Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 721 times
Been thanked: 1077 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: ave.crux »

BOLLO pisze: 23 lis 2021, 09:11 Po obejrzeniu odcinka Kaczmara o Clash of Culture zrezygnowałem z zakupu gry na którą dosyć długo wyczekiwałem. Głównym współgraczem byłaby moja żona a w tej sytuacji że gra trwałaby ok 2h i 4x z walką by u mnie nie przeszedł. Chociaż ja lubię negatywną interakcję to jednak te 350pln można lepiej skonsumować.
Ciągle zapraszam do nauki Mage Knight i ogrania na TTS.


Ja chciałem kupić Brazil Imperial, ale za mało wiadomości na temat tej gry krąży po internetach i jednak poczekam na recenzje popremierowe.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 90 times
Been thanked: 67 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Diserve »

Wrath of The Lich King Pandemic

Gre miałem zamówioną w preorderze: lubię Pandemica a do tego mam duży sentyment do tego dodatku WoW'a - jednak cała akcja z promocyjną figurką niedostępną dla preorderów dały mi do myślenia i mocno ostudziły zapał.

Finalnie zdecydowałem się całkowicie zrezygnować z tej pozycji bo:

- Zniechęcająca akcja z promo figurką - na wstępie dostajemy gre wybrakowaną o postać grywalną pomimo preorderu od wydawcy
- Po namyśle, wysoka cena za 'pandemica'
- po unboxingach na YT wydaje mi się, że jakość figurek pozostawia wiele do życzenia - nawet bohaterów
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 219 times
Been thanked: 63 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: bowie »

Diserve pisze: 23 lis 2021, 10:14 jednak cała akcja z promocyjną figurką niedostępną dla preorderów dały mi do myślenia i mocno ostudziły zapał.
można się dopytać o co chodzi z tą figurką?
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 194
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 90 times
Been thanked: 67 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Diserve »

bowie pisze: 23 lis 2021, 10:16
Diserve pisze: 23 lis 2021, 10:14 jednak cała akcja z promocyjną figurką niedostępną dla preorderów dały mi do myślenia i mocno ostudziły zapał.
można się dopytać o co chodzi z tą figurką?
Jasne.

Rebel ma akcje promocyjną, skierowaną tylko do sklepów stacjonarnych gdzie do gry dokładany jest dodatkowy bohater (Brann Bronzebeard) czyli dodatkowa grywalna postać - gdyby to była jakaś kosmetyczna pierdoła to mniejsza z tym.

Brannjest dostępny TYLKO w wybranych sklepach stacjonarnych w ograniczonej ilości. Więc nawet jeśli zamówiłeś preorder pare tygodni temu od REBEL'a to nie przysługuje Ci on. Mnie to zniechęciło do zakupu gry.

Więcej dyskusji na ten temat jest w temacie planów wydawniczych Rebela tu na forum.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Beskid »

Brazil bo dadada wrzuciła Pandemic Legacy za 179 zł i musiałem wybrać :cry:
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: mordajeza »

Odpuściłem Twisted Fables - ze względu na grafiki (notabene kozackie) musiałbym ukrywać przed dziećmi ;)
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: mineralen »

Zrezygnowałem z zakupu Cthulhu: DMD. Na początku byłem napalony, bo dungeon crawler z kośćmi (a chciałem odpoczynku od Gloomhaven), ale jak zobaczyłem gameplay to mi przeszło. Gra nie jest jakoś szczególnie ładna (oprócz szczegółowych figurek potworów), gameplay nie wyglądał jakoś zachęcająco, nie czułem żadnego klimatu, tylko mechaniczne rzucanie kośćmi. No cóż, może poczekam na Machina Arcana?
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Mortinista »

Zrezygnowałem z zakupu :

- Wyspy Kotów - dam sobie jeszcze czas, by na spokojnie obejrzeć gameplay'e i zdecydować się na polecany przez znajomych tetris na planszy

- Daimyo - szukam gry w klimacie dalekiego wschodu. Cały czas porównuję do Tsukuyumi. Już jakiś czas temu odpuściłem Rising Sun

- Cynowy Szlak - myślałem, że będzie to gra na miarę Brassa, jednak to nie ten poziom.

- Diuna : Planeta Intryg i Konfliktów - mam stara Diune oraz Diune Imperium. Nie wiem czy potrzebna mi kolejna gra w tym klimacie.
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: McNab »

Tyrants of the Underdark (edycja polska) - przed kilku laty obejrzałem recenzje Gambita i czekałem na polską edycje. Po obejrzeniu recenzji wersji polskiej, jej jakości wykonania powiedziałem stanowczo nie, za takie pieniądze nie będzie "Niemiec pluł nam w twarz", trzeba się trochę szanować.

Bloodborne - gra planszowa - trudno jednoznacznie powiedzieć dlaczego nie, spodziewałem się trochę niższej ceny, może trochę wyidealizowałem sobie przebieg rozrywki, może kiedyś kupię używkę.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 420
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: tekknoboy »

Przeglądam sobie tematy z dalszych stron forum i natrafiłem na ten.

I jak byk, spasowało mi - biorąc pod uwagę inne powstałe tematy - np. Machina Arcana. Wiadomo, bo cena.
I chyba dużo tego teraz może być, bo cena, niestety
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: mineralen »

mineralen pisze: 24 lis 2021, 11:42 Zrezygnowałem z zakupu Cthulhu: DMD. Na początku byłem napalony, bo dungeon crawler z kośćmi (a chciałem odpoczynku od Gloomhaven), ale jak zobaczyłem gameplay to mi przeszło. Gra nie jest jakoś szczególnie ładna (oprócz szczegółowych figurek potworów), gameplay nie wyglądał jakoś zachęcająco, nie czułem żadnego klimatu, tylko mechaniczne rzucanie kośćmi. No cóż, może poczekam na Machina Arcana?
4 miesiące później mam Cthulhu: DMD, DMD kampania 2 oraz Machina Arcana xD
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Tommy »

mineralen pisze: 18 lut 2022, 10:16
mineralen pisze: 24 lis 2021, 11:42 Zrezygnowałem z zakupu Cthulhu: DMD. Na początku byłem napalony, bo dungeon crawler z kośćmi (a chciałem odpoczynku od Gloomhaven), ale jak zobaczyłem gameplay to mi przeszło. Gra nie jest jakoś szczególnie ładna (oprócz szczegółowych figurek potworów), gameplay nie wyglądał jakoś zachęcająco, nie czułem żadnego klimatu, tylko mechaniczne rzucanie kośćmi. No cóż, może poczekam na Machina Arcana?
4 miesiące później mam Cthulhu: DMD, DMD kampania 2 oraz Machina Arcana xD
:D :D

PS. co się zmieniło, że jednak zakup?
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
mineralen
Posty: 961
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 563 times
Been thanked: 644 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: mineralen »

Tommy pisze: 18 lut 2022, 10:24
mineralen pisze: 18 lut 2022, 10:16
mineralen pisze: 24 lis 2021, 11:42 Zrezygnowałem z zakupu Cthulhu: DMD. Na początku byłem napalony, bo dungeon crawler z kośćmi (a chciałem odpoczynku od Gloomhaven), ale jak zobaczyłem gameplay to mi przeszło. Gra nie jest jakoś szczególnie ładna (oprócz szczegółowych figurek potworów), gameplay nie wyglądał jakoś zachęcająco, nie czułem żadnego klimatu, tylko mechaniczne rzucanie kośćmi. No cóż, może poczekam na Machina Arcana?
4 miesiące później mam Cthulhu: DMD, DMD kampania 2 oraz Machina Arcana xD
:D :D

PS. co się zmieniło, że jednak zakup?
Atrakcyjna oferta cenowa na Olx. Pomyślałem "a co mi tam, najwyżej sprzedam w tej samej cenie albo niewiele taniej jak mi się nie spodoba". No i spodobała mi się na tyle, że na zapas sobie zapewniłem większą różnorodność.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Trzeba trochę rozruszać temat:

Urbanista - miałem kupić po premierze Ranczera... Ale błędy w Ranczerze właśnie skutecznie mnie do tego zniechęciły
Commands & Colors: Medieval - nieudana przygoda z Commands & Colors: Samurai Battles, plus fakt że interesujące będą dla mnie dopiero bitwy z dodatku skutecznie zniechęciły mnie do zakupu tego tytułu.
Barbarossa: Army Group Center, 1941 - domowa przestrzeń do gry się skurczyła => jeszcze mniej scenariuszy będę mógł ograć => szkoda środków.
Machina Arcana - zagadek taktycznych mam od groma w Gloomhaven/Jaws/Frosthaven + długi czas rozgrywki + mniej klimatu niż się spodziewałem i gra spadła z listy.
Diuna: Imperium - Potęga Ix - po początkowym zachwycie podstawka trafiała na stół rzadziej niż można było się spodziewać. Doszedłem do wniosku, że dodatek niewiele tutaj zmieni, i szkoda na niego środków.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
tommyray
Posty: 1302
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: tommyray »

Bo nie mam równoległego życia na te wszystkie przyjemności, a doba ani metraż domu nie są z gumy. Na odległą przyszłość, za lat kilka, lub nigdy odsuwam:
Dungeon Degenerates
Folklore the Affliction
Shadows Of Brimstone
Shadowrun Crossfire
Legendary encounters: Aliens
APEX
Earth under siege
Project Elite
Rogue Angels
Solomon Kane
Arydia: Paths We Dare Tread
HEL: The Last Saga
Arkham Horror LCG
Spoiler:
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Atk »

Wieczną Zima byłem ciekawy gry, już od porównania wielkiej czwórki przez Asię. Czekałem, czekałem i jak zobaczyłem cenę za średniej ciężkości grę, policzyłem, że nawet jak sprzedam Arnak, to będę musiał dołożyć ponad 2x tyle, żeby kupić kolejne średniej ciężkości euro, to sobie darowałem. To siano z przyjemnością dołożyłem do Lacerdy od Postalu.

Kosztem Lacerdy padły też 2 inne gry. Tu jednak nie ma większych rozkmin. Do ostatniej chwili walczyłem czy je wziąć, bo nawet jak na sprawdzenie, to cena jest "normalna" jednak stwierdziłem, że nowa gra Suchego czyli Messina 1347 oraz Lucianiego czyli Tiletum (jestem fanem Lucianiego i Suchego!), mogą na mnie chwilę poczekać. Łatwiej będzie uzbierać na te 2 gry, niż na jednego Lacerde, więc trzeba wykorzystać tą chwilę zawahania 😂
Ostatnio zmieniony 07 lis 2022, 23:31 przez Atk, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: eveni »

Atk pisze: 07 lis 2022, 21:17 nowa gra Suchego czyli Mosaic oraz Lucianiego czyli Tiletum (Team Luciani i Suchy!), mogą na mnie chwilę poczekać.
To jakaś wkrętka której nie zrozumiałam czy Ty tak serio? :wink: Suchy nie jest autorem żadnej z tych gier.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Atk »

eveni pisze: 07 lis 2022, 22:59
Atk pisze: 07 lis 2022, 21:17 nowa gra Suchego czyli Mosaic oraz Lucianiego czyli Tiletum (Team Luciani i Suchy!), mogą na mnie chwilę poczekać.
To jakaś wkrętka której nie zrozumiałam czy Ty tak serio? :wink: Suchy nie jest autorem żadnej z tych gier.
Hahaha dzięki! Miałem na myśli oczywiście Messina! Na Mosaic nie mogę się doczekać. Już edytuje
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: eveni »

Atk pisze: 07 lis 2022, 23:17 Lucianiego czyli Tiletum (Team Luciani i Suchy!)
Luzik :wink: tylko Tiletum to Luciani i Tascini także trochę mnie zaskoczyłeś.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Atk »

eveni pisze: 07 lis 2022, 23:24
Atk pisze: 07 lis 2022, 23:17 Lucianiego czyli Tiletum (Team Luciani i Suchy!)
Luzik :wink: tylko Tiletum to Luciani i Tascini także trochę mnie zaskoczyłeś.
A dosyć głośno było o tym, że chłopaki rozpoczęli serie Tzolkinem i wypuścił ich Rebel, później wydawał wszystko Portal, żeby oddać Rebelowi ostatnia grę z serii, która zrobił duet rozpoczynający ja.
Fakt ten nawias może sugerować, że Suchy z Lucianim zakończyli serie 😜 Poszedł edit 😉 Czasami używam za dużych skrótów myślowych
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: ScorpZero »

Nic chyba jeszcze w tym temacie nie pisałem, a trochę by się tego tutaj znalazło. Będzie długo, bo trzeba nadrobić! :shock:

Tomb of Wonders do Ankh - bardzo, bardzo mnie korciło, bo była okazja to kupić zafoliowane za ok. 400 zł. Ale jak trochę ochłonąłem to doszedłem do wniosku, że kurcze... aż tak mi to nie potrzebne, bo aż tyle w Ankh nie gram, a to co tam jest że wszystkimi retail dodatkami jest zupełnie wystarczające do zabawy.

Dungeon Alliance - była (jest?) fajna oferta na to tutaj na forum. Już pisałem z prośbą o rezerwację do wypłaty... :mrgreen: Naczytałem się, że gra super, Gambit zachwala, chciałem mieć dungeon crawlera, ogólnie wszystko na tak. Poza jedną rzeczą, że leżałoby i się kurzyło. Bo jak znowu ochłonąłem to uznałem, że to nie jest szybka i wesoła rozwałka, a ja zwyczajnie nie mam czasu i czasem sił mózgowych po pracy, żeby się z tym mierzyć (dlatego nigdy się nie polubiłem z Mage Knightem, choć wszystko wskazywało, że będzie miłość). Przegrało z Zombicide: Czarna Plaga oraz z Tiny Epic Dungeons, jeżeli miałbym akurat ochotę na coś odrobinę bardziej skomplikowanego.

KS Zamki Burgundii - nie pamiętam już dlaczego chciałem to mieć. Chyba szukałem wtedy prostej gry (nie prostackiej!), akurat trafiłem na tego KSa i jednocześnie Gambit to zachwalał jako "moje zameczki". :P Ale jednak nie. Mam za dużo innych gier + innych wydatków. Leżałoby i może bym sprzedał z zyskiem, a może nie.

Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001-? - mam Zimną Wojnę i uważam ją za świetną grę. No właśnie, a skoro nie mam czasu nawet kiedy w nią częściej grać to po co mi Labirynt? Ale może kiedyś... eh. :wink:

Nemesis: Kings - na Shopgraczu przez chwilę była opcja kupić to za ok 100 zł. Niezła cena. Ale znów, czy ja tego potrzebuje? Figurki są czysto kolekcjonerskie i chociaż głównie myślałem, żeby je mieć do malowania to ostatecznie aż tak mi się nie podobają. Uznałem, że zamiast tego jednak wolałbym coś z Warhammera kupić, co naprawdę mi się będzie podobać.

Clash of Cultures: Monumentalna Edycja - przegrał z Ankh. Chciałem mieć coś z dudes on map i choć wiem, że to 4X, a Ankh to aera control to jednak stoczyły że sobą pojedynek. :wink: Ankh wygrał, gdyż jest O WIELE prostszy, ma bardziej eleganckie zasady, dzięki którym można się skupić na bezbłędnej rozgrywce, a nie na wertowaniu instrukcji i pilnowaniu mnóstwa drobnych zasad; świetnie skaluje się na dwie osoby (co było ważnym czynnikiem) i aspekt figurowy jest bez porównania.

Gra o Tron 2ed - była wrzucona okazja z Olx; 75 zł za praktycznie nową grę. No okazja jak nic! Jednakże nigdy nie udałoby mi się zebrać tylu ludzi, żeby dało się w to sensownie grać. Zwłaszcza, że głównie grywam w 2 osoby.

Deep Madness - przegrał z Nemesisem, po prostu. Zdecydowanie bardziej wolę Aliena, którego przynajmniej raz w roku oglądam, niż klimaty Cthulhu.

Lord of the Rings: The Card Game Revised Core Set - jakiś czas temu dało się to w fajnej cenie ok 200 zł kupić na Rebelu. Nawet miałem w koszyku, już płaciłem. Na szczęście się ogarnąłem i zrezygnowałem, bo uświadomiłem sobie, że do Marvel Champions mam dosłownie wszystko co wyszło (czego nie mam to jest zamówione i czeka na preorder) w dwóch drewnianych skrzyniach, a zagrałem parę razy kilkoma postaciami. :lol: Nie no, bez jaj, zdecydowanie nie potrzebuje kolejnego LCG.

Machina Arcana - bo przegrał z prostotą Zombicide: Czarna Plaga. Na dodatek w sumie to jednak nie lubię Cthulhu, a dodatkowo Zombicide ma figurki. Lubię malować figurki. :wink:

Abyss - zagrałem z dodatkami u znajomych. BARDZO mi się podobało, zarówno gameplay jak i wygląd gry. Czasem wciąż mnie korci kupić, ale tego nie zrobię - gram głównie w 2 osoby, także gra by głównie leżała. A szkoda.

Wojna o Pierścień: Wojownicy Śródziemia - podstawkę z Panami Śródziemia uwielbiam i grywam regularnie (czytaj: przynajmniej kilka razy na rok :lol:), także myślałem o rozbudowaniu. Jednakże, przeczytawszy duża ilość opinii oraz recenzji uznałem, że dodatek rzeczywiście nie jest wart dodatkowego czasu gry oraz kolejnej porcji zasad, które ostatecznie niewiele wnoszą do świetnej podstawki. Zrezygnowałem bez żalu.

Masks of Nyarlathotep, The Dreamlands, Mountains of Madness do Eldritch Horror - tak wiem, pisałem, że nie lubię Cthulhu i wyskakuję z EH. :wink: To jedyny taki wyjątek. Po prostu lubię EH POMIMO tematu Cthulhu. :D A co do samych dodatków to tutaj było prosto - Masek nie chcę, bo mnie tryb fabularny średnio interesuje w tej grze, Dreamlands nie chcę, bo oniryczne motywy do mnie nie przemawiają + chciałem mieć tylko jedną dodatkową planszę z dużych dodatków; Mountains of Madness - no właśnie, ten dodatek po prostu przegrał w zestawieniu z Under the Pyramids, które w połączeniu ze wszystkimi małymi dodatkami zupełnie wystarczą do tego aby EH był mega kolosem z przepastną ilością kart, potworów i systemów.

Dodatki fanowskie do Terraformacji Marsa - to dopiero jest ciężkie FOMO. Terraformacje kupiłem, oczywiście od razu że wszystkimi dodatkami i nawet częścią promo kart, bo raz gdzieś zagrałem i bardzo mi się spodobało. Zacząłem grać u siebie i oczywiście napaliłem się na fanowskie dodatki. W międzyczasie pograłem parę razy i... no, leży. Chyba od roku, może dłużej? Z dodatków zagrałem tylko Erę Korporacyjną. No i kogo ja oszukuję? Nie potrzebuję fanowskich dodatków. :lol:

Póki co więcej większych grzechów nie pamiętam. :wink:
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Reku_ »

Weather Machine - bo jak na pierwszego Lacerdę to chyba lepiej inny tytuł, szczególnie, że tanie to nie jest... A nie kupiłem Vinhos z dodatkiem, wyszło podobnie ;)

Wieczna zima - powstrzymałem się, bo już mam przesyt milionem mechanik w planszówkach. Może to słusznie takie chwalone, ale się pewnie nie przekonam.

Bitoku - trochę z tego powodu co wyżej.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Ardel12 »

Weather Machine - w FOMO wątku opisałem swą walkę. W skrócie, w ekipach, w których tytuł ma szansę wylądować to już został zakupiony, a nawet są duplikaty, to po co mi gra do leżakowania.

John company - mój mózg musiał przekierować się na inny zakup po olaniu WM i padło na JC. Na szczęście kosztowało mnie to z 20min, do momentu aż przeczytałem, że mam się dogadywać z innymi graczami. Nie po to gram w euro by rozmawiać, to jakaś ameri fuj rzecz :D

Lacrimosa - w sumie podobnie jak do WM. Sporo osób w grupie już kupiło i nie widzę sensu by posiadać swój egzemplarz. Sporo gier i tak się nam powtarza, więc odpuściłem.

Revive - essenowy hype mi się udzielił, ale miałem szczęście zagrać w interesujące mnie tytuły i Revive dla mnie jest tylko dobrym tytułem. A na średniaki u mnie miejsca nie ma.

20 strong - nowa kampania CTG, byłem zainteresowany i ją śledziłem, ale im dalej tym mniej mi się podobało. Cena vs gameplay jak dla mnie nie trzyma rachunku, wiec spasowałem

Oczywiście jak nie te, to inne wlecą do kolekcji, gier jednak od zatrzęsienia.
tommyray pisze: 07 lis 2022, 20:51 Witajcie ATO, Oathsworn i HexploreIt!
ATO i Oathsworn do mnie też wpadną. Hex jakoś mnie nie przekonał i wolałem pójść w Vagrantsong lub nadchodzący reprint Townsfolk Tussle.
Awatar użytkownika
Sawmody
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2019, 17:23
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 57 times
Been thanked: 7 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Sawmody »

Tiletum - od kiedy o nim usłyszałem był to dla mnie must have, bo przecież włoskie euro tych autorów z żoną uwielbiamy! Tyle, że naszła mnie refleksja - ile właściwie potrzebuję euro średniej ciężkości z mechaniką podróży po planszy, z draftem kości? Uwielbiamy Marco Polo, uwielbiamy GAH. Idąc tropem autorów w naszym top są też Lorenzo czy Teotihuacan. Na rozegranie czekają Newton i Barrage, na dostawę czeka Darwin's Journey. Za dużo tych włoskich euro przy naszej częstotliwości grania, a moja pozadomowa grupa za bardzo w nich nie gustuje.

Ark Nova - do niedawna też must have, bo przecież taki hype, bo podobna (ponoć) do Terraformacji, a my ją uwielbiamy - zarówno w domu, jak i w grupie. Tyle, że w takim wypadku chyba lepiej grać po prostu w Terraformację, poza tym ona ostatnio wchodzi na stół 2 razy w roku.

Great Western Trail 2nd Edition - czaiłem się na dodruk, bo jakże to nie mieć w kolekcji takiej gry, skoro Brass: Birmingham i Barrage już tam są? Pograłem trochę na BGA, doceniam, ale... nie porwało mnie aż tak. W domu i grupie i tak jest kolejka zafoliowanych tytułów (w tej klasie nawet Praga czeka na rozegranie!). Odpuszczę, nikt nawet nie zauważy i mi nie wypomni :)
Cyel
Posty: 2574
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1221 times
Been thanked: 1429 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Cyel »

Jeszcze nie wsparłem Oathsworn, jeszcze się trzymam ... :cry:
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ