Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Ardel12 »

Nikt nie podjął rękawicy, więc sam założę temat względem naszych kochanych gier planszowych, na które czekamy w nadchodzącym roku. Przypomnę też, że świetnie by było zrobić podsumowanie swoich oczekiwań w poprzednim wątku i wysnuć swoje wnioski jak się nasze oczekiwania zmieniały przez ten rok.

Opłacone i mające obecnie termin dostawy w 2022 roku:
- Too Many Bones Unbreakable - zestawik uzupełniający TMB do All-in gameplay u mnie. Zanim jednak dojdzie liczę, że ogram chociaż połowę posiadanych Gearlocków. Trove Chest zamówiony by kłuł w oczy gości :D
- Kingdom Death: Monster Gambler Chest - wątpię bym go miał w rękach w 2022 roku, ale co jakiś czas przeglądam KS update względem niego i jestem oniemiały zawartością i jego zajebistością :D Dostawa z końcem roku, więc będzie czas ograć podstawkę i dodatki z pierwszej fali.
- Aeon Trespass: Odyssey - przeglądałem temat jak kampania ruszała i przebieg partii u Asi mnie odstraszył. Niedawno Grek, który spylił mi swoją kolekcję KDM i okazał się dobrym kolegą do pogadania o grach zwrócił moją uwagę na ten tytuł i cóż po KDM kliknęło. Pływanie łodzią jak z 7th Continent. Walki jak z KDM. Ogrom elementów i nawet obecna cena jest wciąż kusząca. Jak siądzie i gra będzie regrywalna jak KDM to dodatki będą zakupione i w sumie rozszerzą tą listę, gdyż mają pojawić się z końcem roku.
- Chronices of Drunagor(podstawka + Spoils of War + Apocalypse) - gra kupiła mnie ulepszeniami względem wersji 1.0. Po Middarze szukałem kolejnej epickiej kampanii z dobrą mechaniką. Oceny wersji 1.0 były bardzo dobre a wypominane minusy mają zostać naprawione. Raczej do przejścia i sprzedania dalej, nie liczę tutaj by kampania była tak nieliniowa jak KDM/ATO. Raczej dobry staroszkolny Descent.
- Perseverance - gry wydawnictwa od czasów Trickeriona kupuję i się powstrzymać nie mogę. Tutaj ponownie do zakupu zostałem skuszony ceną vs ogrom i jakość wykonania elementów. Mechanicznie raczej nic zaskakującego, ale dawno żadne euro nie zawitało do kolekcji, więc nawet żona powinna się ucieszyć :D
- Etherfields - prawdopodobnie otrzymam zaraz z początkiem roku z grupowego zamówienia z forum. Na razie wady wymieniane mnie nie bolą, więc wciąż swej wycieczki po świecie snów doczekać się nie mogę(no wiadomo, hype mniejszy przez czas dostawy).

Gry, które prawdopodobnie wesprę:
- Stormsunder - przesunęli wydawkę 1 fali, więc jest więcej czasu na zebranie środków na podstawkę. Mi się wybitnie podoba wpływ decyzji na naszą drużynę. Przypomina mi to Baldura, gdzie członkowie mogli odejść, gdy nie byliśmy przywódcami jakich szukali. Klimat przez duże K. Świetne figurki. Ciekawy system. Na prawdę sporo elementów mi sie podoba. Niestety przegrał w tym roku z CoD, gdyż nie ma polskiej wersji językowej. Acz ciągle biję się z myślami czy słusznie...No ale zawsze mogę mieć oba. Pytanie tylko czy sama podstawka czy od razu All-in gameplay??
- Sankokushin - KDM w azjatyckich klimatach? Nie musisz powtarzać. Grafiki i figurki miodzio. Mechanicznie zapowiada się ciekawie, ale pojawia sie problem czy przy KDM i ATO mam miejsce na półce na zbliżony tytuł...Zdecyduje cena oraz zawartość.

Zastanawiam się:
- Everdel Complete Collection - podstawka mi siadła na prawdę dobrze. Nie chce mi się bić o kolejne dodatki na promkach, więc kupienie wszystkiego wydaje się dobrą opcją cenową.
- Sleeping Gods - z kampanii finalnie zrezygnowałem, gdyż nie było problemów z jej ufundowaniem a nie chciałem mrozić kasy, która mogła wesprzeć coś innego. Mieszane opinie na forum trochę ostudziły mój zapał.
- Władca Pierścieni LCG - nie wiem czy mam miejsce na 3 LCG w swoim domu. No raczej nie mam, ale WP kocham za książkę i film, więc chciałbym móc się wcielić w bohaterów w dobrej grze(WP:PPŚ pfu, gniot).
Wojna Nemo - gdzieś mi mignęła da gra, zainteresowałem się, ale już nie pamiętam dlaczego xD

Oczywiście dochodzą do tej listy dodatki do AH, MC, LM. Czekać będę na PortalCon i decyzję o Ketchupie(Pierogu) do FCM. Zapewne w końcu zakupię ostatni dodatek do Spirit Island(zbieram po ENG).

Rok 2022 zapowiada się na prawdę dobrze. Jestem ciekaw jakimi tytułami mnie polscy wydawcy zaskoczą. Niestety portfel nie odpocznie. Choć w porównaniu do 2021 powinno być taniej(OBY!).

EDIT 22.01.2022:
Po kolejnych zapowiedziach wydawców(Galakty, Portalu, Rebela, LDG, Lacerty itd.) pojawiły się następujące zmiany:
Wojna Nemo wypada. Poczytałem i jednak gra solo z deczepionym wariantem dla 2 graczy mi się nie widzi, gdy gram głównie w 2 osoby.
Ark Nova wpada na radar dzięki polskiemu wydaniu Portalu. TM uwielbiam, więc powinno siąść.
Forgotten Waters wygląda interesująco. Wcześniej odpuściłem przez angielską wersję. Przy polskiej gra wróciła na radar.
Star Wars Rebelia + Dodatek zawsze mnie kusiły. Raz grałem i było super. Dodruk wydaje się szansą na zakup i uzupełnienie kolekcji o klasyka(w sumie już nim jest?).
Poszukiwanie planety X mam nadzieję, że będzie w stanie zastąpić Alchemików, którzy już trochę mnie nudzą.
The Loop wkoczyło na radar po kolejnych topkach, w których się przewija. Wygląda interesująco.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2022, 18:17 przez Ardel12, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 659
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 240 times
Been thanked: 357 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Otorek »

- Dominant Species vel Władcy Ziemi
- 1849
- 1889
- Ark Nova
- Oath
- Suburbia
Ostatnio zmieniony 22 sty 2022, 18:23 przez Otorek, łącznie zmieniany 2 razy.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Golfang »

Ardel12 pisze: 14 gru 2021, 11:07 Rok 2022 zapowiada się na prawdę dobrze. Jestem ciekaw jakimi tytułami mnie polscy wydawcy zaskoczą. Niestety portfel nie odpocznie. Choć w porównaniu do 2021 powinno być taniej(OBY!).
Nie liczyłbym na TANIEJ. Mniej wydasz, być może, pod warunkiem, że kupisz mniej tytułów. Jednak żadna gra nie będzie już taniej. Można parafrazować piosenkę:
"Taniej to już było i nie wróci więcej...". Kurs Euro, $ kosmiczny. Do KSów doliczany Vat, wysyłki z Chin coraz droższe. Nie ma przesłanek aby liczyć na taniej :( - nad czym mocno ubolewam.

Natomiast ja chyba najbardziej czekam na :
1. ISS Vanguard
2. Eleven
3. Too Many Bones - bo zamówiłem sobie podstawkę w grupówce, skoro tylu ludzi zachwala to i ja spróbuję
Ostatnio zmieniony 14 gru 2021, 11:48 przez Golfang, łącznie zmieniany 1 raz.
----------------
10% flamberg.com.pl
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: jakmis83 »

Mieli być w tym roku, mam nadzieję że pojawią się w 2022, czyli Królowie Śródziemia - rozszerzenie do Wojny o Pierścień.
Może coś do AH LCG tudzież jakiś dodatek do Bloodborna.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Scamander »

U mnie w większości produkty które już wyszły, ale czekają na polskie wydanie:

- Unmatched vol. 2 i Unmatched Czerwony kapturek vs Beowulf kontynuacja świetnej serii, będzie co malować, zwiększy się wybór postaci, dla kogoś kto polubił system można zacierać rączki

- Aeon's End Nowa Era długo czekałem na kontynuację serii przez Portal, w końcu mamy zapowiedź, zastanawiam się tylko w którym momencie powiem pas, kolejne podstawki dają już łącznie takie pokłady regrywalności, że zastanawiam się czy jest sens to kontynuować, ale póki co brnę w to dalej.

- Frosthaven - jako fan Aeon's Enda zacząłem niedawno Szczęki Lwa i bardzo polubiłem mechanikę, gra podobnie jak AE stawia mocno na taktyczne pojedynki, fabuła jest gdzieś na drugim planie, tak jak lubię. Jeśli po przejściu kampanii wrażenia pozostaną pozytywne to zainteresuję się którymś z większych braci, liczę, że Frosthaven wprowadzi jakieś zmiany w miejscach na które gracze narzekali w Gloomhaven.

- Odświeżone GWT / Boonlake jeśli przyjdzie jakaś potrzeba na poszerzenie półki o eurasa to na pewno zwrócę się w stronę Pfistera lub Suchego, Ci autorzy nie zawodzą.
rdbeni0
Posty: 402
Rejestracja: 19 sty 2020, 00:06
Has thanked: 65 times
Been thanked: 72 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: rdbeni0 »

-- Epoka Kamienia : na prezent dla dziewczyny, czyli pośrednio dla siebie
-- dodatki do Terraformacji Marsa (na pewno Preludium)
-- jakaś średnia, nie za ciężka i nie za duża, gra kooperacyjna : aktualnie mam wybrany Aons End, ale jeszcze sobie spokojnie rynek przeanalizuję

oprócz tego nie mam większych planów, ale z tego co widzę to znajomi nakupowali dużo nowych gier i jak u kogoś coś zagramy i nam się spodoba, to może kupimy własny egzemplarz
Ostatnio zmieniony 14 gru 2021, 12:07 przez rdbeni0, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: rastula »

jeśli chodzi o to co znajdzie się na półce...

Pewnie będę kontynuował serię Undaunted (ENG) i Unmatched (PL).
Dodatek do Diune Imperium

Poza tym nawet nie wiem na co czekać ... jest gdzieś fajna lista BGG z grami zapowiedzianymi na 2022?
Ale ceny tak mnie zniesmaczyły ostatnio, że hobby idzie w stronę grania w półkę wstydu bardziej niż kupowania ( albo przynajmniej chciałbym, żeby tak było ;)... na pocieszenie kasa poszła w historyczne bitewniaki - nadszedł czas na realizację dziecięcych marzeń o byciu generałem plastikowych pułków ;).

Reszta zakupów to już zależy co tam wydawcy w dobrym stosunku mechaniki/tematu/ceny/zawartości stworzą...pewnie coś kupię - ale łatwo mnie nie przekonacie. NIeładnie życzyć tego wydawcom, ale liczę również na pewne korekty na rynku - koniec kupowania byle jakich/ średnich gier wydawanych w 576 sztukach i sprzedawanych w przedsprzedaży ... schłodzenie tego dobrze by zrobiło klientom.

Portal i Lucrum pewnie czymś miłym w ludzkich cenach nas zaskoczą ...
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 183
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 84 times
Been thanked: 63 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Diserve »

W moim przypadku kolekcja nie jest jeszcze bardzo liczna ale też nie mam takiego celu aby gier było jak najwięcej - cały czas optymalizuje półkę, żeby mieć to co faktycznie lubie a nie "a może zagram z kimś jak złoży się X okoliczności"

Czekam na dostawe Wiedźmina - miejmy nadzieję w 2022
Do tego Lords of Ragnarok - też mam nadzieje, że w 2022
poza tym target raczej na uzupełnianie dodatkami gier znanych i lubianych np. Blood Rage
Na święta wpada Scythe więc jeśli kliknie to też zapewne dodatki do tego tytułu

Może Brass Lancashire jeszcze, kuszą też Tytani jako lekki area control - ale tutaj nie wiem czy się przekonam
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: shod »

Ostatnimi czasy kupuję sporadycznie i chyba bardziej świadomie. Mam nadzieje, że obie gry dostarczą w 2022 r.
1. Wiedźmin: Stary Świat - wsparłem przez wzgląd na uniwersum, które uwielbiam. Nie mam wygórowanych oczekiwań, ale mam nadzieje, że miło będzie pograć z synem. Nie uległem szałowi i wziąłem tylko podstawkę standard, Legendarne Łowy i monety.
2. Mythic Battles: Ragnarok - wsparłem, bo chcę spróbować czegoś nowego, bardziej bitewnego i wydaje mi się, że ten skirmish będzie dokładnie tym, czego oczekuję. Poza tym będą figurki do malowania, bo też się w to ostatnio wkręciłem.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Mr_Fisq »

Post zeszłoroczny:
viewtopic.php?f=64&t=69731&p=1377112#p1377112

Czekam na dostarczenie:
- :clock1: Aeon Trespass: Odyssey => Kontynuacja oczekiwania na KS, może w nowym roku się uda?
- :clock1: Frosthaven => Motyw rozbudowy osady + dobre doświadczenia z Jaws sprawiły że zamówiłem nowego dużego Gloomhaven'a.
- :clock1: Hannibal & Hamilcar - Dzięki uprzejmości japanczyk czekam na swój egzemplarz (i co jakiś czas zastanawiam się kiedy Phalanxom uda się go w końcu wyprodukować...)
i kilka innych ;)

Chcę kupić:
- :no_entry: Star Wars: Rebelia => od dawna chciałem spróbować; cenowy wychodzi podobnie do Machiny Arcany, nadciąga dodruk... pewnie się skuszę. Z gier "gwiezdnowojennych" łatwiej będzie mi zebrać ludzi do Zewnętrznych Rubieży
- :clock1: Suburbia
- :clock1: NISEI - jak leci - co wyjdzie po polsku.
- :clock1: Spirit Island: Branch & Claw => Skupuję wszystkie dodatki gameplayowe do SI.
- :clock1: Skulls of Sedlec => Szybka mała wymagająca gra; szkoda, że nie wyszła w tym roku.
- :clock1: Urbanista i gry powiązane => Kolejna mała szybkie gierka.
- :clock1: Brakujące dodatki do Eldritch Horror (Maski Nyarlathotepa, Tajemnicze Ruiny)
- :clock1: Star Wars: Zewnętrzne Rubieże

Lista rezerwowa (jak starczy funduszy, i nie pojawią się bardziej pilne zakupy):
- :no_entry: Machina Arcana => Trudny kooperacyjny Dungeon Crawler z ciężkim klimatem SteamCthulhu. Żałuję, że nie zamówiłem wersji KS - czekam na retail; spadło do listy rezerwowej ze względu na długi czas rozgrywki... => wygrał rozsądek - pojedyncza rozgrywka będzie za długa.
- :clock1: :question: Dune: Imperium - Rise of Ix => podstawka sprawdza się na razie bardzo dobrze
- :clock1: :question: Zaginiona wyspa Arnak
- :no_entry: Dobry Rok => to jednak nie to.

Rozważane (gry którym muszę się jeszcze przyjrzeć):
- :no_entry: Ark Nova - tematyka raczej nie moja, TM bardziej trafiało w me gusta.
- :no_entry: Wojna Nemo - chyba jednak na razie mam dość gier do Solo (na stanie i w planach).
- :clock1: Shadow of Brimstone: Revised Edition - rozważam drugie podejście, poprzednie z Forbidden Fortress było nieudane, ale i tematycznych dodatków było mniej.
- :question: Odmęty grozy - Jeśli tylko zbiorę ekipę do grania.
- :question: Agricola - wersja dla graczy + Dodatki (Torfowisko i Dodatkowe Talie) - nie ma co się męczyć z szukaniem dodatków do starej wersji. Trzeba odstawić ją na pamiątkę i kupić nową :)

Na wylocie:
- Lumeria - leży na półce i zbiera kurz.
- Park niedźwiedzi - Lamaland dzięki aspektowi przestrzennemu daje mi więcej frajdy.
- TMB: Undertow - Sprzedane
- Paleo - Sprzedane - Surwiwale w stylu Robinsona, to jednak nie jest mój ulubiony typ gier...
- Watergate - ciekawa, ale jak na CDG za bardzo abstrakcyjna pozycja.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2022, 08:01 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 27 razy.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: vinnichi »

Mogę przekleić posta z zeszłego roku bo Horseless Carriage będzie w 22 ale chętnie poczytam Wasze wpisy, może mnie coś natchnie
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Ardel12 »

Golfang pisze: 14 gru 2021, 11:46 Nie liczyłbym na TANIEJ. Mniej wydasz, być może, pod warunkiem, że kupisz mniej tytułów. Jednak żadna gra nie będzie już taniej.
Oczywiście, skróciłem myśl, że liczę wydać mniej kasy przez kupienie mniejszej liczby tytułów. Nie liczę i nie wierzę, że będzie taniej. Jak będzie tak samo, to będzie dobrze :)

Ciekawi mnie czy pojawią się jakieś ruchy by minimalizować VAT na KS/GF. Obecnie niestety na to nie ma co liczyć patrząc jak kolejne gry się fundują...więc może te 19% wpisze się jako norma dla nas...żeby jeszcze kurs wymiany nie był tak zabójczy to dałoby się to przetrwać.
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: kokosowy14 »

Staram się trochę zwolnić z kupowaniem ale średnio mi to wychodzi bo wydaje jeszcze więcej. Z gier na które czekam w przyszłym roku:

1. Wiedźmin: Stary Świat- jeszcze przed tym jak było wiadomo na podstawie jakiego IP powstania ta gra byłem nią zainteresowany. To co oszczędnie zapowiadali Łukasz i Przemek w kawie od razu mi się spodobało. Później po zapowiedzi, że będzie to w świecie wiedźmina oraz pokazaniu systemu walki byłem przekonany że to będzie gra dla mnie. Nie jest to co prawda nic zaawansowanego ale myślę, że to nawet lepiej bo będzie można zagrać z większością osób z którymi grywam a i wiedźmina raczej lubią.

2. Dominant Species - mechaniki w tej grze odkąd o niej usłyszałem bardzo mi się spodobały natomiast oprawa graficzna zdecydowanie mnie odrzuciła. Z tego powodu zapowiedź Phalanx tej gry po polsku z nową oprawą od razu trafiła na mój radar. Dużo negatywnej interakcji, zajmowania obszarów, trochę asymetrii a to wszystko w dosyć prostych zasadach co jednak nie wyklucza trudnej całościowo gry. Bardzo lubię gdy gra jest prosta do wytłumaczenia ale jednak zapewnia masę możliwości i nie jest wcale tak łatwo dobrze w nią grać.

3. Imperium: Classics/Legends - bardzo lubię gry solo a to wysoka pozycja na listach wielu graczy solo. Do tego jest to budowanie talii i gra cywilizacyjna a takiego połączenia nie grałem a chciałbym spróbować. Minusem jest na pewno fakt, że słabo się sprawdza na 3 osoby a 4 już całkiem jest odradzane. Biorąc pod uwagę, że gram głównie sam albo w 3+ osób prawdopodobnie poza solo nie będę miał okazji w to zagrać. Myślę jednak, że cena nie będzie jakaś zaporowa i dla samego solo warto będzie posiadać te grę. Poza tym jak spodoba mi się Classics będę mógł kupić Legends i odwrotnie.

4. ISS Vanguard - chciałem sprawdzić jakaś duża wspieraczkowa grę z kampania a to gra zdaje się idealnie pasować w te kategorie. Ponadto nie mam żadnej gry nastawionej na fabułę a ta w tej pozycji bardzo mi się podoba. Latanie z planety na planetę i odkrywanie ich tajemnic brzmi bardzo interesująco. Wygląda to fajnie, rozgrywka wydaje się przyjemna niby jest to tylko rzucanie kostkami ale jest dużo opcji manipulowania przed i po rzucie jak i rozwoju postaci, ulepszania statku więc myślę, że nie będzie to samo czytanie co się wydarzyło i rzucanie kością żeby sprawdzić czy się udało czy nie.

Spirit Island Zarośla i Szpony oraz Jagged Earth (chyba nie ma jeszcze polskiego tytułu?) - moja ulubiona pozycja na ten moment to właśnie Spirit Island głównie z powodu solo. Spróbowałem wiele pozycji ale żadna nie przypadła mi aż tak do gustu. Podoba mi się wszystko prawie w tej grze, jest duża asymetria duchów z czego każdym gra się inaczej, jest prosty do obsługi przeciwnik który jednak może zachowywać się w inny sposób za sprawą różnych nacji z którymi walczymy, jest masa możliwości rozegrania każdej tury, karty, rozwoju pojedynczego ducha. Wydaje mi się, że zasady nie są wcale takie trudne, wracam do tej gry po dłuższych przerwach i nie muszę sobie przypominać co i jak a i opanowanie gry nie było dla mnie trudne. Gra ma też sposób na skalowanie poziomu trudności. Dodatki wprowadzają więcej tego samego i urozmaicają nieco rozgrywkę, ciekaw jestem kart wydarzeń z dodatku Zarośla i Szpony, boję się trochę, że nie spodoba mi się ten element z drugiej strony na pewno wprowadza dużo zamieszania i wymaga większej elastyczności. Udało mi się kupić promo dodatki w niesławnej przedsprzedaży więc myślę, że do premiery dodatków będę miał co robić.

Czekam też na zamówienie grupowe ze sklepu CTG i zastanawiam się jeszcze nad Isofarian Guard. Dowiedziałem się o tej grze niedawno, zaintrygował mnie system walki i rozwój postaci. Wydaje się zapewniać masę możliwości i dosyć prostą obsługę do tego dochodzi kampania i dosyć sporo nieliniowość.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: rastula »

kokosowy14 pisze: 14 gru 2021, 13:41

3. Imperium: Classics/Legends - bardzo lubię gry solo a to wysoka pozycja na listach wielu graczy solo. Do tego jest to budowanie talii i gra cywilizacyjna a takiego połączenia nie grałem a chciałbym spróbować. Minusem jest na pewno fakt, że słabo się sprawdza na 3 osoby a 4 już całkiem jest odradzane. Biorąc pod uwagę, że gram głównie sam albo w 3+ osób prawdopodobnie poza solo nie będę miał okazji w to zagrać. Myślę jednak, że cena nie będzie jakaś zaporowa i dla samego solo warto będzie posiadać te grę. Poza tym jak spodoba mi się Classics będę mógł kupić Legends i odwrotnie.
Na Amazon.pl kupiłem obie gry w wersji ENG poniżej 100PLN za każdą - ciekawe czy polskiemu wydawcy uda się konkurować z oryginałem? Szczęśliwie ani, ja ani moja grupa nie ma problemów z angielskim więc bojkotuję myki typu Gloomheaven o 30% droższe bo PL.
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: kokosowy14 »

rastula pisze: 14 gru 2021, 13:53
kokosowy14 pisze: 14 gru 2021, 13:41

3. Imperium: Classics/Legends - bardzo lubię gry solo a to wysoka pozycja na listach wielu graczy solo. Do tego jest to budowanie talii i gra cywilizacyjna a takiego połączenia nie grałem a chciałbym spróbować. Minusem jest na pewno fakt, że słabo się sprawdza na 3 osoby a 4 już całkiem jest odradzane. Biorąc pod uwagę, że gram głównie sam albo w 3+ osób prawdopodobnie poza solo nie będę miał okazji w to zagrać. Myślę jednak, że cena nie będzie jakaś zaporowa i dla samego solo warto będzie posiadać te grę. Poza tym jak spodoba mi się Classics będę mógł kupić Legends i odwrotnie.
Na Amazon.pl kupiłem obie gry w wersji ENG poniżej 100PLN za każdą - ciekawe czy polskiemu wydawcy uda się konkurować z oryginałem? Szczęśliwie ani, ja ani moja grupa nie ma problemów z angielskim więc bojkotuję myki typu Gloomheaven o 30% droższe bo PL.
Wolę gry po polsku ale gdy cena jest o wiele wyższa od angielskiej to odpuszczam. A jak się gra spodobała ogólnie? Solo jest okej? Prawda to, że na 3 i 4 osoby czekanie na swoją kolej zabija przyjemność z gry?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: rastula »

kokosowy14 pisze: 14 gru 2021, 13:59
rastula pisze: 14 gru 2021, 13:53
kokosowy14 pisze: 14 gru 2021, 13:41

3. Imperium: Classics/Legends - bardzo lubię gry solo a to wysoka pozycja na listach wielu graczy solo. Do tego jest to budowanie talii i gra cywilizacyjna a takiego połączenia nie grałem a chciałbym spróbować. Minusem jest na pewno fakt, że słabo się sprawdza na 3 osoby a 4 już całkiem jest odradzane. Biorąc pod uwagę, że gram głównie sam albo w 3+ osób prawdopodobnie poza solo nie będę miał okazji w to zagrać. Myślę jednak, że cena nie będzie jakaś zaporowa i dla samego solo warto będzie posiadać te grę. Poza tym jak spodoba mi się Classics będę mógł kupić Legends i odwrotnie.
Na Amazon.pl kupiłem obie gry w wersji ENG poniżej 100PLN za każdą - ciekawe czy polskiemu wydawcy uda się konkurować z oryginałem? Szczęśliwie ani, ja ani moja grupa nie ma problemów z angielskim więc bojkotuję myki typu Gloomheaven o 30% droższe bo PL.
Wolę gry po polsku ale gdy cena jest o wiele wyższa od angielskiej to odpuszczam. A jak się gra spodobała ogólnie? Solo jest okej? Prawda to, że na 3 i 4 osoby czekanie na swoją kolej zabija przyjemność z gry?

To zapewne w wątku o grze powinno być - ale odpiszę: grałem tylko solo i to jest świetne, myślę też, że jest to gra optymalna na 2 osoby - chyba, że zasiądą 3-4 super sprawnych graczy ( ja takich nie znam ;)... ogólnie jest fajny historyczny klimat ( osprey wie jak to robić). Zasady są trochę zakręcone ( nie jest to taki typowy DB gdzie masz rynek 5 kart itd) więc trzeba chwilę przysiąść aby złapać flow...ale jeśli cena będzie <100 to bierz ...
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Losiek »

Spojrzałem na swoją jakże krótką listę życzeń na BGG i tyle mi wyszło:
  • Twisted Fables Edycja Polska - już opłacona
  • Diuna: Imperium – Potęga Ix
  • Zaginiona wyspa Arnak: Liderzy
  • Spirit Island: Zarośla i Szpony
  • Spirit Island: Jagged Earth (polska wersja)
Na liście jest jeszcze Brzdęk: Legacy - ale tu się mocno zastanowię.
Znów krótka lista, chyba krótsza niż rok temu. Chyba robię się coraz wybredniejszy a i ceny gier przestają być przyjazne portfelowi. Pewnie coś tam w międzyczasie dojdzie ;)
ckbucu
Posty: 334
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 387 times
Been thanked: 537 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: ckbucu »

Lista tego, co zamówiłem i ma teoretycznie przyjść w 2022 jest długa, ale najbardziej czekam na:

Weather Machine
Final Girl (może uda się gdzieś dorwać)
Primal The Awakening
Burncycle
Hoplomachus Victorium i Remastered
Uncle_Grga
Posty: 549
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 83 times
Been thanked: 277 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: Uncle_Grga »

Ale że już? A gdzie jest rachunek sumienia i zeznanie podatkowe za 2021? Netto ? Brutto? Jak się ma plan do wykonania? Tam by się trzeba uzewnętrznić a dopiero potem gonić króliczka w 2022.. :wink: :mrgreen:

Ps. Na razie w planach tylko Canvas.

Z już zamowionych to Wiedźmin i CoraQuest..
antonio3333
Posty: 688
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 41 times
Been thanked: 68 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: antonio3333 »

U mnie też troszkę tego jest :D
Czekam na:
-Black Rose Wars: Rebirth
-Lords of Ragnarok
-KUR-NU-GI
-Cubitos
-Call of Madness
-Stardew Valley

- i może jak fajnie będzie wyglądać to Total War: Rome (a na razie mechaniki jakie w update'ach dają mi się podobają)
A na mojej liście do kupienia gier, które już są i nie trzeba czekać to:
-Viae: Road of Rome
-Odmęty Grozy
-Crusader Kings

Także widzę, że przyszły rok bardzo będzie dla mnie obfity i nie wiem czy w ogóle powinienem kupować coś więcej :D
Ostatnio zmieniony 14 gru 2021, 15:34 przez antonio3333, łącznie zmieniany 1 raz.
antonio3333
Posty: 688
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 41 times
Been thanked: 68 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: antonio3333 »

antonio3333 pisze: 14 gru 2021, 15:30 U mnie też troszkę tego jest :D
Czekam na:
-Black Rose Wars: Rebirth
-Lords of Ragnarok
-KUR-NU-GI
-Cubitos
-Call of Madness
-Stardew Valley

- i może jak fajnie będzie wyglądać to Total War: Rome (a na razie mechaniki jakie w update'ach dają mi się podobają)
A na mojej liście do kupienia gier, które już są i nie trzeba czekać to:
-Viae: Road of Rome
-Odmęty Grozy
-Crusader Kings

Także widzę, że przyszły rok bardzo będzie dla mnie obfity i nie wiem czy w ogóle powinienem kupować coś więcej :D
O i może jak ktoś się zlituje i nie będzie chciał sprzedać za ponad 200 zł to dodatek do 1 edycji Szeryfa z Nottingham, bo na stan obecny to chore ceny ludzie za takie coś chcą :/
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: fitzroy »

Opłacone/zamówione:
- Wiedźmin stary świat (podstawka delux)
-dodatki do Tainted Grail po polsku
-Terraformacja Marsa ekspedycja Ares
-Władca Pierścieni PPŚ Zarzewie Wojny

Czekam z większymi bądź mniejszymi wypiekami na twarzy:
-Weather Machine
-dodatki do Everdell
-Endless Winter
-Coalitions
-dodatek do Arnaka
-Unmatched(wszystko co ma być po polsku)
-Wild Serengheti
-Parki
-The King is Dead
-Nieustraszeni: Afryka
-The Great Wall
-Honey Buzz aka Miodny bzyk
-Origins: Pierwsi Budowniczowie
-Beast
-Twisted Fables
-Black Rose Wars
Gdzie ja to zmieszczę :shock:
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 921
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 318 times
Been thanked: 379 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: sliff »

Wysoko na liście do obecnie same dodatki:
- TMB:Unbreakable
- Spirit Island: Jagged Earth
- Aeon's End: Nowa era

Z tego co być może się pojawi w przyszłym roku:
- Railroad ink challange,
- RFTG pojeście piąte, może tym razem się uda bo Rio już coraz mniej odlegle terminy podaje.
- Wiedźmin, acz to raczej na I kw. 2023 się pojawi.
- Dziki samogon, jeśli uda portalowi się opakować humor wędrowycza w satysfakcjonująca mechanikę to może być czarny koń.
- Zombicide marvel, jak zobaczę instrukcję to entuzjazm może opaść.
- Machina arcana.
-Liczę też na więcej konkretów od RedImp o 3ed PLO.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: rastula »

sliff pisze: 14 gru 2021, 18:47
- Dziki samogon, jeśli uda portalowi się opakować humor wędrowycza w satysfakcjonująca mechanikę to może być czarny koń.
za nazwę szacun! :D
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Na jakie gry czekamy lub chcemy kupić w 2022r ?

Post autor: feniks_ciapek »

Jestem ciekaw, jak będzie wyglądać Purple Haze. Swego czasu Lost Patrol był dla mnie jedną z lepszych gier komputerowych, ciekaw jestem, czy uda się ten klimat zachować i uczynić grę interesującą.

Podobnie jestem ciekawy, co zrobią z Hegemony.

Gdzieś na horyzoncie kołaczą mi się That Time You Killed Me oraz Mind Bug. Czy Land vs Sea przebije inne kafelkowe pozycje z mojej kolekcji, a Brian Borhu okaże się tak dobry, jak sugerują recenzenci? Czy bardzo się zawiodę na Agents of Smersh i okaże się, że ta gra to tylko nostalgia, czy faktycznie będzie w niej coś ciekawego? Czy Stationfall będzie w końcu przystępną grą Eklunda, czy też zginie przez nadmiar zasad i brak balansu? Czy dotrze do mnie Cosmic Frog i oprócz abstrakcyjnego humoru będzie w niej także coś więcej? Czy Stellaris okaże się być niegrywalnym 4x dla geeków, czy może jednak będzie w nim większy potencjał?

No i takie tam.
ODPOWIEDZ