Literatura na temat RPG (poradniki dla MG i graczy, itp.)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami RPG, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Regulamin forum
Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami RPG, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Literatura na temat RPG (poradniki dla MG i graczy, itp.)

Post autor: Ink »

Właśnie rozpoczęła się na wspieram.to zbiórka na wydanie książki o historii RPG, zarówno na świecie, jak i w Polsce. Autorem książki jest Tomek Kreczmar, jedna z najważniejszych postaci sceny erpegowej w Polsce, redaktor naczelny czasopisma Magia i Miecz, tłumacz i redaktor wielu wydanych u nas systemów. Wydawcą jest Lans Macabre Publishing.

Tu można poczytać konkrety i powspierać: https://wspieram.to/historiarpg
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
aniolbezserca
Posty: 143
Rejestracja: 04 sty 2022, 19:34
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Literatura na temat RPG (poradniki dla MG i graczy, itp.)

Post autor: aniolbezserca »

Pomysł fajny, ale jak się wczytałem jak ma to wyglądać realizacja to wole poczekać na premierę w księgarni.

A w międzyczasie chyba skuszę się na Upadek smoka. Tajemna historia Dungeons & Dragons do kupienia od ręki za ok 40 zeta.
Ku Przygodzie 5e! [blog]
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 325
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 140 times

Re: Literatura na temat RPG (poradniki dla MG i graczy, itp.)

Post autor: olocop »

A to będzie w księgarniach czy tylko w ramach zbiórki?
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
ODPOWIEDZ