Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 401
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: kuleczka91 »

preshiq pisze: 29 paź 2021, 20:11
kuleczka91 pisze: 29 paź 2021, 11:01 Nie kupiłam Clash of Cultures:ME, bo posłuchałam trochę i gra na 2 w to nie ma sensu, a najczęściej gram w takim składzie. Do tego nie do końca widzą mi się figurki z gry, bo wyglądają jak jakieś figurki żołnierzyków z tanich sklepów z zabawkami :roll:
Rzeczywiście nie ma sensu na 2 osoby ?
Zarówno Gambit jak i Humigraj odradzali :) Ja zrezygnowałam.
Atk
Posty: 1391
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: Atk »

kuleczka91 pisze: 29 paź 2021, 11:01 Nie kupiłam Clash of Cultures:ME, bo posłuchałam trochę i gra na 2 w to nie ma sensu, a najczęściej gram w takim składzie. Do tego nie do końca widzą mi się figurki z gry, bo wyglądają jak jakieś figurki żołnierzyków z tanich sklepów z zabawkami :roll:
Jesteś pewna, że posłuchałas o 2 edycji? Bo z tego co ja się orientuje, to różnica w plastiku jest kolosalna między edycjami
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: Yuri »

kuleczka91 pisze: 29 paź 2021, 11:01 Nie kupiłam Clash of Cultures:ME, bo posłuchałam trochę i gra na 2 w to nie ma sensu, a najczęściej gram w takim składzie. Do tego nie do końca widzą mi się figurki z gry, bo wyglądają jak jakieś figurki żołnierzyków z tanich sklepów z zabawkami :roll:
Ja też ostatecznie zrezygnowałem z CoC, ale tak jak kolega pisze Twoje powody są co najmniej nietrafione. Właśnie ta gra "chodzi" ponoć bardzo dobrze na 2 osoby, a i figurki sa w tej nowej edycji niczego sobie. Ktoś wrzucał ostatnio zdjęcie, ale nie mogę znaleźć "na szybko". Przemyśl temat raz jeszcze, bo możesz żałować. I piszę to jak wspominałem z perspektywy osoby, która odpuściła :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 860
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: konradstpn »

Yuri pisze: 30 paź 2021, 10:19
kuleczka91 pisze: 29 paź 2021, 11:01 Nie kupiłam Clash of Cultures:ME, bo posłuchałam trochę i gra na 2 w to nie ma sensu, a najczęściej gram w takim składzie. Do tego nie do końca widzą mi się figurki z gry, bo wyglądają jak jakieś figurki żołnierzyków z tanich sklepów z zabawkami :roll:
Ja też ostatecznie zrezygnowałem z CoC, ale tak jak kolega pisze Twoje powody są co najmniej nietrafione. Właśnie ta gra "chodzi" ponoć bardzo dobrze na 2 osoby, a i figurki sa w tej nowej edycji niczego sobie. Ktoś wrzucał ostatnio zdjęcie, ale nie mogę znaleźć "na szybko". Przemyśl temat raz jeszcze, bo możesz żałować. I piszę to jak wspominałem z perspektywy osoby, która odpuściła :)
Z jakich powodów zatem zrezygnowałeś, jeśli można wiedzieć? Ciągle szukam argumentów, które pozwolą mi z czystym sumieniem odpuścić CoC 😊
Gram, więc jestem.
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: lazarro »

konradstpn pisze: 30 paź 2021, 10:26
Yuri pisze: 30 paź 2021, 10:19
kuleczka91 pisze: 29 paź 2021, 11:01 Nie kupiłam Clash of Cultures:ME, bo posłuchałam trochę i gra na 2 w to nie ma sensu, a najczęściej gram w takim składzie. Do tego nie do końca widzą mi się figurki z gry, bo wyglądają jak jakieś figurki żołnierzyków z tanich sklepów z zabawkami :roll:
Ja też ostatecznie zrezygnowałem z CoC, ale tak jak kolega pisze Twoje powody są co najmniej nietrafione. Właśnie ta gra "chodzi" ponoć bardzo dobrze na 2 osoby, a i figurki sa w tej nowej edycji niczego sobie. Ktoś wrzucał ostatnio zdjęcie, ale nie mogę znaleźć "na szybko". Przemyśl temat raz jeszcze, bo możesz żałować. I piszę to jak wspominałem z perspektywy osoby, która odpuściła :)
Z jakich powodów zatem zrezygnowałeś, jeśli można wiedzieć? Ciągle szukam argumentów, które pozwolą mi z czystym sumieniem odpuścić CoC 😊
Wczoraj odpakowałem i figurki są bdb jakości-szczerze. Zwłaszcza budynki wyglądają ładnie.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: Yuri »

konradstpn pisze: 30 paź 2021, 10:26...
Z jakich powodów zatem zrezygnowałeś, jeśli można wiedzieć? Ciągle szukam argumentów, które pozwolą mi z czystym sumieniem odpuścić CoC 😊
Chyba nawet pisałem o tym coś w wątku gry. Niemniej to po prostu nie dla mnie jednak tytuł, bo zwyczajnie nie będę miał w niego z kim grac.kobita woli ameri, kumpel planszowkowy najbardziej zajarany woli ameri, a reszta nim się wgryzie to będzie wolała w tym czasie w 5 innych, łatwiejszych pozycji zagrać. Solo też wolę inne pozycje. Więc odpuściłem po prostu. Co nie zmienia faktu jak pisałem, że to dobra gra jest i jak masz z kim grać to bierz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Darkstorm
Posty: 852
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 132 times
Been thanked: 211 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: Darkstorm »

kuleczka91 pisze: 30 paź 2021, 09:23
preshiq pisze: 29 paź 2021, 20:11
kuleczka91 pisze: 29 paź 2021, 11:01 Nie kupiłam Clash of Cultures:ME, bo posłuchałam trochę i gra na 2 w to nie ma sensu, a najczęściej gram w takim składzie. Do tego nie do końca widzą mi się figurki z gry, bo wyglądają jak jakieś figurki żołnierzyków z tanich sklepów z zabawkami :roll:
Rzeczywiście nie ma sensu na 2 osoby ?
Zarówno Gambit jak i Humigraj odradzali :) Ja zrezygnowałam.
Gambit i Humi recenzowali pierwszą starą edycję. W nowej jakość plastiku się poprawiła.
Zaś czy w 2 jest sens czy nie no to zależy od indywidualnych preferencji. Ja co prawda w dopiero zaczynam ale gramy właśnie w 2 i póki co wrażenia pozytywne :D Choć nie twierdzę, że w 3,4 osoby nie byłoby mięsiściej :wink:
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: Soul_oka »

Błysk pisze: 27 paź 2021, 22:43 Lords of Ragnarok - nie wsparłem, bo dla mnie to bezczelny reskin sprzedawany jako nowa gra. Z filmiku który widziałem wydaje się, że do LoH wystarczy dołożyć jedną talię, nowe zasady i da się wszystko zaimplementować w LoH. ( Ale też filmiku nie analizowałem bardzo dokładnie)

Nowy Kemet - nie wsparłem a teraz w zasadzie drogi w All im, a jak kupię niekompletny to będę czuł dyskomfort.

No i kilku innych gier, bo nikt w Krakowie nie chce kupić ode mnie drugiej edycji Eclipse :D (nie dziwię się, paskudna gra).
Clash of Cultures ME, bo zagrywamy się w Eclipse z Krakowa (ach jak ona paskudna😁). Do póki dobrze się bawimy we dwoje, Clash musi poczekać.

Pola Arle, bo partnerka chciała dla odmiany jakieś krowki i owieczki na dwoje, a ja ją tu "męczę" jakimiś Orbitalami i Cruzerami, a tu cena na olx jak za Eclipse 😁.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: jakmis83 »

Soul_oka pisze: 31 paź 2021, 23:36 Clash of Cultures ME, bo zagrywamy się w Eclipse z Krakowa (ach jak ona paskudna😁). Do póki dobrze się bawimy we dwoje, Clash musi poczekać.

Pola Arle, bo partnerka chciała dla odmiany jakieś krowki i owieczki na dwoje, a ja ją tu "męczę" jakimiś Orbitalami i Cruzerami, a tu cena na olx jak za Eclipse 😁.
Dziwisz się? Pola Arle już dawno są niedostępne, więc nie dziwne że ludzie wystawiają za chore ceny.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Ostatnio NIE kupiłem bo...

Post autor: Soul_oka »

jakmis83 pisze: 01 lis 2021, 15:08
Soul_oka pisze: 31 paź 2021, 23:36 Clash of Cultures ME, bo zagrywamy się w Eclipse z Krakowa (ach jak ona paskudna😁). Do póki dobrze się bawimy we dwoje, Clash musi poczekać.

Pola Arle, bo partnerka chciała dla odmiany jakieś krowki i owieczki na dwoje, a ja ją tu "męczę" jakimiś Orbitalami i Cruzerami, a tu cena na olx jak za Eclipse 😁.
Dziwisz się? Pola Arle już dawno są niedostępne, więc nie dziwne że ludzie wystawiają za chore ceny.
Nie jestem typowym Euro graczem i nie byłem zorientowany. Chciałem po prostu zrobić prezent, a że nie jestem dobry w te klocki, to wolałem Pola, niż Agricole/Caverne, gdzie jest jednak większa negatywna interakcja. A dwa, że to tytuł typowo na dwie osoby.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Gosiek »

Zastanawiałam się nad Tyrants of the Underdark, ale że to gra z kategorii "fajnie by było mieć, ale nie ma ciśnienia", to po przeczytaniu dyskusji o miernej jakości obecnego wydania, odpuściłam.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 860
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: konradstpn »

Gosiek pisze: 08 lis 2021, 18:02 Zastanawiałam się nad Tyrants of the Underdark, ale że to gra z kategorii "fajnie by było mieć, ale nie ma ciśnienia", to po przeczytaniu dyskusji o miernej jakości obecnego wydania, odpuściłam.
Też odpuściłem z powodu porażającego zestawienia ceny z jakością plus rozgrywka zdaje się nie oferować niczego szczególnego. Dodatkowo mam już kilka gier łączących deckbuilding z planszą. Pas
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Losiek »

Tak ja wyżej, ze względu na jakość wydania nie kupiłem Tyranów z Podmroku.
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Uncle_Grga »

Właśnie zorientowałem się, że sporo tego. Generalnie z powodu, że 1) mam już coś podobnego, albo, że 2) kilka godzin rozgrywki przesądza o losie gry, albo 3) nie bedzie chętnych do tego.. odpuść.

Wśród wyrzuconych z koszyka tkwili:
Anno 1800, Kaskadia, Gutenberg, Seasons, Waste Knights czy CoC..

Wyleciały też jakieś dodatki do gier w sumie często granych, ale jakoś tak nie wiem.. może nie zmieszczą się w pudełku? Albo nie chce mi się odczytywać instrukcji..? W ten sposób wyleciał Kraken Abyssa czy Kaprysy Sułtana do 5 Klanów.. za to Lewiatan i Rzemieslnicy.. ale.. ciii.. tu nie o tym mowa..
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Otorek »

U mnie z radaru spadło Weather Machine - niestety gry, które chcą kosztować tyle pieniędzy w mojej głowie musza być arcydziełami, a WM zapowiada się na Lacerde w środku swojej stawki jego dorobku z gorzej działającym trybem na 2 graczy niż większość pozostałych.
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: kokosowy14 »

Jakbym edytował poprzedniego posta to pewnie nikt by nie zauważył więc napiszę nowego. Złamałem się i kupiłem Food Chain Magnate (wcześniej pisałem, że rezygnowałem z kupna) . Stwierdziłem że nawet jak zagram raz na przysłowiowy ruski rok to chce sprawdzić te grę. Zagrałem w ten weekend ze znajomymi dwa razy, raz w wersję uproszczoną, skróconą a drugi raz w pełną. I siadło strasznie, chciałbym zagrać znowu i będę pewnie musiał poczekać kilka tygodni jak znowu się spotkamy. Myślę, że warto chociaż na 5 osób gra się strasznie ciągnie. Choć ku mojemu zaskoczeniu ludzie dawali karty rezerw na średnią i długą grę a nie tylko na krótką więc chyba nie tylko mi gra się spodobała.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Beskid »

Welcome to... Nowe Las Vegas

bo po przejrzeniu wielu recenzji nabrałem wątpliwości czy nie jest przekombinowana
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: rutra1992 »

Beskid pisze: 21 lis 2021, 22:38 Welcome to... Nowe Las Vegas

bo po przejrzeniu wielu recenzji nabrałem wątpliwości czy nie jest przekombinowana
Polecam zagrać na bga i sprawdzić. Mi osobiście się podoba dużo bardziej niż zwykle welcome to, ale nie jest już tak lekka do wprowadzenia bo tych zasad trochę więcej tam jest
gogovsky
Posty: 2208
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: gogovsky »

Beskid pisze: 21 lis 2021, 22:38 Welcome to... Nowe Las Vegas

bo po przejrzeniu wielu recenzji nabrałem wątpliwości czy nie jest przekombinowana
co to w ogóle znaczy?
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Beskid »

odsyłam do recki choćby Gradanie
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: BOLLO »

Odpuscilem jednak Tyranow z Podmroku bo maja watpliwe wydanie z bledami a mam w co grac.

Descent 3 bo appka mnie nie przekonywuje przy grach planszowych.
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 470
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 839 times
Been thanked: 200 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: JollyRoger90 »

Ja odpuściłem CoC, ze względu:
1. Najczęściej gramy w 2 osoby i większą ekipę rzadko bym zebrał.
2. Długi czas rozgrywki (w podobnym czasie rozgrywki mam kilka innych gier na półce)
3. Nadal spora półka wstydu/nadziei/możliwości xD

EDIT:
Jednak kupiłem, na promce w SMYKu :/
Ostatnio zmieniony 30 lis 2021, 14:52 przez JollyRoger90, łącznie zmieniany 1 raz.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: Argue »

Odpuscilem Zamki Burgundii Big Box i Zamki Toskanii, mimo ze za 194 to jak za darmo.

Ale mam ZB kupione za 45 zł, a BB wygląda gorzej wizualnie, zaś ZT nie czuję aż takiej potrzeby mieć ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: rastula »

Battle of Brittain R.Borg - nie będę miał z kim zagrać
Brasil - namawiam kolegę
Pax Pamira - chora cena
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio NIE kupiliśmy bo...

Post autor: BOLLO »

Po obejrzeniu odcinka Kaczmara o Clash of Culture zrezygnowałem z zakupu gry na którą dosyć długo wyczekiwałem. Głównym współgraczem byłaby moja żona a w tej sytuacji że gra trwałaby ok 2h i 4x z walką by u mnie nie przeszedł. Chociaż ja lubię negatywną interakcję to jednak te 350pln można lepiej skonsumować.
ODPOWIEDZ