Tainted Grail, dodanie kilku home rules

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail, dodanie kilku home rules

Post autor: brazylianwisnia »

seki pisze: 11 paź 2021, 20:10
Bary pisze: 11 paź 2021, 20:01
seki pisze: 11 paź 2021, 19:04 A co do czasu rozgrywki to ja po 15 h byłem w 5 rozdziale.
A tak z ciekawości, ile zajęło Ci czasu ukończenie gry?
Nie ukończyłem. Po 6 rozdziale miałem dość, ułożyłem karty robiąc reset i sprzedałem. Nawet mnie specjalnie nie ciekawi jak się skończyło. Fabularnie gra mi się podobała ale nie podobał mi się grind, posuwanie fabuły mocno w ciemno i walka. Walka choć może się komuś podobać, dla mnie wyzuta była z emocji, zbyt czasochłonna jak na to co oferowała w zamian czyli układanie pasjansa (dopasowywanie znaczków dokładanych kart do już istniejących). Generalnie grę oceniłem jako niezłą. Robi wrażenie z powodu rozmachu, ciekawego klimatu, fabuły, to jak opisy zostały skonstruowane, że nawet czytane wyrywczo miały fabularny sens. Ogólnie mówiąc fabularnie bardzo fajny tytuł ale mechanicznie jej design bardzo mnie irytował i miałem absolutnie jej dość po 17h rozgrywki.
Bardzo lubię Tainted Grail ale jestem w stanie to zrozumieć. To ten sam typ gry co 7th Continent i niektórym poprostu nie leży ten typ rozgrywki przez grindowanie. Dla mnie to część zabawy i część progresu ze to co na początku zajmowało czas i przynosiło mały uzysk zasobów w drugiej połowie gry idzie szybko i zasobu wpadają hurtowo. Rozwinął się nasz ekwipunek, mamy większą wiedze o świecie i umiejętności samej gry.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4429
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1340 times
Been thanked: 841 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail, dodanie kilku home rules

Post autor: Hardkor »

Bardzo fajnie wygladają twoje pomysły. Sprawdze je jak dojdą SG :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4074
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Tainted Grail, dodanie kilku home rules

Post autor: brazylianwisnia »

Hardkor pisze: 11 paź 2021, 22:20 Bardzo fajnie wygladają twoje pomysły. Sprawdze je jak dojdą SG :)
W SG raczej nie ma to sensu bo Menhiry i grind stanowią dużo mniejszą role. Tak jak i przycięto trochę open world w Last Knight by uniknąć podonych sytuacji jak w Fall of Avalon że gracz zwiedza cała wyspe w 3cim rozdziale i się frustruje. Tak bynajmniej wynika z opinii graczy co ukończyli SG.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Orbek
Posty: 30
Rejestracja: 08 paź 2021, 02:08
Has thanked: 33 times
Been thanked: 11 times

Re: Tainted Grail, dodanie kilku home rules

Post autor: Orbek »

Wrzucam dla potomnych:
Jeśli ktoś wydał kupę kasy i nie bawi się dobrze, a jednak coś ciągnie do tej gry, z pomocą idą home rulesy - moje i innych graczy:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... p=sharing
Odradzam wprowadzania HR do każdej zasady.
Nie każdy HR obecnie wybrany jest zalecany. Ta konfiguracja jest obecnie testowana na dwóch graczy.
Na jednego bohatera konfiguracja była bardzo podobna i się sprawdziła.
Kilka wybranych uważam za przesadę, z której się nie korzysta, ale inni czują się spokojniej mając taką opcję.

W razie uwag lub sugestii, piszcie.

Daleki jestem od dyskusji na temat sensowności tego projektu. Jak nie chcesz, to nie korzystaj. Ja wyznaje zasadę Twoja gra, Twoje zasady.

P.S.
Przed wprowadzeniem zmian, skopiuj na swój dysk Google lub pobierz na komputer. W razie problemów z uprawnieniami, poprawię link.

Żeby nie było, że nic nie grałem, a już modyfikuję, to do informacji podaję, że na ten moment mam grubo ponad 200h w samą podstawkę w różnych konfiguracjach i zasadach (z oryginalnymi oczywiście włącznie).
NeoHex
Posty: 36
Rejestracja: 23 mar 2019, 08:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Tainted Grail, dodanie kilku home rules

Post autor: NeoHex »

Czy jest szansa na odświeżenie linku? :)
ODPOWIEDZ