Żelazna kurtyna - pytania, zasady, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
krixon
Posty: 2
Rejestracja: 04 lip 2020, 16:48

Żelazna kurtyna - pytania, zasady, wątpliwości

Post autor: krixon »

Witam.
Przy ostatniej rozgrywce przy wykorzystaniu wszystkich kart pojawił się drobny spór przy punktowaniu ostatecznym regionów, a instrukcja nie rozwiała wątpliwości. Zatem czy ostateczne punktowanie regionów odbywa się tylko w przypadku gdy region został ukończony? Drugi gracz miał nieukończoną Afrykę i Azję gdyż te 2 karty zostały przez nas zachowane na koniec gry. Czy w tej sytuacji mając swoje kostki na reszcie krajów z regionu (panując nad nimi)...
a) punktuje się "cały" (nieukończony) region?
b) nie otrzymuje punktów w ogóle?
c) punktuje się z punktacji podstawowej (tylko za daną kartę gdzie jest przewaga)
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 364
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 127 times
Been thanked: 79 times

Re: Żelazna kurtyna - ostateczne punktowanie regionów

Post autor: eltadziko »

W punktowaniu na koniec gry punktuje się wszystkie regiony, niezależnie od tego, czy są ukończone, czy nie.
Punkty za region liczy się normalnie - czyli punkt za każdą kartę, w której ma się przewagę plus punkty za dominację w całym regionie.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Żelazna kurtyna - pytania, zasady, wątpliwości

Post autor: EVOCATVS »

Jak działa dokładnie kostek na karty kontrolowane przez przeciwnika?
Na przykład ZSRR ma 2 kostki w Wietnamie, to jako USA mając wygenerowane 3 kostki do położenia:
1. Wracam jedną z nich do swoich zasobów, a pozostałe dwie mam do dyspozycji.
2. Mam trzy do dyspozycji, a jedną z zasobów odkładam do pudełka.

Wydaje mi się, że opcja jeden, ale instrukcja i wideoinstrukcja od wydawcy wyjątkowo to komplikują.
ODPOWIEDZ