Duży klimatyczny ameritrash

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Garad
Posty: 58
Rejestracja: 24 sty 2018, 16:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Duży klimatyczny ameritrash

Post autor: Garad »

Gdybyście mieli aktualnie zainwestować około 300$ to:
- Middara 3 akty
- Stormsunder (Bones of the Conquered Pledge) ?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: Duży klimatyczny ameritrash

Post autor: Yuri »

Podpięcie się pod PM do "Shadows of Brimstone: Adventures", bo nadal jest otwarty. Niemniej tam podstawowy pledge to 350$... Może "Solomon Kane", bo już chyba nawet jest na statku ? Ale to kwestia polowania i odkupienia od kogoś. "Tainted Grail" też w styczniu/lutym ma trafić do ludzi w wersji PL. Pokieruj może coś precyzyjniej - dungeon crawler jakiś ? Coś ala "Runebound" bardziej ?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Garad
Posty: 58
Rejestracja: 24 sty 2018, 16:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Duży klimatyczny ameritrash

Post autor: Garad »

Z gier które mi mega podchodzą to oczywiście KDM (Aeon's Trespass Odyssey I fala już wsparta). Aktualnie zaczynam ogrywać Gloomhaven Szczęki Lwa. Etherfields i Tainted Grail czekają na dostarczenie.

Szukam czegoś co dobrze by było ograć w składzie tylko 2-os, a przy tym nie było zbyt "fiddly" - tzn zbyt dużo żetonów, kafelków do przesuwania itp. Tak aby obsługa gry nie zajmowała większości czasu spędzonego przy graniu.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4718
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1238 times
Been thanked: 1454 times

Re: Duży klimatyczny ameritrash

Post autor: Mr_Fisq »

Za 200$ jest Aeon Trespass: Odyssey:
https://gamefound.com/projects/into-the ... ss-odyssey

Edit:
Widzę, że już wsparte.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3364
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Duży klimatyczny ameritrash

Post autor: Ardel12 »

Middara Act1 dla mnie był cudowny i gorąco polecam. Rozkładanie kolejnych scenariuszy idzie bardzo sprawnie. Nie czułem by liczba tokenów w grze była wielka, system prostszy niż w KDM, więc mniej sytuacji by szukać odp w instrukcji. Grałem wyłącznie w 2os i sprawdzało się to idealnie. Rozwój postaci spokojnie do ogarnięcia przy graniu 2 bohaterami na gracza i tak polecam grać, gdyż znacząco więcej ciekawych połączeń zobaczysz. Ja po Act1 zrezygnowałem z dalszych aktów, gdyż nie chciałem robić 2 lat przerwy między Act1 a 2. Dodatkowo ogromna księga kampanii z masą tekstu to zarazem ogromny plus jak i minus tej gry, ale jeśli chce się grać a nie czytać, to na bgg można znaleźć skrócony opis fabularny dla każdego scenariusza.

Ja wsparłem ostatnio Chronicles of Drunagor. Biłem się z myślami między nim a Stormsunderem. Finalnie padło na CoD, gdyż w 2ED autorzy poprawili wszystkie bolączki wymieniane przez recenzentów, więc liczę na mechanicznie świetny tytuł. Patent z drzwiami do kolejnych lokacji jest genialny. Możemy nimi ustalać poziom trudności dzięki apce i robi za typową mgłę wojny. Plus też taki, że gra wyszła i na 1ED nie widziałem tworzonych stosów, a kontynuacja jasno mówi, że gra renomę jakąś ugrała. Ode mnie minus za to za sztampową grafikę. Takie typowe fantasy, choć ostatnio w takowe w ogóle nie gram(GH, Middara, KDM), więc w sumie to może być miła odmiana :D Dodatkowo wersja PL w PDF, co dla mnie jest ogromnym plusem.

Ja się obecnie zastanawiam nad Stormsunderem, ale raczej bazowy pledge albo all-in w Aeon Trespass:O, który kiedyś zlałem i teraz po ograniu KDM strzelił mnie w mordę(przeglądanie materiałów właśnie trwa). Też mam Tainted Grail na półce, S&S i czekam na Etherfields. @Garad muszę się tutaj jak nic podpiąć, bo widzę mamy podobne problemy zakupowe :D
ODPOWIEDZ