Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 624
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 193 times
Been thanked: 175 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Michito »

Patrząc na to jak żałośnie wyglądała realizacja moich "planów zakupowych" za 2021 r. to odpuszczę planowanie czegokolwiek w 2022 r.

Bardziej skupię się na ogrywaniu tego co jest, wyjściu w końcu na poniedziałkowe granie do Alibi Club w Poznaniu i sprzedaży kurzących się pudeł.

Chyba, że Prezes rzuci na Portalconie jakąś (pro)pozycję nie do odrzucenia...
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: bajbaj »

Wsparte (bądź w trakcie) i oczekiwane:

1. Burncycle
2. Darwin's Journey
3. Hoplomachus: Victorum
4. Hoplomachus: Remastered
5. Tainted Grail PL
6. Tiny Epic Dungeons
7. Too Many Bones: Unbreakable
8. Set a Watch: Swords of the Coin

+ ISS Vanguard, ale ... Perun wie, kiedy AR to wyda...
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: MataDor »

Opłacone:
- Stroganov KS

Zakupię jak tylko będą dostępne:
- Dominant Species PL (sprzedałem wersje ANG w oczekiwaniu na PL)
- Dominant Speciec Marine PL
- Diune Imperium Rise of Ix PL

Rozważam:
Darvins Journey
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: EsperanzaDMV »

U mnie przyszły rok to przede wszystkim oczekiwanie na gry ze wspieraczek:
- Chronicles of Drunagor (+Monster Pack+jeden dodatek) - wsparłem podstawkę w kampanii, Apocalypse dokupię przy kolejnej kampanii, jeśli sama gra mi się spodoba
- Wiedźmin: Stary Świat Deluxe
- Nemesis: Lockdown
- Twisted Fables Deluxe
Z zeszłego roku:
- Park Niedźwiedzi: Kolej na grizzli
Oprócz tego:
- Star Wars: Zewnętrzne Rubieże z dodatkiem - czekam na dodruk, kupię komplet z dodatkiem
- Star Wars: Rebelia: Imperium u władzy - czekam na dodruk
- Patchwork: Polski folklor - nie mam Patchworka, a polska edycja to świetna opcja by to nadrobić :)
- Kaskadia/Calico - jedno z tych dwóch chciałbym mieć na półce
- D&D Wrath of Ashardalon i Castle Ravenloth - zamierzam wejść w malowanie figurek i te gry nie dość że są fajne, to jeszcze mają tonę figurek ze niewielkie pieniądze.

Na koniec rozliczenie z postu sprzed roku ;)
1) Nemesis: Lockdown - Cały czas czekam na KS.
2) Na skrzydłach: Ptaki Oceanii i pakiet Szybki start - Kupione
3) Everdell - Dostałem w prezencie (i dokupiłem "Święto Lata")
4) Lords of Waterdeep z dodatkiem Scoundrels of Skullport - Kupione
5) Mystic Vale - Kupione
6) Robinson Crusoe: Skrzynia skarbów - Kupione
7) Alchemicy z dodatkiem Królewski golem - Podstawka kupiona, na dodatek czekam ;)
8 ) Park Niedźwiedzi - Kolej na grizzli - Niekupione
9) Great Western Trail - Kolej na północ - Kupione
Awatar użytkownika
pacholettti
Posty: 68
Rejestracja: 26 sty 2020, 11:41
Has thanked: 14 times
Been thanked: 26 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: pacholettti »

KS/zamówione:
- Trickerion (full bundle)
- My Father's Work
- Transcontinental
- The Age of Atlantis
- Cactus Town
- Night Parade of a Hundred Yokai
- Merchant's of Dark Road
- The Great Wall
- Pax Renaissance

Chciałbym jeszcze:
- Squaring Circleville
- High Rise
- Pax Pamir
- Golem
- Boonlake
- Władcy ziemi

No i zobaczymy co polskie wydawnictwa zapowiedzą na 2022 :)
Awatar użytkownika
Święty
Posty: 188
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:25
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Święty »

Ja z chęcią w 2022 przygarnę The Last Bottle Of Rum i Dobry Rok (Creature Comforts) :) Ładnie się obie gry prezentują i mój klimat ogólnie :mrgreen:
..: In Trance We Trust :..
Gry Świętego
arracan
Posty: 252
Rejestracja: 27 kwie 2015, 17:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 23 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: arracan »

Rzeczy, na które czekam bo mają przyjechać do mnie w 2022:

-Dinosaur World - jestem fanem serii, mam już Dinosaur Island, Duelosaur Island, Rawr'n Write więc po prostu wypada i to mieć :lol:
-Creature Comforts/Dobry Rok - kupiłem oczami :oops:
-Terraformacja Marsja: Ekspedycja Ares - uwielbiamy TM, tu nawet nie było dylematu
-Kaskadia - no chyba że jeszcze w tym roku przyjedzie. Grałem już, uważam że jest świetna, bardzo nie mogę się doczekać

Rzeczy, które na pewno sobie sprawię w 2022 (o ile nie skuszę się jeszcze w tym roku :lol: (albo nie wpadną pod choinkę))

-Gutenberg - strasznie mnie jara. Wykonanie, tematyka, mechaniki. Bardzo chcę, ale jakoś nie było okazji póki co
-Dice Throne - co do zasady, nie wspieram wspieraczek, kupuję wersje retailowe i tak będzie tym razem. Miałem okazję trochę pograć, bardzo mi się podoba
-Star Wars: Zewnętrzne Rubieże - jedno z moich ulubionych uniwersów, potraktuję to jako szybszą alternatywę dla Rebelii ;)
-Smartphone INC - już od dawna noszę się z zamiarem
-Graet Western Trail: druga edycja - wygląda super, nie kupiłem pierwszej i cale szczęście, bo tamta okładka była okropna :lol:
-Canvas - piękna, a temat bliski memu serduszku
-któraś gra Vitala Lacerdy - The Gallerist, Escape Plan, On Mars, Lisboa, Vinhos, Kanban, w tej kolejności
- kolejne dodatki do Legendary Marvel oraz Marvel Champion - obie gry to moje TOP3, gram często i chce mieć jak najwięcej rzeczy do nich

Mają zostać wydane w 2022 i mnie interesują z jakiegoś powodu:

-Terraforming Mars: Dice Game - jak wcześniej, uwielbiam TM. No i lubię też turlać kostkami
-Origins: First Builders - no cóż, niestety gra zaliczyła obsuwę, więc czekam na przyszły rok i nadal rozważam zakup
-PARKS - czekam na polskie wydanie, cena niestety odstrasza póki co
-Dog Park - kochamy pieski
-The Witcher: Old World - bo to Wiedźmin
MAM | CHCĘ

Piszę o grach na POPKULTUROWCY.PL <- ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Furan »

Dominant Species - Marine.
Dodatek do Arnaku i Bonfire.
...
Mille Fiori - gra draftowa (sic!) od Knizii (:o) - https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... ille-fiori
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Shodan »

Czekam ze wspieraczki:

Wiedźmin Stary Świat z kompletem dodatków
poza tym druga fala Etherfields - jak dobrze pójdzie może będzie pod koniec 2022 r.

Do zakupienia:
Machina Arcana - zastanawiam się jeszcze czy brać od razu z dodatkami (Beyond, To Eternity), bo co prawda trochę krucho z czasem na ogrywanie, ale obawiam się, że później mogą być niedostępne.
Weather Machine - jak wreszcie ujawni się polski wydawca i cena będzie akceptowalna
Rise of Ix do Diuny Imperium, bo u nas to był hit 2021 r.

Do zastanowienia:
Gloomhaven Szczęki Lwa jak będzie dodruk bez błędów wreszcie. Nie mam wielkiego parcia, no ale jednak jest to 6 miejsce na BGG ;-)

Interesuje mnie, ale raczej nie wesprę:
Purple Haze po obejrzeniu gameplaya

Na tę chwilę trzeba brać pod uwagę, że wielu polskich wydawców jeszcze nie odkryło wszystkich kart jeśli chodzi o plany wydawnicze na przyszły rok, więc mogą pojawić się pewne zaskoczenia.

EDIT
Forgotten Waters - i jest pierwsze zaskoczenie od Portalu, dla mnie wersja PL to must have do grania z dzieciakami.

Lista rezerwowa:
Trickerion - gdyby cena Weather Machine okazała się zaporowa.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2022, 19:14 przez Shodan, łącznie zmieniany 4 razy.
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: tommyray »

Chyba nikt nie wspomniał tu jeszcze o jednym tytule, który jak pojawi się na KS to zgarnie gazylion eurodolarów a mianowicie Kingdoms Forlorn od zespołu Into the Unknown, a konkretniej - od kolesi odpowiedzialnych za Aeon Trespass.

O ile AT:O odrzuciło mnie potwornie, od settingu, przez treść kampanii i narracyjne fragmenty jakie przeczytalem, aż do rozwiązań graficznych i designerskich to KF jestem ogromnie ciekaw, i chyba będzie drugim po Sankokushin wsparciem kampanii corwdfundingowej w przyszłym roku. O ile wyrobią się z jej przygotowaniem na rok 2022. W każdym razie Kingdoms Forlorn trafiło na radar.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Mr_Fisq »

tommyray pisze: 20 gru 2021, 11:47 Chyba nikt nie wspomniał tu jeszcze o jednym tytule, który jak pojawi się na KS to zgarnie gazylion eurodolarów a mianowicie Kingdoms Forlorn od zespołu Into the Unknown, a konkretniej - od kolesi odpowiedzialnych za Aeon Trespass.

O ile AT:O odrzuciło mnie potwornie, od settingu, przez treść kampanii i narracyjne fragmenty jakie przeczytalem, aż do rozwiązań graficznych i designerskich to KF jestem ogromnie ciekaw, i chyba będzie drugim po Sankokushin wsparciem kampanii corwdfundingowej w przyszłym roku. O ile wyrobią się z jej przygotowaniem na rok 2022. W każdym razie Kingdoms Forlorn trafiło na radar.
Osobiście nie wierzę w kamanię Kingdoms Forlorn w 2022 roku. A jeśli nawet, to byłoby to zapewne między dostarczeniem AT:O, a dodatkami do AT:O, co budziłoby moje obawy w kontekście finansowym.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Ardel12 »

Mr_Fisq pisze: 20 gru 2021, 12:05
tommyray pisze: 20 gru 2021, 11:47 Chyba nikt nie wspomniał tu jeszcze o jednym tytule, który jak pojawi się na KS to zgarnie gazylion eurodolarów a mianowicie Kingdoms Forlorn od zespołu Into the Unknown, a konkretniej - od kolesi odpowiedzialnych za Aeon Trespass.

O ile AT:O odrzuciło mnie potwornie, od settingu, przez treść kampanii i narracyjne fragmenty jakie przeczytalem, aż do rozwiązań graficznych i designerskich to KF jestem ogromnie ciekaw, i chyba będzie drugim po Sankokushin wsparciem kampanii corwdfundingowej w przyszłym roku. O ile wyrobią się z jej przygotowaniem na rok 2022. W każdym razie Kingdoms Forlorn trafiło na radar.
Osobiście nie wierzę w kamanię Kingdoms Forlorn w 2022 roku. A jeśli nawet, to byłoby to zapewne między dostarczeniem AT:O, a dodatkami do AT:O, co budziłoby moje obawy w kontekście finansowym.
Padało w KS update, że nie wystartują póki ATO nie będzie done wraz z dodatkami, więc jak najbardziej mogą puścić dodatki do druku i odpalić kampanię KS KF. Czy byłaby to spirala jak w AR, czy jednak wykorzystanie rozrastającego się zespołu i jechania na famie ATO(mam nadzieję, że będzie dobre) to się okaże w dalszej perspektywie.

Czytałem udostępnione posty na temat KF i wygląda ciekawie, ale na razie jest stanowczo za mało danych dla mnie bym wrzucił tytuł na listę.

ATO po KDM mnie kupił. Uwielbiam świat przedstawiony. Wyruszenie wręcz w odyseję w porównaniu do siedzenia w wiosce w KDM wypada dla mnie na plus. Mapa jak z 7th continent...no zerżnęli z innych świetnych(wg mnie) gier i polali własnym sosem. Aż się dziwię, że nie wsparłem od ręki...no ale KDM też nie, więc widać trzeba do niektórych gier "dorosnąć".
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: tomekmani3k »

Zamówione i mam nadzieje, że będzie dostarczone w 2022:
1. Dodatki do Tainted Grail. Chyba najbardziej wyczekiwana rzecz. Najpierw przejść jeszcze raz podstawową kampanię z dodatkiem echa przeszłości i potem czerwona śmierć lub dodatkowe kampanie
2. Wiedźmin Stary świat. Lubie świat wiedźmina, lubie gry przygodowe w formie wyścigu gdzie jest wiele zadań pobocznych, nie za ciężki tytuł i nie kampania więc łatwo będzie znaleźć czas
3. Uśpieni bogowie. Eksploracja nieznanych obszarów. Duży nacisk na odkrywanie nowych miejsc, fajny pomysł niezbyt długich kampanii gdzie porażka na pewnym etapie nie zrujnuje wielu wieczór gry.
4. Isofarian guards. Raczej pod grę solo. Znowu gra przygodowa nastawiona na historię. Ciekawe system walki z którym się wcześniej nie zetknąłem.
5. ISS vanguard. Wpisałem chociaż wątpię żebym dostał grę w 2022. Znowu przygoda i odkrywanie nowych miejsc z rozwojem statku/sekcji/bohaterów. Jakoś zawsze wolałem klimat fantasy niż SF ale może się wciągnę.
6. Dobry rok. Zamówione na prezent dla żony żeby nie siadać ciągle do gier przygodowych a to będzie kolejna jej gra z serii "ładne" :D

Zastanawiam się nad zakupem:
1. Brzdęk legacy. Mam podstawową grę i dodatki i czasami do niej siadamy. Brakuję jakieś dodatkowej zachęty i może format legacy byłby właśnie tym czego mi trzeba.
2. Kartografowie: herosi i zestaw map. Lubie podstawowych kartografów i może nowe karty i mapy wprowadzą jakiś powiew świeżości.

Chcę wesprzeć:
Dodatek do Euthia Torment of resurrection. Późno trafiłem na ten tytuł ale zauroczył mnie od razu. Przygoda, rozwój bohatera, dowolność ścieżki, klimat.
John_S_PJK

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: John_S_PJK »

:)
Ostatnio zmieniony 14 lut 2022, 00:06 przez John_S_PJK, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 306
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 502 times
Been thanked: 174 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: nimsarn »

Lista trochę "plecami do" nowości - proszę się nie śmiać :roll:

Jórvik - gra wciąż za mała, dlatego dalej przegrywa z większymi tytułami;
Edo - wiem, gra nie jest rewelacyjna i prawie nie do dostania ale..;
Wendake - przegrana w konkursie na prezent tego roku, coś czuję że urodzinom się nie oprze;
Axis & Allies & Zombies - sam nie wiem co mi się w tym podoba - może to jak mi się nie podoba;
Alubari:A Nice Cup of Tea - odkąd przegrałem jej licytację nie mogę o niej przestać myśleć;
Friedrich - klasyk którego chcę mieć - i basta;
Zona: Sekret Czarnobyla - odczucia podobne do Axis & Allies ale w przygodowym stylu;
Gugong - tyle dobrego się naczytałem o tej grze, a tak szybko schodzi z sklepowych półek;
Yunnan - kurcze muszę lubić temat Chin;
Race to Berlin - wciąż odkładany zakup dwuosobowej gry strategicznej..;
Nautilus Industries - magia giełdy;
Wielki połów - jeszcze nie nabrzmiały (nie jak Jorvik) problem "małej" gry;
The Ruhr: A Story of Coal Trade - coś w tym jest ale jeszcze nie wiem co a bym chciał się dowiedzieć ;) ;

Golem - wersja pl - wiem "marzenie ściętej głowy";
Sid Meier's Civilization: Nowy początek – Terra Incognita - a miało być w tym roku.

Na razie wystarczy a i tak pewnie planu w pełni nie zrealizuję :)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Lothrain »

W oczekiwaniu, acz nie jakimś nerwowym na Nemesis: Lockdown na radar wskoczyło tylko kilka rzeczy, acz ich zakup uzależniony jest od ilości żądanego grosiwa:
- Boonlake - parę razy zagrany i jest chęć na własny egzemplarz
- Azul: Queen's Garden - j.w.
- Ark Nova - niezagrana, ale korci bardzo i się pewnie dokorci
- dodatek do Zamku, czyli Falcon aka Sokół
- poważnie rozważam dodatek do Tuarega, ale musze się z tym przespać.
Koniec, kropka, a potem i tak tych tytułów jest kilkakrotnie więcej.
Awatar użytkownika
Sawmody
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2019, 17:23
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 57 times
Been thanked: 7 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Sawmody »

Czekam na:

- Darwin's Journey - KS
- The Great Wall - KS
- Ankh - retail od Portalu

Poza tym planuję tylko detektywistyczne: Kroniki Zbrodni, może nowego Detektywa (jeśli Portal zapowie coś na Portalconie), może nowy Sherlock Holmes: DD, jeśli Rebel wyrobi się z tłumaczeniem w 2022.
Mam silne postanowienie wstrzymania zakupów i ruszenia z półki wstydu Grand Austria Hotel, Newton i Praga Caput Regni (a dojdą jeszcze KSy). Zrezygnowałem nawet z nowej edycji GWT, bo doszło do mnie, że ruszyłbym ją najwcześniej za rok, a do tego czasu to już spokojnie przypłynie dodruk...
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Ardel12 »

Lothrain pisze: 21 gru 2021, 08:12 - Ark Nova - niezagrana, ale korci bardzo i się pewnie dokorci
No właśnie ugrała 1. w topce gier z 2021 u Toma, więc też się jej przyglądam, ale na razie nie miałem czasu obejrzeć ich recenzji. Zapowiada się obiecująco.

W sumie nie widziałem by ktokolwiek wymienił Vagrantsong, który również przewijał się w topce DT. Te nowe standy wyglądają cudownie, a gra choć kampanijna/scenariuszowa ma być regrywalna. Obstawiam polską wersję jak nic, wtedy gra wjedzie do kolekcji.
IrasArgor
Posty: 372
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 69 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: IrasArgor »

Ardel12 pisze: 21 gru 2021, 12:04 W sumie nie widziałem by ktokolwiek wymienił Vagrantsong, który również przewijał się w topce DT. Te nowe standy wyglądają cudownie, a gra choć kampanijna/scenariuszowa ma być regrywalna. Obstawiam polską wersję jak nic, wtedy gra wjedzie do kolekcji.
Przychylam się, z rocznych podsumowań Vagrantsong najbardziej przykuł moją uwagę, temat bardzo ciekawy i ta cudowna kreska. Czekam i bardzo bym sobie życzył jej wydania w Polsce w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: BOLLO »

Nie będę oryginalny i napiszę to co większość z was.

Wsparte i czekam na paczkę, ale w moim przypadku mi się nie spieszy:
Wiedźmin Stary Świat
Black Rose Wars
Nemesis Lockdown


Kupię na 100%:
Epoka Kamienia- bo to klasyk którego nie mam, a z dziećmi spokojnie mogę zagrać jako w prowadzenie do Euro.
Undaunted-Normandia- nie poddaję się i z synem mam zamiar pograć aby później przerzucić się na Memoir 44


Zastanawiam się:
Odmęty Grozy- Nie mam BattleStar Galactica a słyszałem że to zacny tytuł, tyle tylko że od 3graczy i na 2-3h....
BloodBorn- Jak przejdę z synem Zombicide to chciałbym zrobić kolejny krok w ten tytuł....ale nie jestem przekonany.
Władca Pierścieni LCG -raczej tylko podstawka bo nie wiem czy chcę się pchać w LCG
Władcy Ziemi- Nie wiem czy nie za trudne jednak.
Wyspa Dinozaurów- Hmmmm...zawsze chciałem to mieć ale teraz jakoś emocje opadły.
Diuna Imperium- Słyszałem że to bardzo dobry deckbuilding ale również od 3graczy.
Graet Western Trail-klasyk którego warto mieć.

Zapowiedzi:
Na pewno coś zapowiedzą co mnie zainteresuje.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: rastula »

Undaunted-Normandia- nie poddaję się i z synem mam zamiar pograć aby później przerzucić się na Memoir 44


nie wiem co tobą kieruje, ale jeśli chodzi o złożoność to kierunek raczej odwrotny
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: BOLLO »

rastula pisze: 21 gru 2021, 13:08 Undaunted-Normandia- nie poddaję się i z synem mam zamiar pograć aby później przerzucić się na Memoir 44


nie wiem co tobą kieruje, ale jeśli chodzi o złożoność to kierunek raczej odwrotny
hmmmm...słyszałem opinie że Undaunted jest łatwiejszy od Memoir. Ale byc może masz rację.
Faktycznie na BGG Memoir jest od 8+ a Undaunted 14+....ciekawe to. Dla mnie to na plus w takim razie bo Memoir 44 mam na stanie :mrgreen:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: rastula »

BOLLO pisze: 22 gru 2021, 09:19
rastula pisze: 21 gru 2021, 13:08 Undaunted-Normandia- nie poddaję się i z synem mam zamiar pograć aby później przerzucić się na Memoir 44


nie wiem co tobą kieruje, ale jeśli chodzi o złożoność to kierunek raczej odwrotny
hmmmm...słyszałem opinie że Undaunted jest łatwiejszy od Memoir. Ale byc może masz rację.
Faktycznie na BGG Memoir jest od 8+ a Undaunted 14+....ciekawe to. Dla mnie to na plus w takim razie bo Memoir 44 mam na stanie :mrgreen:
ja słyszałem opinię, że Ziemia jest płaska.;). Nie ma w ogóle sensownej dyskusji na temat tego, ktora gra jest prostsza...to jest po prostu oczywiste :).
okienko1234
Posty: 230
Rejestracja: 14 mar 2021, 00:28
Has thanked: 68 times
Been thanked: 26 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: okienko1234 »

Dla osób zainteresowanych Kingdoms Forlorn.
Wydawca zapowiedział że kampania wystartuje w lutym 2022.
Spoiler:
Obrazek
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: XLR8 »

Dominant Species i Search for Planet X. Licho jak na razie wygląda rok 2022 :(
ODPOWIEDZ