Gra strategiczna dla 2 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
slavgne
Posty: 22
Rejestracja: 13 paź 2021, 10:19
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Gra strategiczna dla 2 osób

Post autor: slavgne »

Cześć. Polecicie jakąś 2 osobową grę strategiczną na 1-3 godziny zabawy? Graliśmy w Tzolkin, Terraformacja Marsa, Wsiąść do pociągu, Civilization, Carcassone i Siedem cudów - pojedynek. Może być coś podobnego ale nie musi :)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1383
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Gra strategiczna dla 2 osób

Post autor: Emil_1 »

Zakazane gwiazdy
Miłego dnia! :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4710
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1233 times
Been thanked: 1452 times

Re: Gra strategiczna dla 2 osób

Post autor: Mr_Fisq »

Jak coś strategicznego to może Polis (https://boardgamegeek.com/boardgame/303551/polis)?

Zakazane gwiazdy, nie ujmując im niczego, może być trudno dostać ;)
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Dauda
Posty: 53
Rejestracja: 12 gru 2012, 10:55
Has thanked: 58 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra strategiczna dla 2 osób

Post autor: Dauda »

Polecam sprawdzić Brass: Birmingham, moim zdaniem na 2 osoby fajnie działa. Luźno i spokojnie ( w porównaniu z partiami na 3-4), ale mimo wszystko dobrze. Taki bezpieczny wybór.
Natomiast jeśli macie trochę samozaparcia i nie boicie się planszówkowych wyzwań, to świetnym, ale i wymagającym, tytułem dla dwójki jest Pax Renaissance. 2ga edycja jest dostępna bez problemu, wygrana daje niesamowitą satysfakcję (jeśli zacznie się już poprawnie grać hehe...) i czas rozgrywki na 2 osoby zamyka się w 1h. Jeden z lepszych tytułów w jakie grałem w życiu, ale na pewno nie dla każdego.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 716 times

Re: Gra strategiczna dla 2 osób

Post autor: arturmarek »

Zdecydowanie Cywilizacja Poprzez Wieki: pierwsza partia zajmie więcej niż 3h, ale po 2-3 rozgrywkach, jak poznacie karty to spokojnie poniżej 2h30min się wyrobicie. Można wcześniej przetestować wersję PC na Steam, która ma dodatkowo fenomenalny samouczek, po przejściu którego właściwie nie trzeba czytać instrukcji.
loop19
Posty: 33
Rejestracja: 20 maja 2021, 12:21
Has thanked: 17 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra strategiczna dla 2 osób

Post autor: loop19 »

Cześć,

ze swojej strony polecam:

1. Star Wars Rebelia - super klimat, gra blefu, asymetryczna. Relatywnie prosta.
2. Eclipse: drugi świt galaktyki - jedna z moich ulubionych. Na dwie osoby gra mi się bardzo dobrze, bo masz wybór między grą konfrontacyjną a graniem dla siebie. Gra jest prosta w mechanice i bardzo łatwa w rozłożeniu - każda nacja ma swój box.
3. Clash of cultures lub nowa edycja ME - podoba do eclipse, ale w starożytności. Również bardzo polecam.
4. Wojna o Pierścień - asymetryczna, super, ale bardzo trudna (kiepska instrukcja), ale jak już się nauczycie to dam Wam wiele frajdy.
PolskaZwyciężona
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2021, 20:43

Re: Gra strategiczna dla 2 osób

Post autor: PolskaZwyciężona »

Też się chętnie dowiem bo mam wrażenie, że już we wszystko grałem.
ODPOWIEDZ