"Ostatnia bitwa" - karcianka

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Gedeon
Posty: 78
Rejestracja: 17 sie 2012, 20:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

"Ostatnia bitwa" - karcianka

Post autor: Gedeon »

Cześć, wstawiam kolejny mój projekt gry. Tym razem jest to "bitewna" karcianka, trochę nawiązującą do tradycyjnej "Wojny", a trochę przypominająca wiedźmińskiego "Gwinta". https://www.mediafire.com/file/to4jtp8q ... 1.pdf/file
Ostatnio zmieniony 09 lis 2021, 20:01 przez Gedeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: "Ostatnia bitwa" - karcianka

Post autor: BOLLO »

Gedeon pisze: 23 paź 2021, 16:41 Cześć, wstawiam kolejny mój projekt gry. Tym razem jest to "bitewna" karcianka, trochę nawiązującą do tradycyjnej "Wojny", a trochę przypominająca wiedźmińskiego "Gwinta". https://www.mediafire.com/file/h9ufrng1 ... a.doc/file
Hej. Opis gry bardzo ogólny i pasowałoby do niego dodać jednak jakieś poglądowe grafiki (ja np nie mogę sobie wyobrazić tego jak mam zakryć przed przeciwnikiem 5 wyłozonych kart- chodzi o ułożenie ich rewersem do góry?).

Dodatkowo to tylko moja sugestia, ale piszesz o starciu pomiędzy siłami ciemności a światła czyli można śmiało nawiązać to również do starcia Biblijego dobra ze złem a tym samym nadanie gry nazwy "Bitwa Ostateczna".
Gedeon
Posty: 78
Rejestracja: 17 sie 2012, 20:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: "Ostatnia bitwa" - karcianka

Post autor: Gedeon »

BOLLO pisze: 02 lis 2021, 13:20
Gedeon pisze: 23 paź 2021, 16:41 Cześć, wstawiam kolejny mój projekt gry. Tym razem jest to "bitewna" karcianka, trochę nawiązującą do tradycyjnej "Wojny", a trochę przypominająca wiedźmińskiego "Gwinta". https://www.mediafire.com/file/h9ufrng1 ... a.doc/file
Hej. Opis gry bardzo ogólny i pasowałoby do niego dodać jednak jakieś poglądowe grafiki (ja np nie mogę sobie wyobrazić tego jak mam zakryć przed przeciwnikiem 5 wyłozonych kart- chodzi o ułożenie ich rewersem do góry?).

Dodatkowo to tylko moja sugestia, ale piszesz o starciu pomiędzy siłami ciemności a światła czyli można śmiało nawiązać to również do starcia Biblijego dobra ze złem a tym samym nadanie gry nazwy "Bitwa Ostateczna".
Cytat z instrukcji:
"Następnie każdy z graczy dobiera do swojej ręki pięć kart.
Rozgrywka polega na pięciu starciach. Każde starcie polega na tym, że każdy z graczy wykłada po jednej karcie wybranej karcie ze swojej ręki, napisami do dołu".
Tak było w pierwotnej wersji instrukcji (wieczorem wrzucę poprawioną), którą jak zakładam, ściągnąłeś. 5 kart trzymasz w ręce, trzy karty wykładasz na stół napisami do dołu - czyli rewersem do góry.... Wiem, że jestem debilem, ale bardzo przepraszam, nie rozumiem, co tu jest niezrozumiałego.

Co do biblijnego starcia, to gdybym robił coś w tych klimatach i zgodnie ze swoimi poglądami, to byłoby raczej starcie zła z większym złem (i niebiańskie siły byłyby zdecydowanie tym drugim ;), więc wolę nie iść w ten temat, by nie alienować większości chrześcijańskich graczy (choć porządnego chrześcijanina powinien odstraszyć sam fakt, że po "dobrej" stronie są czarodzieje).
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: "Ostatnia bitwa" - karcianka

Post autor: BOLLO »

Hmmmm.... jezeli uwazasz ze biblijni Aniolowie to jeszcze wieksze zlo niz szatan to nie mam juz nic do dodania w tym temacie.
Gedeon
Posty: 78
Rejestracja: 17 sie 2012, 20:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: "Ostatnia bitwa" - karcianka

Post autor: Gedeon »

Oczywiście, że uważam, przecież tak z samej Biblii wynika, porównaj sobie ilu ludzi morduje tam Szatan z demonami, a ile Bóg z aniołami i zerknij, która z tych dwóch frakcji wtrąca do piekła na wieczne męki... Chętnie bym podyskutował na ten temat, ale to pewnie nie miejsce.
arthan
Posty: 3
Rejestracja: 10 sty 2017, 23:10

Re: "Ostatnia bitwa" - karcianka

Post autor: arthan »

Hej, mam kilka uwag odnośnie gry „Ostatnia Bitwa”, niestety nie bardzo wiem jak mogę się z Tobą skontaktować, a wpisu o tej grze nie widzę na blogu.
1. Niektóre karty mają dopisek w stylu: „po zakończeniu tego starcia, niezależnie od wyniku, trafia na Stos Odrzuconych”, ale przecież i tak wszystkie tam trafiają?
2. „Rozgrywka polega na pięciu starciach”, „Po dziesięciu starciach całą rozgrywkę wygrywa ten gracz, który wygrał najwięcej starć.”
3. ” … karcie wybranej karcie … ”
4. Tekst fabularny należy oddzielić od mechaniki, podobnie słowa kluczowe trzeba jakoś podkreślić.
5. Nie wiem co myśleć o samej grze bo jeszcze nie grałem, jest prosta, więc nadaje się dla dzieci, pytanie czy nie za prosta (czyt. nudna dla dorosłych).

Odpisując na odpowiedź do mojego komentarza na blogu ... grę znalazłem na forum magii i miecza, a nie tu, nie bywasz tam za często temu nie wiedziałem gdzie lepiej uderzyć z odpowiedzią. Dyskusję oczywiście możemy poprowadzić tutaj :)
Gedeon
Posty: 78
Rejestracja: 17 sie 2012, 20:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: "Ostatnia bitwa" - karcianka

Post autor: Gedeon »

Dziękuję bardzo za zerknięcie i uwagi. Co do 2 i 3 to oczywiście masz rację, ewidentne błędy - poprawiłem je już wcześniej, w wersji 1.1 do ściągnięcia w pierwszym poście tego tematu powinno być już OK.
Odnośnie uwagi nr 1 - chodzi o to, że (jak jest wskazane na jego karcie) Upiór co do zasady wraca do ręki swojego gracza, zamiast trafiać na Stos Odrzuconych. Ale są karty, które przewidują wyjątek od tej reguły, mające dopisek "Jeśli bierze udział w starciu przeciwko Upiorowi, po zakończeniu tego starcia, niezależnie od wyniku, Upiór trafia na Stos Odrzuconych". Ten dopisek zawsze występuje w kontekście Upiora.
Co do kwestii numer 5... no właśnie, ja też nie wiem ;). Dlatego zależy mi na tym, żeby obce osoby spróbowały w to pograć i wyraziły swoją opinię.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: "Ostatnia bitwa" - karcianka

Post autor: alpha »

A kto w takim razie reprezentuje siły dobra? :D
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Gedeon
Posty: 78
Rejestracja: 17 sie 2012, 20:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: "Ostatnia bitwa" - karcianka

Post autor: Gedeon »

Zarówno w grze, jak i w uniwersum judeochrześcijańskiej mitologii - niektórzy ludzie.
ODPOWIEDZ