Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: vinnichi »

Obrazek

https://boardgamegeek.com/boardgame/350 ... XKz7SDsJCM
Spoiler:
Zasady ENG:

Ostatnio zmieniony 01 lut 2023, 16:39 przez vinnichi, łącznie zmieniany 3 razy.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: vinnichi »

kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Mr_Fisq »

Dla mnie minimum 3 graczy to duży minus, ale i tak rozważę zakup - spekulacyjny w celu wymiany na Roads & Boats (ach ta wasza recenzja...).

O HC można posłuchać tu:
https://www.youtube.com/watch?v=cDiUaWU752E
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: vinnichi »

Ostatnio zmieniony 08 lis 2021, 09:08 przez vinnichi, łącznie zmieniany 1 raz.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Mr_Fisq »

To zależy co dokładnie będzie w pudełku - na razie od strony zawartości/wykonania to kupowanie kota w worku... Patrząc po okładce można mieć nadzieję, że gra będzie bardziej dopracowana od strony graficznej.
Grunt to nie przegapić okienka kiedy będzie wiadomo już coś więcej o grze, a preorder będzie jeszcze otwarty.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: vinnichi »

O grze raczej nie bedzie za dużo wiadomo. Splotter swoje isntrukcje publikuje już razem z premierą gry. Nie wysyłają recenzentom a zawartość na pewno nie będzie adekwatna do ilości komponentów :) Niestety ich gry tsk bardzo lubię że zapłacę za sam pomysł który siedzi w tym kartonowym pudełeczku :)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
shaggy92
Posty: 140
Rejestracja: 25 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 14 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: shaggy92 »

O grze nie wiadomo zupełnie nic, nawet zdjęć nie ma ani opisu jakie mechaniki a ludzie już deklarują że kupią?
Czy tylko mi wydaje się to być dziwne? :P
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: 8janek8 »

Panie, toż to Splotter, jak że się nie jarać?!
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 541 times
Kontakt:

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: pwoloszun »

shaggy92 pisze: 08 lis 2021, 18:03 O grze nie wiadomo zupełnie nic, nawet zdjęć nie ma ani opisu jakie mechaniki a ludzie już deklarują że kupią?
Czy tylko mi wydaje się to być dziwne? :P
Z jednej strony zgoda. Z drugiej jaki % kolekcji kupowalismy nie majac na koncie ani jednej partii? Bazuja jedynie na obrazkach, reckach czasem playthrough czylli de facto na _obietnicy_, ze gra bedzie <tutaj_wstaw_jaka>? U mnie na bank powyzej 95% kolekcji.

Jedyne co sprawia, ze tutaj w ogole pojawia sie takie pytanie jest cena, ktora jest SROGA :|

Na szczescie nie ma obowiazku zakupu, a i uzywki na pewno pojawia sie na bazarkach.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
shaggy92
Posty: 140
Rejestracja: 25 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 14 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: shaggy92 »

Oczywiście wszystkie moje gry kupiłem bez zagrania w nie. Nawet rozumiem kupno gry bez zobaczenia jej zdjęć/video bo sam już teraz wyszukuję gry jedynie po filtrach mechanik które mnie interesuja na BGG.
Ale właśnie nie rozumiem kupna gry nie znając nawet mechanik jakie są zawarte :P

To jest jakiś ponury żart że ktoś w ogóle udostępnił opcję sprzedaży :P
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Zet »

shaggy92 pisze: 08 lis 2021, 22:29 Oczywiście wszystkie moje gry kupiłem bez zagrania w nie. Nawet rozumiem kupno gry bez zobaczenia jej zdjęć/video bo sam już teraz wyszukuję gry jedynie po filtrach mechanik które mnie interesuja na BGG.
Ale właśnie nie rozumiem kupna gry nie znając nawet mechanik jakie są zawarte :P

To jest jakiś ponury żart że ktoś w ogóle udostępnił opcję sprzedaży :P
To się nazywa wiara. Sam jej nie mam, ale rozumiem koncept. Z drugiej strony kupując Splottera całkiem w ciemno podejmuje się mniejsze ryzyko, niż kupując kolejną stertę kooperacyjnego plastiku z KSa z dokładnie wyjaśnioną mechaniką.
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: kruker »

Ludu pracujący, w Rebelu ta gra jest również w przedsprzedaży, działa jeszcze kod ODPŁYW dający -10% plus ewentualny rabat stałego klienta. Można wyrwać poniżej 350 zł.

edit: i można wybrać pobranie, więc de facto płacimy za rok :)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Mr_Fisq »

Doszły mnie słuchy, że na dniach może się pojawić przedsprzedaż w planszomanii.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 79 times
Been thanked: 102 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: michaldz1 »

Tu jest poprzednia dyskusja na temat Horsless Carriage. Za grafiki odpowiada Jan Lipiński, projektował "medaliony" do John Company - https://twitter.com/colewehrle/status/1 ... 24/photo/1
Portfolio grafika zapowiada, że raczej graficznie będzie to dobrze wyglądać: http://www.janlipinski.com/index.html
Jan Lipiński odpowiada też za część ilustracji do Hidden leaders (Nie wiem którą): https://www.kickstarter.com/projects/bf ... board-game
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 79 times
Been thanked: 102 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: michaldz1 »

Tu jest jeszcze krótki wywiad z ilustratorem gdyby kogoś to interesowało i projekty kart do jego niedokończonej gry: https://www.kickstarter.com/projects/12 ... ts/3152872
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: tomb »

Szkoda, że od 3 graczy. Splotter zawsze na radarze, ale musi być od dwójki. Już wam zazdroszczę rozgrywek.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: kmd2000 »

Pierwsze przecieki:

''We've promised everyone that we'd share more about the design and the rules of Horseless Carriage before we commit to the final print run size. That date is getting very near. We (well, mostly Jan Lipinski) are still working on some improvements in the graphic design but we'll be sending everything to the printer soon.
The pictures show the three main types of cars you will make in HC: family cars, trucks, and sports cars. Shown here are the mainline tiles, which you will place in your factory. Each player has their own factory floor, in which they will slowly build up their production line. This production line will determine what types of cars you produce; how many; and what their specs are on 5 dimensions.
Other offices you need to place on the same factory floor determine how well you can research, how well you can use other people's research, when you will sell your cars compared to competitors, and how close your car needs to be to the customer's ideal specs in order for them to buy it.
You can place as many stations in your factory in one turn as you can fit. Often it will fill up quickly... but luckily you get a new factory floor plan each turn so there is room to expand. Optimizing current production while keeping room to grow later on is the key to playing the game well.''

Obrazek
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: kmd2000 »

These are some of the workstations you can add to your factory. 'A' type modules form the core of the car; shown here is the radiator. They need to be connected directly or indirectly to the 'A' side of a mainline. If you can connect them to multiple mainlines, the same component can be used twice (or more!).

Other components marked B (drive train) , C (factory options), and D (after-market options) should be added to their respective areas, of course. The workstations all have variable sizes. Which ones you are allowed to build depends on your research level and that of other players.

The numbers on the workstations refer to the specs that this module can contribute to. The radiator, for instance, can contribute up to two points in range. The first point will be available from research step 2 on the reliability track, and the second at step 5.

Likewise, the brake contributes one point to safety, available in research step 1. The horn contributes to speed, and the dash to speed and reliability.

The little arrow is used to show which specs the module could potentially add have been activated/researched. The radiator would have either one or two of these arrows pointing at it (showing that it gives 1 or 2 points of range). The arrows of course need to be placed in the factory, and can only be placed when the relevant research becomes available.

Obrazek
Obrazek
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 541 times
Kontakt:

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: pwoloszun »

Hmmm, niewiele (nic?) z tego rozumiem, ale czyzby zapowiadala sie gra kafelkowa?

PS Grafiki sa takie, ze Splottery chca zebym dostal wylewu czytajac komentarze na forum.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Mr_Fisq »

Planszowe newsy wrzuciły trochę zdjęć na FB z próbnego druku:
https://www.facebook.com/planszowenewsy ... dRJ383LfGl
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Ardel12 »

Mr_Fisq pisze: 13 lip 2022, 19:24 Planszowe newsy wrzuciły trochę zdjęć na FB z próbnego druku:
https://www.facebook.com/planszowenewsy ... dRJ383LfGl
Te ramki wyglądają intrygująco. Co to będzie robić, jak działać itd. Przeraża mnie trochę czas gry na 3-4h. Ciekawie czy da się z tego zejść. Liczba graczy 3-5 też mnie nie zachwyca. Gdzie tu tryb dla 2 graczy by się pobawić w szachy jak w FCM ?
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 969
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 349 times
Been thanked: 749 times
Kontakt:

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Apos »

Przypomina mi to przeniesienie takich gier komputerowych jak Gear City / Automation na planszę - co mnie bardzo cieszy, bo bardzo lubię taką tematykę :D. Mam nadzieję, że uda się to skompresować i wygładzić, aby nie przerażało górą zasad i regułek jak ostatnio u Lacerdy. Jak się będzie zamykać w 3h, na 5 graczy - będę niezmiernie ucieszony, ale to pewnie marzenia :lol:.
Szkoda tylko, że te tytuły, nadal wyglądają niezachęcająco i wielu pewnie zrezygnuje po samym spojrzeniu na komponenty (oraz cenę).
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Ardel12 »

Splotter na BGG wrzucił fotki wraz z opisami co na nich jest(te same fotki co planszowe newsy):
https://boardgamegeek.com/thread/289728 ... st-session

Dla mnie zapowiada się ciekawie. Ramki jako oznaczenie naszego rynku zbytu i możliwość walki o niego z innym graczami wygląda obiecująco. Budowa fabryki z kafelków totalnie nie zrozumiała obecnie, oby nie była przekombinowana. Podoba mi się, że jest jeden tor od bycia najlepszym w sprzedaży lub R&D. Trzeba nad tym pewnie pracować przez całą partię, gdyż wpływa na nasze opcje/kolejność.

Po tej krótkiej zapowiedzi się trochę napaliłem, ale 400zł mnie dobija...zobaczę po wakacjach jak będzie z stanem konta :D
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4629
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1939 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: warlock »

Posiadacze: pamiętajcie, że ten druk ma wtopę z kolorami na niektórych strzałkach, splotter wrzucił plik do wydruku poprawnych naklejek: https://boardgamegeek.com/filepage/2523 ... pec-arrows
Ostatnio zmieniony 01 lut 2023, 12:26 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Gosterq »

Dobrze, że się jednak powstrzymałem przed preorderem 🤪
ODPOWIEDZ