Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4474
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: garg »

Atk pisze: 26 paź 2021, 21:26
Otorek pisze: 26 paź 2021, 20:44
Atk pisze: 26 paź 2021, 20:33

Nie grałem jeszcze w Gallerist ale Barrage powinno być u każdego euromaniaka!

Ofc TeamBarrage!
Może w przyszłości, jak przeliczyłem Barrage + dodatek + insert to różnica do Gallerista była już tak niewielka, że zdecydowałem się jednak na Lacerde.
A no jak się insert dolicza to faktycznie, różnica jak żadna
A dlaczego by nie doliczać? W Galleriście insert przecież jest od razu w cenie :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: Otorek »

Tyle, że Barrage będzie miał lepszy insert, chyba, że ten w Gallerist jest lepszy od tego w Lisboa. Dla mnie insert, który wymaga w dalszym ciągu używania woreczków strunowych nadaje się do śmietnika.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: Jools »

KOSHI pisze: 17 paź 2021, 21:41 Eldritch Horror: Pod Piramidami - bo chyba nigdy nie przekonam się do tej gry. Niby jest git ale 3 podejście i cały ten setup, obsługa gry i losowość w fazie mitów jakoś mnie nie może przekonać a nie będę się bawił w optymalizowanie talii mitów. Już próbowałem i albo jest za łatwo, albo za trudno, albo jestem za marudny... :lol: Mam wszystko oprócz piramid i masek i nie widzę dalej inwestować w serię bo tylko będzie większa wtopa. Idzie pod młotek.
Dlatego polecam od dawna już przez nas stosowany - schodkowy stopień trudności. Był on zaproponowany w którymś z dodatków. Sprawdza on się świetnie, i dzięki nie ma żadnej losowości typu przegrana na początku gry przez 2-3 trudne karty mitów.
Jak on działa:
- przygotowując talię mitów budujesz ją etapami wg poziomu, tj:
Etap 1 - używasz kart łatwych (z białą grafiką na krawędziach)
Etap 2 - używasz kart średnich
Etap 3 - używasz kart trudnych (z mackami na krawędziach)

Dodaje to też odczucia narastającej grozy. Tj. z początku jest lajtowo, badacze mają czas na swój rozwój. Potem przychodzi drugi etap gdzie trzeba się wziąć w garść, a na trzecim etapie to już wyścig z czasem, bo w tym momencie powinniśmy kończyć grę z sukcesem, lub zginąć marnie.
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: piwko »

Ardel12 pisze: 26 paź 2021, 19:31 Więc piwo08 zadaj sobie pytanie czy za jakiś czas, gdy gra stanie się znowu niedostępna, nie będziesz żałował, że jednak nie wszedłeś w nią kiedy mogłeś :) Tak, jestem tym diabełkiem szepczącym do ucha :twisted:
Zadałem sobie to pytanie już kilka razy i zupełnie bez żalu rezygnowałem ;) Pozbyłem się FOMO już jakiś czas temu, bardzo mi z tym dobrze. Dookoła jest mnóstwo innych zajęć, więc jeśli stracę jedną czy dwie planszówki to absolutnie niczego nie będzie mi brakowało. Rodzina, znajomi, sport, książki, filmy, seriale, podróże, planszówki - wszystko to konkuruje ze sobą o nasz czas i zauważyłem, że w moim przypadku za dużo odkładam na później, "za kilka lat" czy "jak dzieci podrosną", a lista ciągle rośnie. Dodatkowo ceny ostatnich KSów tak skutecznie mnie odstraszają, że prawie zupełnie z nich zrezygnowałem. I tak powinienem pozbyć się kilku tytułów. Choć muszę przyznać, że nawet poustawiane na regale cieszą oko :)
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: Emil_1 »

Dark Ages - bo niestety bardzo niedopracowana gra to jest
Miłego dnia! :)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: jakmis83 »

Food Chain Magnate
Bloodborne

Ponieważ raczej uszczuplam kolekcję niż rozszerzam i nie potrzebuję większej ilości gier do szczęścia.
Wystarczy mi to, co posiadam.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: czarny kapelusz »

FCM - bardzo chciałem, walczyłem ze sobą, wmawiałem sobie, że może jednak znajdę chętnych na granie i nie kupię jej tylko po to by leżała na półce... Przestałem się jednak oszukiwać i (jak na razie) nie kupiłem...
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: 7koliberek9 »

U mnie również FCM, poważnie rozważałam ale jednak nie kupiłam. Zbyt mało czasu na granie, zbyt dużo gier do wyboru na półce więc tylko by się kurzyło.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: shuji »

DIUNE od portalu - bo rozmienili ten system na drobne, zjedli własny ogon, zepsuli świetny pomysł zamiast go rozwinąć, to przekombinowali.
Awatar użytkownika
Lossentur
Posty: 310
Rejestracja: 09 maja 2018, 14:49
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 146 times
Been thanked: 146 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: Lossentur »

Deep Madness (obecny all-in od Czachy). Zamównie złożone, ale zwlekałem z opłaceniem więc zostało anulowane. Pełno pozycji z półki wstydu czeka jeszcze na ogranie, drugie tyle w drodze, a patrząc na zaangażowanie Czachy w ten projekt to jeszcze nie raz będzie okazja kupić. Dodatkowo po cichu liczę, że trafi się promocja 40-50% w ich sklepie :twisted: Jestem też ciekaw planowanej kampanii KS na trzeci dodruk tego tytułu.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: Yuri »

Lossentur pisze: 27 paź 2021, 16:25 Deep Madness (obecny all-in od Czachy). Zamównie złożone, ale zwlekałem z opłaceniem więc zostało anulowane. Pełno pozycji z półki wstydu czeka jeszcze na ogranie, drugie tyle w drodze, a patrząc na zaangażowanie Czachy w ten projekt to jeszcze nie raz będzie okazja kupić. Dodatkowo po cichu liczę, że trafi się promocja 40-50% w ich sklepie :twisted: Jestem też ciekaw planowanej kampanii KS na trzeci dodruk tego tytułu.
Chyba wspominali, że dorzucą do kolejnego druku nowy content jeszcze, dobrze pamiętam ? Swoją drogą u mnie "DM" zniknęło w sumie z tego samego powodu z półki, co u Ciebie. Za dużo dobra, za mało czasu na kompromisy :wink: ...
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: Sloth »

Gry z listy 100% do kupienia.

Śpiący bogowie
1. Zauważam z czasem że gry z fabułą wolę ograć i pójść dalej, wiec nie wiem czy gra mnie nie zanudziłaby. Ograć przez dwa/trzy tygodnie i tyle. Tutaj jako jedna z przedstawianych czołowych zalet jest kilkadziesiąt godzin i to dopiero początek.
2. Punkt w sumie powinien być jako numer jeden, moja filozofia kłóci się e z inwestycja w grę na rok/dwa.
3. Nie do końca przekonuje mnie grafika, z czasem coraz słabiej.

Senjutsu : Battle for Japan
1. Koszt, 350 zł za rozwiniętą grę w wojnę, absolutnie za dużo. Pomimo masy urozmaiceń.
2. Niepewny jezyk Polski
3. Czas oczekiwania.

Dark Souls gra karciana
1. Przedsprzedaż, czekam już na dwie gry z Portalu.
2. Prawie półtorej stówy za karciankę, trochę dużo.
Chociaż gdyby była od ręki to bym się nie zastanawiał.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2021, 22:45 przez Sloth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: Błysk »

Lords of Ragnarok - nie wsparłem, bo dla mnie to bezczelny reskin sprzedawany jako nowa gra. Z filmiku który widziałem wydaje się, że do LoH wystarczy dołożyć jedną talię, nowe zasady i da się wszystko zaimplementować w LoH. ( Ale też filmiku nie analizowałem bardzo dokładnie)

Nowy Kemet - nie wsparłem a teraz w zasadzie drogi w All im, a jak kupię niekompletny to będę czuł dyskomfort.

No i kilku innych gier, bo nikt w Krakowie nie chce kupić ode mnie drugiej edycji Eclipse :D (nie dziwię się, paskudna gra).
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: BOLLO »

Dziś na Ceneo Cytadeli bo internet nie chciał współpracować a o 10:05 było już po zawodach... :mrgreen:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Ja pozrzędzę =>
BOLLO pisze: 28 paź 2021, 13:03 Dziś na Ceneo Cytadeli bo internet nie chciał współpracować a o 10:05 było już po zawodach... :mrgreen:
Nie wrzucał bym takich informacji, bo to zupełnie nic nie wnosi...
Nie kupiłem bo:
- skończył mi się limit na karcie
- zauważyłem, że już mam na półce
- skończyła się promocja
¯\_(ツ)_/¯

Wolałbym, gdyby powód był bardziej namacalnie związany z grą jako taką.

Ja np. nie kupiłem ostatnio
Diuna: Sekrety Rodu => kusiło mnie bardzo, ale i wysokie miałem oczekiwania: klimat Diuny, ciężkie rozkminy, poczucie konsekwencji (Słabo "rozwiązaliśmy sprawę"? Bach, dzieje się coś złego, co rzutuje na kolejne misje), po zapoznaniu się z recenzjami/opiniami okazało się, że moje wymagania są zbyt wygórowane, zwłaszcza w kontekście konsekwencji wyborów.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 211 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: Darkstorm »

Ja odpuściłem sobie ostatniego Descenta. O tyle o ile aplikację jeszcze byłbym w stanie przetrawić, to grafiki w tej grze są dla mnie zbyt przepaskudne.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: BOLLO »

Darkstorm pisze: 29 paź 2021, 09:22 Ja odpuściłem sobie ostatniego Descenta. O tyle o ile aplikację jeszcze byłbym w stanie przetrawić, to grafiki w tej grze są dla mnie zbyt przepaskudne.
tak bardzo grafiki sa dla ciebie wazniejsze od samejrozgrywki, mechaniki i tła fabulrnego?
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 401
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: kuleczka91 »

Nie kupiłam Clash of Cultures:ME, bo posłuchałam trochę i gra na 2 w to nie ma sensu, a najczęściej gram w takim składzie. Do tego nie do końca widzą mi się figurki z gry, bo wyglądają jak jakieś figurki żołnierzyków z tanich sklepów z zabawkami :roll:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: Mr_Fisq »

BOLLO pisze: 29 paź 2021, 10:28
Darkstorm pisze: 29 paź 2021, 09:22 Ja odpuściłem sobie ostatniego Descenta. O tyle o ile aplikację jeszcze byłbym w stanie przetrawić, to grafiki w tej grze są dla mnie zbyt przepaskudne.
tak bardzo grafiki sa dla ciebie wazniejsze od samejrozgrywki, mechaniki i tła fabulrnego?
U mnie to też był jeden z powodów dla których zrezygnowałem swego czasu z nowego Descenta
=>
Dla mnie wizualia wpływają na klimat i immersję, które są bardzo istotne w Ameri-DC.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: roadrunner »

Polskiej edycji Tyrants of the Underdark.
Tak się coś spodziewałem, że będzie wesoło, więc postanowiliśmy się udać z moim portfelem gdzieś indziej.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 211 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: Darkstorm »

BOLLO pisze: 29 paź 2021, 10:28
tak bardzo grafiki sa dla ciebie wazniejsze od samejrozgrywki, mechaniki i tła fabulrnego?
Grafika stanowi dla mnie równie ważną składową co mechanika i tło fabularne. Wszystko się nawzajem uzupełnia.
Owszem, nie musi zawsze być super idealna, ale w tym przypadku totalnie mnie odrzuca.
Nie mówię, że nie zagram jak ktoś zaproponuje ale sam nie wydam na tę grę pieniędzy.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: preshiq »

kuleczka91 pisze: 29 paź 2021, 11:01 Nie kupiłam Clash of Cultures:ME, bo posłuchałam trochę i gra na 2 w to nie ma sensu, a najczęściej gram w takim składzie. Do tego nie do końca widzą mi się figurki z gry, bo wyglądają jak jakieś figurki żołnierzyków z tanich sklepów z zabawkami :roll:
Rzeczywiście nie ma sensu na 2 osoby ?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: hipcio_stg »

BOLLO pisze: 29 paź 2021, 10:28
Darkstorm pisze: 29 paź 2021, 09:22 Ja odpuściłem sobie ostatniego Descenta. O tyle o ile aplikację jeszcze byłbym w stanie przetrawić, to grafiki w tej grze są dla mnie zbyt przepaskudne.
tak bardzo grafiki sa dla ciebie wazniejsze od samejrozgrywki, mechaniki i tła fabulrnego?
Dla wielu ludzi wygląd ma większe znaczenie niż mechanika. Ile to jest kiepskich gier z figurkami, które się jakoś sprzedają za niemałe sumy, a ile dobrych mechanicznie gier z kiepską oprawą graficzną zostaje "półkownikami"? Ile to razy słyszałem, że ktoś nie kupi gry, bo okładka nie krzyczy "kup mnie". Wymówki czasami są kiepskie, ale jak nie ma innych?
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: KOSHI »

Ja bym wolał grę z przeciętna grafiką i świetną mechaniką niż super wyglądającą z ssącą rozgrywką. Co tego, że CDMD mi się podobało jak rozgrywka mi kompletnie nie siadła. Albo takie Ghost stories. Graficznie mega ale gameplay z optymalizacją ruchów mnie nie urzekł. Z drugiej strony jak wizualnie mi gra kompletnie nie leży to też nie kupię. Po co fundować sobie raka oczu za własny hajs...
Ostatnio zmieniony 30 paź 2021, 13:32 przez KOSHI, łącznie zmieniany 1 raz.
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: mineralen »

Dinosaur World edycja KS - poczekam na wersję retail, bo niepotrzebne mi podbijającej cenę elementy takie jak specjalne monety

Odmęty Grozy - z jednej strony wymaga dużej liczby graczy, z drugiej trwa za długo abym mógł pograć w wymaganym składzie

Race for the Galaxy - bo cena jaką sobie ludzie życzą za karciankę z drugiej ręki to kpina.
ODPOWIEDZ