą.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 595
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: Muleq »

A ja kupiłem ale trochę się odbiłem jak okazało się, że akcja toczy się w 2018 roku. Chyba trochę czego innego się spodziewałem. Muszę podejść do tematu z innym nastawieniem :wink: .
nienazwany
Posty: 70
Rejestracja: 07 kwie 2020, 18:34
Has thanked: 39 times
Been thanked: 12 times

Re: Widmo nad Arkham (Beniamin Muszyński)

Post autor: nienazwany »

Mr_Fisq pisze: 18 mar 2024, 07:55 Zawsze można kupić używkę i sprzedać z niewielką stratą.
Patrząc na aktualną sytuację na rynku to raczej kupić nowy i odsprzedać dalej, bo używek za bardzo nie widzę :)
ODPOWIEDZ