Podajnik na karty - jakie polecacie?

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
CoLdY7
Posty: 183
Rejestracja: 01 kwie 2020, 02:13
Lokalizacja: Strzelin
Has thanked: 490 times
Been thanked: 55 times

Podajnik na karty - jakie polecacie?

Post autor: CoLdY7 »

Chodzi o to, żeby zapanować nad wieżą kart w koszulkach premium
Bruno pisze: 26 mar 2021, 15:28 - wysokie stosy kart będą bardzo niestabilne (poślizg!) i warto w takich wypadkach kupić jakiś podajnik na karty
"jakiś" - tylko jaki kształt będzie najwygodniejszy?

W ostateczności coś się kupi, ale wolałbym sam zrobić z płyty pianki polimerowej lub drewnianej sklejki.

Głównie interesuje mnie pojedynczy podajnik, by móc go ustawić w dedykowanym dla talii miejscu na planszy.
Nie musi się mieścić do pudełka, bo raczej będzie uniwersalny przy standardowych rozmiarach kart i używany w różnych grach, więc na półce może leżeć. A hand-made zawsze można zmodyfikować, by do pudełka wchodził.

Znalazłem tutaj kilka przykładów:
Spoiler:
Co się sprawdza?
Co polecacie?
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Podajnik na karty - jakie polecacie?

Post autor: alpha »

Mam dokładnie takie (jeden na karty 41x63, a drugi na 63x88):
1. https://www.sklep-onyks.pl/pl/p/e-Rapto ... -DIY/12754
2. https://www.sklep-onyks.pl/pl/p/e-Rapto ... -DIY/12707

Każde piętro można postawić osobno, a dodatkowo całość nie jest klejona, tylko na wcisk, więc zawsze można to złożyć gdyby ktoś miał takie życzenie.
Stoją sobie osobno i są wykorzystywane w każdej grze wymagającej kart.
Chociaż zastanawiam się też nad kupieniem takiego samego ale tylko na 2 stosy.

U mnie sprawdzają się takie, które są zabudowane tylko z 3 stron.
Pozwala to swobodnie dokładać i zdejmować karty, a właściwie najczęściej ześlizgiwać ruchem "do siebie".
Przy zabudowanych z 4 stron, to kartę trzeba odpowiednio złapać za krawędź żeby zabrać tylko 1, a nie więcej.

Natomiast te pojemniki, które trzymają karty w pionie, to u mnie odpadają, bo osoba siedząca po przeciwnej stronie może widzieć awers karty.
Przy odkładaniu na wierz stosu znowu ktoś może zobaczyć awers, a dodatkowo trzeba lekko odchylić cały stos żeby umieścić kartę "na wierzchu"... no chyba, że stos jest niewielki i nie jest pionowo, tylko z ukosa :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
ODPOWIEDZ