Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Gizmoo »

Podsumowałem już moje spełnione i niespełnione oczekiwania na rok 2021, to wypada podsumować teraz planszówkowe oczekiwania na rok 2022. Żeby było zabawniej – połowa z tych oczekiwań, to gry, które wsparłem w 2020 (i wcześniej), a które nadal do mnie nie dotarły. Więc w sumie to takie oczekiwania z 2020 z opóźnionym przez wydawców zapłonem. :lol:

Anyways... Rok 2022 pod względem planszówkowym zapowiada się dla mnie wręcz obłędnie, a jeszcze mam trochę zaległości i nadal sporo gier do poznania i ogrania. Niniejszym:

Wsparte projekty na KS:

Bardwood Grove – Final Frontier Games raczej nie nawalają, a jeżeli są jakieś opóźnienia, to maksymalnie o kilka miesięcy. To jest przykład solidnej firmy, która robi gry trafiające w mój gust. BG zapowiada się dla mnie na hicior, bo zarówno tematycznie i mechanicznie gra prezentuje się wybitnie dobrze.

Chaosmos + Temple – Nie chce mi się o tym projekcie nawet pisać. Mam obawy, że to nigdy nie dojdzie do skutku. Facet zwolnił wszystkich ludzi, bo tnie koszty i obecnie pracuje nad wszystkim sam. Jaka może być tego jakość, jak gość kontroluje sam siebie? No raczej błędów będzie mnóstwo. :?

Etherfields – jest w drodze do mnie, ale w tym roku nie uda się poznać. Co gorsza - niw mam pojęcia z kim w to będę grał, a nie gram w planszówki solo.

Lizard Wizard – Czekam, mam nadzieję, że pojawi się u mnie już w styczniu na półce. Zapowiada się bardzo smakowicie. Liczę na bardzo dobry, a przynajmniej super przyjemny tytuł.

Merchants of The Dark Road – Solidne opóźnienie w dostarczeniu, ale gra w drodze. Jest szansa na styczeń/ luty. Liczę na hicior. Zapowiada się bardzo ciekawe (i piękne) euro.

Paris: l’Eetoile – Dodatek do znakomitego Paris. Masakra, że wersja retail będzie dostępna jeszcze w tym roku, ale kickstarterowa wersja deluxe ma solidną obsuwę i jedyne, co wiadomo to to, że powinna trafić do wspierających w pierwszym kwartale roku. Czekam z niecierpliwością, bo Paris uwielbiam, a dodatek ma szanse sporo zamieszać w rozgrywce!

Planet Unknown – Jarałem się kampanią na KS strasznie. Pisałem o grze sporo na FB i namawiałem ludzi na grupówkę. Zabawne, że gra miała być dostarczona najwcześniej ze wszystkich wspartych przeze mnie projektów! Miałem się nią cieszyć już w roku 2020!!! No więc pod koniec 2020, coś tam naściemniali, że mają problemy z zatwierdzeniem komponentów, ale gra będzie bankowo dostarczona w styczniu 2021. Rok się kończy i już wiadomo, że Planet Unknown nie trafi do wspierających nawet w styczniu 2022. (może komuś się palec na klawiaturze omsknął jak pisał datę dostarczenia?) :lol: No i końca tej komedii nie widać. Firma ma problemy finansowe i podobno ma prosić o dopłatę hajsu do przesyłki i VAT-u. Na razie zastanawiają się jak to wszystko rozwiązać. No masakra. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - podobnie jak w przypadku Chaosmos – nauczka na przyszłość, by nie wspierać projektów małych, niedoświadczonych w bojach firm. Choćby nie wiem, jak dobrze się zapowiadały.

Spook Manor – Czekam z niecierpliwością. Wygląda na sprytną grę z draftem w roli głównej. Jestem spokojny o jakość, bo to Final Frontier Games.

Stroganov- Wersja retail już jest. KS deluxe jeszcze nie dostarczona i na razie nie wiadomo kiedy. Nie będę ukrywał, że to jest gra, na którą czekam najbardziej i po której najwięcej sobie obiecuję. Liczę, że to będzie tytuł, który trafi do mojego ścisłego top 10.

Kupione poza KS i oczekuje na dostarczenie:

Galactic Warlords: Battle for Dominiom – Jest do mnie w drodze, ale raczej odbiorę dopiero w styczniu. Niszowe area control z super ciekawymi pomysłami. Lubię gry napędzane kartami. Tutaj jest jeszcze świetna oprawa autorstwa Mico i sporo oryginalnych pomysłów. Po cichu liczę, że gra będzie świetna.

To, co na bank kupię gdy pojawi się na rynku:

Crusaders: Divine Influence – dodatek do znakomitego Crusaders: Thy Will be Done. Nie wiadomo, czy w ogóle wyjdzie i czy będzie ogólnodostępny. TMG podobno zbankrutowało, ale dodatek został wyprodukowany jeszcze przed problemami TMG. Produkt jest niestety uwięziony gdzieś w magazynie, którego nie może opuścić. (przynajmniej takie są plotki na BGG). Niestety printrun jest na tyle mały, że obawiam się, że nigdy nie uda mi się tego upolować. :cry:

Alien: Fate of the Nostromo – jako fan uniwersum muszę to mieć! Wygląda mega dobrze, a warianty pojawiające się na BGG świadczą o tym, że gra zyskuje solidne comunity.

Keep the Heroes Out – Luis Brueh jest dla mnie designerem roku. Night Parade of a Hundred Yokai będzie chyba grą roku 2021, więc kolejny jego projekt wspieram w ciemno. A kooperacyjny deckbuilder z planszą i pięknymi meeplami, to jest coś co lubię.


Lista gier do poznania:

Endless Winter: Paleoamericans – Nie wsparłem i trochę żałuję, ale po krytycznych głosach na forum wolałem się wstrzymać, niż później żałować zakupu. Wygląda to na grę mega w moim stylu, ale jednak gameplay Rahdo nie porwał. Miałem wrażenie, że gra jest zbyt mechaniczna i zbyt abstrakcyjna. Niemniej bardzo czekam na partyjkę zapoznawczą.

Vagrantsong – Nie wsparłem wyłącznie z jednego powodu – gra kampanijna, a do takich brakuje mi ekipy. Znajomi zaklepali swój egzemplarz, więc jest szansa, że się podłączę.

Paleo – Kupiłbym w ciemno, bo uwielbiam tematykę początków ludzkości, ale mam za dużo gier, a do kooperacji jakoś zawsze mniej chętnych współgraczy. Zagram i wtedy podejmę decyzję, czy warto to mieć w kolekcji.

Phraya – Ciekawie zapowiadające się euro o „pływających targowiskach” w Tajlandii. Ilustratorem jest Michael Menzel, więc gra z automatu trafiła na radar. Po cichu liczę na pięknego palacza zwojów.

Terraforming Mars: Ares Expedition – Kocham TM i pewnie kupię jej karciany odpowiednik, ale wszystko zależy od rozgrywki. Czekam na ile gra będzie inna od TM i RFTG.

Annunaki Dawn of the Gods – Danilo Sabia jest autorem mojego ukochanego Wendake, więc gra z automatu trafiła na radar, a kiedy okazało się, że drugim autorem jest Simone Luciani, to gra trafiła na sam szczyt wishlisty.

Trudvang: Legends – Żałuję, że nie wsparłem, ale nie miałbym z kim w to grać. Interesuje mnie ten tytuł bardzo, ale niestety przestałem kupować gry kampanijne. Zebranie stałej ekipy graniczy niestety z cudem.

Sleeping Gods – J.W. To gra, na którą czekałem najbardziej (i nadal czekam), ale zrobiłem rachunek sumienia i nie wsparłem. Podejrzewam, że zrobiłem srogi błąd, ale z kim miałbym przejść całą kampanię?

Star Wars: Rebelia – Od gry odstrasza mnie wyłącznie czas rozgrywki! Kolega mnie wystraszył, bo powiedział, że jedna z jego partii trwała 11 godzin!!! (z przerwą na obiad) Dla mnie każda gra powyżej 3 godzin to makabra, a tutaj wiem, że partie potrafią się ciągnąć 4-5h. Natomiast MUSZĘ w to w końcu zagrać!

Kepler-3042 – Od dawna miałem na zakupowej wishliście, miałem już dwa razy w koszyku, ale gra jest pieruńsko droga, a trochę szkoda ładować tyle pieniędzy w ciemno. Muszę znaleźć kogoś, kto ma egzemplarz i zagrać w to wreszcie! Tematyka dla mnie jest mistrzostwem świata. Kosmos, eksploracja, drzewka technologiczne, etc. Gdyby nie zawód Beyond the Sun, który miał być dla mnie planszówkowym Graalem, to już bym Keplera kupił. Ale obawiam się niestety podobnego zawodu.

Creature Comforts – Uwielbiam słodkie zwierzaczki. Nie wsparłem, bo nie wiem, czy gra będzie dobra. Do zagrania i sprawdzenia.

Anno 1800 – Uwielbiam gry Martina Wallace’a. Cynowy Szlak w odświeżonej wersji był super zabawą (i waham się, czy go nie kupić), ale na horyzoncie jest polska edycja Anno 1800, które znajomi bardzo sobie chwalili.

Lincoln – Nadal bez partii. Szukam kogoś, kto ma i będzie chciał zagrać. Dwuosobówki na pewno nie kupię w ciemno.

Brass – Wreszcie muszę się odważyć i zagrać w tego klasyka. I w Lancashire i Birmingham. Niestety obawiam się, że mi nie podejdzie i Martin dostanie kolejnego minusa. To zabawne, ale nie zagrałem w Brassa wyłącznie przez to, że mega boję się srogiego rozczarowania. Albo inaczej - obawiam się, że to gra nie dla mnie i będę się po prostu źle bawił. :lol:

Ark Nova – Terraformacja Marsa w wydaniu zwierzęcym. Dla Toma Vasela to gra roku, więc muszę sprawdzić.

Bitoku – Od gry totalnie odstrasza mnie nieczytelna plansza. Nie znoszę jak na planszy napaćkane jest tyle informacji. Do tego wszystkiego gra nie wydaje się specjalnie odkrywcza i też jakoś brakuje zachwytów. Także obawiam się tego tytułu, ale tematyka i ilustracje ciągną jak magnes.

Hippocrates – Czekałem na kampanię na Kickstarterze, ale kiedy wreszcie kampania ruszyła – byłem niemile zaskoczony wysoką ceną. Nie wsparłem, bo cztery stówy za lekko-średnie euro, bez jakiś fikuśnych komponentów i bez oryginalnych mechanik – wydawało mi się grubą przesadą. Niemniej bardzo czekam na rozgrywkę i liczę po cichu na polską edycję.

Khora – Gra zainteresowała mnie od samego początku i nawet miałem przez moment w koszyczku, ale wygrał rozum, idący za starą, indiańską maksymą: „Najpierw zagraj – potem kup”.

Brazil – Od momentu zapowiedzi na radarze. Później zapał trochę opadł, bo po lekturze instrukcji byłem zawiedziony. Ale zbiera dobre recenzje, ludziom się podoba, więc wypróbować trzeba koniecznie!

Dominant Species: Marine – Oryginalny Dominant był dobrą grą, ale mnie nie porwał. Tutaj mam nadzieję, że będzie inaczej, bo i gra bardziej taktyczna i temat bliższy mojemu serduszku. To jedna z gier, którą koniecznie chcę poznać w przyszłym roku!

Ruination - Ostatnio najlepiej bawię się przy area control, a tutaj i tematyka postapo i oprawa, oraz kilka nowatorskich rozwiązań mechanicznych - powoduje, że świecą mi się oczka na samą myśl. Żałuję strasznie, że nie wsparłem na Kickstarterze.

Scarface 1920 - Deckbuilder z planszą, którego akcja rozgrywa się w czasach prohibicji. Liczę na ciekawą grę, obawiając się jednocześnie, czy to wszystko będzie dobrze działać, czy będzie to tylko kolejny średniak. Bardzo chciałbym, żeby było inaczej. :wink:


I to tyle. Z jednej strony – lista bardzo długa, z drugiej – niewiele pewniaków zakupowych. Większość tego, na co czekam najbardziej - to niedostarczone KS-y. :lol: Dużo gier chcę poznać, ale stałem się bardziej krytyczny, więc pewnie nie wszystkie z wymienionych gier trafią do kolekcji.
Awatar użytkownika
lukas8230
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2021, 02:54
Lokalizacja: Piekary Śląśkie
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: lukas8230 »

Wsparte i oczekiwane:

Wiedźmin - Stary Świat + wszystkie dodatki

Kupię na 100%:

Marvel United X-men + dodatki (z powodu świetnego rodzinnego klimatu i prostej mechaniki, btw. mam nadzieję, że Portal wyda polską wersję)
Aeon’s End: The New Age
Brzdęk! Legacy (edycja polska)
Harry Potter: Hogwarts Battle - Zaklęcia i eliksiry (bo świetnie bawię się z dzieciakami grając w to)
Kolejne dodatki do Hero Realms (bo moja żona uwielbia)
Talisman Star Wars (jak wreszcie go Galakta w polskim wydaniu wypuści)
Nemesis: Lockdown (bo uwielbiam ten klimat)

Gry nad którymi się zastanawiam:
Dungeons & Dragons: Tyrants of the Underdark (bo uwielbiam książki R.A. Salvatore)

Pozdrawiam!

Wesołych Świąt!
Nie ma emocji - jest spokój.
Nie ma ignorancji - jest wiedza.
Nie ma namiętności - jest pogoda ducha.
Nie ma chaosu - jest harmonia.
Nie ma śmierci - jest Moc.
foxikos
Posty: 489
Rejestracja: 16 kwie 2020, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 132 times
Been thanked: 245 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: foxikos »

Wsparte/przedsprzedaz i czekam na nie:
1848
18CZ
1860
Fractal
Shikoku 1889 - wspiera się właśnie
HEXplore it
Wheater Machine

Co kupię w 2022:
1880 - ma być dodruk, narazie cisza
1836jr - chłopaki z Rails On Boards chcą wydać i napewno ich wesprę
Search for Planet X - brakuje mi takiej gry dedukcyjnej
Dominant Spicies

Plany na PnP:
1828
1817

Chyba tyle... Na ten moment nie mam bardzo sprecyzowanych planów na 2022
Zobaczymy co ogłoszą nasi rodzimi wydawcy w styczniu
Moze jakiegoś Paxa jak TRANSHUMANITY.
Moja kolekcja
Potrzebujesz insertu - zaglądnij https://insertme.pl/
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 17:03 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
rogal
Posty: 245
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: rogal »

Czekam na kuriera z :
Transcontintental
Shogun no Katana
Caskadia
Red Katedra

Plan na 2022 must have :

Imperial Steam
Hallertau
Dodatek do Arnaka

do sprawdzenia :
Bitoku
Ark Nova
Stroganov
Merchants of the Dark Road
Creature Comforts
Boonlake
Oath
Corrosion
Shinkansen: Zero Kei
wyspa kotów

na luzaku moge kupić ale nie muszę a może będzie jakaś dobra promka

Anno 1800 - przyjemne mielenie zasobów
Parki + dodatek
Diuna imperium od kaczek
Szczęki Lwa
Kartografowie : Herosi
Dodatki do Everdela
Great Western Trail
Amazonia (Canopy)
cooper island
tiny towns
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: loaru »

Zamówione:
- Paladyni ZK: Wiek Królów + collector’s box
- Marvel United X-Men
- Twisted Fables
- TMB: Ubreakable i kilka innych dodatków
- Knockdown

Na radarze:
- coś od Lacerdy
- Machina Arcana
- Red Dust Rebellion
- Freedom!
-
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: kastration »

W 2022 roku czekam w zasadzie tylko na jedną grę: Hallertau U. Rosenberga. Były przebąkiwania, że może wyjść po polsku, ale to o ile pamiętam nic pewnego i może wyjść tak jak zwykle (jak mawiają pesymiści), że trzeba będzie kupić wersję angielską.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Emil_1 »

Z zamówionych:

Oathsworn
Blood of the northmen
Tainted grail
Black rose wars
Iss vanguard
Nemesis lockdown
Lords of ragnarok
Twisted fables
Mythic Battles Pantheon: upgrade pack

Bardzo bym chciał kupić(oby wydali):
Sherlock Holmes: Consulting Detective - dodatek

Rozważam zakup:

Machina arcana
Stormsunder
Miłego dnia! :)
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: chemik22 »

Gizmoo pisze: 15 gru 2021, 00:31
seki pisze: 14 gru 2021, 21:02 5. Race for the galaxy - jeśli w końcu uda się wydać PL w co zaczynam mocno wątpić. Uwielbiam Rolla, bardzo lubię karcianki i nadal poszukuje "świętego gralla" w tej kategorii.
Nie czekaj. Kup wersję angielską. Tekstu tam tyle, co kot napłakał i gra jest niemal niezależna językowo. I to JEST święty Graal. Szkoda tracić czas na niegranie w Rejsa. :wink:
Fakt też czekałem ponad rok z zakupem ale ostatecznie się poddałem i kupiłem używkę wydaną prze Rebel, w sumie nie chodzą w jakiś kosmicznych cenach, i jestem zadowolony więc też radzę nie czekać na dodruk bo to chyba nigdy nie nastąpi.

Gizmoo pisze: 24 gru 2021, 02:09
Star Wars: Rebelia – Od gry odstrasza mnie wyłącznie czas rozgrywki! Kolega mnie wystraszył, bo powiedział, że jedna z jego partii trwała 11 godzin!!! (z przerwą na obiad) Dla mnie każda gra powyżej 3 godzin to makabra, a tutaj wiem, że partie potrafią się ciągnąć 4-5h. Natomiast MUSZĘ w to w końcu zagrać!
Może to 11h to było razem z konkretną drzemka w miedzy czasie. Wydaje mi się że jeśli nie gra się z kimś kto lubi nad jednym ruchem myśleć 20-30 minut to spokojnie 4h to max. Może pierwsze rozgrywki z instrukcją to 5h. Moja mediana to w okolicach 3.5h.
Ostatnio zmieniony 26 gru 2021, 19:41 przez chemik22, łącznie zmieniany 1 raz.
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: dave8 »

Moja skromna lista (update po ostatnich zapowiedziach).

Raczej na pewno:
1. Dominant Species Marine
2. Russian Railroads Ultimate Edition
3. Kaskadia (kupione)
4. Ark Nova
5. Roll Player + Potwory i Sługusy
6. Wild Serengeti

Może:
1. Wyspa Dinozaurów
2. Draftozaur
3. Colt Express big box
4. Kawerna
5. Suburbia
6. Tiny towns
Ostatnio zmieniony 15 lut 2022, 10:48 przez dave8, łącznie zmieniany 2 razy.
Werstym
Posty: 22
Rejestracja: 05 sie 2019, 14:27
Has thanked: 72 times
Been thanked: 16 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Werstym »

Podstawki:
-Terraformacja Marsa: Ekspedycja Ares
-Machina Arcana
-Ark Nova

Dodatki:
-Zaginiona Wyspa Arnak : Expeditions Leaders
-Diuna Imperium : Rise of Ix
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 200
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 160 times
Been thanked: 111 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: misiencjusz »

Czekam na dostawę:
Black Rose Wars Rebirth (i pewnie doczekam się w 2023)

Pewniaki do zakupu:
Dominant Species
Dominant Species Marine
The King is Death

Pewniaki jeśli wyjdą po polsku
Pax Reinnesance
Trickerion

Czekam z zainteresowaniem na polskie wersje
John Company
Ark Nova
Hegemony
Pilgrim
Antiquity
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
tommyray
Posty: 1306
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: tommyray »

Solomon Kane od Mythic - szkoda, że nie wiedziałem o tym tytule wcześniej. Trafia na radar.
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Uncle_Grga »

Po pewnym przemysleniu do wspomnianego wczesniej

Canvas

Na orbitę wlatują:
Dominant Species
Ark Nova
Darwin's Journey
Golem
Parki

Jesli ktos po polsku zdecyduje sie wydac to zapewne wezmę
Furnace
Pax Reneissance? Porfiriana?

Jak nie wyda, a sie nie zanosi, to poszukam oryginalnej wersji

+7 do kolekcji. Pewnie skonczy sie +10. Not so bad.. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 22 sty 2022, 11:01 przez Uncle_Grga, łącznie zmieniany 1 raz.
B_A_R_T_S
Posty: 78
Rejestracja: 26 wrz 2020, 07:19
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: B_A_R_T_S »

W tym roku chciałbym RfTG ale czy to możliwe?
Moonz
Posty: 282
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Moonz »

chemik22 pisze: 26 gru 2021, 19:28
Gizmoo pisze: 15 gru 2021, 00:31
seki pisze: 14 gru 2021, 21:02 5. Race for the galaxy - jeśli w końcu uda się wydać PL w co zaczynam mocno wątpić. Uwielbiam Rolla, bardzo lubię karcianki i nadal poszukuje "świętego gralla" w tej kategorii.
Nie czekaj. Kup wersję angielską. Tekstu tam tyle, co kot napłakał i gra jest niemal niezależna językowo. I to JEST święty Graal. Szkoda tracić czas na niegranie w Rejsa. :wink:
Fakt też czekałem ponad rok z zakupem ale ostatecznie się poddałem i kupiłem używkę wydaną prze Rebel, w sumie nie chodzą w jakiś kosmicznych cenach, i jestem zadowolony więc też radzę nie czekać na dodruk bo to chyba nigdy nie nastąpi.

Gizmoo pisze: 24 gru 2021, 02:09
Star Wars: Rebelia – Od gry odstrasza mnie wyłącznie czas rozgrywki! Kolega mnie wystraszył, bo powiedział, że jedna z jego partii trwała 11 godzin!!! (z przerwą na obiad) Dla mnie każda gra powyżej 3 godzin to makabra, a tutaj wiem, że partie potrafią się ciągnąć 4-5h. Natomiast MUSZĘ w to w końcu zagrać!
Może to 11h to było razem z konkretną drzemka w miedzy czasie. Wydaje mi się że jeśli nie gra się z kimś kto lubi nad jednym ruchem myśleć 20-30 minut to spokojnie 4h to max. Może pierwsze rozgrywki z instrukcją to 5h. Moja mediana to w okolicach 3.5h.
Gra jest świetna. Ja z żoną po tygodniu grania potrafiliśmy około 2,5h się zamknąć ;)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Bruno »

Wątek przedwczesny, bo 22 stycznia będziecie wszystkie te swoje posty nerwowo edytować! :mrgreen:
Edit po Portalconie: a jednak zapowiedzi Portalu niewiele zmieniły w moich planach na '22. Niby były bomby, ale dla mnie osobiście trochę meh.

Tymczasem moja lista po Edytce :wink: :
- Poszukiwanie planety X
- Race for the Galaxy (nie tracę nadziei... Edit: choć Trzewiczek niespecjalnie ją podbudował na Portalconie :( )
- Nemesis (jeśli wrócą promocyjne ceny)
- może, może Darwin's Journey? (dopisane po 22-gim)

+ Carnegie, ale to już zamówienie opłacone, więc nie wiem, czy się liczy :D

Z dodatków:
- The Ketchup Mechanism & Other Ideas (antycypując :D
Edit: Prezes półgębkiem zdaje się przyznawać, że dodatek najpewniej się ukaże, ale wcale nie wiadomo, czy już w tym roku)
- Napad na Doomrock Ultimate Edition (w edycji PL ma to mieć charakter "dodatku". Pytanie czy kampania polskiej wersji w ogóle ruszy w 2022 :?: )

Juppi! Wygląda na to, że w tym roku przyoszczędzę na grach!
Spoiler:
Jedyny pewny tytuł, na który wydam kasę to Poszukiwanie planety X.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2022, 19:52 przez Bruno, łącznie zmieniany 2 razy.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: EsperanzaDMV »

Bruno pisze: 17 sty 2022, 03:00 Wątek przedwczesny, bo 22 stycznia będziecie wszystkie te swoje posty nerwowo edytować! :mrgreen:
A co jest 22 stycznia? Portalcon? Jeśli tak, to mnie to nie dotyczy - po potraktowaniu graczy jak debili podczas kampanii Robinsona i Eleven stwierdziłem, że odpuszczam już gry tego wydawnictwa, także żadnej edycji tutaj nie będzie ;)
Bruno pisze: 17 sty 2022, 03:00 Tymczasem moja lista do Edytki :wink: :
(...)
- Nemesis (jeśli wrócą promocyjne ceny)
Pytanie co dla Ciebie jest 'promocyjną ceną' przy galopujących kosztach produkcji i transportu? 400zł? 500zł? :D
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: AntBehindLeaf »

EsperanzaDMV pisze: 17 sty 2022, 14:02
Bruno pisze: 17 sty 2022, 03:00 Wątek przedwczesny, bo 22 stycznia będziecie wszystkie te swoje posty nerwowo edytować! :mrgreen:
A co jest 22 stycznia? Portalcon? Jeśli tak, to mnie to nie dotyczy - po potraktowaniu graczy jak debili podczas kampanii Robinsona i Eleven stwierdziłem, że odpuszczam już gry tego wydawnictwa, także żadnej edycji tutaj nie będzie ;)
Bruno pisze: 17 sty 2022, 03:00 Tymczasem moja lista do Edytki :wink: :
(...)
- Nemesis (jeśli wrócą promocyjne ceny)
Pytanie co dla Ciebie jest 'promocyjną ceną' przy galopujących kosztach produkcji i transportu? 400zł? 500zł? :D
Dobra cena Za Nemesisa bez jakiś super promocji/wyprzedazy to jakies 360 pln
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Bruno »

EsperanzaDMV pisze: 17 sty 2022, 14:02
Bruno pisze: 17 sty 2022, 03:00 Wątek przedwczesny, bo 22 stycznia będziecie wszystkie te swoje posty nerwowo edytować! :mrgreen:
A co jest 22 stycznia? Portalcon? Jeśli tak, to mnie to nie dotyczy - po potraktowaniu graczy jak debili podczas kampanii Robinsona i Eleven stwierdziłem, że odpuszczam już gry tego wydawnictwa, także żadnej edycji tutaj nie będzie ;)
Dlaczego od razu "jak debili"? Nie uważasz, że po prostu najwyraźniej nie byłeś grupą docelową tamtych kampanii? Nie rozumiem tego całego "obrażania się" na wydawnictwa za chęć zarobku na bogatszym zachodnim kliencie. Produkt i cena mi pasuje - kupuję, nie pasuje - omijam, ale też nie sadzę się, że z tym wydawnictwem to już nigdy-przenigdy :D
EsperanzaDMV pisze: 17 sty 2022, 14:02
Bruno pisze: 17 sty 2022, 03:00 Tymczasem moja lista do Edytki :wink: :
(...)
- Nemesis (jeśli wrócą promocyjne ceny)
Pytanie co dla Ciebie jest 'promocyjną ceną' przy galopujących kosztach produkcji i transportu? 400zł? 500zł? :D
Nie napinam się. Co ma być, to będzie :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: BOLLO »

Czekajcie na babola z Empika i Nemesis będzie w graniczach 350pln bo dodruk juz tuż tuż.

Co do Portalu to ja czekam z niecierpliwością na info wydawnicze. I to na podstawie ich decyduję o kolejności co/kiedy itd. Wydawnictwo jak każde inne raz pod górkę raz z górki. Ostatnio mega mnie rozbawiło jak Ignacy zachwalał BloodBorne kwitując dosłownie stwierdzeniem "uwielbiam tę grę". Za 30sek dodał że nie może się doczekać tej gry bo w nią nie grał jeszcze 8) Choroba 2biegunowa/rozdwojenie jaźni czy coś innego? Ja się tylko obawiam zawsze ich pierwszych druków. A kolekcji to własnie ich gier mam najwięcej .
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: rastula »

BOLLO pisze: 18 sty 2022, 12:29 Ignacy zachwalał BloodBorne kwitując dosłownie stwierdzeniem "uwielbiam tę grę". Za 30sek dodał że nie może się doczekać tej gry bo w nią nie grał jeszcze.
Na tym forum to norma - najgorętsze dyskusje wzbudzają gry , których jeszcze nie ma :D.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: tomp »

BOLLO pisze: 18 sty 2022, 12:29 Czekajcie na babola z Empika i Nemesis będzie w graniczach 350pln bo dodruk juz tuż tuż.

Co do Portalu to ja czekam z niecierpliwością na info wydawnicze. I to na podstawie ich decyduję o kolejności co/kiedy itd. Wydawnictwo jak każde inne raz pod górkę raz z górki. Ostatnio mega mnie rozbawiło jak Ignacy zachwalał BloodBorne kwitując dosłownie stwierdzeniem "uwielbiam tę grę". Za 30sek dodał że nie może się doczekać tej gry bo w nią nie grał jeszcze 8) Choroba 2biegunowa/rozdwojenie jaźni czy coś innego? Ja się tylko obawiam zawsze ich pierwszych druków. A kolekcji to własnie ich gier mam najwięcej .
To się nazywa stara dobra szkoła marketowa.
Obejrzyj odcinek jak z dumą opowiada o tym jak pierwszy raz jechał na Essen i co tam sprzedawał.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: BOLLO »

tomp pisze: 18 sty 2022, 12:35
BOLLO pisze: 18 sty 2022, 12:29 Czekajcie na babola z Empika i Nemesis będzie w graniczach 350pln bo dodruk juz tuż tuż.

Co do Portalu to ja czekam z niecierpliwością na info wydawnicze. I to na podstawie ich decyduję o kolejności co/kiedy itd. Wydawnictwo jak każde inne raz pod górkę raz z górki. Ostatnio mega mnie rozbawiło jak Ignacy zachwalał BloodBorne kwitując dosłownie stwierdzeniem "uwielbiam tę grę". Za 30sek dodał że nie może się doczekać tej gry bo w nią nie grał jeszcze 8) Choroba 2biegunowa/rozdwojenie jaźni czy coś innego? Ja się tylko obawiam zawsze ich pierwszych druków. A kolekcji to własnie ich gier mam najwięcej .
To się nazywa stara dobra szkoła marketowa.
Obejrzyj odcinek jak z dumą opowiada o tym jak pierwszy raz jechał na Essen i co tam sprzedawał.
Oj nie wiem czy to ten odcinek gdzie jakiś koles za nich (obcy) zaczał im sprzedawać osadników i Merry tylko kasiorke liczyła? Ja tam pochwalam jego entuzjazm i to że umie w marketing ale uważam również że powinien mówić jednak fakty typu "inni zachalają, słyszałem że..., podobno....docierają do mnie głosy" niż to jest mega gra uwielbiam ją ale nie grałem jeszcze. Mam do niego szacunek jako autora/cżłowieka ichoc z wieloma jego pogladami sie stanowczo nie zgadzam i mu to wypominam przy kazdej okazji to jednak jego słowo o danym tytule jesst dla mnie ważne.

A aktualnie waham się czy kupić własnie BB. I teraz jak słyszę że Ignaś chwali to szala idzie w strone "Bollo kup to...!" a po chwili lampka "kurcze przeciez on mnie chce na to ewidentnie naciągnać" :-)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Shodan »

Forgotten Waters od Portalu, właśnie to ogłosili!
ODPOWIEDZ