War for Edadh

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

War for Edadh

Post autor: Cogito »

Witam,

Pzegladając BGG natknalem sią na niesamowicie ciekawie wygladającą "karciankę bitewną" - War for Edadh - symulujaca potyczkę / bitwę w świecie fantasy, ponoć bardzo skalowalna głebia zasad, unikalne rozwiązania itp.
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/38400
http://www.warriorelite.com/gameplay/game_wfe.php

Recenzje i opisy są bardzo zachęcające, zastanawiam sie nad kupnem (nasuwają mi się skojarzenia z ukochanym dominionem - prostota i mnogość opcji)... Czy ktoś się z tą grą zetknął / słyszał coś więcej?
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: War for Edadh

Post autor: siepu »

Ta gra nie ma nic wspólnego z Dominionem - dużo bliżej tu do CCG a i sama gra to przede wszystkim taktyczny bitewniak. Najbliższe odniesienie jakie mi się nasuwa to Warcry albo Manouevre (czy jak to tam się pisze).
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: War for Edadh

Post autor: Cogito »

Grales? Jakos skojarzyl mi sie dominion ze wzgledu na (wg opisow) - pozorna prostote/ a mnogosc opcji; wszystkie informacje zawarte na kartach, skalowalnosc/zmiane gry poprzez dodawanie kolejnych kart... Po lekturze recenzji zdecydowalem sie zakupic, szczegolnie ze cena nie jest porazajaca...
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: War for Edadh

Post autor: Dzej »

A można gdzieś to cudo w Polsce znaleźć?
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: War for Edadh

Post autor: Cogito »

Zamowilem ze strony producenta (drugi link), z przesylka wychodzi ponizej 20 funtow.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: War for Edadh

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Mam pytanie do posiadaczy tej gry.

Czy do gry dwuosobowej wystarczy jeden egzemplarz tej gry? http://www.rebel.pl/product.php/1,1010/ ... nning.html tutaj w opisie gry piszą o grze jednoosobowej, dwuosobowej, wieloosobowej, drużynowej. Wydaje mi się że do dwuosobowej wystarczy jeden bo po co by było pisać o dwu i wieloosobowej rozgrywce. Ale ten opis nie daje mi spokoju.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: War for Edadh

Post autor: janekbossko »

ja to mam nawet do sprzedania:)
wystarczy jeden egzemplarz do gry we 2
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: War for Edadh

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Czy można zapytać czemu ją sprzedajesz? :wink: Czy gra się nie spodobała?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: War for Edadh

Post autor: janekbossko »

można...
a odpowiedz jest prosta - tak ize mnie handlarz, ze wiesza przyjemnosc daje mi sprzedawanie i kupowanie niz granie ;)
po prostu nie mialem z kim zagrac jakos w Szczecinie trudno bylo znalaezc chetnego ale..takie to smutne niestety dla graczy miasto

Poza tym wielu gier sie pozbywam...taki nowy kaprys...musi byc miejsce na cos innego niz gry planszowe
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: War for Edadh

Post autor: Cogito »

Ta gra jest tak nędzna, że nie mogę uwierzyć w wysokie oceny na bgg i pochlebne opinie... Pachnie mi to jakims spiskiem... kamień-nożyce-papier to lepsza gra..
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: War for Edadh

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Cogito pisze:Ta gra jest tak nędzna, że nie mogę uwierzyć w wysokie oceny na bgg i pochlebne opinie... Pachnie mi to jakims spiskiem... kamień-nożyce-papier to lepsza gra..
No właśnie przejrzałem z grubsza zasady oraz zdjęcia (kupę miejsca zajmuje) i jakieś takie dziwne. Co prawda podoba mi się od strony graficznej ale to za mało.
ODPOWIEDZ